Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Ті, що збирають у собі печалі (цього віку) і злопам'ятні помисли та й (в цьому стані) моляться, подібні на тих, що черпають воду й вливають її до дірявої бочки." (Прп.Ніл Синайський)

Архів запитань до священика (6)

Переглядів: 15853Коментарі: 0

Коментарів: 130 RSS

1Анастасія10-03-2016 05:20

Слава Ісусу Христу!

5 років тому я закохалась в хлопця. На той момент ми зовсім не були знайомими, це була любов з першого погляду. Тоді я була дуже юною і робила багато необдуманих вчинків, словом, нав'язувалась. Він знав про мою симпатію. Навіть перейшла в іншу школу, аби бачити його щодня. Однак, взаємністю не відповідав. Молюсь за нього впродовж цього часу. Бували поодинокі випадки(протягом останнього року), що він мені писав. Навіть неочікувано підійшов і заговорив на фестивалі(Тиждень перед тим я слізно благала в свв. Йосипа Сліпого, Андрея Шептицького і Богородиці, аби допомогли мені стерпіти цей біль і дали надію чи допомогли забути). Отче, маю дивне відчуття: ніби це саме та людина, яка судилася мені Богом, варто тільки зачекати. Я й не можу на інших дивитись. Все в житті зводить до нього. Я відчуваю, коли його побачу. Відчуваю, який в нього настрій. З часом назбирується все більше і більше спільних знайомих. Я навіть маю його дитячу фотографію, яку випадково знайшла мало не серед вулиці! Хочу написати йому листа. Але боюсь робити перший крок. Раптом, його мав би зробити він, а я злякаю. Я навчилась чекати і терпіти, неймовірно вдячна Богові за цей досвід. Не знаю що робити. Прошу, дайте пораду! Дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Запропонуйте йому зустрічатися smile Так зможете ближче пізнати цю людину.

2Коментатор 20729-05-2016 21:31

Чи можно представнику старовірства відвідувати Греко-католицькі храми

о. Володимир

Наша Церква є відкритою для всіх.

3Hanna14-09-2016 23:00

Слава Ісусу Христу!

Прошу Вас написати на честь яких святих посвячено Ваш храм зараз, а то на честь кого збудовано є достатньо інформації. Це св.Ольга княгиня Київської Русі? Це св.Єлизавета мати Івана Хрестителя?

Якщо так, то що їх єднає?

Дякую наперед за відповідь.

Нехай Господь благословляє!

о. Володимир

Слава Навіки! Раджу прочитати тут

4Гість11-11-2016 17:46

Слава Ісусу Христу!

Підкажіть чи важливо (і обовязково) на сповіді з гріха "нечистоти" потрібно визнати також і те, що ця нечистота (порнографія, яку переглядав, та нечисті помисли, і гріх нечистоти) була повязана зі збоченими (неприродніми) стосунками?

Чи можна не вдаватися в такі подробиці? (дуже соромно таке говорити і визнавати).

о. Володимир

Слава Навіки! Так і скажіть на сповіді:"порнографія, яку переглядав, та нечисті помисли, і гріх нечистоти була повязана зі збоченими (неприродніми) стосунками"

5Оксана20-11-2016 23:10

Слава Ісусу Христу! Рік тому я втратила дитину - не виносила, стався викидень! Пройшов 1рік, тривалий час та на душі і в голові важко, прошу Бога про допомогу, та чуда не стається і вагітність не приходить. Порадьте як молитись, можливу молитву, як жити?, аби Бог змилосердився над нашою сімєю! І прошу Вас помолитися за нас, (Олега та Оксану) аби ми в скорім часі прийшли хрестити дитинку в цей храм ( бо тут брали шлюб), дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Раджу прийти на молитву до священика, а також Сповідатися і приймати Св. Причастя принаймі щомісяця.

6Маркіян03-12-2016 18:17

Чому в цьому храмі не дотримуються вимог гігієни при іконах для цілування? Образи брудні, заслинені, замазані губною помадою, серветки більше подібні на ганчірки. Невже немає кому слідкувати за чистотою в тих місцях, які в першу чергу відвідують майже всі люди, які приходять до храму? Наприклад, біля свічників весь час крутиться який чоловік і наводить там порядок.

о. Володимир

Христос Раждається! Шановний Маркіяне, якщо Ви щось такого зауважили, потрібно негайно підійти до священика і сказати. Думаю все ж таки, що Ви перебільшили, бо після написаного, особисто перевірив стан ікон і серветок, і такого, як Ви пишете не зауважив. Але, все ж таки, провів розмову з прислугою Храму. Порядок в Храмі - наша спільна справа. А дотримуватися вимог гігієни, безперечно, потрібно всім, зокрема і тим, хто користується помадою smile, і тим, хто цілує ікони. Думаю, що на цю тему не варто говорити аж на форумі, просто поцілувати ікону і після себе витерти серветкою. Прийдіть до Храму і поговоримо. Бажаю Веселих Свят smile

7Володимир05-12-2016 10:34

Слава Ісусу Христу! Велике прохання хоч трохи включати опалення. Дуже холодно людям похилого віку та дітям. Батьки ідучи до церкви залишають дітей вдома у зв'язку із тим, що діти замерзають в ноги.

P.S. навіть вазони в'януть не витримуючи холоду.

З повагою, парафіянин храму св. Ольги та Єлизавети - Володимир

8ira15-12-2016 01:00

слава ісусу христу,

донечці 2,5 роки. страшенно погано спить останнім часом. всі медичні причини або виключені, або в процесі виключення. в сім.ї дуже тяжкий період, недавно померли мій тато і мій дідусь. не покидає думка, що донечка могла чогось перестрашитись в цей тяжкий період або ж її передається наш пригнічений внутрішній стан. що б ви могли порадити з точки зору церкви? є ідея прийти з дитиною до священника, щоб він прочитав якусь молитву, може це допоможе, наприклад.

