Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Хто грішить, від того Бог далекий, тому лукавий сповнює його страхом. І завжди такий живе у виснажливому страхові." (Св.Єфрем Сирійський)

Папа: Думати про кінець життя – це мудрість

Переглядів: 1344Коментарі: 0
Новини Церкви
Папа: Думати про кінець життя – це мудрість

«Яким буде кінець мого життя? Яким би я хотів бути тоді, коли Господь мене покличе?» Відповідь на ці питання Папа дав, проповідуючи під час ранкової Святої Меси в «Домі святої Марти» у Ватикані

Папа Франциск присвятив свою проповідь, виголошену 27 листопада 2018 р., під час ранкової Святої Меси у ватиканській резиденції «Дім святої Марти», уривкові з книги Одкровення святого євангелиста Івана. «Яким буде кінець мого життя? Яким би я хотів бути тоді, коли Господь мене покличе?» – запитав Святіший Отець, наголошуючи, що думати про кінець – це мудрість, адже це допомагає прямувати вперед, зробити іспит сумління про те, що в мені є поганого, з чого потрібно виправитись, а що є доброго, що треба залишити.

Папа підкреслив, що цього тижня, коли в Церкві латинського обряду добігає до кінця літургічний рік, слід замислитись над цими питаннями, хоча нам «не подобається думати про кінець і ми завжди відкладаємо таку думку на завтра».

В читанні з книги Одкровення святого Івана говориться про кінець світу, порівнюючи його із жнивами, представляючи образ Ісуса та Ангела, озброєних серпами. Коли настане наш час, сказав далі Святіший Отець, ми побачимо якість нашого зерна, якість нашого життя: «Це будуть жнива, під час яких кожен із нас зустрінеться з Господом». Під час цієї особистої зустрічі, за словами Святішого Отця, кожен з нас скаже Господеві: «Ось моє життя. Ось моє зерно. Ось такою є якість мого життя. В чому я помилився?». Всі ми так скажемо, адже кожен з нас помиляється. Представимо теж наші добрі діла, адже всі ми робимо також і добро.

«Що б ми сказали Господеві, якщо б Він нас сьогодні покликав?» – запитав проповідник, пригадуючи, що не знаємо ні дня, ні години. Ніхто не має запевненого життя. Натомість, ми впевнені в тому, що для кожного настане кінець. Але тільки Бог знає, коли це станеться.

«Думка про кінець допомагає прямувати вперед… Так, настане кінець, але він буде зустріччю з Господом. Це правда, що треба буде здати звіт з того, що ми зробили, але це буде також і зустріч милосердя, радості, щастя. Думати про кінець, кінець створіння, кінець власного життя – це мудрість», наголосив Папа Франциск, додаючи: «Цього тижня просімо Святого Духа мудрості часу, мудрості кінця, мудрості воскресіння, вічної мудрості зустрічі з Христом. Молімось, щоб Господь приготував нас до зустрічі з Ісусом. Наприкінці цього тижня подумаймо про кінець, про те, що кожен із нас закінчиться, що ми не залишимось на землі навічно. Як, отже, бажаємо закінчити своє життя?»

Джерело: vaticannews.va

Джерело :Католицький оглядач

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)