Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: olha-church[email protected]
"Як іщезає дим, нехай іщезнуть, як тане віск від лиця вогню" (Воскресна Утреня)

«Людське зло завжди вносить поділи, оскільки диявол — це той, що розділяє, а Ісус Христос — джерело єдності», — Глава УГКЦ у Страдчі

Переглядів: 2053Коментарі: 0
Новини Церкви
«Людське зло завжди вносить поділи, оскільки диявол — це той, що розділяє, а Ісус Христос — джерело єдності», — Глава УГКЦ у Страдчі

Бути людиною, сповідувати християнство, відрікаючись від усякого зла, та бути носіями єдності — ці три важливі істини, до яких закликають нас, сучасних українських вірян, кров наших мучеників. Адже саме ці якості допоможуть кожному вірному бути громадянином Неба.

На цьому наголосив Отець і Глава іУГКЦ Блаженніший Святослав у вівторок, 26 червня, у своїй проповіді до вірних під час Архиєрейської Божественної Літургії в рамках Всеукраїнської прощі до с. Страдч (Львівська обл.).

З ним співслужили Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, владика Михайло (Колтун), Єпарх Сокальсько-Жовківський, владика Василь (Івасюк), Єпарх Коломийський, владика Венедикт (Алексійчук), Єпарх Чиказький (США), владика Давид (Мотюк), Єпарх Едмонтонський (Канада), владика Джон Майкл, представник Американської Єпископської Конференції, владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, владика Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, владика Григорій (Комар), Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, та владика Володимир (Груца), Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, а також численні священики.

«У сьогоднішньому євангельському читанні євангелист Матей благовістує нам Ісуса Христа як єдиного й сильного, а також справжнього визволителя людини. Ми чуємо, як Спаситель виганяє диявола, а Святий Дух перемагає духа злоби, ненависті та нечистоти. Ми бачимо те, як Ісус Христос об’являє себе, як того, хто збирає розсіяних, оздоровлює хворих, об’єднує поділених, — що є знаком (символом) приходу до нас у силі і славі Небесного Царства», — такими словами звернувся на початку своєї проповіді до присутніх Предстоятель УГКЦ.

На його думку, можливо, саме зараз людина потребує знати, хто є її справжнім визволителем. Вона шукає звільнення від усього, що її пригнічує та нищить.

«До нас приходять багато носіїв різних духів, які пропонують свій рецепт свободи і звільнення. Дуже часто ми думаємо, що Божу правду, Божу істину, навіть самого Бога нам потрібно захищати. Часом видається, що ненависть, насилля, зло є сильнішими. Коли ми дивимося на сучасний світ, то, властиво, той, хто відкидає Всевишнього, той, хто є хитріший, спритний, чи вміє краще збрехати і обдурити стає начебто успішним. Проте в такому царстві темряви і зла ми бачимо Ісуса Христа присутнього зараз між нами...» — зауважує Глава УГКЦ.

Він переконаний, що Небесний Отець може звільнити людину від усього, що її непокоїть та поневолює. Адже справжня сила є в Божому дусі та правді. Людське зло завжди вносить поділи, оскільки диявол — це той, що розділяє, а Ісус Христос — джерело єдності, яке походить від Бога.

Крім того, проповідник додає, що для того, щоби стати собою (тобто стати людиною з великої букви) нам потрібно перебувати разом з Сином Божим. Ба більше, ми маємо бути у Ньому і з Ним, прийняти Його як свого єдиного Повелителя і Спасителя, бо той, хто з Ним, — той багатіє в Бога.

За словами Предстоятеля УГКЦ, сьогодні прочани на Страдецькій горі пережили унікальний досвід єдиного і сильного... Адже тут спочивають свідки віри та перемоги Ісуса Христа. Вони є свідками єдності, яку ми зараз шукаємо в церковному, національному і державному житті. Ба більше, вони цю єдність запечатали своєю кров’ю.

«Кожен, хто прийде до Страдецької церкви і побачить кров о. Миколи Конрада, то побачить у тій крові (її контурах, — ред.) мапу України — єдиної неподільної соборної держави. Нехай ця кров промовить до нас і скаже нам, ким ми є. Перш за все, о. Микола Конрад хоче сказати нам, що ми є люди, як вінець Божого сотворіння, які покликанні бути людьми, як навчав нас Блаженніший Любомир», — підкреслив проповідник.

Він вважає, що бути людиною — означає відкинути ненависть і зло. «Нам важливо зараз почути цей голос — бути людиною! Особливо у Львові, де сталося лихо, яке сколихнуло цілу Україну, — це злочин нападу на табір ромів, який начебто виставляє українців перед цілим світом як тих, які плекають у своєму серці ненависть до людини іншої національності, раси чи релігії. Ми як ісповідники віри о. Миколи Конрада скажемо, що це неправда!» — стверджує Глава Церкви.

Як зауважив Блаженніший Святослав, друга річ, яку зараз вчить нас голос крові наших мучеників, — це те, що ми є християнами, які відреклися від зла. А наступний важливий елемент, до якого вони закликають, — бути носіями єдності.

«У цій прощі молімося за наш український народ, за нашу державу, за мир в Україні. Молімося за те, щоб ми завжди були Христові, щоб ми завжди були возз’єднані з Ним, щоб ми з Ісусом вміли збирати усіх дітей України в одне і єдине Христове стадо під проводом одного і єдиного Пастиря», — закликає очільник греко-католиків.

На його думку, важливо, щоб ми відчули себе не тільки громадянами своєї держави, а й Неба. «Нехай Страдецька Богородиця буде нашою молільницею і учителькою, щоб ми були завжди Христові, людьми, християнами, а також люблячими синами і доньками своєї Батьківщини та свого народу. Як з нами Бог, то хто проти нас?» — наголосив наприкінці Блаженніший Святослав.

Варто зазначити, що він висловив щиру вдячність усім присутнім, прочанам/вірянам, які здійснили прощу до Страдча. Окрім цього, він подякував усім організаторам та організаціям, які долучилися до забезпечення порядку та безпеки для втілення цієї події.

Джерело :Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)