з повагою, іра

о. Володимир

Слава Навіки! Прийдіть з дитиною на молитву.

9Ірина17-12-2016 16:27

Доброго дня!Мене звати Ірина і мені 16 роківsmileРік тому я подивилась по телевізору програму про всяку магію і т.п.Після того я не могла позбутись усього цього з своєї голови :(Потім почали лізти якісь розпусні думки і навіть коли я в церкві:(Я ненавиджу ці думки і дуже хочу їх позбутись :(Хочу жити нормальним життям) і вчитись)бути доброю )ходити до церкви)Якщо виходу немає то я не матиму бажання більше жити )щоб не нашкодити рідним emoji-128532

о. Іван Галімурка

Вітаю, Ірино! Кожному з нас колись було 16 років. І кожен з нас переживав їх по-особливому. Адже кожен з нас є ОСОБИСТІСТЮ. Погодіться) Описаний Вами стан стосується не лише Вас, це - наслідок нашого теперішнього способу життя. Події настільки швидко змінюють одна одну, що ми не завжди встигаємо на них належно реагувати. Запрошую Вас на розмову і гадаю, що вона буде для Вас корисною. Я буваю в храмі по-суті щодня, у першій половині дня.

З повагою о. Іван Галімурка

10Тетяна18-12-2016 18:15

Добрий вечір. Я охрещена при СССР православним священником, чи можу сповідатися і причащатися у римокатолицькій або греко католицькій церквах?

2 питання. Чи можу я у неділю не відвідувати службу Божу у церкві, а слухати її по відеокасеті вдома?

о. Володимир

Слава Ісусу Христу! В силу обставин багато людей були хрещені при СССР православними священиками. Тут питання: до якої Церкви Ви вважаєте себе приналежною? Якщо належите до Греко-Католицької Церкви, то всі Святі Тайни маєте приймати в своїй Церкві. Те ж саме що до присутності на Службі Божій. Дуже важливо і необхідно брати участь у службі Божій в Церкві, бо це Ваша спільнота, яка за Вас молиться і Ви молитеся за неї. Там слухаєте наук духовних і освячуєтеся молитвами священика та інших людей, черпаючи духовну енергію. Згодіться, що через відеокасету цього не отримаєте. Онлайн трасляції чи відеозаписи Служби Божої призначені для тих, хто в силу своєї хвороби не може вийти з дому щоб піти до Церкви.

11Анна19-12-2016 18:40

Слава Ісусу Христу. Мені 30 років. Десь років 5 тому я зустрічалася з хлопцем, 3 роки позустрічалися і розійшлися, зараз він одружився, має дитину. Але виявляється життя в нього не складається і в цьому всьому жінка його звинувачує мене. Хоча від коли він одружився ми з ним не бачилися, а вона його дуже ревнує до мене і вважає що він зі мною і дальше зустрічається. (такого не має і не може бути). Одного дня вона подзвонила до мене і дуже всякого наговорила, сказала що вона таке зробить що я ніколи не вийду заміж, хоч як я старалася її пояснити що від тоді як вони одружилися я його не бачила і нічого того що вона наговорила немає, але вона все одно вважає що вона права. Тоді цьому я не придала уваги, тому що я в це не вірю, до церкви ходжу, час від часу причащаюся. Але зараз я над цим почалася задумуватися, життя в мене не складається, заміж не вийшла, може і дійсно вона мені наворожила. Скажіть будь-ласка що мені робити? Кожного дня я про це думаю, впадаю в депресію дуже часто.

о. Іван

Слава Навіки! Не все так просто з людиною, котра є упередженою. Тобто, з такою, котра не дотримується логіки, має наперед сформовану відповідь, лише себе вважає правою і т.д. Щось подібне є і Вашому випадку. Щодо Вашого питання можу сказати наступне: Чари, як такі - існують і вони можуть мати місце у нашому житті. Але це означає, що вони стосуються Вас. Нечиста сила намагається пошкодити людині, бо усяке зло походить від диявола. Якщо людина живе з Богом, часто приступає до св. Сповіді і часто причащається, ій нічого не пошкодить, бо така людина знаходиться під особливою Божою опікою, котра називається БЛАГОДАТЬ. Щодо заміжжя, попробуйте собі запровадити Дев’ятницю. Тобто, протягом 9 місяців, кожну першу суботу місяця ходіть до Сповіді, причащайтеся і моліться в тому намірі до Пресвятої Богородиці. З того щось має вийти))) Але маєте вірити і пам’ятати, що у всіх відношеннях Господь Бог є найсильніший, і Господь Бог може ВСЕ! Адже те, що для нас є великою проблемою, У Бога вирішується дуже і дуже легко. Річ у нас самих)

12Олександра19-12-2016 21:39

Слава Ісусу ХристуsmileМені в голову лізуть різні погані думки ніби я когось проклинаю,але я нікому нічого поганого не хочу :(потім лізуть всякі розпусні думки пов'язані навіть із святими,але я не хочу так думати і борюся з цим усім:(але не виходить (боюсь іти на сповідь ,бо незнаю як сказати про це(підкажіть чи взагалі таке прощається?

о. Володимир

Слава Навіки! Бог прощає всі гріхи тим, хто щиро кається. Навіть розбійника на Хресті Він простив, бо той щиро каявся. До Сповіді потрібно йти, не бійтеся. Часта Сповідь і Святе Причастя допоможуть позбутися цих думок.

