Храм Свв.Ольги і Єлизавети
Українська Греко-Католицька Церква, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Нехай не впаде на нас те, що сказав був пророк: Губами тільки мене шанує, а серце своє віддалив від Мене (Ісая 29, 13)." (Св.Єфрем Сирійський)

Главі Української греко-католицької церкви виповнилося 48 років

Переглядів: 616Коментарі: 0
Новини Церкви
Главі Української греко-католицької церкви виповнилося 48 років

Святослав (Шевчук) очолює українських греко-католиків із березня 2011 року. Коли Блаженніший зійшов на престол, йому було 40 років. Сьогодні ж, 5 травня, главі УГКЦ виповнилося 48.

Народився майбутній ієрарх у містечку Стрий на Львівщині. Вивчав Богослов’я у Львівській духовній семінарії, Буенос-Айресі та Римі – у Папському університеті святого Томи Аквінського.

У 2007 році Святослава (Шевчука) обирають ректором Львівської духовної семінарії. Згодом він стає єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в аргентинській столиці Буенос-Айресі. 2010 року владику призначають Апостольським Адміністратором цієї ж єпархії.

Релігійні оглядачі порівнюють главу УГКЦ із Папою Венедиктом XVI та Іваном Павлом ІІ. “Це така особистість, яка до себе притягує людей, дуже відкрита до людей. Одночасно він і добрий адміністратор, який вміє підтримувати дисципліну”, – казав раніше про Блаженнішого Святослава релігієзнавець Юрій Чорноморець.

Очільник УГКЦ підтримує створення Української Помісної Православної Церкви. Часто Блаженніший наголошував на необхідності єдності всіх християн. “Моє бажання – святкувати разом і Різдво, і Пасху, і, можливо, жити одним духовним ритмом літургійного року, незалежно від того, до якої обрядової традиції ми належимо”.

Якщо всі українці зрозуміють, що їхня держава перебуває в стані війни, та не намагатимуться перекласти відповідальність на чужі плечі, тоді ми переможемо, запевняє архієпископ. “Треба підтримувати українське військо, тому що наші воїни – це ті, хто захищає мир, навіть зі зброєю в руках. Потрібно лікувати рани, які наносить війна, допомагати тим, хто стали жертвами цієї війни. Нам слід протистояти всякій ненависті й не руйнувати себе зсередини”.

До того ж, Блаженніший Святослав дозволив, щоб після смерті його органи брали на пересадку. “Якщо після смерті я зможу й надалі чинити добро, то чому ні”.

Блаженніший Святослав і нинішній Папа Римський Франциск. Фото: AFP/Alberto Pizzoli

Джерело :«Український інтерес»

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)