Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Молитимемося, щоб сподобитися нам дарування, а сподобившись, не будемо про себе високої думки." (Св.Єфрем Сирійський)

Архів запитань до священика (3)

Переглядів: 29146Коментарі: 0
Коментарів: 125

1. Катерина

Христос Воскрес ! Чи вважає церква правильним твердження про телегонію ( перший статевий партнер жінки залишається генетичним батьком усіх її дітей ) ? Чи це просто припущення науки ?

Відповідь:

Слава Навіки. Наразі це припущення науки. Церква твердо стоїть на позиції, що позашлюбні статеві стосунки є тяжким гріхом. Згідно правди Віри: Бог є справедливий суддя, за добро нагороджує, а за зло карає. Ми можемо припускати, якою може бути ця кара. Тут і не тільки телегонія, а й інші кари можуть бути.

о. Володимир


2. Наталя

Слава Ісусу Христу. Дорогі священники, вдячна Вам за хороші та корисні поради, щодо вирішення різноманітних життевих ситуацій. Нехай Вас Бог благословить. З повагою.

Відповідь:

Слава Навіки. Дякую.


3. Марія

Христос Воскрес!

Підкажіть, будь ласка, чи можна розписуватися у РАЦСі в п'ятницю (окремо цікавить дата 18 липня)?

Дякую!

Відповідь:

Слава Навіки. Щоб розписатися, не бачу жодної проблеми. Не можна справляти забав і весіль.

о. Володимир


4. Марія

Христос Воскрес!

Що це за молитва ?

"Хто цю молитву відмовляє, читає, слухає, або носить при собі – несподівано, не втоне не згорить. Жодна трудизна не зашкодить йому. Коли цю молитву буде відмовляти невістка котра має стати матір’ю – щасливо приведе дитину на світ, котра людина має чорну хворобу, параліч, чи рака, чи нервову або іншу хворобу, то нехай цю молитву прикладе до хворого місця, тим котрі ту молитву перепишуть для себе, або іншим про неї повідомлять будуть благословенні. Молитва ця оберігає дім, в якому живе: від ураганна, землетрусів, холоду і злих людей. Хто цю молитву відмовлятиме щодня перед сном, отримає знак від Бога у годині своєї смерті."

Відповідь:

Воїстину Воскрес! Молитва - це розмова з Богом, а не заговори чи магічний ритуал, який треба прикладати до якогось місця, чи просто носити при собі.

о. Володимир


5. Катерина

2014-05-28 в 10:36:09

Христос Воскрес! Чи можна вінчатися під час місячних?

Відповідь:

Слава Навіки! Фізіологічні особливості людського організму (зокрема, місячні у жінок) не становлять перепони до сповнення релігійних чи богослужбових потреб чи обов'язків.

о. Володимир


6. Oksana

Слава Ісусу Христу! Отче,чи можете дати пораду в якому порядку краще читати Святе Письмо вдома ? Може Ви знаєте гарну книжку, де про це розповідається.

Відповідь:

Слава Навіки! Минулого року була розроблена програма в УКУ (Українському Католицькому Університеті), також протягом року на сайті "Католицького оглядача" був розділ "Щоденне читання Св.Письма". Зараз, щось не можу знайти. Спробуйте написати на сайт http: // ucu.edu.ua / з проханням надати цю програму.

о. Володимир


7. ксенія

2014-05-31 в 13:42:25

Слава Ісусу Христу! отче скажіть будь-ласка якщо є страх до собак і одна собака постійно переслідуе одну і туже саме людину що робити ? як ревгувати на це ? не вбивати ж її

Відповідь:

Слава Навіки! Попросіть священика, щоб помолився над Вами.

о. Володимир


8. Анонімний гість

2014-06-01 в 00:26:31

Скажіть, будь-ласка, чи можна довіряти цьому сайту чи це інформаційний ресурс якоїсь секти?

//dc.lviv.ua/

Відповідь:

Рух "Світло життя" є одним із багатьох мирянських рухів, які діють в лоні Католицької Церкви.


9. Соломія

Слава Ісусу христу!

Є така молитва "Таємниця щастя" вона містить в собі 15 молитов і її моляться кожен день напротязі року, але якщо пропустити хоч 1 день, то треба починати молитись спочатку... Я її вже молюсь 5 місяців, ще ні разу не пропустила жодного дня, деколи нема часу або забуваю і молюсь дуже пізно, десь починаю в 23:40 і мені 20 хв лишається до кінця доби помолитись щоб всьо заново не починати...Але вчора так вийшло шо я забула про ту молитву і подивилась на годинник а то вже 23:57(!!!) Я дуже швидко почала молитись тих 15 молитов і закінчила о 00:05.......Отче скажіть, то буде рахуватись як ніби я пропустила 1 день і треба всьо починати спочатку, чи то нічо і мені продовжувати молитись, так ніби нічого і не сталось? Ну тим більше я ж все-таки встигла бо коли я почала молитись то ше не було рівно 00:00, тільки 3хв лишилось...шо робити, поможіть!!!

Будь-ласка, дайте відповіть!

Відповідь:

Воїстину Воскрес! Молитва - це розмова з Богом, а не заговори чи магічний ритуал. Чи Ваша молитва була щирою і уважною, коли Ви 15 молитов помолилися за 8 хв.? Бог хоче щирої молитви, а не виконання "сухого" припису. Моліться далі, але уважно.

о. Володимир


10. Наталя

2014-06-06 в 18:30:27

Слава Ісусу Христу. Скажіть,будь ласка, коли саме я зможу отримати відповіді на мої запитання. Дякую. Пробачте.

Відповідь:

Слава Навіки. Отримати відповіді на поставлені Вами запитання Ви зможете отримати читаючи Катихизм Католицьої Церкви, або безпосередньо у священика.


11. Наталя

2014-06-06 в 18:44:38

Нехай Вас Бог благословить за Вашу доброту, мудрість та допомогу!

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині,

Щоб радісний настрій у серці не згас,

Все світле і гарне, що треба людині,

Нехай неодмінно приходить до Вас.

Відповідь:

Дякую.


12. Анна

2014-06-07 в 19:09:07

Слава Ісусу Христу, Отче,я хрещена у православній церкві,але ходжу у греко-католицьку. Багато людей каже,що так не можна. Я вважаю,що Бог є один і немає різниці куди іти і молитися. Можливо я не права? Мене дуже хвилює це питання.Дякую.

Відповідь:

Слава Навіки! В часі радянської окупації Греко-Католицька Церква була жорстоко переслідувана. Багато священиків діяли підпільно. Але не всі вірні Греко-Католики могли хрестити дітей у свого священика, тому хрестили в відкритих окупаційним режимом православних храмах, хоча в серці зберігали Греко-Католицьку Віру. По виході Церкви з підпілля, ці люди знову отримали можливість відкрито визнавати Греко-Католицьку Віру. Тому, навіть якщо хрещені в Православній Церкві, ходять до Сповіді (та і приймають інші Святі Тайни) в своїй Греко-Католицькій Церкві. Ходить про те, яку Віру Ви визнаєте, чи якої Церкви вірним Ви себе вважаєте на даний час.

о. Володимир


13. Надія Собко Федорів

2014-06-09 в 12:59:40

Слава Ісусу Хресту ! Хотіла б щоби в історичних даних храму св, Ольги і Ельжбети було згадане імя покійного отця Михайла Федоріва який відбудував храм,

Відповідь:

Слава Навіки! Ви мабуть не читали цю сторінку про яку пишете smile . Прошу читати сайт уважно. Шлях -"інформація / про храм / історія храму". Крім цього раджу прочитати книжку о.Івана Галімурки "Храм Святих Ольги і Єлизавети у Львові. (історичний нарис)", Львів - 2011., яка в форматі PDF також розміщена на сайті, і лінк на неї розміщений внизу цієї ж сторінки. Там все, що Ви хотіли б, є smile . Приємного перегляду.

З повагою, о.Володимир


14. Ігор

Слава Ісусу Христу. Чому в селах священики під час Літургій дають всім людям цілувати Євангеліє, а у Львові - ні? Дякую.

Відповідь:

Слава Навіки! Є багато різних місцевих звичаїв, зокрема по селах. Одним із таких звичаїв є цілування Євангелія. Ця практика ніде не прописана в уставі богослужінь. У Львові стараємося якнайдокладніше притримуватися уставу. По четвергах о 19.00 в нас діє літургійний гурток, де вивчаємо літургійні практики нашої Церкви. Запрошуємо до участі smile.

о. Володимир


15. Тяня

Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, що має знати пара до заручин? Які в неї обовязки?

Відповідь:

Слава Навіки! В коментарі в двох словах це важко сформулювати. Раджу взяти участь в передшлюбних науках, там ми про все говоримо. Їх не обов'язково проходити безпосередньо перед Шлюбом. Можна це зробити швидше. Буде час роздумати про завдання шлюбу, продискутувати між собою.

о. Володимир


16. Анонім

чому ви видаляєте моє питання?

Відповідь:

Слава Навіки! Ваш коментар не був видалений, він очікував модерації. Анонімні коментарі з'являються на сторінці не відразу. Тому, якщо Ви не хочете реєструватись, потрібно трохи почекати smile . Модерація анонімів - річ потрібна, оскільки є багато зловмисників, які користуючись анонімністю, пробували зламати сайт через коментарі.

о. Володимир


17.Настя

Слава Ісусу Христу! Отче скажіть будь-ласка як правильно хреститись: 5 рухів рукою тобто чоло, груди, праве плече,потім ліве а потім знову груди, чи 4 рухи: чоло, груди, праве і ліве плече і всьо, то як правильно?

Відповідь:

Слава Навіки! Правильно 4 рухи.

о. Володимир


18. Юлія

Слава Ісусу Христу! Моїй мамі сьогодні, в неділю, приснився сон, ніби мене згвалтували, я переживаю шо зі мною шось може погане статись, хтось може мене обідити, зрадити, покинути, або ше шось погане... бо бувають такі сни, коли про щось попереджають людину або навіть збуваються потім, а моїй мамі в снах частенько про щось повідомляється, наприклад сниться її померлий тато, який завжди просить у різний спосіб молитися за нього і т.д. То якшо нам іноді через сни щось повідомляється або попередження якесь, то чому не можна звертати на них уваги, чому це гріх?? І чи варто мені переживати через той мамин сон???

Відповідь:

Слава Навіки! Не переймайтеся снами. Майте Віру в Бога, а не в сни і нічого злого Вам не буде. Читайте Катихизм.

о. Володимир


19. Христина

Слава Ісусу Христу! Я зустрічаюсь з хлопцем, хочемо брати шлюб. Але я греко-котоличка, а він католик та його родина хоче, щоб шлюб брали у костелі. Я хочу вашої поради, та як бути із хрещення майбутніх дітей? Дякую.

