Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Завжди пам'ятатимемо про смерть й у цій думці наближатимемося своїм серцем до Бога, та й жалюгідними стануть в очах наших світські задоволення." (Св.Ісаак Сирійський)

«Папа звертається до народу, якому заперечили право на існування», — Глава УГКЦ про лист Святішого Отця до українців

Переглядів: 527Коментарі: 0
Новини Церкви
«Папа звертається до народу, якому заперечили право на існування», — Глава УГКЦ про лист Святішого Отця до українців

Сьогодні, у дев'ятий місяць після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, у ватиканській газеті «Оsservatore Romano» був опублікований лист Папи Франциска до українського народу. Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, назвав цей жест Святішого Отця «безпрецедентним» і подякував йому за «батьківську близькість до українського народу».

Подаємо коментар Глави УГКЦ:

Ми вдячні Святішому Отцеві за душпастирського листа, яким він звертається до українського народу після початку несправедливої та божевільної агресії росії проти України.

Під час моєї зустрічі із Святішим Отцем, яка відбулася 7 листопада у Ватикані, я розповів йому про біль і страждання українського народу, представив йому жахливі наслідки злочинів російських солдат проти мирного населення, розповів про гуманітарну катастрофу і поручив його молитвам та опіці наш багатостраждальний народ. Я попросив у Святішого Отця виявити нашому народові жест його батьківської турботи та близькості.

Ми вдячні Його Святості за слова підтримки та вияв його солідарності з нами. Українська Греко-Католицька Церква продовжує своє служіння в умовах війни, є поруч із найбільш потребуючими. Віримо, що слова Папи огорнуть багатостраждальний народ, а також сподіваємося, що їх почують ті, хто розпочав цю «святотацьку» війну.

Для українців лист Папи має надзвичайно важливе значення, адже очільники держави-агресора заперечили наше право на існування, нашу ідентичність, культуру, мову, Церкву. І Папа Франциск звертається до цього народу, котрому хочуть відібрати таке право, визнає суверенність і суб’єктність нашої держави. Більше того, Святіший Отець висловлює своє захоплення стійкістю українського народу.

Але найголовніше — це душпастирський характер цього листа, якого Папа захотів написати до нашого народу саме на початку Різдвяного посту, який цьогоріч, за дивним Божим провидінням, розпочинається одночасно в григоріанському та юліанському календарях. І хоч ми будемо святкувати Різдво в дві різних дати, Різдво є святом миру, адже у світ приходить Цар миру. У ніч його народження ми чуємо благовістування ангельського хору, котрий сповіщає: «Слава во вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління». Ми щиро віримо, що скоро Україна почує цей ангельський спів.

Лист Святішого Отця до українського народу у дев’ятий місяць після початку війни

Джерело :Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)