Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Початок доброго життя — сльози під час молитви, а початок правильного способу мислення — слухання Слова Божого." (Св.Єфрем Сирійський)

Глава УГКЦ: «Сурогатне материнство в Україні – лихо, яке наше суспільство ще не усвідомило»

Переглядів: 1275Коментарі: 0
Новини Церкви
Глава УГКЦ: «Сурогатне материнство в Україні – лихо, яке наше суспільство ще не усвідомило»

З лихом сурогатного материнства боряться у цілому світі. І всі, хто хоче купити собі дитину в Європі, на жаль, їдуть сьогодні в Україну. Про це сказав Отець і Глава Української Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у день празника Собору Пресвятої Богородиці та святого Йосифа Обручника.

Проповідник відзначив, що сьогодні, у другий день Різдвяних свят, Христова Церква звертає нашу увагу на дар родини. «Тому що Господь Бог від початку створення людини сотворив людину як чоловіка і жінку. Саме Бог був творцем людського подружжя. Подружжя, родина, сім'я – як вірна плідна і нерозривна єдність чоловіка і жінки заіснували набагато швидше, ніж народи держави чи інші людські спільноти. Тому ми називаємо сім'ю засадничою базовою клітиною людського суспільства», – сказав Блаженніший Святослав.

Сьогодні ми споглядаємо ось цю Присвяту Родину, у лоні якої народився наш Спаситель. «Сьогодні ми дякуємо Творцеві за дар Богоматеринства Пречистої Діви Марії. За те, що вона була обрана як Матір для нашого Спасителя. Ми сьогодні дякуємо за особливу роль в обставинах Різдва святого Йосифа Обручника. Бо це до нього ангел уві сні говорив і пояснював, що він має вчинити. Як через його опікунство виявилася ще одна риса сім'ї. Сім'я – це оазис захисту гідності людського життя», – пояснив проповідник.

Ми сьогодні читаємо і слухаємо, вів далі Предстоятель, слово Євангелія, яке говорить, що Пресвята Родина захистила життя божественного дитяти відразу після його народження. Бо одразу при народженні Христа проявився хтось, хто хотів це життя забрати...

«В усіх часах і в усіх народів, вважає Глава Церкви, є сили, які чигають на життя дитятка. У наших обставинах у нашій Україні теж таких сил, на жаль, не бракує.

В останні роки, за його словами, появився один з дуже тонких способів зневаги материнства, української матері, зневага до життя, до новонародженої дитини. «Мабуть, багато хто з вас чув термін "сурогатне материнство", коли через ті чи інші обставини українська жінка за гроші змушена зачинати у своєму лоні нове життя на продаж. Змушена торгувати своїм материнством, змушена юридично підписати таке зобов'язання, яке де-факто означає рабство цієї жінки. З цим лихом боряться у цілому світі. І всі, хто хоче купити собі дитину в європейських країнах, на жаль, їдуть сьогодні в Україну», – наголосив Глава УГКЦ.

«І можна собі уявити драму тої жінки, – просить задуматися він, – яка мусить віддавати те дитя, яке вона виносила і народила. Важко уявити драму тої дитини, яка відривається від своєї матері, яка зігрівала це дитятко своїм теплом і мусить згідно того рабського контракту бути проданою в чужу сім'ю», – відзначає Предстоятель.

«Горе української матері, – вважає Глава Церкви, – яка змушена торгувати своїм материнством, до кінця наше суспільство ще не усвідомило».

Тому сьогодні святкуючи Різдво, закликає Блаженніший Святослав, дякуючи нашому Богові за те, що Він народився серед нас, дякуючи за дар української сім'ї, дякуючи за дар материнства української жінки, помолімся за тих жінок, за тих дітей, помолімся за українську сім'ю, яка завжди в найприкріших моментах українського народу була надією на краще майбутнє, бо там, у тій родині те майбутнє зачиналося як нове людське життя зачиналося у співпраці з Богом Творцем, який є джерелом усякого життя.

«Нехай Новонароджений Спаситель допоможе нам відкрити святість і гідність материнства, святість і гідність родини, допоможе нам у нашій державі все зробити, щоби жодна рука, жодного ірода не наважилася забрати життя дитяти, яке Бог сьогодні дарує усім нам!», – побажав усім нам Глава УГКЦ.

Джерело :Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)