Відповідь:

Читайте відповідь в Архіві запитань до священика (1)

о. Володимир


20. Роман

Слава Ісусу Христу! Ми хочемо вступити до Святих Тайн Подружжя. Чи можна брати шлюб в п'ятницю? І чи можна брати шлюб в п'ятницю 28 серпня 2015 року (свято Успіння Пресвятої Богородиці)? І також хочемо в цей день святкувати весілля.

Відповідь:

Слава Навіки! В цей день святкуємо свято Успіння Пресвятої Богородиці, тому святкування весілля не повинно перевищувати Свято Успіння. Виходячи з таких міркувань радимо перенести весілля на інший день. Що до п'ятниць взагалі, то в Церкві немає практики уділяння Св. Тайни Подружжя в цей день (в п'ятницю постимо, бо це день Страстей і Смерті Ісуса Христа). Виняток може бути у випадку поважної причини, без урочистого уділення Шлюбу, без святкування весілля, і то з дозволу місцевого Єпископа.

о. Володимир


21. Таня

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ, СКАЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА, чи можна піти на забаву-випускний, якщо він припадає на 27 червня цього року, адже це свято Найсвятішого Серця Ісуса, дякую

Відповідь:

Слава Навіки! Пригадую що 27 червня випадає в часі Петрового Посту (Петрівки), а в заборонені часи і пости весіль і гучних забав не можна справляти. Також цього року це є п'ятниця, а протягом цілого року в П'ятницю є піст.

о. Володимир


22. Юлія

Слава Ісусу Христу ! Чи можна брати, в даному випадку, хресну маму не заміжню, а хресного - одруженого ? ( Люди говорять, що так не маожна, повинні бути або двоє неодружених, або одружених)

Відповідь:

Слава Навіки! Можна. Варто подбати щоб обидва були добрими і практикуючими Християнами. Решта не має значення. Про вимоги до хресних читайте на нашому сайті (головне меню: корисне / Св.Тайна Хрещення)

о. Володимир


23. Марія

Слава Ісусу Христу! Сажіть, будь ласка, чи можна одружуватися 14 жовтня на Покров Пресвятої Богородиці? Дякую

Відповідь:

Слава Навіки! Згідно давніх рішень соборів Укрїнської Греко-Католицької Церкви свято Покрову Пресвятої Богородиці не належить до 12 великих свят Церковного року і переноситься на найближчу неділю, тому немає жодних перешкод святкувати власне весілля. Останнім часом значення цього свята зростає і формується звичай святкувати його в той день, коли випадає (14 жовтня), але змін у рішеннях Церковної влади поки що немає. Тому раджу зважати на традиції окремо взятої парафії, де плануєте вінчатися.

о. Володимир


24. ксенія

Слава ісусу Христу! отче скажіть будь-ласка ,мені сьогодні приснився сон що священник причащае,що це може значити цей сон ,чи варто взагалі вірити в сни ? це ще давно було мені снився 2р.сон що священник сповідае але різні священники

Відповідь:

Слава Навіки! В сни вірити не можна. Читайте Катихизм.

о. Володимир


25. Ольга

Слава ісусу Христу! отче скажіть будь-ласка чи це правда що не можна дарувати своєму хлопцеві годинник бо це до розлуки. Я в це не вірю але всі мені говорять що ми розійдемось якщо я подарую годинник. Скажіть будь ласка свою думку.

Відповідь:

Слава Навіки! Неправда. це забобони.

о. Володимир


26. Анонім

Слава Ісусу Христу. я зустрічалася з хлопцем півтора роки і він вирішив щоб ми побули друзями бо наші стосунки заважають його навчанню але в майбутньому ми будемо разом бо він сам того хоче. Але я весь час боюся що він знайде іншу і я втрачу його назавжди. Підскажіть якісь молитви на зміцнення кохання і порадьте будь ласка що мені робити. Я дуже боюсь його втратити назавжди. Я весь час плачу і переживаю що він не повернеться до мене.

Відповідь:

Слава Навіки! Моліться "Отче Наш", там є зокрема такі слова: "нехай буде Воля Твоя...". Якщо Він Вас любить і на це Божа Воля, то буде з Вами, якщо ні то Господь знає краще кого Вам потрібно.

о. Володимир


27. Володимир

так сталось що в я неділю з сокирою розбив перелаз сусідці...,!ні про що не жалію , крім того що я це зробив в неділю...а перелаз стоїть на самій стежці, і мішає пересуванню людям !! так от після того вона мене в імя Бога проклинає , дуже голосно і дуже довго ,....чи загрожують мені ці прокльони ???? і якщо вона свічки скапала на тому місці..то зі мною щось має статись ??як від цього берегтись.! буду чекати відповіді

Відповідь:

Слава Ісусу Христу! Перепросіть сусідку, поставте на місце перелаз, ідіть до Сповіді, і більше не робіть шкоду іншим smile .

о. Володимир


28. Володимир

таке питання...в мої плани в майбутньому входить качатись , при цьому добре харчуватись! чи є гріхом з себе робити бодібілдера ??? і чи не буде гріхом ...(з етичних міркувань частину коментаря видалено)!!! дякую за відповідь

Відповідь:

Слава Ісусу Христу! Заняття спортом для підтримання свого тіла в хорошій формі, а також ведення здорового способу життя ніколи не буде гріхом. Але деколи спортом можна зашкодити своєму здоров'ю, а це гріх. Стосовно другого запитання (частину якого видалив): раджу залишатися таким, яким Вас Бог сотворив, бо можете суттєво зашкодити своєму здоров'ю як фізичному, так і моральному.

о. Володимир


29. Володимир

чи загрожують людині прокльони?

Відповідь:

"По вірі вашій дасться вам..."!


Слава Ісусу Хресту! Я вирішив зробити собі татуювання на руці у вигляді надпису на латині "Господи Спаси і Сохрани", або "Христос по серед нас" або інший релігійний надпис. Скажіть будь-ласка чи можна робити такий надпис. Дякую.

Відповідь:

Слава Навіки! Думаю, що краще в душі закарбувати собі такі слова. Не раджу Вам робити жодних татуювань. Християнин є послідовником Христа. Дивіться як Христос жив і проповідував і робіть так само. Не словами чи написами (навіть на тілі), а своїм праведним життям свідчіть про Христа.

о. Володимир


31. Олеся

Слава Ісусу Христу! В мене родився син на Степана (9 січня). Ми назвали його Сергій, але при хрещені дали два імені Степан-Сергій. Тепер мене мучить сумління, чи правильно зробила, може треба було назвати тільки Степаном, чи буде мій синочок мати щасливу долю і благословення Господа? Можливо це можна ще якось виправити? і ще підкажіть Сергій це церковне ім”я чи ні?

Відповідь:

Слава Навіки! Про щасливу долю моліться до Святих Степана (9 січня) і Сергія (20 жовтня, читайте //ecumenicalcalendar.org.ua/2014/10/20/apostle/mchch-sergiya-i-vakha).

о. Володимир


32. Наталія

Слава Ісусу Христу! Я живу в цивільному шлюбі з чоловіком 7 років і маємо 2 донечок. Я ніколи заміжня не була а чоловік був жонатий і має від першого шлюбу дитину, і також був вінчаний і дав присягу на Євангелиє. Жінка його залишила сама - поїхала за кордон разом зі своєю дитиною і там вийшла заміж. Ми вирішили узаконити наші відносини, але я б хотіла щоб ми теж повінчалися. Скажіть будь-ласка чи можна таке робити, адже я хочу щоб мої діти жили із Божим благословенням, чи ми тепер будемо до кінця днів грішні. Порадьте що робити, як правильно вчинити. Дякую.

Відповідь:

Слава Навіки! Прошу звернутися до свого священика на парафії, до якої належите, і детально розкажіть йому суть справи.

о. Володимир


33. Ярослав

Слава Ісусу Христу!Чи можна сповідатися ввечері, а причащатися зранку наступного дня?Дякую!!!

Відповідь:

Слава Навіки! Можна.

о. Володимир


34. Yaroslav

Слава Ісусу Христу!!!!!ДЯКУЮ ВАМ ЗА ВІДПОВІДІ!!!!


35. Володимир

Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка коли цього року відбудеться Всеукраїнська проща до Зарваниці? Чи буде церква організовувати поїздку? Дякую.

Відповідь:

Слава Навіки! Пробачте, але поки що не готовий відповісти на Ваше запитання. Слідкуйте за оголошеннями на сайті.

о. Володимир


36. Василь

Слава Ісусу Христу!

Отче, маю відносини з дівчиною. Нам по 30 років. Ходимо разом до церкви, прагнемо створити християнську сім'ю. Хочу бути з нею.

Але є один факт, який мені не дає спокою. Вона раніше тричі мала дошлюбні інтимні відносини, після яких двічі наверталась.

Я сам також мав падіння в житті, але цей факт буквально зводить мене з розуму і штовхає на нечисті помисли.

Допоможіть, будь-ласка, порадою, як звільнитись від цього тягаря. Дякую.

Відповідь:

Слава Навіки! Якщо я правильно зрозумів, Ви не можете їй пробачити це? Тоді згадайте свої гріхи і помилки і навчіться прощати. Добре якщо Ви зробите висновки з минулого і свого і її, щоб знову не повторити того, що колись сталося. Кайтеся і сповідайтеся з цих гріхів.

о. Володимир


37. Ольга

Слава Ісусу Христу! Я зустрічалася з хлопцем 1,4 роки. Останнім часом ми дуже сварилися. І одного дня мій хлопець прийшов до мене і сказав що нам потрібно на деякий час розійтись, але на скільки часу він сказати не може. У нас з ним були статеві стосунки, але я мала надію що ми вже залишимось разом на все життя. Я майже цілий місяць просила його вернутись але він сказав що рішення своє не змінить. Він сказав що за цей час шукати іншу не буде, бо йому крім мене ніхто не потрібен. Я молилася, просила Бога щоб Він дав нам ще один шанс спробувати знову зустрічатися і досі молюся з вірою та надією що Бог дасть нам ще таку можливість. Але я дуже сильно згрішила. Я вступила в статеві відносини з іншим хлопцем. Я дуже шкодую про це адже все життя мріяла що в мене буде лиш один партнер на все життя. Отче, порадьте, що зробити щоб Господь простив мені цей великий гріх. І скажіть будь ласка, якщо я далі буду щиро молитися за те щоб Господь повернув мені мого колишнього хлопця то Бог допоможе мені чи після такого тяжкого гріха який я зробила Господь не дасть мені таку можливість знову зустрічатися з колишнім хлопцем.

Відповідь:

Слава Навіки! Найперше треба сповідатися з цього гріха і покутувати за нього. Бог прощає всі гріхи за які щиро каємося і хочемо з них поправитися. Моліться з вірою і надією.

о. Володимир


38. Христина

Слава Ісусу Христу!

