Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Якщо закам'яніло твоє серце, плач перед Господом, щоб пролив Він на тебе світло знання." (Св.Єфрем Сирійський)

«У трикутнику ‘суспільство – влада – бізнес’ місце Церкви – з народом», – Глава УГКЦ

Переглядів: 919Коментарі: 0
Новини Церкви
«У трикутнику ‘суспільство – влада – бізнес’ місце Церкви – з народом», – Глава УГКЦ

Церква – частина громадянського суспільства, вона не може бути частиною державного механізму. Зазначив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, в інтерв’ю «Українській правді», розповідаючи про співіснування Церкви з владою, роль і місію Церкви у суспільстві.

«Католицька Церква має свою соціальну доктрину, і в таких делікатних моментах, як стосунки з владою, досвід Церкви є для нас скарбом: одним із елементів співіснування Церкви з владою є те, що Церква не хоче бути частиною державного механізму, – підкреслює Блаженніший Святослав. – Тобто ми абсолютно не поділяємо ідею так званої державної церкви. Сьогоднішній етап розвитку нашої соціальної доктрини каже: Церква не повинна бути частиною державного механізму. Чому? Тому що тоді Церква втрачає свободу».

Яким є чи повинно бути місце Церкви в суспільстві? Якою є роль і місія УГКЦ?

«Ми бачимо себе частиною саме громадянського суспільства, – каже Блаженніший Святослав. – Зокрема, якщо говорити про чітке місце Церковної спільноти, його визначив свого часу папа Бенедикт XVI у своїй енцикліці. Він окреслює певну модель ідеальних стосунків між суспільством, владою і бізнесом. Папа каже: для того, щоб у державі були здорові стосунки, мусить існувати трикутник: суспільство – влада – бізнес. Якщо ж суспільство випадає, і держава та бізнес починають будувати між собою стосунки без урахування інтересів суспільства, – тоді це корупція, злиття великого бізнесу і державних інституцій. Ми, як Церква, бачимо це як великий ризик пострадянської дійсності. Тому в цьому трикутнику місце Церкви – не з бізнесом, не з владою, а з народом. Тобто Церква – це частина громадянського суспільства».

Глава УГКЦ підкреслив, що в діалозі з державними інституціями України і на міжнародному рівні, з міжнародними партнерами, Церква є голосом народу і громадянського суспільства.

«В Україні були і є різні президенти, і вони по-різному хотіли чи не хотіли чути голос народу, – пояснив Блаженніший Святослав. – А Церкви завжди були каталізаторами діалогу. Ми бачили, що коли влада не хоче чути голосу Церкви – Церкви, яка є голосом народу, ситуація стає вибухонебезпечною. Це якраз було напередодні Майдану. Церкви, в сенсі навіть нашої Ради Церков (Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій – ред.) відчувала абсолютно глуху стіну, і ми розуміли, що це дуже небезпечно».

Джерело :Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)