Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Мала недбалість породжує гріх, і мала духовна тверезість відвертає велику шкоду." (Св.Єфрем Сирійський)

“Віра і Світло”

Переглядів: 11695Коментарі: 0
Життя парафії

“Віра і Світло” – це міжнародний рух спільнот для розумово неповносправних осіб, їх сімей, капелана та молоді – волонтерів. Члени спільноти зустрічаються, щоб ділитися труднощами і радостями, святкувати та молитися, підтримувати одні одних, зростаючи у дружбі, вірі та любові, спільно беруть участь у літніх таборах, реколекціях та прощах.

"Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і безсильне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильних, і незначне світу та погорджене Бог вибрав."(1 Кор. 1,27-28)

Vira_svitlo01.jpgСпівзасновниками цього руху у Франції 1971 року стали Жан Ваньє та Марі Елен Матьє.

“Віра і Світло” грунтується на переконанні, що кожна людина, хай якою була б її неповносправність, бажана й безцінна, а, отже, заслуговує любови, поваги та права на самореалізацію.

На сьогодні є понад 14 тисяч спільнот “Віри і Світла” у більш як 80 країнах світу. В Україні перша спільнота утворилась в 1992 році у Львові.

До цього руху теж належить спільнота “Сонечко”, яка є при парафії церкви Свв. Ольги та Єлизавети. Перша зустріч спільноти відбулася 17 липня 2005 року. Вже чотири роки ми разом: співаємо та молимося, відпочиваємо та святкуємо, відвідуємо друзів у інших спільнотах, їздимо на табори та прощі.

Спілкуючись і проводячи час разом ми отримуємо неоціненний дар прийняття кожного, а також прийняття себе, як улюбленого творіння Божого. Часом наші неповносправні друзі дарують нам особливі «квітки», які торкають і змінюють серце кожного. Ці «квітки» ми називаємо – фіоретті.

* Ф І О Р Е Т Т І

Одну з наших зустрічей спільноти можна було б назвати Днем друзів Анастасії. Анастасія – дуже талановитий друг. Вона пише вірші, повісті і ще багато всього іншого. Нажаль Настуся (не дозволяє себе так називати, бо вимагає повагиJ) дуже рідко відвідує наші зустрічі і Літургії. І от одного разу, майже через рік після останніх відвідин спільноти, Анастасія таки прийшла. Вся піднесена і радісна вона проголосила кожного своїм добрим другом, чого раніше ніколи не робила. Ми були надзвичайно вражені, і теж щасливі. Тому цей день ми можемо назвати Днем друзів Анастасії.

Vira_svitlo04.jpgНа наш перший табір, а це було в 2005 році, поїхало дуже мало друзів і приятелів, бо ми тільки-но заснували спільноту. Одна з наших друзів Мар’янка не дуже хотіла з нами спілкуватися. Кожного разу коли ми намагалися з нею заговорити, Мар’янка ігнорувала нас, але ми не здавалися і продовжували спілкуватися: бажали «смачного», «доброго ранку», «надобраніч», і ще багато всього іншого. І ось наприкінці нашого табору, під час останнього обіду, коли всі були зайняті іжею Мар’янка голосно виголосила: «СМАЧНОГО ВСІМ!!!»

Влітку 2005 року в моєму житті сталася подія, яка змусила подивитися на світ трошки по-іншому. Це було в таборі в с. Дора в спільноті «Віра і Світло», де я познайомилася з Мар’янкою (розумово неповносправною), яка чомусь боялася великих сходів в приміщенні і дуже мало розмовляла, та й то не з усіма.

Практично на другий день нашого відпочинку ми з нею почали трошки розмовляти і проводити більше часу разом за іграми. І ось одного разу, ближче до дня нашого від’їзду, Мар’янка заговорила до мене, і мала бажання зі мною розмовляти. Це було неймовірно, а особливо, коли вона назвала мене майже на ім’я (цьоця Леся ☺), і так називає до сьогоднішнього часу.

Олеся Костів (цьоця Леся)

Vira_svitlo05.jpgПро наших друзів можна розповідати багато. Кожний з них це особливий теплий і лагідний промінчик одного великого СОНЕЧКА, тому й спільнота наша тішиться тим ім’ям.

«Віра і Світло» - цей рух і наша окрема спільнота стали для мене такими рідними і близькими. Почуваєшся часом неначе вдома в одній великій родині. Всі ми давно вже полюбили одне одного, разом радіємо, разом сумуємо, разом готуємось до свят. А їх в нашій великій віросвітлянській родині так багато ☺ ☺ ☺.

Найбільше мені запам’ятався перший табір нашої спільноти. Дуже багато гарних вражень, тому що це було моє перше знайомство з «Вірою і Світлом». А ще багато нових знайомств і я вперше була в КАРПАТАХ ☺.

Кожень день нашого табору був розписаний так, що не було часу нудьгувати: поїздка на канатну дорогу, гірські походи, святкування, ігри. Дуже багато нового. В цьому таборі я вирішила, що надалі залишуся у «Вірі і Світлі».

Оленка Король

Спільнота «Сонечко» утворилась з віри, розуміння, бажання, любові до наших друзів. Коли ми збираємося разом на зустрічі відчувається тепло і ласка один до одного на підставі цього виникла назва «Сонечко». Найбільше запам’ятається на все життя – це наш перший табір. Були майже всі наші друзі. Коли ми приїхали була пасмурна дощова погода, на другий же день розпогодилось і на небі з’явилося сонечко. Ми провели разом незабутні дні.

Аня Іваницька

*«Фіоретті» (fioretti) з італійської означає маленька квіточка – невеличкі історії наших друзів, які торкають серце.

 

Vira_svitlo03.jpgЗапрошуємо до нас на: Святу Літургію кожної 2-ї неділі місяця на 15.00 год. Зустріч спільноти кожної 4-ї неділі місяця на 15.00 год.

Спільнота «Сонечко» при церкві Свв. Ольги і Єлизавети.

 

В Храмі Свв. Ольги і Єлизавети звертайся до о.Ігора Калаша

Vira_svitlo02.jpg

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)