Скажіть будь-ласка чи буде проводитися у Вас в церкві запис на Всеукраїнську прощу до Зарваниці? Як що можна, то дайте будь-ласка № телефону, щоб можна було записатися. Дякую.

Відповідь:

Слава Навіки! Поки що такий запис не проводиться. Номер телефону на шапці сайту.

о. Володимир


39. Катя

Слава Ісусу Христу ! Чи вважається гріхом взяти загублені гроші, але якщо не витратити їх на свої потреби, а дати на церкву чи потребуючим, або скинути на рахунок армії ?

Відповідь:

Слава Навіки! Якщо Ви знайшли гроші, чи якусь річ, то повинні вжити всіх доступних заходів щоб знайти власника. Якщо це неможливо, то річ чи гроші стають Вашою власністю, і Ви можете поступити з ними на свій розсуд. Тут немає жодного гріха. Звичайно, похвально є використати їх на добрі цілі, але це не є обов'язком.

о. Володимир


41. Христина

Скажіть будь-ласка чи можу я зустрічатися з хлопцем якщо моя мама йому хресна?

Відповідь:

Питання: "зустрічатися" нічого не означає. Питання: "вийти за нього заміж" мабуть, буде правильним. В даному випадку перешкоди тут не існує. Якщо б ішлося про хресну маму і похресника - тоді заісновує перешкода духовного посвоячення. А тек - нехай женяться і просять на весілля.

о. Іван


42. олена

Слава Ісусу Христу! Можливо моє запитання до Вас,Отче,буде недоречним,але на даний час я незнаю до кого звернутись.В!рн1ше знаю що маю звернутись до Владики Серг1я Терноп1льсько-кременецько1 эпарх11,але нажаль незнаю як знайти,бо я новачок в 1нтернет1 1 вже не молода людина.Я мусила все життя ходити до церкви.МП,а б1льше трьох рок1в назад п1шла в церкву КП,за цей вчинок з1мною сварився наш батюшка 1 впридачу щей кляв мен1.Недавно я терп1ти не можу ми попросили прощення один в одного 1 батюка запропонував щоб я ходила до свого с1льського храму 1 в1н не буде б1льше сваритись хоч знаэ,що я 1 надал1 ходжу в укра1нський храм. Просто я йому при зустр1ч1 добре упр1кнула в тому,що за 27 рок1в його служ1ння в нашому сел1 в1н мене н1чому не навчив 1 недопом1г мен1 коли у мене були проблеми з дочкою,а саме "душевн1". Недавно я почала носити до Причасття свого п1вр1чного онука 1 коли батюшка взнавщо онук хрещений священником КП,то сказав щоб б1льше до причасття я його не носила, або перехрещувала в його москов11 яку я терп1ти не можу, але пока мушу ходити,бо йду до Бога,а не до священника. Знав би в1н,що я 1 в Греко-Католицький Храм ходжу коли буваю в Тернопол1 1 р1зниц1 в Служб1 Бож1й не бачу,а лише ще б1льшу в1ру людей як1 ходять в цей Храм. П1дкаж1ть куди мен1 звернутись, щоб вир1шити це питання. Спаси Вас Господи.

Відповідь:

Слава Навіки! В нашій Греко-Католицькій Церкві таких дурниць (пробачте за відвертість smile) священики не витворяють, нікого не кленуть і тим більше не перехрещують (Хрещення уділяється лише один раз в житті!!!). Тому мені тяжко щось на це порадити. Якщо Ви відчуваєте що мусите ходити до Православної Церкви, то вже краще йдіть до Української, а не московської. Ви мали можливість, ходячи до різних храмів бачити де є правда, і правдива Віра. Отож бажаю Вам зробити правильний вибір. Не ходіть туди, де немає правди.

о Володимир


43. Олена

Слава Ісусу Христу!

Підкажіть, будь ласка, чи можна розписуватися у РАЦСі в cереду (окремо цікавить дата 27 серпня)?

Дякую!

Відповідь:

Слава Навіки! Розписуватися можна коли завгодно, якщо ходить лише про підпис smile . А от забаву робити не можна 27 серпня, бо це заборонений для забав час (Успенський піст).

о Володимир


44. Наталія

Слава Ісусу Христу!Отче Володимире,вітаю вас з іменинами.В мене була розмова з подружкою і вона сказала,що раніше ходила часто сповідатись,але священник їй почав вчити природніх методів запобігання вагітності і що вона має відмовитись від контрацепції.Але вона природнім методам не довіряє,каже,що не може собі дозволити другу дитину і якось не хочеться.І тому вона перестала ходити до сповіді,каже,що навіщо вона буде йти до сповіді,каятись,знаючи,що вечором буде пити таблетку.Я сама ходжу до сповіді кожен місяць і не знаю,що їй порекомендувати,який найти компроміс,щоб вона знову почала ходити до сповіді.Що ви в таких випадках рекомендуєте?З нетерпінням чекаю на відповідь.Дякую

Відповідь:

Слава Навіки! Щиро дякую за вітання. Що до таблетки, то нижче (45 коментар) гарно все описано. У Вашої знайомої дуже погана позиція, я б сказав жахлива: вона знає що робить гріх і не хоче каятися, тим більше цей гріх не хоче покинути. Думаю що їй варто про це говорити. "...каже,що не може собі дозволити другу дитину і якось не хочеться..." - це речення я розділив би на дві частини. "...не може собі дозволити другу дитину..." - тут відчувається людська слабкість і недовіра до Бога, тому варто довіритися Богові, а Він знає як допомогти нам в слабкостях. Але якщо "...якось не хочеться..." - це легковаження Божим даром, який отримала в Св. Тайні Подружжя, а з цим жартувати не можна. Бог може забрати цей дар назавжди, як у нікчемного слуги у притчі про таланти. Тоді життя в подружжі стане страшною рутиною, де немає любові між подругами. Де немає любові, там немає Бога. Де немає Бога, там пекло. Тому, десь кара за це полягає саме в тому, що в сім'ї настає пекло, де подруги люто ненавидять одне одного. Можливо з нею варто поговорити на цю тему. А коли Вона це зрозуміє, тоді і прийде час на покаяння, тобто сповідь.

о Володимир


45. Наталі Відповідь на 44 питання. Перепрошую, я не Отець Володимир. Мене також звати Наталя

Відповідь на 44 питання. Думаю, що Вам буде корисно це знати. Оральні контрацептиви мають абортивний вплив,не дають можливість зародку дитини прикріпитися до стінки матки (імплантуватися),внаслідок чого вона не отримує харчування і гине, крім того можуть викликати мігрені, підвищують згортальні властивості крові, що спричиняє утворенню тромбів. Жодний засіб не дасть 100% гарантію того, що вагітність не настане. Отже, це гріх - вбивства ненародженої дитини. Такі люди можуть ставати навіть біснуватими (Києво-Печерська лавра), а в майбутньому попасти в пекло.

На сході України гинуть наші військові і мирні жителі, в той чаc матері плачуть за своїми синами, а ваша подруга живучи у більш благополучних умовах готова позбути життя своїх дітей власними діями. Чим вона тоді відрізнятиметься від злочинця? Тоді куди котиться наша держава, якщо мами вбивають власних дітей і при цьому всюди виступають за мир у своїй державі. Статистика наводить надзвичайно високі показники серед жінок, що хоча б 1 раз у житті вчинили аборт. Тому чоловік з жінкою мають між собою домовлятися так, щоб не було у них таких проблем.


46. В1ка

Добрий день! хот1ла запитати чи можна хрестити дитину 28 серпня в свято Успення Пресвято1 Богородиц1

Відповідь:

Слава Навіки! Можна.

о. Володимир


47. ІРИНА

Я коханому чоловікові подарувала Вервицю з хрестиком та медаликом зі святою Землею з Іреусалима. Придбала я цю Вербицю в Почаїві. Сьогодні вона у нього розірвалася, а через деякий час загубилася в лісі. Що чекає на нього і на наші відносини.

Відповідь:

Слава Навіки! Сподіваюся, що коханий чоловік - це чоловік, з яким Ви перебуваєте в Церковному шлюбі? Тоді не переймайтеся, це не вплине на Ваші відносини. Але до освячених речей ставтеся уважніше.

о. Володимир


Слава Ісусу Христу отче! мені 19р,я хочу піти до монастиря але батьки проти того щоб я ішла ще в мене є сестричка ,сестричці 7місяців,незнаю що робити ,люблю допомагати при церкві кожен день є на Сл.Божій молюся ,причащаюсь і не тільки! про покликання до монашого стану думала ще з 4класу коли ще вчилась в школі ..що мені робити ? порадьте отче..з нетерпінням буду чекати відповіді ...

Відповідь:

Слава Навіки! Тут хіба треба молитися за те, щоб Батьки зрозуміли Ваше покликання і не противилися йому.

о. Володимир


49. Юра

Слава Ісусу Христу! На сповіді священик дав покуту помолитись три рази Богородице Діво два дня-першого дня коли сповідався і наступного дня.Зразу перед Причастям половину покути я відбув,але за наступний день забув і відбув її через тиждень, хоч протягом всього тижня приступав до Причастя.Чи можу я дальше йти до Причастя?

Відповідь:

Слава Навіки! Можете, якщо не маєте тяжкого гріха.

о. Володимир


50. Оксана

Слава Ісусу Христу шановний отче скажіть будь ласка щоб брати шлюб двом греко - католикам в костелі який треба взяти документ про згоду отця і що робити якщо він його дати не захоче мотивуючи це тим, що треба брати в своїй церкві. Наперед щиро вдячна за відповідь.

Відповідь:

Слава Навіки! Думаю, що священик в костелі мав би пояснити, що греко-католики мають брати Шлюб у Церкві свого права. Інша справа з мішаними Шлюбами (греко-католик з римо-католичкою чи навпаки). Зверніться за детальним роз'ясненням до свого пароха.

о. Володимир


Слава Ісусу Христу! Прошу отця, скажіть будь-ласка,чи можна розписатия в РАГСі без справляння весілля 23 серпня?

Відповідь:

Слава Навіки! Якщо йдеться про те, щоб поставити підпис в РАЦСі, то нема жодних проблем, бо підпис посту не порушує. Не можна робити жодних забав.

о. Володимир


Слава Ісусу Христу! Отче, я дала дитині неправдиве ім'я батька, і мене це мучить, в шлюбі не була, знаю що вчинила не правильно але батьком дитини є мусульманин!

Відповідь:

Слава Навіки! Не розумію, що означає "дала дитині неправдиве ім’я батька". У всіх випадках фігурує ВЛАСНЕ ім’я, а не ім’я батька. Якщо ж хтось його буде називати неправильно ПО-БАТЬКОВІ, то це не несе жодної проблеми. Хіба що - моральна. Про що і запитують.

