Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Піднесімо ум вгору: мине ще трохи часу й перейдемо звідсіля, а те, що ти зібрав, кому воно буде? (Лк. 12,20)." (Св.Єфрем Сирійський)

Президент Зеленський попросив очільників Церков допомогти протидіяти поширенню COVID-19

Переглядів: 1167Коментарі: 0
Новини Церкви
Президент Зеленський попросив очільників Церков допомогти протидіяти поширенню COVID-19

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав із ВРЦіРО узяв участь у спільній із Президентом Володимиром Зеленським зустрічі, на якій обговорили ситуацію погіршення ситуації з коронавірусом.

Як розповів Глава Церкви Департаменту інформації УГКЦ, перед представниками релігійних спільнот Президент порушив два питання. Перше – COVID.

«Володимир Зеленський сказав: якщо кількість випадків на добу досягне дев'яти тисяч – держава зупиниться. Тому Президент, Прем'єр-міністр шукають партнерства з релігійним середовищем для просвітницької діяльності, зокрема для протидії поширенню вірусу», – розповів Блаженніший Святослав .

Особливо, додав Глава Церкви, Президент просив релігійних очільників звернутися до людей старшого віку, яким більше ніж 60 років, щоб вони залишалися вдома і зберегли своє життя.

Друге питання – це прохання про присутність Церков у Мінській тристоронній контактній групі.

На зустрічі Глава УГКЦ подякував за те, що держава вважає Церкви партнерами в запобіганні поширенню цієї хвороби, що бачить церковне середовище не як небезпеку і загрозу, а навпаки, як союзника, щоб спільними зусиллями боротися з цією пандемією.

Крім того, Блаженніший Святослав відзначив, що тепер важливо підтримувати лікарів. «Це можуть робити наші медичні капелани. Багато наших єпархій закупили ШВЛ. Ми намагаємося супроводжувати наших медиків у їхньому служінні, бо вони вже пів року перебувають у стані надзвичайної ситуації і потребують відчувати вдячність і підтримку з боку суспільства. Медичне капеланство сьогодні є одним із елементів, як Церква може супроводжувати лікарів», – вважає Предстоятель.

Глава Церкви зауважив, що ця пандемія оголила ще інші сторони суспільства. «Коли ми говоримо про COVID, то говоримо також про соціальні наслідки, а зокрема про зубожіння людей. Чверть народу України та 80 відсотків пенсіонерів живуть сьогодні за межею бідності. Тому дуже важливо об'єднати зусилля держави та Церкви, щоби захистити найбільш незахищених», – наголосив він.

Предстоятель розповів Президенту та іншим учасникам зустрічі про акцію, яку започаткували в УГКЦ, – «Нагодуй голодного», щоби забезпечити базові потреби людей у харчах.

Також Блаженніший Святослав зачепив тему сурогатного материнства. «Якраз учора був європейський день протидії торгівлі людьми. Сурогатне материнство робиться з комерційною метою – це не що інше, як торгівля людьми», – переконує він.

За його словами, те, що жінка через фінансову скруту змушена торгувати своїм материнством, є справжньою ганьбою для нашої держави. «Тому я просив це впорядкувати на законодавчому рівні, як зробили інші європейські країни», – сказав Предстоятель.

Ще одним питанням, про яке говорив Блаженніший Святослав, є питання запровадження військового капеланства на законодавчому рівні. Глава УГКЦ закликав залучити представників Церков до процесу обговорення та остаточного погодження тексту відповідного закону.

Джерело:Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)