Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Молися Богові, проливаючи сльози перед Його благодаттю. Тоді твоя молитва буде як кадило (Пс. 140, 2) перед Ним." (Св.Єфрем Сирійський)

Св. Тайна Подружжя

Переглядів: 18537Коментарі: 0
Інформація

Інформація, для тих, хто хоче отримати Св. Тайну Подружжя.

Для того, щоб отримати Св. Тайну Подружжя у нашому храмі необхідно сповнити наступні вимоги:

1) Зареєструватися в Книзі записів щонайменше за 3 місяці перед запланованою датою шлюбу. Запис на шлюб здійснюється у парафіяльній канцелярії. Запис здійснюється тільки і виключно на прохання зацікавлених сторін, або однієї з них. При собі потрібно мати паспорти.

2) Представити наступні документи:

а) ксерокопію Свідоцтва про Хрещення і Миропомазання.  Якщо такого Свідоцтва немає, тоді в парафільній канцелярії попередньо можна отримати відповідний формуляр Ствердження факту Хрещення і Миропомазання. Цей формуляр під присягою заповнює безпосередній свідок уділення Святого Таїнства (мати, батько, хресна мати, хресний батько).

б) ксерокопію Паспорта. (Сторінки 1 і 2 та 10 і 11, де засвідчується місце прописки та цивільний стан особи).

в) дозвіл на проведення канонічно-душпастирської розмови*

г) дозвіл на уділення Св. Тайни Подружжя*

д) посвідку про виголошення оповідей*

 * Три вищевказані документи видає священик парафії, на території якої особа проживає.

е) посвідку про пройдення курсу передподружньої катехизації

є) ксерокопію цивільного Свідоцтва про одруження. Якщо на момент канонічно-душпастирської розмови наречені не мають свідоцтва про цивільне одруження, то вони повинні представити ксерокопію документу протягом тижня від дня отримання церковного шлюбу.


У НАДЗВИЧАЙНИХ ВИПАДКАХ

Декрет про визнання шлюбу неважним. Якщо хтось перебував у церковному шлюбі, який був визнаний неважним відповідною Церковною Інстанцією.

Свідоцтво про розлучення. Якщо хтось перебував у цивільному звязку, який був розірваний вироком відповідної державної Інстанції.

Свідоцтво про смерть подруга. Якщо хтось є вдівцем або вдовою.

Приналежні до інших церковних конфесій, релігій або невіруючі повинні повідомити відповідального за приготування до Св. Тайни Подружжя про свою релігійне відношення в момент реєстрації в Книзі записів на отримання Св. Тайни Подружжя.


3) Пройти повний Курс передподружньої катехизації. При нашому храмі такий Курс проводиться регулярно у встановленому порядку. Якщо хтось пройшов цей Курс при іншій парафії, повинен представити відповідний документ, який засвідчує це.

4) Пройти канонічно-душпастирську розмову Дата, година та місце проведення розмови усталюється наперед зі священиком, який є відповідальний за проведення Курсу передподружньої катехизації. Розмова здійснюється у протокольній формі за участю обох зацікавлених сторін та священика, відповідального за передподружню катехизацію. При собі потрібно мати паспорти.

5) Відбути передподружню Сповідь та прийняти Св. Причастя Усильно рекомендується, щоб наречені заздалегідь приготовились до цієї сповіді. Бажано, щоб це була генеральна сповідь, тобто сповідь з цілого життя. Сповідь можна відбути в нашому храмі, попередньо домовившись з відповідним священиком, або в іншому місці (наприклад: у своїй парафії). Після сповіді наполегливо рекомендується нареченим знайти перед шлюбом день і час, щоб взяти участь у Св. Літургії та прийняти Святе Причастя.

6) Прибути вчасно на шлюб. Бажано за 10 хвилин раніше усталеної години шлюбу.

7) Зареєструвати шлюб у Книзі вінчань. Реєстрація шлюбу здійснюється безпосередньо у храмі. Для важної реєстрації потрібно особистих підписів обидвох новозвінчаних та двох перших свідків.

8) Забрати Свідоцтво про одруження.

Якщо в часі канонічно-душпастирської розмови були подані всі відповідні дані, Свідоцтво про одруження може бути видане новозвінчаним безпосередньо після реєстрації шлюбу.

Приготування до подружжя в храмі свв. Ольги та Єлизавети  дивися тут