13Анонім27-12-2016 09:24

Слава Iсусу Христу!Скажыть будь ласка чи будуть прощенi грiхи,якщо перед сповiддю я не вибачусь перед усiма знайомими та тими,кого ображав.Особливих ворогiв немaю,але за весь час все ж таки ображав не вибачаючись.I чи будуть прощенi грiхи,якщо я не виконаю все,що треба перед сповiддю i причастям(не попощу 7 днiв,а 3?Якщо не ходитиму до церкви на протязi тижня вранцi i ввечерi?Дякую.

о. Володимир

Слава навіки! Бог прощає всі гріхи, якщо ми щиро каємося і хочемо поправитися. Прийдіть до Сповіді і священик Вам пояснить всі умови, що до прощення ваших ближніх, а також про піст і т. д.

14Юля03-01-2017 00:01

Слава Ісусу Христу! Отче, допоможіть мені будь ласка, мені 23 роки, я заміжня і маю дитину 1 рік..Ми дуже часто сваримося..Мені моя колишня одногрупиця сказала,глянувши мені на руку що в мене буде два чоловіка, і одного разу моя мама сказала що я як була мала то в мене на голові було дві макушки, і всі казали що то два чоловіка..Я дуже переживаю, так як вважаю що чоловік має бути один, і я люблю свого чоловіка тому й переживаю..Переживаю бо його назвали на честь діда який помер в аварії в 50 років, а кажуть що не можна так називати і боюсь..Я сама про характеру з високим рівнем тривожності і дуже внушаю в себе все..Мені як та дівчина почала казати про лінії я почала шукати із того всього в Інтернеті і почала читати, в собі шукати, а саме страшніше що побачила що в моєї донечки дуже коротка лінія життя і я дуже переживаю, знаю що все в руках Божих, по різних форумах пишуть про співпадіння подій із лініями.. Скажіть будь ласка, що Ви, Отче думаєте про хиромантію, це правда?В Біблії є вказано про це? Я не знаю як я маю все в собі перебороти, ті переживання(((Допоможіть будь ласка розібратися в усьому!!!

о. Володимир

Слава Навіки! Бог створив людину вільною на Свій образ і подобу. Після того як людина втратила свою свободу через гріх, Христос відкупив її своєю смертю на Хресті. Тому диявол не може нічого зробити правдивому Християнину, бо від Християнина б'є дивне світло побожного життя. До того ж сам Господь оберігає Християнина від впливу злого. Тому Церква заохочує Сповідатися і Причащатися часто, бо позбуваючись гріхів людина знову стає вільною і ніхто не може їй щось "поробити" чи зашкодити.

Віра в хіромантію (чи безліч інших дурниць і забобонів) є тяжким гріхом проти першої Божої Заповіді, який робить людину рабом диявола. В такий спосіб людина сама собі "поробила". В що, чи в кого вірите, від того будете мати. Вірите Богові - матимете від Бога. Вірите в чорного кота, чи в лінії на руці, чи в гороскопи, чи в інші дурниці - будете мати від кота, зірок, зморщок на руках і т. д. Ви самі визнаєте, що стривожені, бо хтось Вам сказав і ці думки ВАМИ ЗАВОЛОДІЛИ. Тобто, Ви стали РАБОМ свого власного гріха. Цей гріх вселяє у Вас страх і бажання шукати виходу в ще більшому поневоленні гріха через форуми в інтернеті, де сидять такі ж раби гріха, або ще гірше, слуги диявола, метою яких є збити Християнина з Божого шляху і залякати, поставити на коліна перед дияволом. Вони негайно запропонують Вам викатати яйце, чи злити віск або олово і т. п. І тоді диявол робить Вас своїм спільником через ці магічні ритуали. І вже тепер він має владу над Вами (бо Ви самі його про це просили через віск, яйце тощо.) і не тільки над Вами, а й над іншими членами сім'ї (чоловіком, дітьми...). Звідси сварки і непорозуміння з чоловіком і ріднею.

Вихід є один: СПОВІДЬ, СВЯТЕ ПРИЧАСТЯ і навернення до Бога!

15Ольга04-01-2017 09:33

Слава Ісусу Христу!!

Скажіть будь ласка чи може хресна мати хрестити дитину під час критичних днів?

І чи можна хрестити дитину у вашому храмі,якщо двоє хресних є православними,а ми( батьки) греко-католики?

Чи є вимоги до крижми?і взагалі що потрібно мати хреснимбатькам на цьому таїнстві?

Дякую)

о. Іван

Слава Навіки!

1. Жодних застережень бути хресною під час місячних у жінки немає. Так що може бути хресною матір’ю, якщо нема інших перепон.

2. Щодо хресних батьків, то Церковний Канон приписує наступне:

- хресні батьки не можуть бути молодші від 16 років;

- якщо вони одружені чи заміжні, мусять бути у церковному шлюбі;

- вони повинні бути греко-католиками. В ОСОБЛИВИХ випадках допускається, що хтось ОДИН із хресних батьків може бути православним. Але наголошу - це ЯК ВИНЯТОК. І на це мусять бути поважні підстави. Так що, у Вашому випадку христити НЕ зможемо.

- є дуже бажаним, щоб хресні батьки напередодні приступили до св. Сповіді і св. Причастя.

- хресним батькам належить пройти навчання для того, щоб усвідомити своє покликання. Таке навчання відбувається у нашому храмі одноразово, напередодні Христин. При запису, ми про це повідомляємо.

Щодо крижма, особливих вимог нема. Це має бути біле чисте полотно, довільного розміру, котре у хрищенні символізує чистоту особи, котра прийняла Таїнство Хрищення.

З повагою о. Іван Галімурка

16Наталя09-01-2017 11:06

Христос народився!Отче, скажіть будь ласка чи можна вишивати в період від Різдва до Водохреща? Наприклад починаючи з 10 січня?Дякую наперед за відповідь!

