Храм Свв.Ольги і Єлизавети
Українська Греко-Католицька Церква, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Якщо хочеш дізнатися, чи ти є смиренно-мудрий, то випробуй себе, чи не бентежишся ти, коли тебе ображають." (Св.Ісаак Сирійський)

Папа до єпископів: Церква – це не еліта духовенства, а Божий люд

Переглядів: 762Коментарі: 0
Новини Церкви
Папа до єпископів: Церква – це не еліта духовенства, а Божий люд

Після зустрічі з духовенством і чернецтвом, у захристії катедрального собору Сантьяґо-де-Чилі, Папа Франциск зустрівся з єпископатом країни, закликаючи ієрархів не боятися позбуватися того всього, «що віддаляє нас від апостольської місії». Він також нагадав, що завданням єпископів є бути «близькими» до священиків і богопосвячених осіб.

Така близькість, за його словами, повинна відзначатися батьківським наставленням, а не «патерналізмом чи зловживанням владою». Вона повинна бути допомогою для того, щоб зростати в харизмах, дарованих Святим Духом, й розвивати їх, усвідомлюючи, що ми є «Божим людом», остерігаючись притаманного сьогоденню почуття «неприналежності до нікого»:

«Це “постмодерне” відчуття може проникнути в нас і в наше духовенство. Тоді починаємо думати, що ми до нікого не належимо, забуваємо про те, що ми є частиною вірного Божого люду, що Церква не є і ніколи не буде елітою богопосвячених осіб, священиків чи єпископів. Ми не зможемо провадити своє життя, здійснювати своє покликання та служіння без усвідомлення того, що ми є Божим людом».

Відсутність усвідомлення приналежності до Божого люду «як служителі, а не правителі» може привести до однієї із спокус, яка «завдає найбільшої шкоди місійному динамізмові». Мова йде про клерикалізм, який є «карикатурою на отримане покликання».

«Брак усвідомлення того факту, що місія належитьувсій Церкві, а не лише священикові чи єпископові, обмежує горизонти і, що ще гірше, обмежує всі ініціативи, які Святий Дух може пробудити серед нас. Скажімо чітко: миряни не є нашими слугами, ні службовцями», – закликав Глава Католицької Церкви, заохочуючи бути пильними щодо цієї спокуси «в семінаріях та в усьому формаційному процесі» майбутніх священиків.

«Зізнаюся вам, – додав Папа, – що мене турбує формування семінаристів: щоб вони були пастирями на служінні Божому людові. Щоб вони були пастирями. З доктриною, дисципліною, звершуванням Святих Таїнств, близькістю, ділами милосердя, але щоб завжди мали усвідомлення приналежності до Божого люду».

Місія, за словами Святішого Отця, повинна здійснюватись у «братерській єдності» пліч-о-пліч з Божим людом, співпрацюючи з мирянством в атмосфері розпізнавання та синонодальності. А тому слід рішуче сказати «ні» клерикалізмові та «ідеальним світам», які не мають нічого спільного з життям конкретних людей. Усе – звичаї, стилі, розпорядки дня, спосіб висловлюватися та церковні структури – повинно бути засобами, придатними для євангелізації, а не «для церковного самозбереження».

Вітаючись з єпископатом Чилі, Папа не оминув увагою архиєпископа Бернардіно Піньєру Карвальйо, що є найстаршим єпископом світу як за віком, так і з огляду на свячення. Звернувши увагу на те, що 102-річний ієрарх був учасником чотирьох сесій Другого Ватиканського Собору, Глава Католицької Церкви назвав його «чудовою живою пам’яттю».

Після зустрічі з католицьким єпископатом Святіший Отець також привітався з представниками некатолицьких Церков та нехристиянських релігій Чилі.

Джерело :Радіо Ватикан

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)