Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Лукавому помислові так само погано дозволяти проростати в душі, як бур'янові на грядці з овочами." (Св.Єфрем Сирійський)

Дитячо-юнацький хор "Надія"

Переглядів: 16769Коментарі: 0
Парафіяльні новиниЖиття парафії
Дитячо-юнацький хор "Надія"

Щонеділі парафіяни та гості міста, які відвідують у храмі Святу Літургію о 12 годині, чують небесний спів дитячо-юнацького хору «Надія». Понад 25 років ці неймовірні голоси прославляють Господа Бога у храмі свв. Ольги і Єлизавети, нагадуючи кожному слова святого Августина: «Той, хто співає Святу Літургію, молиться подвійно». Різнобарв’я голосів щотижня наповнює храм світлом і теплом, які в темні часи сьогодення нагадують парафіянам про віру в краще.

Хор був створений у 1997 році з ініціативи тодішнього пароха, світлої памяті о. Михайла Федоріва. Ідея полягала у тому, щоб залучити до церкви дітей та молодь, провадити їх юні душі до спілкування з Богом, виховати у правильному духовному керунку. Так, разом із засновником і диригентом хору Ольгою Баглай, ідея втілилась в реальність, і вже перший концерт хор презентував у храмі 14 жовтня 1997 року на свято Покрови, а через пів року – з 4 квітня 1998 року почав щотижня співати Святу Літургію.

Перший склад хору налічував більше ніж 50 учасників віком від 3 до 11 років. Діти навчались музичній грамоті, сольному та груповому співу, катихизму. Невпинна і самовіддана робота керівника хору приводила до перших перемог і, окрім щотижневих літургій і концертів, для парафіян у храмі хор вибудовував концертні програми: Свята Літургія, „Хресна дорога”, „Коляда з НАДІЄЮ”, „Щедрий вечір, добрий вечір”, „Піснею славлю Тебе, Господи”, „Мамо – моя ти єдина”,”Різдвяна феєрія”, „Велика коляда”. Кілька таких програм було відзнято і записано на львівському телебаченні та радіо.

Яскравим етапом у житті колективу стали постійні гастролі рідною Україною: Чернігів, Київ, Камянець-Подільський, Черкаси, Івано-Франківськ, Дніпро, Одеса, Херсон та багато інших великих і маленьких містечок відвідував хор, де проходили мистецькі зустрічі, фестивалі, конкурси. За 25-літню історію колектив налагодив безліч творчих контактів з колективами із різних куточків нашої країни, знайомився з культурою та мистецькою спадщиною самобутніх українських регіонів й радо представляв галицьке мистецтво українцям. Варто зазначити, що творчі поїздки супроводжувались екскурсійними програмами, зустрічами з молоддю та духовентством. Така практика розвивала в учасників хору не лише розуміння великого мистецтва, але й наповнювала їх світогляд і робила щирими патріотами своєї справи та держави. З малечку кожен учасник хору розумів, наскільки прекрасною є кожна частинка нашої землі і наскільки єдиними ми є на культурному фронті.

Та слово Боже не залишало серця учасників хору, тому чудовою постійною практикою були виїзні Божественні Літургії в інших храмах нашої країни та області. Особливою літургією у своєму житті учасники хору вважають ту, яку правив Блаженніший Патріарх Святослав, коли разом з хором завітав до першої греко-католицької церкви у місті Черкаси. Тоді діти мали змогу поспілкуватись з Блаженішим та отримати його благословення на подальшу успішну творчу діяльність.

За час існування колективу учасники відвідували прощі по святих місцях України: Зарваниці, Почаєві, Гошеві, Крехові, Скит-Маняві, а цьогоріч відвідали святе місце Меджугор’є (Боснія і Герцоговина), де разом молились за мир до Матері Божої.

Цікавий та різноманітний репертуар хору дає можливість створювати концертні програми, з якими хор бере участь у різних концертах, конкурсах та фестивалях: «Великій коляді», «Весняних голосах», «Жайвір скликає друзів», «На хвилях Стрия». Хор став лауреатом багатьох всеукраїнських конкурсів: «Весняні голоси», «Вишгородська Покрова», «Від Різдва до Різдва».

Особливим календарним періодом для учасників хору щороку є різдвяний час, який увінчаний улюбленим фестивалем «Велика коляда». Більше 15 разів хор брав участь у фестивалі і щоразу із захопленням поринав у неймовірну самобутню феєрію різдвяного духу, української коляди і різдвяних традиції. Щороку учасники хору вивчають нові колядки різних регіонів України і мають можливість презентувати свою творчість у сольних виступах та гала-концертах колективу.

Дитячий хор

За 25 років існування хор «Надія» зріс до дитячо-юнацького, виховавши понад 500 учасників. Тому сьогодні учасниками колективу є не лише діти, але й прогресивна молодь. Кращі учасники хору успішно навчались та навчаються у Львівській дитячій школі мистецтв №5, де опановують гру на бандурі та мистецтво сольного співу у викладачки Ольги Баглай. Деякі з учасників хору сьогодні вже стали успішними музикантами і продовжують свою діяльність як хормейстри в межах хору і поза ним. Так, першим хормейстром хору стала Ірина Мацейко – одна з перших вихованок колективу, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, керівник хору ДШМ №5 м.Львова. За її участі активно розвивалась підготовча група хору, багато учасників якої активно поповнюють ряди основної групи.

Талановита молодь має невпинне джерело своїх знань і вмінь – незмінного керівника хору, відмінника освіти Ольгу Баглай. Саме Ольга Баглай є творчим та організаційним керівником хору і впродовж 25 років, вкладаючи душу у кожного учасника хору, змогла створити самобутній колектив. Завдяки плідній роботі і яскравим організаторським здібностям керівника діти змогли навчитись не лише музики, але й розвинутись як особистості. Багато учасників колективу завдячують керівнику хору за наставництво, любов і опіку, знання і можливість отримувати Божу ласку через спів. Як чудовий фахівець своєї справи Ольга Баглай прикладала і прикладає багато творчих зусиль у наполегливій, клопіткій та цілеспрямованій праці з хористами. Завдяки їй хор набув широкої популярності, зростає його рівень, розвивається репертуар та виконавська майстерність.

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)