о. Іван

Славімо Його! Вишивайте, будь ласка, скільки буде натхнення і бажання. Жодних застережень, крім одного: не можна вишивати в неділю і у велике свято на продаж. Тобто, вишивати, щоб потім продавати. А так - скільки буде бажання!

17Василь11-01-2017 04:05

Христос Рождається!

Я хочу спитати вас..чи можна одружуватись з чотирирідною сестрою..(по мамині лінії).я незнаю що робити підскажіть будь ласка...

Дякую..

о. Іван

Славімо Його! Судячи з написаного Вами, то можна. Але таке питання потребує дещо глибшого пояснення, тому краще підійти до храму і поспілкуватися.

18Ольга12-01-2017 16:35

Христос Рождається!

Недавно при пологах я втратила дитину. Я дуже просила в Бога цю дитину, цілу вагітність дякувала Йому за неї, і молилася, щоб все з нею було добре, бо в мене проблеми по жіночому, і важко було завагітніти. А тепер я не знаю, що мені робити і як мені жити далі.. Я себе дуже картаю, що Бог подарував мені дитинку, а я не змогла привести її у цей світ, і не встигла охрестити її для Бога.. Та в день пологів все йшло проти мене.. В мене в голові постійно прокручуються події цього дня, і я розумію,що дитину можна було врятувати, але на кожному кроці все йшло не так.. Чому Бог спочатку дає, а потім забирає? Чи забирає не Господь? І скажіть, будь ласка, куди потрапляють душі таких діточок?

о. Іван

Славімо Його! Найперше прийміть найщиріші співчуття від батька 6 дітей. Цілком поділяю Ваш біль. А крім того, хочу Вам сказати ще й таке:

1. Ваші проблеми зі здоров’ям ще нічого не означають. Дітей дають не проблеми, а Господь Бог. А Господь повчає: "Все можливо тому, хто вірує". У це потрібно твердо вірити і молитися.

2. Можливо у такий спосіб Господь випробовує Вашу віру і довір’я до Нього. Саме тут маєте чудову нагоду доказати Йому це. Як читаємо у Книзі Йова (Старий Завіт): бувши праведним, Йов втратив усе що мав: жінку, дітей, майно... Але за це Бога не кляв, не нарікав. І як у віддяку отримав більше, аніж втратив. Господь є вірним, тобто все що Він говорить - виконує. Від нас залежить як ми сприймаємо Його слова.

3. Ви, як матір, говорите про ЗДОРОВУ дитину. Для матері здорові діти є найбільшою радістю. А подивімся на таку ситуацію: Передбачаючи, що дитя народиться хворим, Господь, можливо, у такий спосіб хотів звільнити Вас від тяжкого хреста?

4. Щодо хрищення дитинки. Якщо б дитина померла неохрищеною з ВАШОЇ вини, тоді Вам би довелось перед Богом дати за це відповідь. Як я розумію, дитинка народилась неживою чи померла під час пологів. Це звільняє нас від відповідальності. А щодо подальшої долі цієї душі, гадаю Господь Бог знає як її порятувати. Не журіться.

Моя Вам порада: Моліться щиро до Пресвятої Богородиці, адже МАТІР БОЖА, Вона найкраще Вас розуміє. Колись прийдете до нашого храму з Вашими дітками і нагадаєте мені про цього листа. Домовились?)

З повагою о. Іван Галімурка

19Ольга14-01-2017 18:35

Дуже дякую Вам за відповідь.. В мене ще виникли питання: через дуже важкі пологи, мені робили екстрений кесарів розтин, і тепер лікарі забороняють мені вагітніти як мінімум рік, задля мого ж здоров'я. Через це призначили оральні контрацептиви.. Крім того, через проблеми зі здоров'ям, в мене нерегулярні цикли, що не дозволяє мені запобігати вагітності природним методом (відраховуючи дні циклу). Як мені вчинити в цьому випадку, якщо вживати оральні контрацептиви є гріхом?

І ще питання: чи є гріхом подавати на лікарів заяву в поліцію, якщо у цей день вони віднеслись з халатністю до моїх звернень, що й спричинило смерть дитинки (хоч я й сама розумію, що напевно так мало бути, і Бог сам забрав дитину, але ж лікарі все-таки дуже легковажно поставились до своєї роботи, не беручи до уваги всі мої скарги на самопочуття). Чи заява в поліцію буде розцінюватись як гнів? Ми ж повинні "прощати винуватцям нашим"

о. Іван

Є речі, котрі потрібно дослідити конкретно. Гадаю, що це не є справа інтернету. Краще прийти до священика і нормально поспілкуватися.

З повагою о. Іван

20Ірина17-01-2017 23:19

Христос Рождається! Отче, чи можна взяти шлюб в п'ятницю, якщо це не час посту? Дякую

о. Володимир

Славіте Його! В кожну п'ятницю протягом року зобов'язує піст, тому заборонено святкувати весілля і гучні забави

21Оксана18-01-2017 12:21

Слава Ісусу Христу! Ми з чоловіком вінчалися у церкві 9.09.2012.,а в свідоцтві про вінчання,нам написали 9.07.2012.,також коли ми христили нашу донечку нам також написали не правильну дату народження,вона народилася 28.11.,а написали 28.10. Підскажіть що робити,і як це впливає на наше життя?

о. Іван

Слава Навіки! Не шукайте проблем там, де їх нема.Бо їх і нема. Можете підійти до священика, пояснити ситуацію і переписати свідоцтва наново. Ось і все)

22Roman20-01-2017 14:53

Христос рождається!

Запитання, яке виникло в звязку зі статтею “МУДРЕЦІ ЗІ СХОДУ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?”(в інтернеті. Блог о. Петра Балога): як простим мирянам (не маючим теологічної освіти, не досвідченим в богословських питаннях) знати, що зі сказаного в Святому Письмі сприймати як факт, реальність, а що -тільки як притчу, алегорію?

