Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Не журися, коли не відразу отримаєш від Бога те, про що просиш. Він хоче принести тобі більше благодіяння, тому змушує тебе найбільше з терпінням стояти на молитві." (Прп.Ніл Синайський)

о. Йосиф Лучит

Переглядів: 7270Коментарі: 0

о. Йосиф Лучит

Митрофорний протоієрей Йосиф Лучит народився 26.12.1954 року в селі Вовчухи Львівської області.

У 1971 році закінчив середню школу с. Родатичі.

З 1973 по 1975 роки проходив дійсну строкову службу в Армії.

З 1975 по 1978 роки - студент Одеської духовної семінарії.

З 1978 по 1983 роки - студент Московської духовної академії.

9.07.1978 року отримав дияконські свячення з рук Митрополита Львівського і Тернопільського Миколая (+ Юрика) м. Львів, собор Святого Юрія.

12.07.1978 року Митрополитом Миколаєм (+ Юриком) рукоположений в сан священика м. Львів, собор Святого Юрія

З 14 липня по 30 серпня 1978 року проходив душпастирську практику в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці міста Городка (парохом і деканом тоді був митрофорний протоієрей Степан Боровець).

З 1.09.1978 року митрополитом Миколаєм (+ Юриком) направлений в храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Миклашів Пустомитівського району.

З грудня того ж 1978 року направлений для подальшого служіння в с. Конів, храм Воздвиження Хреста Господнього, та с. Скелівка, храм Святих безсрібників Косми і Дам'яна, Старосамбірського району.

з 1980 по 1983 роки Митрополитом Миколаєм (+ Юриком) направлений сотрудником храму Воскресіння Христового місто Золочів.

1983 по 1984 роки - парох храму Покрова Пресвятої Богородиці м. Бібрка Перемишлянського району.

З 1984 року Митрополитом Никодимом (+ Руснак) направлений настоятелем храму Святого Юрія місто Яворів і благочинним Яворівського благочиння Львівсько-Тернопільської єпархії.

У ювілейному 1988 році, з нагоди 1000 річчя хрещення Русі-України на подання Митрополита Никодима (+ Руснака) нагороджений митрою.

17 грудня 1989 року разом з вірними міста Яворова (тоді була одна діюча Церква) повернув в лоно Греко-Католицької Церкви. Був прийнятий світлої пам'яті Митрополитом Володимиром (+Стернюком). Владика-Митрополит потвердив о. Йосифу статус пароха і декана Яворова, а Глава і отець УГКЦ Блаженніший Мирослав Іван кардинал Любачівський залишив його і надалі в храмі Святого Юрія міста Яворів.

У 1998 році єпископом-помічником Глави УГКЦ Любомиром (Гузаром) призначений парохом храму Святого Великомученика Димитрія в смт. Оброшино Пустомитівського району.

Після Великодніх свят 1998 року від Єпископа-помічника Любомира (Гузара) отримав грамоту протопресвітера сокільницького деканату Львівської Архиєпархії УГКЦ .

З рук владики Любомира (Гузара) також отримав грамоту референта-координатора військових капеланів Львівської Архиєпархії УГКЦ.

У 2001 році архієпископом Любомиром (Гузаром) призначений парохом церкви Воскресіння Христового місто Львів. Далі священик храму святої Анни місто Львів .

У 2005 році проходив вишкіл на Яворівському полігоні і був направлений одним з перших військових капеланів Українсько-Польський батальйон, який виконував миротворчу місію в Косово. З благословення Владики Архиєпископа Ігоря ( Возьняка) підготував документи і провів реєстрацію першого в Україні гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла у Львові.

Повернувши з миротворчої місії на Балканах, був запрошений на капеланське служіння до Українського Козацтва міста Львова. Від владики Архиєпископа Ігоря (Возьняка) отримав відповідну грамоту.

Генеральним штабом Українського Козацтва в Києві присвоєно військово-козацькі звання і нагороди. Виконує обов'язки позаштатного кореспондента газети «Україна Козацька». Бере участь у церковно-патріотичних заходах як у Львівській Архиєпархії, Києві, по всій Україні і далеко за її межами. Є автором окремих публікацій на історичну тематику.

У 1996 році мав щасливу нагоду бути на аудієнції Святішого Отця Івана Павла II. У 2007 році Українське Козацтво відбуло прощу до Апостольської Столиці, під час перебування в Римі мали зустріч зі святішим Отцем Венедиктом. Мав нагоду служити Святу Літургію у Соборі Святої Софії, що для всіх учасників про це залишило милий І приємний спогад.

З червня 2015 року Архиєпископом і Митрополитом Львівським Ігорем (Возьняком) призначений сотрудником храму Святих Ольги і Єлизавети міста Львова де виконує служіння і по сьогодні.

(інформація подана о. Йосифом Лучитом 15 травня 2016 року Божого).

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)