Храм Свв.Ольги і Єлизавети
Українська Греко-Католицька Церква
   м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073,
      email: [email protected]

Генеральні Секретарі європейських єпископатів про плюралістичну Європу

Переглядів: 110Коментарі: 0
Новини Церкви
Генеральні Секретарі європейських єпископатів про плюралістичну Європу

Як ми вже повідомляли, від 30 червня до 3 липня 2017 р., в румунській столиці Бухаресті відбулася 45-та зустріч Генеральних Секретарів європейських єпископатів на тему «Європа: плюралістична й захоплююча дійсність». Підсумки зустрічі опубліковані в комюніке на сайті Ради Єпискоеських Конференцій Європи.

Представники європейських єпископатів висловили свої думки щодо різних видів плюралізму в Європі: культурного, економічного, політичного, соціального, релігійного та церковного.

Культурний плюралізм, на думку учасників наради, проявляється у таких суспільних явищах як міграція, культурний розрив між поколіннями, криза освітніх інституцій та системи освіти в цілому. Всі ці процеси вказують на те, що Європа вже не є однорідною дійсністю. У вирішенні проблем, пов'язаних з цими явищами, – йдеться у заяві, – потрібно надати провідну роль розумові, який часто замінюють емоціями, що веде до насилля як на словах, так і на ділі.

Щодо економічного плюралізму, учасники зібрання зазначили, що зростаюча економічна нерівність між людьми та країнами веде до тривожних напружень. «Солідарність, милосердя та справедливість – це не порожні слова, а нагальна потреба, про яку Церква ніколи не перестане нагадувати» – написано в заяві.

У контексті політичного плюралізму у Європі відбувається соціальний розрив між громадянами та політичними лідерами, що проявляється в неучасті у виборах. «Відновлення політичної діяльності здійснюється завдяки політикам та політичним партіям, здатним виступати на захист людської гідності та спільного добра», – зазначається в документі.

Однією з центральних тем наради європейських єпископатів був соціальний та релігійний плюралізм. У цьому контексті в підсумковій заяві учасники заходу вказали на необхідність поширення «культури співіснування», яка не перетворює відмінності у протиріччя, а ідентичність в ізоляцію.

В комюніке йдеться теж про плюралізм у Церкві, що також є великим викликом, бо і в Церкві існує багато різних способів життя у вірі. З цього приводу учасники заходу вказали на необхідність покращення управління внутрішньоцерковними дебатами та зміцнення церковної громади. «Різноманітність думок непотрібно тлумачити як ознаку поділу. Істинний християнський діалог полягає також у вільному й відповідальному вислуховуванні протилежних думок», – написали учасники наради.

На завершення представники європейських єпископатів зазначили, що перед обличчям усіх цих проблем плюралістичної Європи, Церква черпає своє натхнення та приклад з воплочення Ісуса Христа. «Церква зможе виконувати своє завдання служіння людям тільки у тому випадку, якщо залишиться вірною Христові та впроваджуватиме Його цінності й принципи», – йдеться в заяві. В ній також зазначається, що на перешкоді у виконанні цього нелегкого завдання стоять намагання розділити віру і розум та дедалі більше зміщати релігію тільки у приватну сферу. Тому необхідно надавати більшого простору публічним дискусіям та нагадувати християнам про практикування християнської розсудливості й про необхідність захищати життя та гідність кожної людини за будь-яку ціну.

У Бухаресті Генеральні секретарі європейських єпископатів обговорювали також такі актуальні питання як душпастирська опіка сім'ї і мігрантів, підготовка Єпископських Конференцій до наступного Синоду, присвяченого молоді, захист дітей в Церкві, діалог з мусульманами та екуменічний діалог. Неодноразово зверталася увага на завдання Церкви в Європі, що є пророчим і критичним голосом, у той час, як ідеології і приватні інтереси виступають проти загального блага й визнання здорової різноманітності.

Наступна зустрів Генеральних Секретарів відбуватимеься від 29 червня до 2 липня 2018 р. на Кіпрі.

 

 

Джерело: Радіо Ватикан

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу). Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.

Щоб отримувати повідомлення на e-mail про відповіді на Ваші коментарі, та коментувати на форумі в розділі "СПІЛКУВАННЯ" просимо зареєструватися тут. Як реєструватися і керувати своїм профілем читайте тут

     

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)