о. Іван


54. ірина

Слава Ісусу Христу! Мене звати Ірина, Скажіть будь-ласка чи можна носити вервицю на шиї?

Відповідь:

Слава Навіки! Не так важливо як носити, але важливо щоб молитися на ній.

о. Володимир


55. ІРИНА

слава Ісусу Христу. МЕНЕ ЗВАТИ Ірина. Скажіть будь ласка,чи можна вінчатись у суботу 6 червня 2015 року.

Відповідь:

Слава Навіки! Жодних перепон до вінчання у цей день не існує.

о. Іван


56. Олег

Слава Ісусу Христу.

Отче,мене звати Олег,мій дідусь розбив не величку фігурку пресвятої Богородиці,що робити?

Відповідь:

Слава Навіки! Освячені речі, якщо так сталося, потрібно схоронити десь на освяченому місці: під Хрестом на території Церкви чи цвинтаря.

о. Володимир


57. Ніна

Слава Ісусу Христу!

Підкажіть, будь ласка, як церква ставиться до лікування безпліддя шляхом іn vitro (еко).

Відповідь:

Запліднення "в пробірці" (in vitro чи ЕКЗ) - це такий підхід до вирішення проблеми неплідності, при якому замість того, щоб відновити дітородну функцію подружжя, намагаються "обійти" проблему і зачати дитину шляхом маніпулювання статевими клітинами батьків. У цьому основна етична проблема - подружнє співжиття, яке нерозривно має бути пов'язане з зачаттям дитини, замінюють біотехнологіями, тим самим порушуючи нормальний порядок речей і принижуючи гідність подружжя. За висловом д-р Ванди Пултавської, це "порушення першої Божої заповіді", а якщо порушуєш першу заповідь, то далі вже нема про що говорити... З другого боку, при процедурі "ін вітро" гине до 95% зачатих дітей, що є порушенням ще однієї Божої заповіді - "не убий".

Гідною і морально коректною альтернативою заплідненню "в пробірці" є Напротехнологія - сучасний і науково обгрунтований метод лікування неплідності, який згідно даних наукових публікацій не поступається за ефективністю "in vitro". Напротехнологію можна застосувати у будь-якій ситуації (також і з метою лікування звичного викидня), за винятком відсутності обох маткових труб та повної відсутності сперматозоїдів у чоловка. Цю методику Церква пдтримує і всіляко заохочує, оскільки вона справді спрямована на лікування і відновлення природної плідності подружньої пари. Останні 4 роки напротехнологія практикується також і в Україні з такими ж добрими результатами, як і в інших країнах світу.

Зореслава Городенчук

телефон для консультацій 0676702834


58. Світлана

Слава Ісусу Христу!Ми з моїм хлопцем хочемо одружитись і взяти шлюб 25 квітня 2015 року. Скажіть, будь ласка, чи не заборонено в цей час справляти весіль? І я ще чула, що в суботу завжди правиться за померлих, тому не бажано одружуватись в суботу. Що Ви на це скажете? Мені важлива Ваша думка і потрібна Ваша порада.

Відповідь:

Слава Навіки! Жодних перепон до вінчання у цей день не існує. Ще один забобон про те, що у суботу не можна вінчатися, бо у цей день молимося за упокій душ усопших. Читаємо десь у св. Євангелії слова Христові: "Лишіть мертвим хоронити своїх мертвих, ви ж ідіть за Мною"

о. Іван


59. Наталія

Слава Ісусу Христу!В нашій церкві є 3 священики,тільки один з них при сповіді повчає про природні методи запобігання вагітності.Двом іншим священикам коли скажеш свої причини,чому користуєшся презирвативам,вони нічого не кажуть,таке враження,що немають що сказати.Тільки цей один священик наполягає на дотриманні виключно природніх методів і в випадку вагітності нічого не робити,а покладатись тільки на Бога.Коли на сповіді цей священик повчав мене про природні методи запобігання вагітності,я йому не сказала,що мій чоловік не буде в захваті.Я йому не сказала тільки тому,що я знала,що він мені не повірить,а подумає,що я собі вишукую оправдання,тільки щоб не дотримуватись природніх методів запобігання вагітності.Я почала дотримуватись,але моєму чоловікові не хотілось себе обмежувати і не хотілось щоб я завагітніла.А мені не хотілось йому поступатись і через нього грішити.Я сказала собі ДОСИТЬ,надто багато я через нього грішила.В результаті,коли мені не завжди вдавалось домовитись з своїм чоловіком(доходило і до найгіршого для мене)я почала відчувати до свого чоловіка відразу.Я думаю,що і інші священики мають повчали про природні методи запобігання вагітності на проповідях,в сповідальницях.Один в полі не воїн!Не хотіла би,щоб ще якась жінка переживала те,що переживаю я.Що ви мені отче порадите,що я маю робити в такій ситуації,коли важко з чоловіком домовитись?Це мене вбиває.Дякую

Відповідь:

Слава Навіки! Моя думка, що Вам разом із чоловіком добре було б прийти на розмову до священика, який повчав Вас природніх методів планування сім'ї.

о. Володимир


60. Надія

Слава Ісусу Христу!

Я цікавлюсь історією храму Ольги і Єлизавети, але, на жаль, ніде не можу знайти інформацію про те, чому саме церква носить таке ім*я.

Чому, поряд із Святою Єлизаветою, покровителькою Єлизавети (Сісі) Габсбург наявне ще ім*я Святої Ольги?

Дякую заздалегідь.

З повагою,

Надія.

Відповідь:

Слава Навіки! Мусимо згадати що робилося у Галичині, коли за храми ішла "війна".Тоді конкретно фігурувала теза, що греко-католики - це "поляки". У цей час віддати "полякам" польський костел означало це вповні підтвердити. Тому було вирішено поруч із назвою Єлизавети (Ельжбєти) дати храмові ім’я найбільшої у християнстві українки - св. Ольги. Так храм і називається - Ольги і Єлизавети.

о. Іван


61. Анонімно

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!!! Я дуже хочу поступити у Львівську Духовну Семінарію Святого Духа. Я був на форумі і бачив з яких предметів знання потрібні. Зараз я вчуся в школі. Мені ше 2 роки до закінчення школи.Скажіть будь ласка, що потрібно читати і знати, щоб поступити??? Що таке богослов'я часослову і історія спасіння Старого і Нового Завіту????? Буду дуже дуже вдячний!!!!!!!!!!!!!

Відповідь:

Слава Навіки! Зверніться безпосередньо до священика, який буде давати Вам рекомендацію на вступ до семінарії, він і допоможе Вам приготуватися.

о. Володимир


62. Женя

Відбулося вінчання а чоловік виявився пправславної віри чи вважається шлюб не дійсним?

Відповідь:

Слава Навіки! Дуже спрощено описано ситуацію. Раджу звернутися безпосередньо до священика і докладно все пояснити.

о. Володимир


63. Ольга

Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь-ласка, чи може моя похресниця (яка є моєю двоюрідною сестрою)стати хрещеною мамою моїй дитині? Чи розмови про неможливість цього - лише забобони?

Наперед вдячна за відповідь.

Відповідь:

Слава Навіки! Тут проблем немає жодних. Це - суто забобони.

о. Іван


64. Зоряна

Чи можна розписуватись 11 липня 2015р.?

Відповідь:

Якщо йдеться про те, щоб поставити підпис в РАЦСі, то нема жодних проблем, бо підпис посту не порушує. Не можна робити жодних забав.

о. Володимир


65. Оксана

Скажіть, чи може хрестити дитину жінка, у якої в день хрестин є дні менструації

Відповідь:

Слава Навіки! Може. Детальна відповідь в архіві запитань.

о. Володимир


66. Юля

Скажіть чи можна брати шлюб у п"ятницю

Відповідь:

Слава Навіки! Тільки з дозволу місцевого єпископа, коли є на те поважна причина.

о. Володимир


67. Вероніка

Чи можна брати причастя під час місячних?

Відповідь:

Слава Навіки! Можна. Детальна відповідь в архіві запитань.

о. Володимир


68. ольга

добрий вечір!скажіть будьласка чи вважається гріхом якщо людина неправильно до тепер хрестилась?виконувала не 4,а 5 рухів?

Відповідь:

Не буде жодного гріха.

о. Володимир


69. Світлана

Слава Ісусу Христу! Мене звати Світлана, мене теж цікавить питання 54. Можна на нього отримати відповідь?

Дякую.

Відповідь:

Слава Навіки! Жодних перепон до вінчання 6 червня 2015 року не існує.

о. Іван


70. Наталія

Слава Ісусу Христу!Минулого року моя дочка прийняла Перше Причастя і від того часу вона з нами щомісяця ходить до сповіді і кожен тиждень причащається.Я так думаю,щоб в неї це не було формальністю,щоб автоматично не переказувала свої гріхи на сповіді.Я їй дуже часто розказую як правильно сповідатись,але не знаю,чи вміє вона збудити в себе щирий жаль за гріхи.Чи не забивати собі голову,залишити це все на сповідника,а її дальше водити щомісяця до причастя?Чи маю сповідника запитати?Вона до сповіді ходить без проблем,перед тим вдома готується,пише свої гріхи на листочку,потім в сповідальниці зачитує.Чи було в Вас так,щоб ви рекомендували рідше водити дитину до сповіді?Як часто Ви рекомендуєте водити дітей до сповіді?Дякую за відповідь

Відповідь:

Слава Навіки! Думаю, що якщо вона готується ретельно до Сповіді, то це не може бути формальністю. Залиште цю справу для сповідника. Звичайно раджу часто сповідатися. Що до того, як часто - це справа індивідуальна. Коли відчуваємо гріх на совісті, треба йти до сповіді.

о. Володимир


71. Наталія

Слава Ісусу Христу! Так шкода, що Ви маєте так мало часу. Коли Ви отримаєте цей лист, рахуйте, що мене вже нема в цій країні. Дякую. Я вже забула про що Вас питала, мабуть це не було настільки важливо, тому і забула. Ще раз дякую.

Анекдот. Одна жінка на вулиці зустріла чоловіка, якому було дуже погано. "Вибачте"-сказала вона. "Вам погано, я проведу вас додому". "Дякую, не потрібно, я якраз звід-там"-сказав чоловік.

