Храм Свв.Ольги і Єлизавети
Українська Греко-Католицька Церква
   м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073,
      email: [email protected]

Папа Римський дав згоду на створення Чернівецької Єпархії УГКЦ

Переглядів: 83Коментарі: 0
Новини Церкви
Папа Римський дав згоду на створення Чернівецької Єпархії УГКЦ

Сьогодні, 12 вересня, у Ватикані повідомили, що Папа Франциск дав згоду на рішення Синоду Єпископів УГКЦ про створення Чернівецької Єпархії з осідком у Чернівцях. Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Нова єпархія об'єднає громади УГКЦ у Чернівецькій області. Чернівецьку Єпархію створять, виокремивши її територію з дотеперішньої Коломийсько-Чернівецької єпархії та приєднавши її до складу Івано-Фраківської митрополії.

Першим Єпархом призначений владика Йосафат Мощич, який раніше був Єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії. Йосафат, якому 16 вересня виповниться 41 рік, є наймолодшим єпископом УГКЦ.

Парафіяни вважають створення Єпархії історичною подією.

Спроби створення офіційних структур УГКЦ на Буковині датуються кінцем XVIII сторіччя, а перший храм було посвячено 1821 року. Греко-католики Буковини спочатку підпорядковувалися Львівському архиєпископові, а після створення Станіславівської єпархії в 1885 році – Станіславівському єпископові. З приходом комуністичної влади громада була змушена діяти в підпіллі.

Після відродження Церкви у 1993 році була створена Коломийсько-Чернівецька єпархія. Коли 2011 року було створено Івано-Франківську митрополію, то Коломийсько-Чернівецька єпархія увійшла до її складу.

 

Джерело: Днь

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу). Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.

Щоб отримувати повідомлення на e-mail про відповіді на Ваші коментарі, та коментувати на форумі в розділі "СПІЛКУВАННЯ" просимо зареєструватися тут. Як реєструватися і керувати своїм профілем читайте тут

     

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)