Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Не тільки над гнівом і похіттю треба панувати тому, хто хоче істинно молитися, але цуратися й усякого пристрасного помислу." (Прп.Ніл Синайський)

Українці Парижа урочисто відзначили пам’ять Анни Ярославни, королеви Франції

Переглядів: 2556Коментарі: 0

12 травня українці Парижа і околиць з’їхалися до королівського містечка Санліс, щоб відзначити пам’ять Анни Ярославни, доньки Ярослава Мудрого, королеви Франції, повідомляє прес-служба єпархії святого Володимира Великого в Парижі. У святкуваннях взяли участь близько 500 осіб.

Організаторами святкування стали Єпархія святого Володимира Великого в Парижі, Репрезентативний комітет української громади Франції, Комітет міст побратимів Санліс – Київ – Печерськ.

Святкування розпочалися покладанням квітів до пам’ятника Анни Ярославни та меморіальної дошки пам’яті жертв Голодомору. Тут відбулася Літургія за участі єпископа Паризької єпархії святого Володимира Великого Бориса (Ґудзяка) та єпископа Лондонської єпархії Пресвятої родини Гліба (Лончини), численного клиру. Також відбувся конкурс для дітей на кращу вишиванку і святковий пасхальний кошик.

«Сьогодні образ українського емігранта часто пов'язаний з економічною немічністю нашої країни, із соціальними та політичними негараздами. Але перша українська емігрантка до Парижа і Франції – Анна – віддзеркалювала могутність української державності, її всеєвропейське значення. Цей статус пов'язаний не лише з політичною величчю чи військовою потугою, але також з глибокими духовними і культурними цінностями. Анна Ярославна була добре освіченою, знала різні мови, її підпис є одним з найстарших пам’яток кириличного письменства. Вона привезла до Франції славнозвісне Реймське Євангеліє, на якому за легендою багато поколінь французьких королів приймали присягу, вступаючи на трон», - зазначив єпископ Борис (Ґудзяк) з єпархії святого Володимира Великого в Парижі.

Джерело:RISU

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)