Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Нехай у тебе завжди переважає милостиня. Жорстоке й немилосердне серце завжди нею очиститься." (Св.Ісаак Сирійський)

«Ми покликані тепер показати світло надії українському народу», — Блаженніший Святослав у Стемфорді (США)

Переглядів: 1423Коментарі: 0
Новини Церкви
«Ми покликані тепер показати світло надії українському народу», — Блаженніший Святослав у Стемфорді (США)

Українська Греко-Католицька Церква зараз стрімко росте і розвивається, а також прагне реагувати на виклики та потреби суспільства. Однак серед випробувань та численних справ, наша Церква може поділитися і добрими новинами з іншими, адже ми маємо силу, щоб вистояти проти різних негараздів.

На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своїй промові у четвер, 9 серпня, під час благодійного бенкету з нагоди пастирського візиту в Стемфорді (штат Коннектикут, США). На визначну подію завітали близько 200 людей.

Варто зазначити, що це перший візит Блаженнішого Святослава до Стемфорду як Глави УГКЦ. Ба більше, візит Предстоятеля співпадає з 50-ою річницею візиту до Стемфорду Патріарха Йосифа Сліпого.

«Я хочу привітати Стемфордську єпархію з ювілеєм 60-річчя! Я дякую Всевишньому за те, що ця єпархія впродовж свого існування була доброю підпорою для кожного з владик нашої Церкви!» — радісно промовив Блаженніший Святослав, а також висловив вдячність владиці Василю (Лостену), єпископу-емериту Стемфордської єпархії, та владиці Павлу (Хомницькому), Єпарху Стемфордському, за ревне служіння та плідну працю.

Окрім цього, владика Василь (Лостен), єпископ Стемфордський, виголосив слова привітання, відзначивши, що Глава УГКЦ є «голосом та лицем нашої Церкви і народу» на міжнародній арені. Цю ж думку підтримав і консул України в Нью-Йорку Денис Семенович: «Ваше Блаженство, одна ваша промова вартує року роботи дипломатів». Слова привітання Предстоятелю висловили представники священства, монашества, різних церковних та громадських організацій.

Загалом Блаженніший Святослав вирішив поділитися з присутніми певними позитивними та добрими новинами з України. «Українська Греко-Католицька Церква зараз потужно розвивається. Такого стрімкого розвитку нашої Церкви, який ми маємо за останні 5 років, ми не бачили, мабуть, з моменту виходу УГКЦ з підпілля на початку 1990-х років. Тепер, мабуть, немає жодного великого міста в Україні, де не будувалася б УГКЦ», — зауважив очільник греко-католиків.

За його словами, зараз вкрай важливо, щоб наша Церква могла відповісти на запити і потреби суспільства. Тому громади зростають в Центральній, Східній та Південній Україні. На цих територіях відбуваються ті ж самі процеси, які відбувалися в Галичині на початку 1990-х, — вони усвідомлюють, ким вони є.

«Якщо ви хочете побачити, де кується майбутнє нашої Церкви і майбутнє України; якщо ви думаєте, де найкраще допомогти Церкві в Україні, — думайте про Схід України, Київ та про наших братів і сестер, які перебувають там», — сказав Глава УГКЦ, а також додав, що нам потрібен час для росту і розвитку, який потрібно просити в Небесного Отця.

Крім того, у своєму виступі Блаженніший Святослав згадав про ще одну важливу дату, адже цього року Україна святкує 100-річчя відновлення Української державності. Тож з цієї нагоди єпископи в Україні видали послання до цієї події (українською і англійською мовами), оскільки тепер Українська державність перебуває в тій самій небезпеці як і сто років тому.

На думку Предстоятеля, Росія хоче зробити акцент на тому, щоб відбити в українців охоту захищати свою державу і скаржитися на неї перед іншими країнами. «Адже гібридна війна ведеться інформацією. І ця війна за людські уми і серця ведеться неправдою. Якщо ми дамо нашому ворогові посіяти в наших серцях сумніви, тоді ворог вже перемагає», — вважає духовний лідер греко-католиків.

А згодом додав: «Ми, зокрема українці-греко-католики, покликані тепер показати світло надії українському народу. Повірте мені, Україна має всі сили, щоб вистояти. Ми розуміємо, що ніхто не прийде захищати її, окрім нас самих», — запевнив він.

Окрім цього, Блаженніший Святослав згадав про ще один не менш важливий момент і період для України — про майбутні вибори. «У цей непростий час ми повинні молитися за нашу державу. Цей рік ми проголосили Роком молитви за чесні і справедливі вибори 2019 року. Кожної неділі і свята ми у всіх наших монастирях і парафіях молимося за це... Я вас прошу долучитися до такої молитви!» — попросив Глава УГКЦ.

За його словами, дух молитви допоможе нам подолати загрози популізму, радикалізації суспільства, проплачені голоси та мітинги тощо.

Він також не оминув ще один надзвичайно актуальний для України момент — ставлення Української Греко-Католицької Церкви щодо єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

Блаженніший Святослав зазначив, що УГКЦ вважає, що ці процеси є позитивними і їх підтримує, однак «ми не беремо участі у них, бо ми переконані, що це внутрішня справа самої православної спільноти.. Ми абсолютно проти того, щоб будь-яка конфесія в Україні була трактована як державна релігія».

Предстоятель висловив щиру вдячність усім за те, що моляться за Україну і люблять її, бо «це є знаком перемоги».

Фото: о. Роман Малярчук

Джерело :[url=http://news.ugcc.ua/photo/mi_zokrema_ukraints%D1%96grekokatoliki_poklikan%D1%96_teper_pokazati_sv%D1%96tlo_nad%D1%96i_ukrainskomu_narodu__blazhenn%D1%96shiy_svyatoslav_u_stemford%D1%96_ssha_83519.html]Департамент інформації УГКЦ/url]

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)