Відповідь:

Слава Навіки! Дійсно шкода, але часу таки бракує. Тому не ображайтеся і формулюйте питання так, щоб економити свій і мій час. Якщо для Вас питання не були настільки важливими, що Ви їх забули questionexcaim то чи є сенс на них відповідати? smile За анекдот дякую, але так і не зрозумів про що Ви хотіли запитати? smile

о. Володимир


72. Наталія

Слава Ісусу Христу! Отче,доповнення до запитання 66, я прочитала одну статтю про Святе Таїнство Покаяння і не зрозуміла цих двох речень: «В показуванні важливости Таїнства покаяння дуже часто бракує елементу особистого духового розвитку людини. Дитина у віці девяти років, коли готується до святого Таїнства Покаяння не є в силі зрозуміти цілої містерії і важливости Таїнства, яке доконується.» Це що означає,що дітей в віці 9 років не треба водити до сповіді? І ще одне,коли стою в черзі до сповіді, бачу, що люди дуже довго сповідаються, я так собі думаю, що люди собі "знаходять вуха" і більше хочуть поговорити про свої проблеми, плутаючи сповідь з духовною розмовою, а чи може священик робити зауваження такій людині, яку "заносить"? Наприклад, я би була рада, якби мене священик трохи навернув, якби мені сказав, що я сповідаюсь як фарисей. Збоку ж видніше. Дякую

Відповідь:

Слава Навіки! Не знаю про яку статтю Ви пишете. Добре було б прочитати цілу статтю, бо з двох речень важко зрозуміти, що мав автор на увазі. Що до "цілої містерії і важливости Таїнства", то її вповні не в силі зрозуміти не тільки дитина, а навіть освічений богослов. Впродовж цілого життя стараємося духовно вдосконалюватися і пізнавати Божі Тайни і не збагнемо їх вповні, поки не станемо перед Богом після смерті. Дух Святий відкриває ці речі поступово, зважаючи на вік і духовний розвиток, і наскільки людина готова їх сприйняти. Дитина зростає і по своєму сприймає навколишній світ, пізнає його і вчиться в ньому жити. Думаю, що помилково і абсурдно було б дитині заборонити, наприклад, сідати в трамвай, бо вона і так не розуміє принципу його роботи. Так і в житті духовному все відбувається поступово. Христос каже: "Не бороніть дітям приходити до мене, бо таких є Царство Небесне". Тож залишмо цю справу Богові.

Що до другого запитання. Раджу, коли стоїте в черзі до Сповіді роздумувати над своїми гріхами, уявляючи, що зараз маєте стати на Страшному суді перед Богом, тоді якось менше будете думати про те, хто і скільки часу сповідається smile Тут також справа індивідуальна: одному треба більше часу приділити, іншому - менше. Якщо Ви бачите сама, що сповідаєтеся як фарисей, то чи потрібно ще священику Вам про це казати? Кайтеся щиро і поправляйтеся.

о. Володимир


Слава Ісусу Христу! підкажіть, будь ласка, які методи запобігання вагітності не є гріхом? Дякую.

Відповідь:

Слава Навіки! Якщо говорити про "запобігання вагітності", то сам термін є несумісний з наукою Церкви. Господь покликує подружжя для народження і виховання дітей. Тому запобігання вагітності суперечить основному завданню подружжя і є гріхом. Церква говорить про планування вагітності. Це дещо відрізняється від запобігання. Тобто, подружжя планує народження дитини якщо не сьогодні, то через певний період часу. І тут можна говорити про методи такого планування. Як відомо, Господь створив організм жінки в такий спосіб, що вона може вагітніти в певні дні між менструальними циклами. Якщо зачаття дитини планується на інший час, то можна скористатися в статевому житті з днів, в які жінка є неплідною. Статевий акт тоді є повним і не перерваним, а зачаття не відбувається з причини фізіологічних особливостей організму жінки в цей період. Такий метод є природнім і дозволений Церквою. Називається методом природного планування. Як навчитися пильнувати свого організму? Сьогодні при парафіях є передподружні курси для наречених, а також школи народжувати, де заняття проводять досвідчені інстуктори. Читайте на нашому сайті розділ "школа народжувати". Всі решта методи є контрацептивними (включаючи перерваний статевий акт) і вважаються гріхом. Є ще один спосіб дозволений Церквою: за взаємною згодою відмовитися від статевого життя і жити чоловікові і дружині як брат із сестрою smile

о. Володимир


74. Іван

Слава Ісусу Христу! Підкажіть будь ласка чи можна робити весілля 18 квітня 2015року? Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! див. коментар 75


75. Зоряна

Слава Ісусу Христу. Хочу з Вами порадитись. Я довго зустрічаюсь з своїм хлопцем. Ми вирішили одружитися.Але з датами нам трошка було важко, хочемо більше на літо серпень бо батьки наші за кордоном. І ми думали над 25липня і 9серпня, я не хотіла 9серпня бо це неділя дуже важко мені було вибрати, і ми вибрали 25 липня але мені потім було так важко на душі що більше б всім підходило 9серпня і ми з хлопцем все таки взяли перенесли на 9сер. А 25 хочемо розписатись. І знову мені важко на душі чи правильно ми зробили , може не можна переносити. Може нехац би було 25лип. ? Незнаю що робити(

о. Володимир

Слава Навіки! Не бачу жодних перешкод в любій призначеній даті весілля.


Слава Ісусу Христу!Прошу допомогти мені і підказати чи можна брати шлюб 18.04.2014 і 09.05.2014?Наперед дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! 18.04.2015р (Ви певно 2015 рік мали на увазі smile ) випадає субота перед Томиною неділею. Це час загальниці, тому справляти весілля і гучні забави заборонено. 09.05.2015 - не бачу жодних перешкод.


77. Ольга

Слава Ісусу Христу. Маю таке запитання. Плануємо з чоловіком використовувати природні методи планування сім"ї. Але я знаю, що для цього потрібно досить багато часу, щоб спостерігати за своїм організмом і виявити дні, коли завагітніти менш ймовірно. Як тоді бути протягом того часу, коли ще нічого не знаєш про свої плідні дні? Маємо маленьку дитину і другу плануємо через певний час. Кожного разу йти до сповіді після того як використали засоби контрацепції?

о. Володимир

Слава Навіки! Можна довіритися Богові і народжувати другу дитину, адже Бог вас для цього звів у Подружжі smile Можна також за взаємною згодою утриматися від статевого життя на період вивчення плідності Вашого організму. smile Як бачите, вибір між добром і злом завжди є. Але якщо згрішили - треба обов"язково Сповідатися.


Слава Ісусу Христу. Мене звати Наталя. Ми з чоловіком живемо 3 роки у шлюбі і немає в нас дітей. Проблем із здоровям немає. Допоможіть нас. Скажіть, що робити, як молитися до Бога. Щиро дякую...

о. Володимир

Слава Навіки! Багатьом радив сповідатися і приймати Святе Причастя протягом 9-ти місяців чоловікові і жінці. Були випадки, що народжували навіть ті, кому лікарі ставили невтішні діагнози. Моліться з вірою, щоб сповнилася Божа Воля, а не Ваша. Господь знає коли, для кого і які зсилати Ласки. А ще є в нас "Школа народжувати", раджу поспілкуватися із спеціалістами (щовівторка о 16.30)


Слава Ісусу Христу. Отче, в мене ще одне запитання. У школі я викладаю основи християнської етики, і діти часто запитують мене про рай і більше про пекло. Як їм правильно розказати. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Щоб знати що відповісти на дане запитання, потрібно знати що конкретно цікавить дітей. Про ці речі можна багато говорити. Наприклад: що існує Небо і пекло - притча про багача і Лазаря, про Страшний суд і т.д. Прийдіть краще до Церкви і порадьтеся у священика який матеріал краще використати.


граю в покер в контакті, не на справжні гроші а на прості фішки!! .. чи можна наприклад Бога просити удачі в покері чи везіння....чи благословення перед грою))) покер визнали спортивною грою в світі, вона мозок гарно розвиває! дякую за відповідь)

о. Володимир

Слава Навіки! В молитві "Отче Наш" Христос дає нам чіткі вказівки як і за що маємо молитися. Роздумайте уважно над кожним словом цієї молитви. Думаю, що у Вашому випадку йдеться не так про розвиток мозку, як про звичайний азарт, який забирає багато Вашого часу, і може статися для Вас залежністю. Справа не в грошах і не в фішках - справа в азарті. Тому, на мою думку, краще молитися за звільнення від цієї залежності. Друга Заповідь Божа застерігає нас: "Не взивай Ім'я Господнє намарно"


Як вберегтись від прокльонів...бо клине жінка яка ходить до церкви! дякую за відповідь

о. Володимир

Часто сповідайтеся і приймайте Святе Причастя. Також моліться за цю жінку.


яку молитву потрібно промовляти в церкві після святого причастя і сповіді!! бо в інтернеті їх дуже багато , а ви підскажите краще

о. Володимир

Молитовник "Прийдіте поклонімся", тут є молитви до і після Святого Причастя //sites.google.com/site/mijmolytovnyk/prijdite-poklonimsa/taienstva/presvata-evharistia


83. Дмитро

Слава Ісусу Хресту! В мене морально важке питання.. Я закохався в маму своєї похресниці, вона проживала раніше цивільним шлюбом (тобто вінчана ніколи не була) з одним чоловіком і зараз розлучена. Між нами нічого не було, але є великі почуття, що робити, як правильно по церковному?

о. Володимир

Слава Навіки! Не може одружуватися Хресний батько на похресниці, та її мамі. Між ними існує перешкода.


84. Дарина

Добрий день!

скажіть будь-ласка,чи можливо справляти весілля 17 чи 18 квітня 2015 року! Дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Див. коментар 75


85. Дмитро

Слава Ісусу Хресту! В мене ще одне питання стосовно почуттів до матері похресниці. Невже це остаточно і немає жодного шляху до вирішення, навіть мізерного, я у відчаї але іти проти церкви не хочу.. Заздалегідь дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Такі справи може вирішити Єпископ. Зверніться до канцелярії Архиєпархії.


86. Клементинка

Слава Ісусу Христу!

У світлі недавніх розважань про любов до ворогів наших, я мала би почуватися дуже нікчемно. – Я ніколи не зможу полюбити ані путіна, ані його посіпак-тварюк, котрі розпорюють людям животи, відрізають руки і голови…

Але, найгірше напевно те, що я не відчуваю ЖОДНОЇ потреби пробачати їм усе це, а тим більше – любити їх!!!!!!!!!!!!

Отака проблема.

о. Володимир

Слава Навіки! Христос вмираючи, молився за ворогів. Думаю, і ми так маємо робити...


87. Olha

Слава Ісусу Христу! У моєї сестри вже неодноразово була невдала вагітність, вона не переставала молитися до всіх святих, яких я тільки знаю, і її чоловік теж, кожної неділі ходять до церкви, перед кожною вагітністю завжди йшла до церкви до священика просила благословення за щасливу вагітність, сповідалася, причащалася, кожного року, вже як 8 рік ходить пішки на прощу в Зарваницю і нічого не получається, цього року вона просто сказала мені шо більше не може вже зневірюється починають нервувати всі ці молитви, коли вони є не вислухані то для чого їх молити, каже для чого Бог дає вагітність, дає можливість планувати вже собі щось, надіятися знову бути впевненим і через деякий час пару тижнів завмирає плід... що робити в такій ситуації я просто не знаю і вже ніхто з нашої родини не знає як підтримувати бо починають після цієї ситуації зневірюватися, хоча теж всі одночасно як тільки дізнавалися про вагітність молилися, що робити порадьте бо вже безсилі????...

