Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Якщо ти терплячий, то завжди молитимешся з радістю." (Прп.Ніл Синайський)

Божественна Літургія та благословення Патріарха. В Крилосі завершилась Всеукраїнська проща

Переглядів: 1299Коментарі: 0
Новини Церкви
Божественна Літургія та благословення Патріарха. В Крилосі завершилась Всеукраїнська проща

Сьогодні, у першу неділю серпня, завершилась VІІІ Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої в с. Крилос. Кульмінацією прощі стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Княжий Крилос радо прийняв Предстоятеля УГКЦ, а багатотисячний люд тепло привітав його гучними оваціями та щирою спільною молитвою.

Співслужили нашому Патріарху митрополити та єпископи, серед них Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Архієпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор Возьняк, Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Владика Василь Семенюк, єпарх Чернівецький Владика Йосафат Мощич, єпарх Стрийський Владика Тарас Сеньків, екзарх Лукьций Владика Йосафат Говера, екзарх Харківський Владика Василій Тучапець

[p] На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав під час своєї проповіді до вірних у неділю, 4 серпня 2019 року, в рамках Всеукраїнської патріаршої прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої – Покровительки Галицького краю в селі Крилос (Давній Галич).

Варто зауважити, що ця проща присвячена 30-річчю виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. На захід завітали місцеві жителі, віряни, представники органів державної влади різних рівнів, монашества, духовенства та всі охочі.

«Слово Божественного Євангелія вказує нам на Ісуса Христа як на знак протиріччя. Адже Спаситель каже, що Він є каменем спотикання, який з одного боку – не залишає нікого байдужим, а з іншого – викликає суперечність. Коли Син Божий прийшов до людей, коли Господь є серед нас, то Його присутність викликає суперечність», – зауважує Предстоятель.

«Виникає питання: хто Він такий? Чи те, що Він каже, є ще актуальне? Чи те, що Він робив у ті часи, про які описує Євангеліє, є дійсним тепер?.. Хто Він є для мене особисто? Чи варто мені йти за Ним і прийняти Його науку? Чи краще стояти осторонь? Ця суперечність полягає в тому, що перед обличчям Божим не можна бути нейтральним. Потрібно прийняти своє місце та позицію: або я є з Богом і приймаю все те, що до мене приходить від Нього; або я відкидаю це і стаю осторонь, тобто не приймаю», – роздумує духовний лідер греко-католиків.

На його думку, часом людина може бути засліплена навіть власним успіхом. Їй видається, що вона вже отримала все. Однак це є той момент, коли перемога людини може перетворитися на її трагічну поразку.

Проповідник зазначив, що тепер Церква переживає чимало викликів.

«Ми прийшли до цього святого місця для того, щоб подякувати Спасителю та Богородиці за 30-річчя легалізації нашої Церкви в Україні, відколи УГКЦ вийшла з підпілля, – підкреслив архієрей. – Просімо у Діви Марії сили віри, якою наша Церква змогла перебороти країну, тобто те оточення темряви, яким був Радянський Союз. Молімося, щоб воскресла УГКЦ виконала свою місію у новому тисячолітті».

Тому Ісус Христос запитує у нас: чи ми справді віримо, що Він може зробити те, про що ми Його просимо…

«Хай ця проща буде знаком і виявом нашої віри, довіри та перетвориться на момент просвітлення і оздоровлення. Це момент зустрічі із живим Христом, який переміняє», – промовив Блаженніший Святослав і подякував усім, хто взяв участь у прощі.

На завершення Божественної Літургії Блаженніший Святослав закликав присутніх прочан помолитись Символ Віри, в наміренні Святішого Отця Папи Франциска, а опісля уділив всім повний відпуст. [/p]

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир, в свою чергу, висловив слова подяки усім, хто спричинився до проведення VІІІ Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої. Окрема, Владика склав вітальні слова Блаженнішому Святославу за його візит та постійну батьківську підтримку.

Митрополит Володимир подякував дітям, молоді, владі, духовенству, які своїми активними діями зробили можливим урочистості сьогоднішнього дня. Також Владика подякував усім присутнім, які протягом цих двох днів молилися та просили Божого благословення для Батьківщини нашої України.

Завершилось богослужіння спільним виконанням гімну «Боже Великий, Єдиний» в наміренні кращої долі Батьківщини-України.

Джерело : Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГК

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)