Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Поки не погордує хто страхом Божим, доти він не згрішить. Чи хочеш не грішити? Зберігай страх Божий." (Св.Єфрем Сирійський)

У Вільнюсі вшанували 500-ту річницю перемоги військ ВКЛ над Московським князівством

Переглядів: 2123Коментарі: 0
У Вільнюсі вшанували 500-ту річницю перемоги військ ВКЛ над Московським князівством

В греко-католицькій Святотроїцькій церкві сьогодні відбулася літургія на честь перемоги військ Великого Князівства Литовського під проводом гетьмана Костянтина Острозького над Московським князівством. Літургію відслужили: о. Вінкентій (Василь Яницький), о. Павло Яхимець та о. Данило Родич.

Символічним було те, що служба проходила в тому самому храмі, який побудував Костянтин Острозький в честь перемоги. Як говорить легенда, князь всю ніч молився Пресвятій Діві й дав обітницю, що коли переможе москалів, то збудує церкву. Обіцянку цю він виконав.

Служба проходила білоруською та українською мовами, як чергове свідоцтво про братерство наших народів і про те, що мова не є перешкодою в комунікації.

Ця церква пов'язана з одним з найбільш відомих діячів білоруського та українського народів: св. Йосафатом Кунцевичем, який є черговим прикладом спільної історії. Він народився на Україні, служіння починав тут, у Вільнюсі, в цьому самому храмі. А в Вітебську, на білоруській землі, прийняв мученицьку смерть. Своє життя віддав за об'єднання церков і народів.

Пам'ятаємо і шануємо свою історію!

др. Алесь Адамкович, Вільнюс

 

Джерело:КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

     

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)