Чи була в дійсності втеча Святого сімейства до Єгипту чи ні? Чи було винищення царем Іродом дітей чи ні?

Дякую.

о. Іван

Славімо Його! Я не читав статті “МУДРЕЦІ ЗІ СХОДУ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?”, тому не можу її коментувати. А Вам, як простий і НЕ ДУЖЕ вчений священик, хочу сказати словами самого Ісуса Христа: "...вірте в Євангеліє». Тому гадаю, що вірити словам Ісуса Христа є краще, аніж вірити словам ДУЖЕ ВЧЕНОГО священика. Можливо, що він ПЕРЕВЧИВСЯ і через те до кінця сам не розуміє, що говорить) Таке інколи трапляється...

З повагою о. Іван Галімурка

23Марія22-01-2017 14:33

Христос Рождається! хотіла запитати, чи є можливість Богослужіння вашого храму бачити в мережі інтернет, я є ваша парафіянка, але тимчасово проживаю далеко, дякую)

о. Іван

Славімо Його! На жаль, поки що, можемо виставляти в інтернет лише наші проповіді. Намагаємось ставити їх щоденно. Заходьте на наш сайт, будемо раді)

З повагою о. Іван Галімурка

24Марта09-02-2017 12:45

Христос Раждається!

Така ситуація –

у нашому (греко-католицькому) храмі був відправлений чин похорону. Як і годиться – домовину запечатали.

Але ховали людину у селі, де є лише православний храм, до котрого ця особа ходила протягом багатьох років.

У цьому храмі також був відправлений чин похорону.

Але – там знову відкрили труну і потім запечатали її.

Чи правильно і чи ПРИПУСТИМЕ ТАКЕ?!!!

о. Володимир

Славіте Його!

Запечатується гріб на цвинтарі словами: "Запечатується гріб цей до другого приходу Христового в Ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь." При цьому священик робить знак Хреста лопатою на чотирьох сторонах ями. Потім могилу засипають землею і ставлять Хрест. Не розумію про яке запечатання в Храмі (чи то в Греко-Католицькому, чи то в Православному) йдеться у Вашому запитанні? Може просто закрили домовину? То відкрити не буде ніякого переступу.

25Анонім10-02-2017 02:49

Чи можна брати в дружки дівчину після аборту

о. Володимир

Мені здається, що після аборту вона вже не дівчина.

26Solomiya18-02-2017 11:30

Слава Ісусу Христу!!! Мені16 років моєму хлопцю 29 ми хочемо повінчатися але оскільки мої батьки проти ми хочемо таємно повінчатися чи можливо це? І від скількох років можна вінчатися???

о. Володимир

Слава Навіки! "Кан. 106 Партикулярного права (кан. 800, § 2 ККСЦ) Стосовно віку наречених для дозволеного вінчання слід дотримуватися приписів цивільного законодавства." До Сімейного кодексу України у квітні 2012 року були прийняті поправки про підвищення шлюбного віку для жінок. Тепер він становить для чоловіків і жінок 18 років. Отже, без дозволу батьків Ви не можете вінчатися.

27Галина18-02-2017 12:56

Слава Ісусу Христу!

Вже довгий час мене мучить одне питання: чи можуть хресні батьки однієї дитини ( хресний батько і хресна мати) одружитися? Ми похрестили одну дитину і через три роки так вийшло що закохалися... Зараз ми зустрічаємось але його батьки проти цього, говорять що нам не можна бути разом.. Ми дуже сильно любимо одне одного, хіба любов може бути гріхом?? Хіба вона не Богом данна? Дуже сильно надіюсь що Ви допоможете знайти вірну відповідь на це питання. З нетерпінням чекаю Вашої відповіді

о. Володимир

Слава Навіки! "Кан. 811– § 1. На підставі хрещення між хресним батьком і похресником та його батьками виникає духовне споріднення, яке розриває подружжя." (ККСЦ) Не може одружуватися хресний батько на похресниці та її мамі, а хресна мама на похресникові та його батькові. Інших перешкод на цю тему невідомо.

28Маріана22-02-2017 14:28

Слава Ісусу Христу! Отче прошу вашої допомоги живемо з чоловіком уже 3 роки і ніяк не можу завагітніти (маю проблеми з гормонами ).Що робити не знаю вже лікуюся давно але толку нема надіюся лише на Бога прошу щоб дав здоров'я і змогу завагітніти. Тут недавно мама зі сльозами розказала мені що зробила гріх (аборт) замолоду хоч і відмолює вже давно його і завжди говорить на сповіді, та все ж таки каже може я за її гріх не можу завагітніти ! Що мені робити? Порадьте? Наразі дякую!!

о. Володимир

Cлава Навіки! На все Божа Воля. Моліться з вірою і надією. Господь знає, що для нас буде корисним, коли і яку Ласку нам подати.

29Тарас22-02-2017 16:28

Слава Ісусу Христу!

Хочу запитати чи є гріхом ношення дуже модного одягу? Одна старша жіночка зробила мені зауваження, що я ношу занадто вузькі джинси, і сказала, що такий одяг не для християн. Але ж зараз така мода і вся молодь так вдягається, це не є якимось особливим винятком.

о. Іван

Слава Навіки!

