Храм Свв.Ольги і Єлизавети
Українська Греко-Католицька Церква, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Хто зносить сумне, той сподобиться й радісного, і хто терпить неприємне, того не буде позбавлено частки в приємному." (Прп.Ніл Синайський)

Проповідь на 23-ту неділю по Зісланні Святого Духа

Переглядів: 5423Коментарі: 0
ПублікаціїПроповіді
Проповідь на 23-ту неділю по Зісланні Святого Духа

"Сівши у човен, він (Христос) переплив і прибув у своє місто".

(Мт. 9, 1),

а... "біснуватий став його просити, щоб бути з ним".

(Мр. 5, 18).

Слава Ісусу Христу!

Прийде час, коли учні Христові розповідатимуть як-то мешканці гадаринського краю випровадили учителя зі своїх околиць. Десь у своєму оточенні, дивуватимуться їх нерозумові й заскорузлості. А для нас ще зрозумілішими стають слова євангелиста Івана "і світ не пізнав його". Залишуться свідки, котрі свідчитимуть про Христа, зрештою, ми і є тими свідками, але хтось серед нас буде більшим ніж свідок — стане докором суспільству, так як гадаремський біснуватий став не лише свідком уздоровлення, але й докором громаді, котра вирішила позбутись чужинецького вчителя.

Коли б можна було змоделювати розмови очищеного біснуватого із своєю громадою, вони виглядали б приблизно так:

— Він вигнав з мене нечистих духів!

— Ну то й що?

— Я був жахливий, ви мене прив'язували, але я трощив найміцніші пута. Я хотів іти до вас, та лють моя унеможливлювала те. Ніхто не смів навіть пройти повз мене.

— Ну то й що? Ми давно вже поховали тебе і викреслили із своєї громади.

— Але я став здоровим і тепер зможу жити серед людей, трудитись з вами, вирішувати справи громади, може ще й одружусь!

— На тобі увесь час лежатиме тавро біснуватого, тому ти ніколи не станеш одним із нас!

— Сам Христос сидів зі мною і мило розмовляв!

— То чому ти не пішов з ним, що збирає по усюдах таких як ти і тобі подібних?

— Я просив, але він говорив мені залишитись, щоб свідчити чудо!

— Це чудо позбавило нас свиней!

— Що таке свині в порівнянні з тим, що дає Христос?!

— Свині — це їжа нам, нашим жінкам і дітям. їжа — це життя, це впевненість, це здоров'я, це добрий гумор, це ігрище і задоволення. Твій Месія, що нам дасть? Він сам худий, вигляд стомлений. Видно, недоїдає і недосипає, а може, і не має власного дому. Блукає містами і селами із своїми ідеями. Та для людей важливішим, аніж нагодувати себе і рідних своїх, немає нічого важливішого. Що ж дасть нам твій Месія їсти?

— Хіба ж їжа втамовує вічну тугу?

— А ми її заїдатимемо!

— Свині не зроблять вас щасливими!

— А ми не хочемо щастя, ми прагнемо насититись. Цього достатньо, щоб не думати про усілякі дурниці. Життя коротке, його потрібно використати вповні.

— Христос сповіщає життя вічне. Навіть коли хто й помре у вірі в Сина Чоловічого, той матиме життя навіть після смерті. У Царстві Божім ніхто не їсть і не п'є.

— Як можна жити, не харчуючись. Це нісенітниця. Таке неможливо. Людина живе, щоби їсти, пити, відчувати задоволення. А життя після життя? Може воно і є, може воно таки дійсно є. Але "є" десь і "не сьогодні", а нам потрібно "тут" і "зараз". Так що іди із своєю ідеєю, нам ніколи розводити теревені.

— Прийде час, коли люди перестануть думати так як ви. Полюблять Бога, тішитимуться життям, але не присвятять його їжі і свиням.

— Такий час не прийде. Ми завжди будемо і нас вважатимуть за здорових, а от вас із своїми Христовими ідеями завше вважатимуть біснуватими. Прийдуть дні, коли вас виганятимуть в ліси, в поля, в ущелини. Будете ховатись, а вас переслідуватимуть. Тому вам не має місця в цьому світі.

— Може мені вже іти від вас?

— Можеш бути, поки що. Поки такі як ти не стануть закваскою християнських ідей — викликатимуть лиш сміх і зневагу. Ми сильніші були, є і будемо — читай знаки часу!

Така от розмова. Та читаючи знаки часу, що самі про це скажемо? Амінь!

о. Орест МОКРИК

До теми:

1. Жидам було заборонено їсти і розводити свиней. Через переступ Божих Законів (гріх) до людини має доступ зло. Під час зцілення біснуватого злий увійшов у стадо свиней. Чим ще раз було вказано жидам на той переступ, через який входить зло. Щось подібне можна спостерігати у сучасному, побутовому житті.

Одна родина переживала дуже важкий період у спільному житті. Постійні конфлікти, непорозуміння та сварки. Практично кожна родина у своєму житті переживає ці, в одних — короткі, в інших — довгі, періоди випробувань родин на вірність. Родинні психологи навіть прогнозують наявність певних критичних років (третій, сьомий і т.д.) у спільному житті.

Родина, знервована конфліктами, вирішила поїхати з дітьми на море, на відпочинок. Сонце, морська вода, відпочинок допомогли найти порозуміння та мир у родині. Та найбільша несподіванка чекала вдома. Була у їхньому місті сильна гроза. Блискавка вдарила у електромережу їхнього будинку і згоріло усе, що було залишене підключеним до електромережі: телевізор, відеомагнітофон, холодильник". Блискавка знищила усе, через що входив гріх у вашу родину. Холодильник був переповнений, а ви за це не дякували Богові. Цілими днями дивились телевізор і відеомагнітофон, а вони нічому доброму вас не навчили",— сказала їхня бабця, мама чоловіка.

Можливо, це — випадковість, а, можливо, закономірність, коли Господь забирає у нас те, що приносить нам гріх і переступ Божих Законів.

ВКРАДЕНЕ ТЕЛЯ

Ще одну подібну історію розповіла Анна — жінка, що мешкає на Бродівщині (Львівська область). Ще за радянських часів вона працювала на фермі у колгоспі. Одного разу корова вночі вродила двох телят. Записала, що вродила одного, а другого забрала собі. Хто там знає скільки вродила.

Андрієві — чоловіку, що був дуже побожний і не любив, коли вона брала щось з колгоспу, сказала, що купила у Каськи (так вони називали Катерину, що жила одиноко за півкілометра від них). Вона часто нарікала на чоловіка, говорячи: "Люди нічого не садять, не збирають, тяжко не працюють, а живуть багато. Мій чоловік найбідніший у селі, а не хоче навіть крихти взяти з колгоспу".

І таке враження, що з тим телям прийшла біда до хати. Діти перехворіли усіма можливими хворобами. Жити не стали багатше, але постійні сварки і суперечки щодня. Накінець через рік, наївшись конюшини, теля здохло. І здохло так швидко, що навіть не встигли дорізати. Нічого не скористали з того вкраденого теляти, хіба біду.

Але для цієї жінки це була дуже добра наука — краще жити бідно, але з Богом, ніж багато, але нещасно.

Заключення. Вкрадена річ приносить задоволення матеріальних бажань, але не приносить людині щастя. Будь-який гріх приносить задоволення людської пристрасті, але щастя та радощів у житті не приносить.

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)