Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Церква є духовний рай, у ній — дерево життя, святий жертовник примирення, з якого струмує життя вірним, що його полюбили." (Св.Єфрем Сирійський)

Розважання Страстей Господніх

Переглядів: 4176Коментарі: 0

ТРИДЦЯТЬ ДЕВ'ЯТИЙ ДЕНЬ

Ісус Христос знятий з хреста

Стація XIII

Уяви собі, як безбожники допускаються зневаги ще над тілом Господа Ісуса. І от: "Один із вояків списом пробив Йому ребро, і відразу вийшла кров і вода" (Ів. 19, 34). Господь Ісус хотів цим показати нам, що з любові до нас вилив останню краплю найсвятішої Крові зі Свого Серця.

Його Серце стає для нас джерелом усіх ласк, прибіжищем у небезпеках, небесною брамою. Хто ж не буде почитати і любити цього Серця, зраненого любов'ю до нас?!

"Пізно увечері прийшов багатий чоловік із Ариматеї на ім'я Йосиф, що й сам був учнем Ісуса. Він приступив до Пилата і просив тіла Ісусового. Тоді Пилат звелів дати тіло" (Мт. 27, 57-58). Уяви собі, як Йосиф і Нікодим, що також прийшов, і святий Іван перед очима невіст ставляють до хреста драбину, і з найбільшою почестю знімають мертве тіло Господа Ісуса. Зверни увагу, як кладуть на лоно Божої Матері, котра присіла під хрестом. Кого ж цей вид не зворушить до сліз... Мати тримає на своїх руках Єдиного Сина, і заливається гіркими слізьми. О Мати, джерело любові, дай мені часточку свого жалю, щоб і я ревно з Тобою заплакав. Кілька днів тому Ісус був найкращим із синів людських, а нині Він є мужем болю, смерті за наші гріхи. Яких почуттів зазнавало найчутливійше серце найчутливішої з Матерів, коли виймала цв'яхи з рук і ніг, коли знімала терновий вінець з Його голови, коли змивала кров, коли бальзамом омивала рани свого Ісуса. Свята Мати, зроби це, прошу, нехай ці рани Ісусові носитиму глибоко в моєму серці!

Християнська віра дає нам страждаючу Матір Божу зі семи мечами, вбитими в її серце. Тих сім мечів нагадують нам сім болів її життя, і ставлять нам це запитання: Чому Господь Бог зіслав стільки болів на Свою Найсвятішу Матір?

Вона була найсвятіша на землі. її Господь Бог за те полюбив. Чому ж до цього допустив? На це маємо відповідь у Святому Письмі, що кого Господь любить, того наділяє всілякими хрестами. Отже, й ти, коли тебе Господь Бог випробовує, не падай у розпач, а пригадай собі слова Архангела, що їх сказав був до Товії: "Тому що ти подобався Богу, треба було, щоб спокушала тебе спокуса" (Товія, 12, 13). О Мати страждуча, випроси мені в терпіннях ласки терпеливості.

Постановлення. Як буде в моїй силі, намагатимусь, щоб при дорозі було поставлено або відновлено хрест. В іншому випадку відправлю Хресну дорогу.

Приклад: Немає гірше, ніж слабкість, а ще гірше, коли захворіє мати або батько, котрий своїми руками утримує цілу родину. З одного боку, йде тоді все у парі: біда і голод. Отаке сталось Ною з бідною родиною

Треба було на ліки та й дітям, а тут не було звідки взяти, біда та й годі. Аж побожна мати почала молитися до Пресвятої Діви Марії страждучої. Щодня клякала з дітьми перед її образом і заливалася слізьми, просячи допомоги у важкому нещасті. І що ж? Після кількох днів гарячої молитви почав хворий батько приходити до себе. Той, що його вже лікарі записали на другий світ, виздоровів і піднісся. Та ще більше - отримав добру роботу, виплатив борги. Так допомагає Пречиста Діва страждуча бідним. Прибігай же і ти, брате, до Неї, коли хвороба звалить кого на постіль, або коли яке нещастя, горе трапиться у твоїй хаті, - Пречиста Діва тоді тобі допоможе.

Отець ЧСВВ
Клементій Сарницький
Розважання на 40 днів Великого посту