Вичитав у фейсбуці. Гадаю, вартує уваги)

"Один известный американский комик подошёл к девушке в мини юбке и предложил ей заняться сексом. Девушка очень оскорбилась и ответила :"я вам никакая не проститутка"... На что комик сказал: "Ты знаешь, когда мне нужна помощь женщины полицейского, то я узнаю её по форме. Женщина врач тоже вызывает у меня уважение когда я вижу её. Я почтительно отношусь к женщине повару и женщине учительнице, монашке. И мне не нужно спрашивать их, для того, чтобы узнать кто они. Достаточно посмотреть на их одежду. Таково если ты не проститутка, то зачем ты носишь её форму?" Девушки, давайте одеваться соответственно своим жизненным ценностям. Много в интернете, даже среди моих знакомых, девушек, публикующих свои фото в купальниках, мини платьях и нижнем белье. Самое интересное, что при этом каждая продолжает думать, что она имеет высокую цену, к ней должны относиться с почтением, как к Королеве. Но вот как выглядит настоящая Королева? Королева всегда закрыта одеждой от посторонних глаз. У неё аккуратный макияж и скромная прическа. И при королевском дворе каждая женщина выглядит элегантно. Чем более мудра женщина, тем она более закрыта. И это не значит что при этом она лишена элегантности.

Низшим слоям общества пропагандируется образ дешёвой проститутки через попсу, фильмы и поддельных идолов. Но настоящие Королевы никогда не станут обнажаться на публике. Посмотрите на свой образ и рассудите на кого вы похоже больше на Королеву или проститутку. И тогда осознайте какое по праву может быть к вам отношение." (мова оригіналу).

30Марта23-02-2017 15:28

Ще про похоронну традицію...

Найперше - дякую за відповідь!

Я мала на увазі, що у нашій традиції на цвинтарі труну не відкривають.

А православні несуть труну на цвинтар відкритою.

То ж я й подумала, що її не просто так закривають вдома, а запечатують, чи що...

АЛЕ!

У випадку ж, про який йдеться, наш (греко-католицький) священик був проти (!) і був доволі рішуче налаштований, щоби відкривали труну у православному храмі.

Але родичі сказали відкривати. Хоча і сам священик був з родини!!!...

Зі свого боку, православний священик декілька разів запитував - чи відкривати труну.

Отака історія...

Дякую за увагу!

31Natalia23-02-2017 16:56

Слава Ісусу Христу!

В мене з чоловіком часті сварки,якісь таємниці коли запитую "що там в тебе" він не відповідає каже "тобі то нащо",він мені не довіряє! Постійно мовчазний,намагаюсь поговорити він мовчить нічого не каже! Так хочеться щоб була сімя де є віддача і підтримка де люблять і поважають! Я багато разів запитувала його чи він розлюбив? -він мовчить, питаю чи любить? -мовчить! Як розуміти його не знаю! Розмова була вже і про те, щоб розлучитись - теж нічого не каже. (ми з ним одружені 3 роки, а до того 7 років зустрічались).

Чи є якісь заняття у храмі для подружжя чи може розмова з священником допоможе!

о. Іван

Слава Навіки! Вам було б корисно поспілкуватися з о. Володимиром Сайчуком, котрий служить у нашому храмі. Підійдіть, будь ласка, попитайте, Вам його представлять. Гадаю, що Вам це буде корисно.

З повагою о. Іван Галімурка

32olia24-02-2017 17:32

Доброго дня. Скажіть будь ласка якщо я греко-католик а мій хлопець римо-католик. І ми хочемо одружитися але він поляк чи потрібно для того щоб взяти з ним шлюб переходити на його віру, чи можу я залишитися греко-католик? Чи приймуть у нас шлюб?

о. Володимир

Слава Ісусу Христу! Віра в нас одна - католицька, тільки різні обряди (римський, чи візантійський). Ви не повинні переходити на римський обряд, залишайтесь греко-католичкою. Про канонічні аспекти даного шлюбу докладніше зможете дізнатися в нашому храмі в о.Ігора Демківа. Прийдіть на розмову.

33Оленка27-02-2017 11:23

Слава Ісусу Христу! Я заміжня, живу в шлюбі вісім років. Але сталось так, що закохалась в старшого за себе чоловіка теж одруженого, який любить мене до безтями!!! Ми ні на мить не можем одне від одного. Як бути?

о. Іван

Слава Навіки! Раджу Вам подумати над кількома речами:

1. Якщо Ви заміжня жінка, то маєте сім’ю, яку ДОБРОВІЛЬНО створили. ЧОМУ Ви думаєте про ЧУЖОГО ЖОНАТОГО чоловіка, а не думаєте про СВОЮ сім’ю?

2. Якщо цей чоловік "любить Вас до безтями", поцікавтесь чи він буде любити Вас так само і тоді, коли з Вами станеться щось серйозне, наприклад тяжкий інсульт чи параліч?

3.Чи Ви готові його доглядати у випадку, якщо з ним щось подібне трапиться? Чи ви від цього застраховані?

4. Чи не відвернуться від Вас Ваші діти, якщо вони у Вас є, і чи пробачать Вам подружню зраду їхнього батька?

5. Чи Ви готові до смерті жити без Сповіді і св. Причастя, адже Вас НІХТО не буде сповідати, бо повінчатися з ним Ви не зможете?

Питаєте: Як бути? - Піти до Сповіді, щиро покаятися і перестати робити дурниці. Якщо серйозно - то сповідатися Вам бажано в ОДНОГО І ТОГО Ж СЕРЙОЗНОГО священика, котрому відкриєте своє серце. Сповідь повинна бути частою: 2-3 рази на місяць. Іншого виходу не бачу. Поясню чому: за Вашими словами "любов до безтями" - це є конкретна дія біса нечистоти, котрий короткотривалим засліпленням бажає зруйнувати життя і долі багатьох людей: Ваше, Вашого чоловіка, Ваших дітей, його, його жінки, його дітей. А ще потрібно подумати про наших батьків: як вони це перенесуть??? Тому диявольські штучки потрібно виганяти Божою Благодаттю. Саме це й дає Сповідь. Якщо бажаєте поспілкуватися - щиро запрошую.

