Храм Свв.Ольги і Єлизавети
Українська Греко-Католицька Церква, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Милосердний чоловік - лікар своєї душі, бо він розганяє потьмарення пристрастей зі свого нутра неначе сильним вітром." (Св.Ісаак Сирійський)

«Сім’я – колиска людства, яка потребує піклування, підтримки та захисту», – владика Богдан (Дзюрах)

Переглядів: 684Коментарі: 0
Новини Церкви
«Сім’я – колиска людства, яка потребує піклування, підтримки та захисту», – владика Богдан (Дзюрах)

«Сім’я – колиска людства, середовище плекання любові та тих фундаментальних чеснот, які мають вплив на усе подальше життя людини. З огляду на її цінність і важливість для народу і усього людства, сім’я потребує уваги, піклування, підтримки та захисту», - сказав владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів УГКЦ, у своєму привітальному слові під час Всеукраїнського форуму сім’ї, який відбувається, 14 березня, у Києві в Українському домі.

При цьому представник УГКЦ перерахував кілька сфер, де українські сім’ї сьогодні зазнають особливих викликів і труднощів. Першим викликом є міграція, коли «багато сімей роз’єднані, а відтак настає відчуження, яке нерідко закінчується розпадом сім’ї». Про це зауважив доповідач, пригадавши, що саме з цього болючого досвіду масової еміграції українських батьків на заробітки виникло явище соціального сирітства в нашому суспільстві.

Другим викликом для українських сімей стала військова агресія з боку Росії, яка змусила сотні тисяч українських родин покинути рідні домівки і шукати притулку в інших регіонах України. Владика Богдан із вдячністю згадав зворушливі прояви солідарності, з якими зустрілися родини переселенців у нових регіонах, назвавши це гідною похвали поведінкою великої української національної родини.

Третім викликом для наших сімей сьогодні, за словами Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, є безпосередні рани, що їх завдають бойові дії на Сході України, а саме – тисячі вбитих, десятки тисяч важко поранених, сотні тисяч травмованих тілесно і душевно.

Окрім проблем, пов’язаних із сучасною економічною та політичною ситуацією в країні, а також з зовнішньою агресією проти нашої Батьківщини, секретар Синоду назвав ще одну загрозу, цього разу набагато масштабнішого характеру, а саме - «поширення руйнівних ідеологій, що скеровані проти об’явлених Богом сімейних цінностей і вдаряють в самі основи інституту сім’ї як Божої установи». Беручи до уваги, що сім’я за своєю природою є Божою установою, яка випереджує своїм існуванням усі інші людські спільноти, як от народ чи суспільство загалом, той, хто зазіхає на фундаментальні цінності, на яких будується сім’я, «кидає виклик самому Творцеві», - заявив промовець.

Владика поділився з присутніми своїми спостереженнями на канві представлених у ході Форуму соціологічних даних. Зокрема, він висловив сумнів, чи справді матеріальні труднощі лежать в основі небажання молодих батьків мати більше дітей: «Західні багаті суспільства не мають матеріальних труднощів, але, здається, і в них демографічна ситуація не найкраща». Єпископ поділився власним життєвим досвідом, бо належав до багатодітної сім’ї (шестеро дітей), яка з матеріальної точки зору жила не краще, ніж сьогоднішня пересічна українська сім’я. Значить, не обов'язково матеріальна вбогість є причиною того, що українські сім’ї є «убогими на дітей», зауважив секретар Синоду. Причина може полягати в глибшій, духовній сфері. Тому, на думку промовця, Церкви і релігійні організації мали б звернути більшу увагу на духовне виховання своїх вірних, адже, за словами св. Августина, «коли Бог на першому місці, усе є на своїх місцях».

Щоб запобігти згаданим негативним явищам та допомогти українським сім’ям долати виклики і труднощі сучасності, владика Богдан закликав до об’єднання зусиль держави, громадянського суспільства, Церков і релігійних організацій, «святим обов’язком яких є з благоговінням трактувати сім’ю як Божу установу та спільно послужити їй, адже вона так багато робить і так багато значить для суспільства, держави і країни».

На закінчення доповіді владика Богдан, від імені УГКЦ та його Глави Блаженнішого Святослава, подякував усім присутнім за те, що дотепер зробили і надалі роблять в цій ділянці, та висловив побажання, щоб цей Всеукраїнський форум сім’ї «став каталізатором ще більш масового, справді всеукраїнського руху задля захисту і промоції сім’ї та сімейних цінностей».

Джерело :Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)