Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Не допускай в дім Божий нічого такого, що ненависне Господеві, а, навпаки, прикраси його всім, що приємне Богові." (Св.Єфрем Сирійський)

У Києві відбулася архиєрейська хіротонія владики Степана Суса

Переглядів: 1218Коментарі: 0
Новини Церкви
У Києві відбулася архиєрейська хіротонія владики Степана Суса

Сьогодні, 12 січня 2020 року, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві, відбулася архиєрейська хіротонія владики Степана Суса, Епископа Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа.

Спершу владика Степан тричі публічно склав визнання своєї віри. Після цього відбувся Чин архиєрейської хіротонії, на завершення якого нововисвяченого єпископа одягли в архиєрейські ризи. Тоді Блаженніший Святослав вручив владиці Степану архиєрейський жезл – символ його влади.

Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних наголосив: «Стародавнє коріння Київської Церкви тут, на берегах сивого Дніпра, випускає новий паросток. Нас вбито і розіп’ято не раз, але наше коріння живе. Нашу Церкву, Яка зберігає спадщину Київської Церкви першого тисячоліття у повному видимому сопричасті з наступником Апостола Петра не раз намагалися викоренити, знищити й забути. А ця Церква наче цей паросток з пня Єссея відроджується, і ми це бачимо», – наголосив глава УГКЦ.

Продовжуючи Блаженніший Святослав зазначив: «Минулого року ми згадували тридцяту річницю легалізації повного виходу з підпілля нашої Церкви. Багато з Вас були частиною тої рештки Ізраїля – Української підпільної Церкви, Яку Бог зберіг в умовах жорстоких переслідувань. Через ту маленьку грудку людей, через ту рештку воскресла ціла Церква, яка сьогодні відроджує своє коріння тут у Києві, звідки походить».

Відтак Предстоятель Церкви зауважив: «Сьогодні Господь Бог являє свого Назорея – цілковито посвячену Богові особу. Він нам каже Різдво Христа, відродження Церкви, означає відродження надії нашого народу в Україні й цілому світі».

Звертаючи увагу на сьогоднішню архиєрейську хіротонію Патріарх зазначив: «Ми стали свідками народження – свячення нового єпископа. Владико Степане дивні були дороги, якими вів Вас Господь Бог до цієї хвилини. Ви як молодий священник, мабуть, бачили, як багато сьогодні людей виїжджає з України, і думали як їх супроводжувати, та де їх шукати. Ви як той, що були настоятелем Гарнізонного Храму Петра і Павла у Львові, можливо більше з усіх нас чули й бачили плач сучасної української Рахилі. Бо ви ховали тих хлопців, які сьогодні щедро засівають українську землю своїми кістками в надії на її свободу і незалежність. Сьогодні Господь Бог покликав Вас бути єпископом Патріаршої Курії у Києві. Бо часом є такі обставини, у яких найважливіше є те, щоб люди побачили, що з нами є Бог», – наголосив Глава Церкви.

На хіротонії був присутній також Апостольський нунцій в Україні Високопреосвященний Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті. Звертаючись до нового Єпископа він зауважив: «Єпископ для Церкви є дуже великим даром. Адже єпископ є наступником Апостолів, є гарантією нашої віри, а особливо вірністю нашої сучасної віри в тій вірі, яка була на початку. Складаю найкращі вітання від усієї Вселенської Церкви, Українській Греко-Католицькій Церкві за цей вияв ласки. Преосвященний Владико, дар який ви отримали, такий величний, що цілого життя не вистачить для того, щоб його збагнути», – наголосив Апостольський Нунцій.

Відтак, до всіх присутніх звернувся нововисвячений Владика Степан. У своєму подячному слові єпископ пригадав, як під час марафону він біг поруч українського прикордонника Юрія Козловського та багатьох інших, що бігли на протезах. Він тоді думав над важливістю докладання зусиль у житті. Єпископ зауважив, що для багатьох людей вставання вранці на свої ноги та ранішня гігієна це звичайні прості речі. «Хтось для звичайних нам речей докладає великих зусиль». Далі він запитав: «Що рухає нами вперед? Що дозволяє нам осягати нові горизонти життя? Що допомогло нашим свідкам віри, мученикам УГКЦ XX століття? Віра у Бога та зусилля. Тому не біймося щодня докладати зусиль для того, щоб бути і долати, йти та перемагати», – наголосив єпископ». – зазначив Архиєрей.

Далі владика Степан висловив слова вдячності усім присутнім: «В цей день я дякую Богові, Церкві, дякую папі Франциску, Блаженнішому Святославу, Апостольському Нунцієві в Україні Клаудіо Ґуджероті, співсвятителям та усім владикам синоду єпископів УГКЦ».

Відтак єпископ подякував усім рідним і близьким: «Дякую своїй мамі, яка жодного разу не випустила мене з дому без благословення святою Водою і татові, який завжди тихо поруч! Дякую своїй дорогій бабусі Антоніні, якій уже 94 рік, і вона сьогодні з нами! Дякую усім воїнам та друзям, парафіянам та мешканцям Львова, Чишок, Винник, Бучача. Вдячний усім Вам!».

Відтак із привітальними словами виступили Владики Римо-Католицької Церкви та Православної Церкви України, а зокрема Владика Віталій Скомаровський, секретар Римо-католицької конференції єпископів України, та Владика Олександр (Драбинко), Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Православної Церкви України та Владика Митрофан (Бутинський), єпископ Харківський і Богодухівський.

Прес-служба Київської Архиєпархії

Джерело :Католицький оглядач

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)