З повагою о. Іван Галімурка

34Роман27-02-2017 16:18

Слава Ісусу Христу! Підкажіть як правильно молитися вервицю в певному наміренні (за здоровя, за померлих і т.п)? Чи достатньо просто на початку вголос сказати намір? Чи можна молитися вервицю одночасно в декількох намірах?

Чи можна молитися вервицю до Божого Милосердя в різних наміреннях?

о. Володимир

Слава Навіки!

Можна молитися в будь-яких наміреннях. Достатньо просто мати намір.

35Ксенія02-03-2017 21:21

Слава Ісусу Христу!

Недавно мала проблеми зі здоровям, лежала в лікарні. Потім мені полегшало і мене виписали. Проте вдома зі мною почали ставатися дивні речі. Два дні я почувала себе чудово, а на третій мені ставало дуже зле. І так постійно повторювалося. Також мене мучили безпідставні напади страху. Я старалася більше молитися і просила Бога про зцілення. Батьки вирішили зводити мене до цілительки. Ця жінка є освіченим терапевтом. От коли я до неї зайшла, то вона нічого не розпитуючи попросила мене показати руку. Вона поглянула на мою руку і розказала про діагноз, який мені поставили в лікарні, а також про хвороби, якими я хворіла в дитинстві. Вона пояснила мій стан з медичної точки зору, НЕ казала, що це вроки, пороблено чи т.п. Що мене шокувало, вона розповіла мені про мої духовні переживання. Порадила не перейматися, почати займатися спортом, сказала, які вітаміни потрібно вживати. Сказала, що з Божою допомогою все буде добре. Але також вона злила мені віск(але під час цього вона в молитві зверталася до Бога, просячи, щоб захистив мене від всякого зла), після цього мені стало легше.

Тепер питання, чи я вчинила гріх, якщо звернулася до цієї жінки?

і як обряд зливання воску може бути гріхом, якщо вона зверталася до Бога?

Якщо це справді гріх, то я це розумію. Але не можу визнати його на сповіді, бо щиро вірю, що саме через цю жінку Бог послав мені допомогу (за що Йому дуже вдячна)у вигляді зливання воску і діагностики у вигляді того, що вона подивилася на мої руки. Як я можу за це каятися, якщо вважаю, що це дар Божий і після цього в мене зявилися добрі помисли і бажання чинити добро.

о Володимир

Слава Навіки! Так, Ви вчинили гріх. Гадання на руці називається хіромантією. Виливання воску - чаклунство. Ще більший гріх, це те, що Ви цього не хочете визнати: "Як я можу за це каятися, якщо вважаю, що це дар Божий...", і називаєте дар диявола даром Божим. Катихизм Католицької Церкви каже:

2116 Усі форми ворожбитства треба відкинути: вдавання до сатани чи до демонів, викликання померлих чи інші дії, що помилково передбачають «розкриття» майбутнього (Пор. Втор. 18, 10; Єр. 29, 8.). Звернення до гороскопів, астрології, хіромантії, тлумачення віщувань і долі, явища ясновидіння, вдавання до медіумів містять у собі прагнення до панування над часом, над історією і, зрештою, над людьми, як і бажання увійти в спілку з окультними силами. Вони вступають у суперечність із вшануванням і повагою, які поєднані з любовним страхом, що їх ми зобов'язані віддавати єдиному Богові.

2117 Усяке вдавання до чаклунства або чародійства, за допомогою яких намагаються заволодіти окультними силами, щоб поставити їх собі на службу й отримати надприродну владу над ближнім, - навіть щоб цим забезпечити його здоров'я, - вступає у важку суперечність із чеснотою релігійності. Ці практики засуджуються ще більше, коли вони супроводжуються наміром зашкодити іншому або коли йдеться про втручання демонів. Носіння амулетів також заслуговує осуду. Спіритизм часто містить у собі ворожбитські або чаклунські практики. Тому Церква нагадує вірним остерігатися їх. Звернення до медицини, названої народною, не узаконює ні викликання злих сил, ні використання легковірності іншої людини.

Раджу читати Катихизм

36Володимир03-03-2017 14:26

Слава Ісусу Христу!

Прийшла весна і тому на сьоме запитання можна не відповідати.

Дякую!

З повагою,

парафіянин храму св. Ольги та Єлизавети - Володимир

о. Володимир

Слава Навіки! Наскільки я зрозумів, під сьомим номером було не запитання, а прохання включити опалення smile Прохання було виконане: опалення включили. На Ваш коментар (прохання) не відповідали, бо з'ясовували причину холоду. Тобто: викликали майстра, регулювали котли. Причина дуже проста. Львівенерго періодично протягом кількох тижнів вдень з 10.00 до 17, 18.00 відключало електроенергію, мотивуючи це плановим ремонтом якогось трансформатора (і це на фоні -20 морозу). Церква не встигала прогріватися. В результаті таких відключень (без попередження), в одному із котлів згоріла електронна плата, яку ми мусіли замінити за власний рахунок (сподіваюся, Ви розумієте, що винного не знайдеш, і ніхто не збирався за це відповідати). Хотілося б, щоб кожен на своєму робочому місці сумлінно ставився до своїх обов'зків, і пам'ятав, що несе за це відповідальність перед Богом та іншими людьми, а гріх заподіяної шкоди не є прощений доти, доки шкода не є направлена. Думаю, що це не зробили якісь невіруючі smile мабуть кожен з цих працівників також ходить до Церкви smile

Ще раз пробачте, що не відповідали, бо якось прикро і сумно про це говорити. Але попри все опалення працювало і далі працює.

