Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Над тими, що живуть у смертній тіні, світло засяяло: Бо з нами Бог. З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся: Бо з нами Бог." (Ісая гл. 8-9)
Христос Рождається ! Славіте Його !

Кінець світу згідно космології і богослов’я

Переглядів: 2348Коментарі: 0

Директор Ватиканської обсерваторії о.Хосе Фунес на сторінках ватиканської газети «Оссерваторе Романо» розповідає про кінець світу з космологічної та богословської точок зору. Ця тема - зауважує отець Фунес - вписується в одвічне питання всіх людей: звідки ми походимо і куди йдемо?

На це питання ми часто даємо вельми ірраціональні відповіді, констатує головний астроном Ватикану, посилаючись на пророкування кінця світу народом майя, згідно з якими воно відбудеться 21 грудня цього місяця. Згідно цього «пророцтва», через тиждень планети і сонце розташуються по прямій лінії з центром Чумацького шляху, а також відбудеться зсув земних полюсів. Отець Фунес зауважує, що не варто навіть обговорювати ці гіпотези, позбавлені всякої наукової підстави.

Підкреслюючи видатну здатність майя до спостережень зоряного неба, священик додає, що вони не задавалися питанням про те, що є центром Всесвіту - Сонце чи Земля. Їх метою був, швидше, пошук задуму, який постійно повторювався від минулого до майбутнього. У культурі майя час сприймався циклічно і одноманітно. Астрономія підпорядковувалася політиці та релігії, охарактеризованих тимчасовими циклами.

Отець Фунес розповів про сучасне наукове розуміння космосу. Всесвіт почалася приблизно 14 мільярдів років тому. На 4 % він складається зі звичайної матерії, на 23 % - з темної матерії і на 73 % - з темної енергії. Всесвіт постійно розширюється, і цей процес прискорений темною енергією. Згідно такої моделі (інфляційної моделі Всесвіту), вона немовби «розірветься» через мільярди і мільярди років.

При цьому астроном зауважує, що наші космологічні пізнання вельми недостатні. Ми досі не знаємо фізичну природу темної енергії і темної матерії. Однак ми в змозі виміряти їх ефекти. Деякі космологи вважають, що Всесвіт матиме не один кінець, а безліч: тобто окремі його частини закінчаться в різні періоди.

У християнському розумінні і Всесвіт і історія наділені певним сенсом. Смерть не має останнього слова. Космологія припускає, що світ йде до кінця холодного і похмурого, а християнське послання свідчить, що у Воскресінні, в Останній день, Бог відтворить кожну людину і Всесвіт. Ця реальність виражена в Книзі Одкровення, де розповідається про створення нового неба і нової землі. Апокаліпсис - пророчий текст, він не дає нам наукової інформації про майбутнє світу і людини, а показує глибокі підвалини і напрямок історії. Слово Боже нагадує нам, що ми йдемо в напрямку до позитивного майбутнього, попри різні кризи, в які ми занурені. Слово Боже запевняє нас, що в Христі полягає майбутнє кожної людини і Всесвіту.

Джерело: Радио Ватикан / CREDO

Джерело:КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)