о. Володимир

Слава Навіки! Господь знає що, кому і в який час подати. Тому і навчив нас молитися "Отче Наш...", де є і такі слова: "хай буде Воля Твоя..." Але ми нетерплячі. Завжди хочемо, щоб було по-нашому, а не по Божому. Часом ставимо Бога в умови: "я помолився - і Ти Боже маєш мені дати!" А де ж "хай буде Воля Твоя..."? Дивні не раз людські бажання. Прочитайте лише коментарі тут на цій сторінці. Одні просять вагітності, інші вишуковують методи як не завагітніти! Але Господь добрий Батько, який знає що дітям треба зараз. Він не "бюро" добрих послуг. Чому Ви вважаєте, що молитва не вислухана? Бог завжди чує наші прохання і розуміє наші потреби. Але ми не вміємо довіряти Богові!!! Одного разу я мав можливість спілкуватися зі старенькою бабцею. Вона гірко плакала і розповідала таку історію: "Отче! Коли я була молода, Бог не давав мені дітей. Я ходила на прощі, відправляла дев"ятниці, постила, робила все, щоб Господь послав мені дитину. І Він вислухав мене. Дав мені сина. А зараз, отче, я прошу Бога, щоб забрав його назад! Бо п"є страшно, їсти мені не дає, з дому виганяє, не дає жити..." Ось такі бувають в житті випадки. Ми часом схильні Бога звинувачувати в різних проблемах. Але може проблеми через наші гріхи, може навіть і гріхи батьків? Добре було б іспит власного сумління зробити. Коли людина молода, то багато помилок робить і не задумується над цим. На жаль, покаяння не раз приходить через кару.

Довіртеся Богові, він знає як буде краще.


88. Таня

Слава Ісусу Христу.Чи можна вінчатися 26 квітня 2014?

о. Володимир

Слава Навіки! 26 квітня 2015 року можна. А 2014 рік вже минув, думаю це вже не актуально.


89. Аня

Слава Ісусу Христу. Маю до вас питання-мені 19 років, у мене чудова сім"я, я стараюсь жити з Богом, але боюсь що того, що я роблю, є мало для осягнення вічності в майбутньому. Стараюсь ходити до церкви, молитися, але з побутовими проблемати у мене зовсім не має часу... Що мені робити, щоб після смерті осягнути небо? як бути впевненим за те, що Бог не залишить мене і простить? І ще одне питання, отче. Велика дяка Богові, в мене є чудова мама і з нею все добре, але я постійно переживаю за неї, боюсь щоб з нею нічого поганого не сталося, постійно думаю за її здоровя і безпеку. Я не можу завжди бути поруч... звідки береться така тривога? сподіваюсь отримати відповіді, дуже вам дякую...

о. Володимир

Слава Навіки! Виконуючи звичайні побутові проблеми Ви служите Богові і ближньому. Робіть це з любов"ю і будете спасенні. Тривога про маму мабуть береться з того, що замало уповаєте на Бога. Довіртеся Йому, моліться за маму і все буде добре. На все є Божа Воля.


90. Яна

Добрий вечір! Скажіть будь-ласка, у нас з чоловіком буде свято 10 років від дня весілля(ми вінчані)трояндове весілля. Ми хочемо відсвяткувати в українських традиціях і хотіли б піти до церкви. Питання в тому чи є таке служіння? А якщо є то що треба мати для такого служіння? Дякую за відповідь!Слава Ісусу Хресту!

о. Володимир

Слава Навіки! Є служіння на 25 років Шлюбу. Але думаю, що можна гарно відсвяткувати в Церкві і 10 років. Зверніться безпосередньо до священика.


91. Оксана

Мій син хоче розписуватися і відзначати з друзями 03 січня 2015 року. Я проти цього і проти невістки. Як себе вести, щоб не розсваритися з сином?

о. Володимир

Слава Навіки! Розписуватися можна, але робити забаву не можна бо це Різдвяний піст. Щоб не розсваритися з сином, думаю треба полюбити невістку smile


92. Юра

Слава Ісусу Христу!Допоможіть вирішити проблему!Я живу у шлюбі 8 років маємо прекрасних 2 синочків.живемо як і всі колись добре колись не дуже,але в загальному любимось.Було б все прекрасно якби не прийшов момент коли дружина захотіла піти на роботу і питання про дітей стало дуже гостро.Біда в тому.що дружина виростала у атеістичній сімі, тому про Бога вона почала думати уже будучи зі мною у шлюбі.Не те щоб я на неі якось впливав просто багато про це говоримо і вроді все усвідомлює,але тільки доходить до природнього планування сімі починається скандал і слухати нічого не хоче.Медики говорили нам,що цей метод дієвий тільки на50% тому дружина на відріз вІдказується жити по цьому методу ій підходить тільки презервативи.Спілкувався із священниками і чесно кажучи відповіді не однозначні.Одні кжуть піти на принцип,але так пробував і призводило майже до рзводу,інші радили користуватись мовляв( нічого не поробиш вона ще не докінця усвідомлює,але на сповіді це казати)І тому Я на роздоріжжі у цьому питанні,а хочеться почути правдиву відповідь нехай і прикру,але правдиву,бо відчуваю, що це не правильно свідомо робити гріх і казати на сповіді про покаяння після чого робити знов те саме.Був би дуже вдячним за відповідь і щиро прошу у не дуже довгому терміні.

о. Володимир

Слава Навіки! Катехизм Католицької Церкви каже: "1857. Щоб гріх був смертельним, необхідні одночасно три умови: «Смертельним є всякий гріх, який стосується важкої матерії, учинений у повній свідомості і з свідомою згодою». (Іван-Павло II, Апост. зверн. « Reconciliatio et poenitentia », 17.).

1862. Легкий гріх чинять тоді, коли не дотримуються приписаної норми морального закону в легкій матерії або переступають моральний закон у важкій матерії, але без повного знання чи цілковитої згоди."

З Вашої сторони свідомість гріха контрацепції є. Є також і важка матерія цього гріха. Але грішити Ви не хочете (нема добровільної згоди на гріх). Згідно твердження Катихизму (1857) немає одночасно трьох умов, які б робили гріх смертельним. Є також певна колізія обов'язків: Ви не можете відмовляти дружині у статевому житті (це призведе до руйнування сім'ї).

Зі сторони дружини немає повної свідомості гріха (з Ваших слів, вона вихована в атеїстичній сім'ї). Є важка матерія і добровільність гріха. Знову ж немає трьох умов. Ось така парадоксальна ситуація!

Ще правда, все це залежить від передшлюбних наук, де Вам обом мали б ці речі пояснити, а в передшлюбному протоколі Ви обоє мали б погодитися на будування сім'ї згідно науки Церкви.

Моя думка: прийміть цю ситуацію такою, як вона є. На принцип іти не потрібно, щоб не руйнувати сім"ю. Терпеливо і з любов"ю пояснюйте своїй дружині науку Церкви в цих питаннях. Вчіться обоє Катихизму. З часом Бог їй це відкриє і Вона зрозуміє. Добре було б якби Вона згодилася поговорити із священиком на цю тему. Ну і звичайно кожного разу на Сповіді кажіть про це, і ревно моліться за вирішення проблеми.


93. Наталія

Слава Ісусу Христу!Отче,як ставиться Католицька Церква до кремації?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо кремація передбачена, як якийсь релігійний ритуал чужий християнству, то Церква це забороняє. Якщо існують інші технічні причини (нема місця на кладовищі, перевезення померлого на велику відстань, епідемії, місцеві цивільні закони, неможливість нормально поховати через брак коштів чи ін.) то Церква не забороняє.


94. Анонім

Що таке самозадоволення?

о. Володимир

Слава Навіки! Читайте в Катихизмі про 6-ту і 9-ту Заповідь Божу.


Слава Ісусу Христу!Скажіть будь ласка,чи можна зустрічатись чотирідному брату з чотирирідною сестрою?

о. Володимир

Слава Навіки! Тут варто прийти до священика і детально пояснити "родинне дерево".


96. Анонім

При сповіді замість сказати" читала порнографічну літературу" сказала " любувалась в нечистих думках" чи є це затаєня гріха?

о. Володимир

Слава Навіки! Залежить з якого мотиву Ви так зробили. Якщо з метою якось применшити тяжкість гріха - то це затаєння гріха і святотатство. Якщо просто з неуважності у висловлюванні гріхів на Сповіді - то не буде святотатства. Добре буде на наступній Сповіді це поправити.


97. Надійка

Слава Ісусу Христу! Скажіть будь-ласка, чи можна охрестити дитину, якщо батьки не є наразі в шлюбі. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Очевидно, що дитина не винна у грісі своїх батьків і має право бути хрищеною. Питання інше: чи в змозі такі батьки виховати по-християнськи дитину.


98. Наталія

Слава Ісусу Христу!Отче,ви десь пропалиsmile,ви вже давно на запитання не відповідаєте,ви нам бракуєте.Як пояснити девятирічній дитині, чому в Біблії так багато вбивств здійснюється з волі Бога,особливо в Старому Завіті,знищення цілих народів, включаючи жінок і дітей, причому наказ йде прямо від Бога.Наперед дякую за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Я дійсно пропав був, але вже знайшовся smile

Вся справа в грісі людини. Через гріх людина стала жорстокою. Христос згадує про це в Мт 19. 1-8 “Задля жорстокости сердець ваших Мойсей дозволив вам..." Добре також є читати старий Завіт в цілості, щоб розуміти дух написання. Хоч і Святе Письмо Старого Завіту є Богом натхнене, то писала його людина, розуміється із притаманними їй слабкостями. Тому певні речі і накази Бога трактувала і пояснювала по своєму. Читаючи про вбивства ніби з Божої Волі, маємо врахувати також і кожен окремий випадок, і книгу в якій він описаний. Адже є історичні книги Св.Письма і пророчі. Тому узагальнювати не можна. Описуючи певні моменти в історичних книгах, автор міг собі позволити трактувати певні події зі своєї точки зору. Провідники ізраїльського народу вважалися вибраними Богом (як і весь народ) тому їхні накази могли трактуватися як накази Божі. Часом видаючи певний наказ від себе для народу, вони користувалися формулою: "Так сказав Бог!". Такі зловживання Христос критикує в фарисеях, коли йдеться про приписи і закони, вигадані фарисеями в талмуді, які вони теж приписували Богові ("так сказав Бог"). Тому можемо казати, що певні накази людей просто приписувалися Богові.

