Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Слава Отцю і Сину, і Святому Духові: Бо з нами Бог. З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся: Бо з нами Бог." (Ісая гл. 8-9)
Христос Рождається ! Славіте Його !

Владики Постійного Синоду УГКЦ зустрілися із духовенством Львівської Архиєпархії

Переглядів: 1048Коментарі: 0
Новини Церкви
Владики Постійного Синоду УГКЦ зустрілися із духовенством Львівської Архиєпархії

27 травня 2019 року Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, разом із владиками Постійного Синоду зустрівся із духовенством Львівської Архиєпархії. Ця зустріч відбулася в рамках зібрання Інституту постійної формації духовенства ЛА УГКЦ в стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

Блаженніший Святослав проаналізував Папський Синод на тему молоді, що відбувся в лютому цього року, зокрема звернув увагу на зустріч зі Святішим Отцем, спрямовану на проблему постраждалих від духовенства і монашества.

Глава Церкви акцентував на усвідомленні факту, що світ та вірні дуже стрімко змінюються. Молодь вимагає іншого способу душпастирства, відтак Церква мусить передумати спосіб проповіді до молоді.

Ще один акцент – роль духовного супроводу як одного із ефективних способів душпастирства і потреба бути поруч із мирянином. Молодь дуже просить, щоб знайшовся той, хто готовий стати поруч.

Папа Франциск говорить про душпастирське навернення. Ми сьогодні можемо бути в контакті з цілим світом, але людські стосунки стають викривленими. Через це необхідно переосмислити спосіб душпастирства.

Також Блаженніший висловив подяку капеланам за жертовне служіння у зоні бойових дій. “Ми гордимося тими священиками, хто сьогодні лишив теплі парафії і поїхав туди, де йде війна!” роль священнослужителя надзвичайно відповідальна у наш час, адже сьогодні суспільство вимагає прозорості від Церкви. Наостанок Отець і Глава УГКЦ закликав духовенство до натхненного і доброго служіння: “Хочу щоб моя церква дала гідне свідоцтво Христове”.

Відтак виступили інші члени Постійного Синоду. Високопреосвященний владика Євген, архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський, розповів про життя у Польщі, про підтримку наших заробітчан.

Високопреосвященний владика Борис, номінований архиєпископ і митрополит Філадельфійський, поділився своїм досвідом, а також звернув увагу на добре і віддане служіння священників Львівської Архиєпархії.

Преосвященний владика Богдан, єпарх Пармський, розповів про те, що семінарії нашої Церкви найбільші в цілій Європі і захотив плекати покликання до священства.

Преосвященний владика Теодор, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, наголосив на особливому виклику – справі катехизації, передавання віри.

Преосвященний владика Богдан, секретар Синоду, звернув погляд на роль архиєрея: “Владика має бути добрим душпастирем душпастирям, адже саме ви маєте далі виховувати ваших парафіян”.

Присутнє духовенство також мало можливість поставити актуальні питання членам Синоду. В цьому блоці зустрічі Блаженніший Святослав говорив про поведінку священства в соцмережах, а також про майбутню зустріч Архиєреїв нашої Церкви зі Святішим Отцем у Римі, зокрема, про її місію – підтримати, скріпити і розвинути стосунки із Апостольським Престолом. Блаженніший звернув увагу на те, що ця зустріч з Папою відбудеться для того, щоб інституційно нам допомогти; це безпрецедентна зустріч щодо поваги і підтримки для нашої Церкви.

Джерело :Прес-служба Курії Львівської Архиєпархії

Докладніше про цю подію читати : Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)