Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Хто тверезо молиться, той палить демонів, хто ж молиться розсіяно, з того вони насміхаються." (Св.Єфрем Сирійський)

У США урочисто посвятили Дім товариства «Свята Софія»

Переглядів: 2526Коментарі: 0
У США урочисто посвятили Дім товариства «Свята Софія»

31 жовтня 2015 року після кількамісячного ремонту Дім Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А) знову відчинив двері для української громади. Обряд посвячення будинку здійснив Митрополит-Архиєпископ Філадельфійський УГКЦ Стефан (Сорока).

Він привітав членів Товариства із «поверненням додому», який знову стане осередком активної діяльності.

У рамках урочистої програми під назвою «Товариство «Свята Софія» сьогодні», яку вів голова будівельного комітету Любомир Пиріг, Президент ТСС в Римі о. Марко Ярослав Семеген вручив Митрополитові Стефанові та членам будівельного комітету – Л. Пирогові й Ігореві Шустові, пропам’ятну медаль з нагоди 30-х роковин відходу у вічність патріарха Йосифа Сліпого (1892-1984), яку Товариство «Свята Софія» в Римі викарбувало на вшанування пам’яті свого великого засновника. Презентуючи цю медаль, о.  Семеген зазначив, що «Патріарх Йосиф був зі своїм народом і в сибірських концтаборах, і перед обличчям цілого людства й історії на Другому Ватиканському соборі, й на всіх поселеннях, куди доля вела українців.

Зазначимо, що товариство «Свята Софія» США організувало благодійну літню школу англійської мови, яка 26 липня - 15 серпня цього року пройшла в родинному селі Патріарха Йосифа (Сліпого) Заздрість, що на Тернопільщині. Директор школи д-р Ірина Іванкович розповіла,  що учасниками цієї школи стали діти вояків АТО, діти з родин біженців, діти-сироти та семінаристиТернопільської семінарії.

Товариство «Свята Софія» США  веде активну науково-публіцистичну діяльність. Так, цьогоріч побачили світ дві книги, видання яких ініціювало ТСС А і презентацію одної з яких провів голова Товариства академік Леонід Рудницький. Книга Ярослава Пелікана «Ісповідник між Сходом і Заходом. Портрет українського кардинала Йосифа Сліпого» побачила світ у львівському видавництві «АРТОС» в перекладі з англійської Ірини Іванкович. Л. Рудницький розповів про передісторію написання найбільш ґрунтовної біографії Ісповідника віри, про співпрацю та довголітню дружбу з Ярославом Пеліканом, зазначивши: «Ця книга - це дарунок Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» усім братам і сестрам в Україні та «в розсіянні сущим» в річницю 70-ліття арешту патріарха Йосифа Сліпого та початку репресій УГКЦ як пригадка про трагічний досвід неустанної боротьби українського народу за дар свободи рідного краю». Про це повідомляє Прес-служба товариства «Свята Софія» США.

Джерело: RISU

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)