Можемо, як приклад, для кращого зрозуміння, порівняти і з нашими часами. Ми дуже часто звикли власні помилки "списувати" на Божу Волю. Якщо нам щось не вдалося зробити, кажемо що така є Божа Воля. А тепер уявіть, якби ми мали написати про цей випадок із нашого життя, то написали б приблизно так: "Така була Божа Воля, щоб я сьогодні не виконав цього завдання". Але це наша суб"єктивна точка зору і зовсім не означає, що дійсно Бог цього хотів! Сьогодні цим користуються також і різні радикали, які здатні на Бога списувати навіть злочини (православний радикалізм на Донбасі, чи ісламський радикалізм в Пакистані та ін.) Про це також казав Христос: "А й година настане, коли то всяк, хто вас убиватиме, буде гадати, що служить тим Богові" (Ів.16,1)


99. віталій

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ скажіть будь ласка чи можна якщо вибрав собі покровителем певного святого молитися у потребі періодично до іншого

це дійсно так що кожен святий відповідає за певні прохання здоров*я чи роботу

ДЯКУЮ

о. Володимир

Слава Навіки! Можна, і треба молитися як і до свого покровителя, так і до інших Святих. Деколи люди вибирають собі покровителів серед Святих для своєї професії, чи за іншим признаком бо відчувають, що цей Святий може бути для них прикладом у їх служінні для інших, або найкраще може розуміти їх страждання і молитися за них перед Богом.


100. Анонім

Отче, допоможіть будь ласка вірною порадою. Я таємно закохана у сина свого хресного батька, проте так склалося життя, що хресний до мене не приходить на дні народження та інші свята, що його син і не знає про мене,бо коли я додавала його в друзі ВК він навіть цим не цікавився і не прийняв заявку у друзі. Я бачила його на фото ВК і декілька раз наживо, я відразу покохала його з першого погляду. Підкажіть будь ласка, що мені робити. Дякую наперед

о. Володимир

Слава Навіки! Перешкоди для того, щоб зустрічатися не бачу. Але добре було б щоб Ви з"ясували всі обставини безпосередньо на розмові із священиком.


Слава Ісусу Христу! Мені подарили образ, але він не освячений, чи можна принести образ до церкви, щоб його освятити? Дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Треба принести і освятити.


102. Надія

Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, як Свята Церква коментує інцест перших людей.

о. Володимир

Слава Навіки! Коли Господь створив Землю і перших людей то "...бачив БОГ що було добре." Гріх людини приніс на Землю зло. Після гріхопадіння до Єви сказав Бог "...в болях народжуватимеш... і тягтиме тебе до твого чоловіка... а він буде панувати над тобою..." Адам і Єва не були братом і сестрою, тому про інцест тут не йдеться. Все, що було далі після гріхопадіння є наслідком цього. Людина поринула в зло і тому сталася "винахідником" різних нових гріхів. Тут і вбивство, і розпуста в багатьох проявах. В Святім Письмі читаємо і про п"янство, і про гріхи гомосексуалізму, і про інцест, та багато інших гріхів, які тільки могла вимислити людина. Це складна дорога, болюча історія грішної людини, з усіма її слабостями і злими нахилами, які Бог в різний спосіб старався виправити навіть через кару. Очевидно, Церква трактує інцест як гріх. Читайте про це та інше в Катихизмі.


103. Надія

Слава Ісусу Христу!

Чи можна, згідно з церковним етикетом, молитись на Літургії в рукавичках?

Іноді так холодно*(

Дякую за відповідь заздалегідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Моліться


104. Надія

Слава Ісусу Христу!

Я читала, що Храм Ольги і Єлизавети було споруджено вищим, ніж сусідній Храм Св.Юра, аби ствердити вищість Римо-католицизму над Греко-католицькою Церквою.

Чи справді це так?

о. Володимир

Слава Навіки! Така версія теж існує, а чи дійсно це було так, вже нема в кого спитати smile


105. Надія

Слава Ісусу Христу!

Чи дозволяє Свята Церква гучні святкування на Новий Рік, все-таки під час посту? Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Рішенням Синоду УГКЦ на Новий Рік діє звільнення від посту, тому святкування дозволені.


106. Надія

Слава Ісусу Христу!

Подруга затято переконує, що моління перед іконами - це ідолопоклонство.

Які аргументи можна навести їй на противагу?

Дякую наперед.

о. Володимир

Слава Навіки! Читайте Катихизм УГКЦ "Христос Наша Пасха". Подаю лише уривок про ікони, але щоб наводити аргументи, треба читати весь розділ.

"591 Одним із перших, хто надав іконопочитанню богословського обґрунтування, був святий Йоан Дамаскин, який навчає: «Поклоняюся іконі Христа як воплоченого Бога […]. Бо честь, яку віддаємо образові, належить Первообразові»413. В іконі ми почитаємо не саме зображення, а зображену особу, яку молитовно споглядаємо, бо ікона підносить наш ум від образу до Первообразу. Сьомий Вселенський Собор 787 р. засудив іконоборство і потвердив почитання ікон Господа Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці, ангелів і святих." (Катихизм "Христос Наша Пасха")


107. Надія

Слава Ісусу Христу!

Якщо дитина не хоче йти до Церкви, засинає там, чи варто її змушувати йти? Вчитель етики каже, що так, бо тоді вона засне на руках Господа Бога. Що Ви думаєте?

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю, що обов"язково потрібно йти з дитиною до Церкви. Зробіть так, щоб дитині було цікаво йти до Церкви.


108. Христина

Слава Ісусу Христу! Дорогий Отче,хочу написати Вам про наболіле та почути промінчик розради. Так ось, я зустрічалася з хлопцем таємно від батьків (батьки заборонили нам бути разом, казали,що він поганий), з часом я завагітніла від нього,народила прекрасну донечку,з ним мали розписуватись,та помішала сварка (батьки мої не хотіли бачити його батьків на своєму порозі,і він прислухався до своїх батьків і поставив умову, щоб я вибирала між ним і своїми батьками,я в свою чергу вибрала батьків,а не його,тому що була мала і не знала,як правильно поступити). Після родів ми продовжували спілкування час від часу,також бачились час від часу,ставлення його до дитини було байдуже,по селі він говорив,що то не від нього дитина. Пройшло трохи часу і я зустріла іншого хлопця і як здавалось на той час полюбила його(хоча в серці завжди був мій перший хлопець від якого я маю дитину),з цим хлопцем з яким я зустрілась ми розписались(вінчання не було), почались сварки,скандали,обіди,прокльони,я не могла його терпіти бо не кохала його, все таки я вирішила з ним розлучитись і розлучилася, довело до того,що після розлучення він не давав мені спокійно жити (весь час ходив під будинком, дверима,просив щоб я повернулась,та я була категорично проти нього),з того всього я вирішила поїхати до батьків у село і почати жити з батьками. Пройшло вже 11 років,а я досі кохаю свого першого хлопця, думаю про нього кожного дня, мрію ним(він живе в тому селі,що і я,ми цього року були близькі і бачились не зважаючи на те, що він почав жити з іншою дівчиною (у цивільному шлюбі)),я не можу йому сказати ні,я усвідомлю,що він про свою дитину навіть не питає (мене болить за це в душі) та все одно іду до нього. Останнім часом я вирішила викинути його з життя і зробила так, щоб він не міг зі мною зв’язатись, та серце болить, хочу його побачити, кожного разу як іду по справах,чи в магазин, іду з надією, що його просто побачу і все. Я не знаю, що мені робити, просила Бога, щоб навернув його хоч до дитини, та відповіді не побачила (та я і не заслуговую на відповідь,тому що ще коли жила з чоловіком,робила аборти,щоб не мати дітей від нього,в душі я надіялась, що буду з першим своїм хлопцем), мені боляче в душі кожного дня, що я так багато нагрішила, що вела себе не правильно, що допустила скільки помилок, що поламала своє життя! Я як переїхала до батьків, почала навертатись до Бога, молитись, ходити до сповіді, ходжу кожної неділі в церкву і слухаю уважного священика, жалію за кожний вчинок поганий. Але в середині мене розриває, плаче моя душа, не чую себе я щасливою, одинокою чую себе, сумую за ним, доходило до того, що вже плачучи благала святих щоб він повернувся до мене, та все марно. Він не хоче до мене повертатись після того, як через помсту до нього (помста була через те,що він від самого початку та й увесь час зраджував мене з іншими і обманював), дійшла в злобі до того, що мала близькість з його рідним братом (про що жалію кожного дня),моя запальна натура і необдумані вчинки до вели до такого, що тяжко уявити в голові. Порадьте, що мені робити? Як бути? Як змиритись з такою мукою у душі? Як мені почати нове життя? Благаю Вас порадьте, щось мені бо я так більше не витримую, моя біль не триває місяці вона триває багато років…

о. Володимир

Слава Навіки! Не час напевно зараз говорити хто винен, але що робити і як жити далі... Найперше треба з усіх цих гріхів щиро сповідатися. Зокрема, також і з абортів. І покутувати. Задайте собі якусь добру покуту. Читайте Життя Святих, там також були великі грішники, які потім стали Святими (на пр. Марія Єгипецька). І наслідуйте їх життя. Бог милосердний і багато людям прощає, і Вам простить, як будете каятись і покутувати. А муку в душі прийміть як покуту... Прийдіть до священика, щоб більше про це поговорити.


109. Оля

Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, чи обов"язково під час приватної молитви вдома стояти навколішки? Чи дозволяється здоровій людині сидіти під час приватної молитви вдома?

о. Володимир

Слава Навіки! Можна і стояти під-час молитви smile Сидіти також можна (коли читаємо псальми, сідальні, стихири і т. д) Стояти треба коли хрестимося... Молитва має бути уважна. А молитися можна і треба всюди: в дорозі (йдучи, їдучи), вдома (стоячи, клячачи, сидячи і лежачи) smile


110. Марія

Слава Ісусу Христу! Отче, підскажіть, з якими словами повинен зустрічати священник Владику при вході до храму?

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю, має привітати Владику: "Слава Ісусу Христу", а далі просити благословення для себе і всієї парафії своїми словами і від щирого серця smile


111. Марічка

Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка отче, я маю вінчатися в грудні (просто вінчання без забави), чи можна на шлюб одягнути буле плаття? оскільки це піст, чи варто подумати про щось скромніше, дуже дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Узгодьте це із священиком там, де будете брати Шлюб.


