Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Коли хочеш належно молитися, не засмучуй душі (журбою цього віку), якщо цього не зробиш, то марний труд твій." (Прп.Ніл Синайський)

Блаженніший Святослав: "Свято Зіслання Святого Духа є святом надії"

Переглядів: 1478Коментарі: 0
Новини Церкви
Блаженніший Святослав: "Свято Зіслання Святого Духа є святом надії"

У чому полягає зміст свята П’ятидесятниці для нас, християн? Якою є найважливішою дія Святого Духа, за якою ми можемо Його досвідчити, пережити? На ці запитання відповідав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у проповіді до вірних під час Вечірні з Литією перед празником Зіслання Духа Святого у храмі Київської Трьохсвятительської семінарії, яка святкує свій престольний храмовий празник.

Свято П’ятидесятниці, свято Зіслання Святого Духа у Христовій Церкві є одним з найбільших і найважливіших свят.

У чому полягає зміст цього свята для нас, християн? «Ми читаємо в Книзі діянь святих апостолів, що в день П’ятидесятниці, у 50-ий день після Воскресіння Христового, десятого дня після Його Вознесіння, Господь зіслав на своїх апостолів свого Пресвятого Духа. Отож ми святкуємо сьогодні присутність над нами, між нами, у наших серцях третьої Особи Пресвятої Тройці – Духа Святого. Ми сьогодні святкуємо День народження Христової Церкви», – розповів проповідник.

За словами Предстоятеля, з точки зору Богослов’я, дуже непросто говорити про Святого Духа. Тому запропонував послухати думки одного з найглибших і найкращих богословів, який лишив Церкві своє знамените слово про Божество Святого Духа – слово Василія Великого.

Василій Великий, розповів Блаженніший Святослав, наприкінці IV століття навчаючи про Божество Святого Духа, говорить наступне: Дух Святий ніколи себе не об’являє людині. А з іншого боку – Він до нас є найближчим. Дух Святий є один з Пресвятої Тройці. Тому Василій Великий говорить, що належить Отцю, і Сину, і Святому Духові усяка слава, честь і поклоніння. Дух Святий обіймає єдине неподільне Божество Пресвятої Тройці разом з Отцем і Сином.

Ми не бачимо Духа Святого у видимий спосіб, як бачили апостоли Ісуса Христа. Але ми можемо побачити, досвідчити і пізнати по Його ділах, по Його діях у нашому особистому житті.

Якою є найважливішою, на думку Василія Великого, дія Святого Духа, за якою ми можемо Його досвідчити, пережити? Святий Василій каже, що найважливішою дією Святого Духа є освячувати.

«Можливо, – каже Глава Церкви, – для нас, християн третього тисячоліття це слово є також загадкове. Що означає «освячувати». Ми так багато чуємо це слово, часом уживаємо його. У чому полягає ця найважливіша дія Духа Святого у сотвореному світі в житті людини? Василій Великий відповідає: освячувати означає єднати з Богом. Дуже проста, але водночас дуже складна відповідь...».

Що означає єднати з Богом? «І Василій пояснює – єднати з Богом для Духа Святого означає помогти людині подолати безмежну відстань між Творцем і сотворінням. Та відстань стала прірвою після гріхопадіння людини. Гріх означає роз’єднання. Дух Святий освячуючи, єднає з Творцем, єднає з собою, єднає з Отцем і Сином кожного з нас. Дух Святий учить нас називати нашого Бога Отцем. Він є тою ланкою, яка поєднує людину, Церкву з Богом», – запевняє духовний лідер греко-католиків.

Святий Василій іде далі: коли людина є поєднана Духом Святим з Богом, вона тоді набирає божественних ознак. «Освячуючи людину, Дух Святий робить її здатною до духовного життя. Без присутності Духа Святого ми не можемо бути духовними людьми. Ми можемо жити нашим тілесним, психічним життям, але духовним життям людина живе тоді, коли Дух Святий живе в ній, єднає її з Богом. Дух Святий єднаючи людину з Богом, відкриває її розум і робить її здатною розуміти Бога», – вважає Блаженніший Святослав.

Один з найвищих виявів духовного життя, каже Предстоятель, є молитва. «Бо той, хто поєднаний з Богом Духом Святим, той з Богом спілкується. Здатний сказати до Бога сказати: Ти, Боже! І почути від Бога відповідь: ти, мій сину/моя доню. У такому спілкуванні все для людини стає цілком інакше. Освячена Святим Духом людина стає символом, знаком Божої присутності у світі», – сказав проповідник.

«Дух Святий у своєму освяченні дає нам надію, – вважає Глава Церкви, – тому свято Зіслання Святого Духа є святом надії. Ми навіть служимо сьогодні в зелених священичих одежах. Бо це колір надії, колір життя. Надія, як учить нас Василій Великий, – це є чеснота подорожуючого. Бо надія сповняється, коли ми отримуємо те, на що надіємося».

Насамкінець Блаженніший Святослав усім і кожному побажав, аби ми сповнилися Духом Святим, який би кожного з нас навіки злучив з Богом, щоби ми були божими дітьми. Побажав повноти надії, яка б рухала нами всіма.

Джерело :Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)