Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Молячись, не обмежуйся лише зовнішнім молитовним положенням, а вводи свій ум у почуття духовної молитви з великим страхом." (Прп.Ніл Синайський)

Блаженніший Святослав на симпозіумі до 425-річчя Берестейської унії: «Хочемо запропонувати дискусію про модель єдності Церкви»

Переглядів: 685Коментарі: 0
Новини Церкви
Блаженніший Святослав на симпозіумі до 425-річчя Берестейської унії: «Хочемо запропонувати дискусію про модель єдності Церкви»

Ми як помісна Церква Київського християнства як Церква свого права як глобальна Церква несемо у собі місію і завдання, а можливо і виклик для сучасного світу Сходу і Заходу – бути тими, які проповідують, живуть і навіть помирають за ідею єдності між Церквами. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав до учасників наукового симпозіуму «Берестейське поєднання 1596 року в контексті унійних процесів минулого та пошуку сучасних моделей», який проходить сьогодні, 28 жовтня 2021 року, у приміщенні Київського центру УКУ.

У вітальному слові до учасників симпозіумі з нагоди 425-ої річниці Берестейської унії Глава УГКЦ наголосив, що для Української Греко-Католицької Церкви Берестейська унія стала моментом оформлення її ідентичності у модерних, постмодерних, постіндустріальних часах.

«Для нашої Церкви ідея єдності Церков, ідея відновлення первісної єдності, яку ми несемо у своїй містичній пам’яті як Церква, яка народилася у першому тисячолітті ще до вселенського розділення Церков після 1054 року, є певним завданням і місією – бути тими, які проповідують, живуть і навіть вмирають за ідею єдності між Церквами», – підкреслив Глава Церкви.

На переконання Предстоятеля, потребою разом мріяти і будувати єдність Церкви є завданням не лише УГКЦ.

«Я б хотів, щоб ми подивилися на подію Берестейської унії з різних аспектів, оскільки несемо у собі певну модель єдності. Можливо недосконалу і не таку, як її бачили мрійники, але це певна модель, яка може бути цікавою сьогодні», – переконаний він.

Глава УГКЦ зауважив, що про єдність Церков всі говорять, мріють, за неї моляться, але не бачать способу як її досягнути. «Ми хочемо пропонувати собі і сусідам, Україні і світові дискусію про модель єдності. Бо колись і мене запитають, яку модель єдності ми пропонуємо. Ми разом мусимо її шукати і над нею працювати», – сказав першоієрарх.

«Нехай сьогоднішня конференція послужить нам можливістю гідно пережити дату 425-ліття Берестейського єднання, щоб ми чули, в чому полягає мандат історичної пам’яті для нас сьогодні. Відтак до чого ми можемо запрошувати інших, і яку модель Церкви може запропонувати наша Церква вселенському християнству», – додав на завершення Блаженніший Святослав.

Докладніше:Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)