
Ми як помісна Церква Київського християнства як Церква свого права як глобальна Церква несемо у собі місію і завдання, а можливо і виклик для сучасного світу Сходу і Заходу – бути тими, які проповідують, живуть і навіть помирають за ідею єдності між Церквами. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав до учасників наукового симпозіуму «Берестейське поєднання 1596 року в контексті унійних процесів минулого та пошуку сучасних моделей», який проходить сьогодні, 28 жовтня 2021 року, у приміщенні Київського центру УКУ.
У вітальному слові до учасників симпозіумі з нагоди 425-ої річниці Берестейської унії Глава УГКЦ наголосив, що для Української Греко-Католицької Церкви Берестейська унія стала моментом оформлення її ідентичності у модерних, постмодерних, постіндустріальних часах.
«Для нашої Церкви ідея єдності Церков, ідея відновлення первісної єдності, яку ми несемо у своїй містичній пам’яті як Церква, яка народилася у першому тисячолітті ще до вселенського розділення Церков після 1054 року, є певним завданням і місією – бути тими, які проповідують, живуть і навіть вмирають за ідею єдності між Церквами», – підкреслив Глава Церкви.
На переконання Предстоятеля, потребою разом мріяти і будувати єдність Церкви є завданням не лише УГКЦ.
«Я б хотів, щоб ми подивилися на подію Берестейської унії з різних аспектів, оскільки несемо у собі певну модель єдності. Можливо недосконалу і не таку, як її бачили мрійники, але це певна модель, яка може бути цікавою сьогодні», – переконаний він.
Глава УГКЦ зауважив, що про єдність Церков всі говорять, мріють, за неї моляться, але не бачать способу як її досягнути. «Ми хочемо пропонувати собі і сусідам, Україні і світові дискусію про модель єдності. Бо колись і мене запитають, яку модель єдності ми пропонуємо. Ми разом мусимо її шукати і над нею працювати», – сказав першоієрарх.
«Нехай сьогоднішня конференція послужить нам можливістю гідно пережити дату 425-ліття Берестейського єднання, щоб ми чули, в чому полягає мандат історичної пам’яті для нас сьогодні. Відтак до чого ми можемо запрошувати інших, і яку модель Церкви може запропонувати наша Церква вселенському християнству», – додав на завершення Блаженніший Святослав.
Докладніше:Департамент інформації УГКЦ