112. Богдан

Слава Ісусу Христу! Навчіть мене будь-ласка як мені поступати надалі. В дитинстві,

коли ми малі діти грались в дворі, хтось з дітей сказав погане словосполучення до слова "Алилуя" і воно мені чомусь запам’яталось, і тепер коли я знаходжусь на Службі Божій воно підсвідомо до мене приходить. Я сповідався з цього гріха, але воно стається само собою, я постійно під час співу про себе повторюю "Господи Помилуй" як мені казав священник на сповіді,але підсвідомо це словосполучення приходить мені до голови,і що з цим робити я не знаю. Виходить що я не встигши посповідатись ще не приступивши до причастя знову грішу. Виходить замкнуте коло. І ще одне, таких як я називають "сексуально стурбованими" я збуджуюсь від найменшого натяку на еротику навіть в церкві відволікаюсь на відповідно одягнених дівчат і жінок. Я розумію що це неприпустимо, що це є гріх але нічого з собою не можу вдіяти. Я одружений в мене є сім’я, дружині я не зраджував ніколи, але вона дуже рідко хоче сексуальних стосунків і як наслідок в мене ще одна проблема "анонізм" хоча останніх декілька років я "зривався" десь 3 рази, але факт залишається фактом. Порадьте що мені робити, що змінити в своєму житті, я хочу позбутися цього раз і назавжди. Вибачте, але пишу так як є.

о. Володимир

Слава Навіки! Що до поганих думок, які приходять в часі Служби Божої, то вони не є гріхом доти, доки Ви їх не хочете і з ними боретеся. Це спокуса. За допомогою цієї спокуси злий хоче зробити Вам "замкнуте коло", про яке пишете. Поступайте як радив Вам священик і часто сповідайтеся і Причащайтеся. Це також допоможе Вам побороти нечисті думки. Спробуйте також поговорити на цю тему із дружиною. Докладніше про це поговоріть із священиком на сповіді.


Слава Ісусу Христу!

Отче, порадьте, будь ласка, що робити:

- одружена з чоловіком понад 2 роки. Проблема в тому, що мій чоловік надто емоційний і доходить до того, що може підняти на мене руку і не контролює себе в такі моменти. Такі ситуації виникають через зовсім дріб'язкові причини (я не взяла відразу телефонну трубку, або сказала, що мені щось не подобається). Потім вибачається. Каже, що я його провокую, бо коли він починає кричати, то я йому щось теж говорю у відповідь і тому він не стримується. Я вже стараюсь просто мовчати, але в мене це не завжди виходить. Психолог говорить, що зазвичай такі чоловіки у майбутньому не виправляються. До весілля такого не було. Я не знаю, що далі робити. Тим паче ми плануємо народити дитину, але я боюсь, як чоловік буде себе поводити.

Дуже чекаю Вашої поради!

Дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Добре було б, щоб з Вами і Вашим чоловіком порозмовляв священик. Таку поведінку можуть спричиняти різні причини.


Слава Ісусу Христу! З огляду на сучасні військові часи, чи вважають гріхом для захисника Вітчизни вбивство ворога?

о. Володимир

2264 Любов до самого себе залишається основним принципом моралі. Отже, законно є вимагати поваги до свого власного права на життя. Хто захищає своє життя, не є винним у вбивстві, навіть якщо він змушений нанести своєму супротивникові смертельний удар:

«Якщо для самозахисту хтось вдається до більшого насильства, ніж необхідно, його дії протизаконні. Якщо від насильства відбивається помірковано, то це дозволено законом. (...) І не обов'язково для спасіння душі відмовлятись від такого поміркованого захисту, щоб уникнути вбивства напасника; бо людина більш зобов'язана захистити своє власне життя, ніж життя іншого» (Св. Тома Аквінський, Сума теології, 2-2, 64, 7).

2265 Законний самозахист може бути не лише правом, а й вагомим обов'язком того, хто відповідальний за життя інших.

Захист загального добра вимагає, щоб протизаконний агресор знаходився поза можливістю шкодити. Ті, хто законно користується владою і кому довірено відповідальність за суспільство, правосильні також застосовувати зброю для знешкодження агресорів.

2266 Вимозі оберігання суспільного добра відповідають зусилля держави, спрямовані на стримування дій, які порушують права людини та фундаментальні норми громадського співжиття... (Катихизм Католицької Церкви www.catechismus.org.ua )


115. надія

Слава Ісусу Христу! Ми купили хату. Коли добудовували, викопували людські кістки. Виявляється наша вулиця на колишньому кладовищі. В архівах про це не пишуть. Чи вплине це на життя сім"ї. Отче порадьте, що робити. Буду дуже вдячна якщо дасте відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Найперше закличте місцевого священика, він мав би захоронити ці кістки на кладовищі. Також посвятіть хату. Що до впливу на життя, то нічого Вам це не зашкодить, якщо Ви живете згідно з Божими Заповідями. Не місце повинно впливати на Вас, а Ви своєю святістю маєте впливати на це місце. Не добре розуміюся на медицині, але мені здається, що добре було б провести якісь дослідження на наявність епідемій чи бактерій на місці де стоїть будинок. Також, що до юридичних норм, не знаю чи треба повідомити міліцію.


116. Наталія

Слава Ісусу Христу!Отче,якщо немає змоги запросити тримати до хресту дитини і кума, і куму,можна запросити когось одного?Наприклад,якщо народився хлопчик,то запросити тільки хресного.Наперед дякую за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Порадьтеся у священика, який буде хрестити Вашу дитину. Він має знати всі обставини.


117. Оксана

Слава Ісусу Христу! Скажіть будь- ласка чи можна було б зробити хоча б якийсь заїзд до церкви, бо заїхати з коляскою не можливо якщо у церкві не йде літургія і то в неділю, а тепер і в неділю двері бічні закриті. А в нашому районі є дуже багато молодих сімей з маленькими дітьми та неповносправних людей. Дякую за розуміння!

о. Володимир

Слава Навіки! Дякую за запитання. Справді треба над цим поміркувати і щось придумати.


скажіть будь ласка як церква ставиться до людей рентгенів в тому випадку коли вони говорять що це дар від Бога . і як ставитися до людей які радять, молитви ходити до церкви інколи навіть вимагають цього(для того щоб потрапити до них на сеанс) розповідабть про минулі події з твого життя і теж говорять що цей дар дав їм Бог. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Перша Заповідь Божа забороняє звертатися до подібного роду людей, оскільки вони в більшості діють за допомогою магії та інших окультних практик. Християнин не повинен ходити на пораду до диявола. Це тяжкий гріх. Якщо навіть ці люди і вимагають іти до Церкви (а часом навіть і сповідатися), то тільки для того щоб осквернити чисту душу і зневажити Христа, який після Святого Причастя перебуває в душі Християнина. Так поступив Юда, бувши причасником Тайної Вечері. Потім пішов, видав ворогам Христа і повісився. Щось подібного може чекати також і того, хто ходить на пораду до ворожбитів, чи різного роду шарлатанів (а тим більше після Сповіді і Святого Причастя). Читайте Катихизм.


Слава Ісусу Христу! Отче скажіть будь ласка чи важкий гріх це той який виконуєш з повною свідомістю,бо якщо так значить виходить якщо добровільно чинити легкий гріх то він автоматично стає важким чи я щось неправильно розумію?Я був в неділю на сповіді і сьогодні свідомо йшов на списування не екзамені,це гріх важкий і треба знов йти до сповіді?Просто в мене християнське життя перетворилось на страх,якусь неволю і рабство,думаю що за кожен гріх чи помилку свідому,треба сповідатись,наперед дякую за відповідь!

о. Володимир

Слава Навіки! Катехизм Католицької Церкви каже: "1857. Щоб гріх був смертельним, необхідні одночасно три умови: «Смертельним є всякий гріх, який стосується важкої матерії, учинений у повній свідомості і з свідомою згодою». (Іван-Павло II, Апост. зверн. « Reconciliatio et poenitentia », 17.).

1862. Легкий гріх чинять тоді, коли не дотримуються приписаної норми морального закону в легкій матерії або переступають моральний закон у важкій матерії, але без повного знання чи цілковитої згоди."

Щоб уникнути страхів і "рабства" просіть поради безпосередньо священика, в якого постійно сповідаєтеся. Раджу уважно також читати Катихизм і багато сумнівів відпаде.


120. Інна

Слава Ісусу Христу!!!

Отче, скажіть, будь ласка, чи може греко-католик ходити до католицького костелу, святкувати свята за новим стилем, приймати святі таїнства і сповідатися?...

Дякую за відповідь!

о. Володимир

Слава Навіки! Тільки у надзвичайних випадках. Якщо існує неможливість доїзду до Греко-Католицької Церкви протягом довшого часу, чи неможливість сповідатися або причащатися з причини відсутності священика свого обряду, а також в годині смерті, можна прийняти Святі Тайни в священика Католицької Церкви іншого обряду.


121. Оксана

Слава Ісусу Христу! Мене цікавить питання, напевно що з історії церкви, про самобичування. Учора переглядала документальний фільм, де головний герой самобичував себе з метою загартовування духу у слабкому тілі. Так от: у мене питання, отче, в чому справді полягала суть самобичування? І чому Церква скасувала цей акт? Дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Мені здається, що Церква ніколи не впроваджувала і ніколи не скасовувала самобичування. З життя Святих довідуємося, що деякі Святі завдавали собі труднощі суворими постами, чи виснажували своє тіло в тому числі і бичуванням, щоб побороти внутрішні спокуси. Практика Церкви застерігає від накладання на себе суворих покут, чи постів без дозволу священика-духівника. Оскільки сама людина не завжди може за допомогою цих практик досягнути результату в духовному житті, а навіть і зашкодити собі. Священик-духівник, знаючи стан душі людини, зі сторони може краще вибрати спосіб, за допомогою якого можна ефективно поборювати спокуси і вдосконалюватися в духовному житті.


Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть будь ласка чи можуть одружуватись чотирирідні брат і сестра і чи не позначиться це на їхніх дітях. Щиро вдячна за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Зверніться безпосередньо до священика, тут потрібно докладно дослідити Ваше родинне "дерево".


123. Ксенія

Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, отче, чи може вагітна жінка (навіть, якщо це ранній термін вагітності) тримати дитину до хреста, тобто бути хрещеною матір'ю? Дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Може.


Дякую отче ,а як розрізнити важку і легку матерію?

о. Володимир

"1858 Важкість матерії уточнена в Десятьох Заповідях - за відповіддю Ісуса багатому юнакові: «Не вбивай, не перелюбствуй, не кради, не свідчи неправильно, не кривдь, шануй твого батька та матір» (Мр. 10,19). Тяжкість гріха є більшою або меншою: убивство важче, ніж крадіжка. Береться також до уваги і достоїнство скривдженої людини: жорстокість, учинена проти батьків, сама по собі є тяжчою, ніж учинена проти чужого." (Катихизм Католицької Церкви). Прошу Вас, читайте Катихизм smile


125. Ірина

Слава Ісусу Христу!

У мене питання до Вас. Я зараз живу у Німеччині і нема можливості ходити на богослужіння до греко-католицької церкви, то відвідую місцеву римо-католицьку. Мене цікавить, чи дозволено греко-католикам приймати гостію?

Буду рада Вашій відповіді.

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо існує поважна перешкода для того, щоб брати участь у Святій Літургії і приймати Св.Тайни в своєму обряді, то можна це зробити Католицькій Церкві іншого обряду.