
Близько десяти тисяч паломників зібрались 20 серпня 2014 р. в залі імені Папи Павла VІ у Ватикані на загальну аудієнцію з Папою Франциском, яка була першою аудієнцією після Апостольської подорожі до Кореї. Саме ці Апостольські відвідини стали темою його катехизи.
Повний текст катехези Папи Франциска:
Дорогі брати і сестри, доброго дня!
Минулими днями я здійснював апостольську подорож до Кореї, а сьогодні разом з вами дякую Господеві за цей великий дар. Я зміг відвідати молоду і динамічну Церкву, збудовану на свідченні мучеників і оживлену місійним духом, в країні, де зустрічаються стародавні азійські культури і одвічна новизна Євангелії.
Я хочу ще раз висловити вдячність дорогим братам єпископам Кореї, пані президент Республіки, іншим представникам влади і усім, хто доклався до організації цього візиту.
Значення цієї апостольської подорожі можна підсумувати трьома словами: пам’ять, надія, свідчення.
Республіка Корея є країною, яка зазнала значного й швидкого економічного розвитку. Її мешканці дуже працьовиті, дисципліновані, впорядковані і зберігають силу, успадковану від своїх предків.
У цій ситуації Церква є сторожем пам’яті і надії: вона є духовною родиною, в якій дорослі передають молодим факел віри, отриманий від старших осіб. Пам’ять свідків минулого стає новим свідченням в теперішньому часі і надією майбутнього. З цієї точки зору можна відчитати дві головні події цієї подорожі: беатифікацію 124 корейських мучеників, котрі приєднуються до канонізованих 30 років тому Іваном Павлом ІІ, а також зустріч з молоддю з нагоди Шостого Азійського дня молоді.
Молода людина завжди шукає чогось, заради чого варто жити, є мучеником якогось свідчення, що більше Когось, для кого варто віддати своє життя. Тією реальністю є Любов, Бог, Котрий став людиною в Ісусі, Котрий є Свідком Отця.
У двох подіях подорожі, присвячених молоді, Дух Воскреслого Господа наповнив нас радістю й надією, яку молоді люди візьмуть із собою до своїх країн і вчинять багато добра.
Церква в Кореї також зберігає пам’ять головної ролі, яку відігравали миряни як на світанку віри, так і в ділі євангелізації. І, насправді, на цій землі християнська громада не була заснована місіонерами, а групою молодих корейців у другій половині вісімнадцятого століття, які захопились деякими християнськими текстами, ретельно їх вивчали та вибрали їх правилом свого життя. Один з них був відправлений до Пекіна, щоб прийняти хрищення, а потім, у свою чергу, охристив своїх друзів. З цього першого зародка розвинулась велика громада, яка вже з самого початку і протягом майже цілого сторіччя зазнала жорстоких переслідувань з тисячами мучеників. Церква в Кореї заснована на вірі, місійному труді та мучеництві мирян.
Перші корейські християни брали собі за зразок апостольську громаду в Єрусалимі, практикуючи братню любов, яка долає всі соціальні відмінності. Я закликав сучасних християн щедро ділитися з найбіднішими і виключеними, відповідно до 25 глави Євангелія від Матея: «Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви Мені зробили».
На завершення загальної аудієнції Папа Франциск подякував вірним за молитви і співчуття з нагоди смерті його родичів, що загинули в автокатастрофі в Аргентині.
Відео: EWTN-Україна
Джерело: сatholic-media