Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Нехай не впаде на нас те, що сказав був пророк: Губами тільки мене шанує, а серце своє віддалив від Мене (Ісая 29, 13)." (Св.Єфрем Сирійський)

Настав час спільно дати щире та рішуче свідчення проти поділів, насильства і війни. Папа підсумував Апостольську подорож до Лівану

Переглядів: 2438Коментарі: 0

«Дорогі брати й сестри, сьогодні хочу серцем та думками коротко повернутися до надзвичайних днів Апостольської подорожі, яку я здійснив до Лівану.Подорожі, якої я дуже прагнув, не зважаючи на важкі обставини, вважаючи, що батько повинен бути поряд зі своїми дітьми, коли вони змагаються з нелегкими проблемами», – сказав Папа Венедикт XVI на початку загальної аудієнції, що відбулася у середу, 19 вересня 2012 р., в залі ім. Павла VI у Ватикані. Під час традиційної в цей день тижня зустрічі з римлянами та паломниками, Святіший Отець підбив підсумки своєї ХХIV Апостольської подорожі, зазначаючи, що до неї його спонукало «живе прагнення звіщати мир, який воскреслий Господь залишив Своїм учням».

Венедикт XVI пригадав, що основним мотивом візиту було підписання післясинодального Апостольського повчання «Ecclesia in Medio Oriente» та його вручення католицьким громадам Близького Сходу, «як також іншим Церквам та Церковним спільнотам і мусульманським провідникам». Це була, за його словами, «зворушлива церковна подія», але також – «провидінна нагода для діалогу в складній, і, одночасно, взірцевій країні для всього регіону» з огляду на традиції «співжиття та дієвої співпраці між різними її суспільними та релігійними складовими».

«Перед обличчям страждань та трагедій, які не припиняються в регіоні Близького Сходу, я висловив свою щиру підтримку законним прагненням цих, дорогих серцю народів, приносячи їм послання заохочення та миру», – вів далі Папа, зазначаючи, що, насамперед, має на увазі жахливий конфлікт у Сирії, що спричиняє, крім тисяч смертей, також потік біженців, які у відчаї шукають безпеку. Не забуває Святіший Отець і про ситуацію в Іраку, додаючи, що під час цього візиту «люди Лівану і Близького Сходу – католики, представники інших Церков та Церковних спільнот і різних мусульманських спільнот – з ентузіазмом та в спокійній конструктивній атмосфері пережили важливий досвід взаємної пошани, зрозуміння та братерства, що становить могутній знак надії для всього людства. Але передовсім, це зустріч з католиками Лівану та Близького Сходу, присутніми тисячами, пробудила в моєму серці почуття глибокої вдячності за полум’я їхньої віри та свідчення», – зазначив Венедикт XVI, складаючи подяку Богові за «цей цінний дар, який додає надії щодо майбутнього Церкви на цих територіях».

У цьому контексті Папа подякував всім, хто невтомно працював над приготуванням цього візиту, а це: місцеві ієрархи, Генеральний Секретаріат Синоду Єпископів, представники влади всіх рівнів, численні волонтери. «З великою пошаною та щирою увагою, – додав він, – мене приймали мусульмани; їхня постійна та активна присутність дала мені змогу проголосити послання діалогу і співпраці між християнством та ісламом: мені здається, – сказав Наступник святого Петра, – що настав час спільно дати щире та рішуче свідчення проти поділів, насильства і війни».

Далі Святіший Отець коротко розповів про події та зустрічі, що відбулися в рамках цього Апостольського візиту. Він зазначив, що підписання післясинодального Апостольського повчання було нагодою запевнити місцевих християн у близькості Вселенської Церкви. Зустріч з представниками влади та провідниками релігій дала змогу вказати шлях, що веде до мирного майбутнього. Бачачи під час зустрічі з молоддю зібраних разом мусульман та християн, Папа закликав їх спільно будувати майбутнє Лівану і Близького Сходу, відкидаючи насильство та війну.

«Дорогі друзі, дні, проведені в Лівані, були чудесним проявом віри та насиченої релігійності, а також пророчим знаком миру. Велика кількість віруючих з усього Близького Сходу мала нагоду призадуматися, діалогувати, а передовсім, спільно молитися, відновляючи зобов’язання вкорінювати своє життя у Христі», – сказав на завершення Венедикт XVI, висловивши побажання, щоб його численні заклики до миру та пошани допомогли цьому регіонові здійснити рішучі кроки назустріч мирові та порозумінню між християнами й мусульманами.

Джерело: Радіо Ватикан

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)