Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Не можеш ти молитися чисто, якщо заплутаний у матеріяльні справи й тривожишся постійними турботами, бо молитва є (потребує) зречення помислів." (Прп.Ніл Синайський)

Душпастирські відвідини. Як не стати жертвою шахраїв?

Переглядів: 1328Коментарі: 0

Ціль Душпастирських відвідин

Від Свята Богоявлення до Стрітеня Господнього, згідно традиції Церкви триває час Душпастирських відвідин парафіян священиками. В народі кажуть: «Священик йде з Йорданською Водицею».

Сам вираз «Душпастирські відвідини» розкриває ціль і завдання такого візиту священика до домівок своїх парафіян. Священик , на повіреній йому Церковною владою парафії, є пастир душ. Тобто, дбає про добро і спасення душі кожного, хто знаходиться під його опікою. Часто священика називають ще «отець», тобто Батько. А батько, як відомо, в сім'ї займає відповідальне місце. Він зобов'язаний заопікуватися добром своїх дітей, дбати щоб усі були відповідно забезпечені, накормлені, вдягнені і виховані. Священик є духовним батьком, який дбає щоб його духовні діти (парафіяни) були відповідно забезпечені Божим Словом, Святими Тайнами, Молитвою і благословенням. Він також дбає про те, щоб зростала Віра, Надія і Любов між духовними дітьми, щоб усі прийшли до розуміння Христової Науки і до нагороди в Божому Царстві.

Тому священик щодня молиться молитовне правило Часослова за своїх парафіян, служить Святу Літургію в їх потребі, проводить відповідні науки. Священик, як Душпастир, повинен знати потреби своїх парафіян, щоб якнайкраще дбати про задоволення цих потреб.

Тому і йде священик до домів своїх парафіян, щоб зустрітися в родинному колі, відчути турботи і потреби, помолитися разом, благословити доми Йорданською Водицею.

Як не стати жертвою шахраїв?

Сьогодні, нажаль, чуємо про багато випадків, коли під виглядом душпастирських відвідин, певні особи, які видають себе за священиків стукають у двері наших вірних, щоб скористатися їх гостинністю і довірою. Ходять по базарі, «окроплюючи» прилавки, збирають гроші на ніби то «будову храмів» і т.д. Досвід минулих років показав, що деякі з них обманюють кажучи, що вони священики нашого Храму (!!?). Виховані люди, бачачи особу у священичому одязі з кропилом у руці, ніяковіють і впускають її у своє помешкання. Мовляв, якось незручно не впустити, це ж священик. Як себе поводити в такій ситуації?

Перше: парафіяни повинні знати своїх священиків, а священики - своїх парафіян. Хочемо пригадати слова Христові: «Я ж - добрий пастир і знаю своїх, а мої мене знають. ...» (Йо. 10,14). Для цього на нашому сайті є сторінка «Священики», де Ви можете познайомитися ближче зі своїми священиками, бачити їх фотографії і навіть прочитати про них.

Друге: запитайте священика до якої конфесії і парафії він належить. Якщо ця особа не є Вашим парафіяльним священиком, поясніть, що до Вас прийде Ваш парафіяльний священик і не впускайте її у своє помешкання. Такі «лжепастирі» аж ніяк не дбають про добро Вашої душі і своєю поведінкою компрометують Христову Церкву. Якщо дана особа проявляє особливу настирливість, будьте певні, це шахрай. Викликайте поліцію.

Кого відвідуємо?

На парафії Свв. Ольги і Єлизавети йдемо з відвідинами до тих, хто заповнив парафіяльну анкету і проживає в межах парафії. Якщо немає заповненої анкети, просимо прийти до захристії Храму і записатися в книгу Душпастирських відвідин. Просимо вказувати адресу, код на дверях будинку, контактний телефон. Перед тим, як завітати до Вас, наші священики зателефонують. Також про терміни відвідин повідомляємо в Храмі на Богослуженнях. Просимо своєчасно повідомляти про зміни анкетних даних. Звичайно, стараємося вівідати Вас у вигідний час (переважно в другій половині дня, орієнтовно після 17.00), але просимо вирозуміння в даній ситуації.

Ми не відвідуємо і не окроплюємо магазини, базари, банки, підприємства без попереднього запрошення керівників цих установ.

Як приготуватися до Душпастирських відвідин?

Просимо, щоб у часі відвідин приготуватися: застелили стіл, поставили дві свічки, образок, трохи йорданської води та кропило. Але якщо не встигли, то нічого страшного, бо священик має зі собою воду та кропило і також окропить помешкання.

До зустрічі.

Священики Храму Свв. Ольги і Єлизавети.

 

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)