Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Краще займатися ділом, молитвою і роздумуванням, читаючи Божественні Писання, аніж припиняти це невчасно й пустословити, від чого зроджується брехня." (Св.Єфрем Сирійський)

«Війна в Україні є колоніальною війною, що ведеться з наміром відновити систему на кшталт Радянського Союзу», – Глава УГКЦ

Переглядів: 649Коментарі: 0
Новини Церкви
«Війна в Україні є колоніальною війною, що ведеться з наміром відновити систему на кшталт Радянського Союзу», – Глава УГКЦ

Церква допомагає будувати соціальну справедливість, проповідуючи і застосовуючи чотири принципи її соціальної доктрини: гідність людської особи, солідарність, субсидіарність і спільне благо. Для вільних людей держава є спільним благом. Для українців держава є єдиною гарантією бути вільними на своїй землі. Раніше ми жили на нашій землі як громадяни другого класу.

Про це заявив Блаженніший Святослав в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «AСІ Stampa», розповідаючи про перебіг зустрічі владик УГКЦ з Папою Франциском і представниками Ватиканської курії.

За словами Глави УГКЦ, центральна тема їхньої розмови – війна в Україні та спричинена війною гуманітарна криза.

«Ми – постгеноцидний народ: досі заліковуємо рани цієї великої трагедії в історії нашого народу. Дві Світові війни і винищення українців сталінським голодом перетворили Україну на землю, политу кров’ю мільйонів людей. Зараз наша держава переживає період пробудження власної гідності. І важливо зрозуміти, що ми маємо на увазі, коли вживаємо слово «Україна», – зазначив Предстоятель.

І згодом додав: «У слово «Україна» ми вкладаємо насамперед розуміння присутності в ній народу з власною історією, своїми ранами і, водночас, надіями. Ми думаємо про державу як суб’єкт міжнародного права з чітко визначеними кордонами, визнаними міжнародним співтовариством. Це держава, яка є спільним благом нашого народу в його багатонаціональному та багаторелігійному вимірі і яка переживає період деколонізації, тобто намагається вийти з периферії свого існування, щоб стати суб’єктом діалогу з країнами Центральної та Східної Європи».

«Натомість наш агресор, тобто Російська Федерація, – зазначив Блаженніший Святослав, – у поняття «Україна» вкладає територію, що є предметом переговорів і геополітичних інтересів. Росіяни заперечують існування такого народу і розглядають Україну як тимчасову державу. Вони хочуть продемонструвати, що, радше, ідеться про «державу-невдаху», – державу, що «провалилася». Це абсолютно різні поняття».

На думку духовного лідера греко-католиків, зараз український народ іде шляхом деколонізації. Ба більше, українцям тепер варто плекати свою гідність та свободу.

«Війна в Україні є колоніальною війною, що ведеться в самому серці Європи з наміром відновити систему на кшталт Радянського Союзу, - відновити імперію. Тому ми представили Святішому Отцю бажання українців захистити країну. Якщо агресору вдасться знищити Українську Державу, він «перемалює» кордони Східної Європи, і це стане трагедією для всієї Європи. Ця тема була однією з головних тем спілкування зі Святішим Отцем», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Він зазначив, що єпископи УГКЦ старалися гідно представити наш народ, бо «його, на жаль, часто намагаються показати як людей, котрі не знають з ким іти - з Європою чи з Росією». «Щоб охарактеризувати сучасну ситуацію в нашій країні, я вживаю таке порівняння. Україна - це в'язень, який провів багато років у в'язниці і щойно звільнений, а тому почувається, з одного боку, вільним, але з іншого – поставши перед потребою реінтегруватися у вільне суспільство, залишається невільником тюремної ментальності», – пояснив Блаженніший Святослав.

Джерело :Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)