з повагою, о. Володимир

37Марія03-03-2017 22:50

Слава Ісусу Христу! Я ще з дитинства постійно хворію депресіями яка викликається сильною тривогою,деколи панічні атаки бувають такими сильними що неможливо вийти з дому, зазаз мені 22 роки і походи до психотерапевта не припиняються, підскажіть будь-ласка можливо є якась молитва від цієї недуги, що потрібно робити щоб уздоровитися і чи потрібно в такому випадку звертатися до священика екзорциста?

38Христина06-03-2017 12:15

Слава Ісусу Христу!

Скажіть будь ласка: я зі своїм нареченим дуже хотіли б взяти шлюб у Вашому храмі (так, як щонеділі відвідуємо його на Службі Божій). Проблема у нас постає у необхідності зібрання усіх документів, які є в переліку. Чи можливі винятки? Без зібрання усіх цих довідок? Наречений у мене православний і не цілком повністю розуміє потребу у довідках, для того щоб взяти шлюб. Дякую за відповідь!

о. Іван

Слава Навіки! Тека передшлюбних документів не є нашою примхою - це вимога Церкви. Для того, щоб наречені могли ВАЖНО повінчатися, їм необхідно потвердити кілька моментів, котрі є НЕОБХІДНИМИ для звершення Таїнства. Отже: 1. Наречені обидвоє повинні бути охрищені. Це потрібно потвердити документально.

2. Наречені повинні бути вільними. Тобто, вони не повинні мати якихсь перешкод для звершення Таїнства. Хтось це повинен підтвердити документально. Часто у нас це називається ОПОВІДІ.

3. Наречені мають бути готовими до подружнього життя, бо, вінчаючи їх, Церква стає за їх шлюб відповідальною. Це означає, що наречені повинні пройти передшлюбні науки. Це також потверджується документально.

4. Якщо наречені є різного віроісповідання, а саме у цьому Ви признаєтеся, для звершення над Вами Таїнства необхідно отримати письмове благословення від єпископа. Для цього необхідно написати заяву на ім’я єпископа.

5. Бажаючи Вам щасливо і довго жити у подружжі, стверджуємо, що багато подруж з тих чи інших причин розпадаються і звертаються до Церковного суду з проханням про уневажнення шлюбу. Для цього необхідно підняти Ваш передшлюбний Протокол. Отже він повинен бути складений перед вінчанням.

Як бачите, нема нічого зайвого - все закономірне. Ми намагаємося все чинити згідно церковного Закону. Заходьте, поспілкуємося.

З повагою о. Іван Галімурка

39Тося10-03-2017 11:29

Слава Ісусу Христу!!!

Чи можна у свідоцтві про народження ім'я Єлизавета записати як Елізавета?

о. Іван

Слава Навіки! Не зрозуміла суть Вашого запитання. Ми вказуємо у свідоцтві ім’я, яке дали при хрищенні, і яке в українській мові має свою транскрипцію. Взагалі ім’я Єлизавети є міжнародним і у різних мовах має своє прочитання. Тобто, хто як захоче - так і прочитає.

З повагою о. Іван Галімурка

40Solomiya11-03-2017 20:29

Слава Ісусу Христу !!! Отче, мені 16 років моєму хлопцю 29 і ми хочемо повінчатися тому що я вагітна ,але мої батьки хочуть щоб я зробила аборт чи можуть нас повінчати без дозволу батьків???

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю, що в цій ситуації краще прийти до Храму і поговорити із священиком.

о. Іван

Слава Навіки! Дитинко! Ніколи в світі не роби аборту!!! Аборт не позбавить Тебе дитини, він зробить з Тебе вбивцю власної дитини. І з цим страшним гріхом потрібно буде жити ЦІЛЕ ЖИТТЯ! Щодо вінчання: тут потрібен дозвіл від єпископа. Зважаючи на вагітність, єпископ може такий шлюб дозволити.

З повагою о. Іван Галімурка

41Надія13-03-2017 13:52

Слава Ісусу Христу! Я греко-католичка, але кілька разів відвідувала Літургії у храмах православних (КП) і автокефальному, у якому сповідалася і приймала Святе Причастя. Ніколи не сповідалася з цього, бо не знала, що це вважається гріхом "зради віри". І досі не розумію, чому так?

Перечитала коментарі стосовно цього питання. В одному з них згадано статтю "Гріхи, яких ніколи не почую у сповідальниці", де священик пише, що освічені люди ніколи не задали б такого запитання... Некоректно з його сторони, але нехай.

Хіба козаки боролись не за православну віру, борючись із католиками-поляками (які тоді були основними ворогами)? Потім цю православну віру споганили москалі (нові вороги) і з"явилась переслідувана католицька церква. Часи, на щастя, змінились, а от ситуація у розколеній церкві, на жаль, - ні. Жодним примиренням і єднанням навіть не пахне. А хіба не про це молимось (і католики, і православні, і автокефали) у "Символі віри" ?

Та й навіть у греко-католицькому храмі, парофіянкою якого я є, священик на Літургії, каже: ... і за всіх православних християн...

То чи не гріх на душах у церковної верхівки, яка не може об"єднатись? Припускаю, що велику роль у цьому відіграють гроші, які при об"єднанні не зможуть так ділити, як зараз (пишу це далеко не через здогади, але маю конкретні факти. Та зараз не про це).

Читала тут коментарі людей, які перебувають у так званому мішаному шлюбі (православні-католики), що вони роками не ходять до церкви, бо не можуть порозумітись між собою і дійти компромісу, до якої їм церкви ходити. Так бояться вчинити гріх, що залазять у ще більші. Хіба не беруть великий гріх на себе ті священики, які, утворивши кожен у своїх церквах канони (зараз маю на увазі верхівки кожної з церков), що не визнають Святих Тайн одні одних і змушують сповідатись з того, бо, за їх словами, сповідь і Причастя в церкві "іншої конфесії" недійсна і гріховна?! Хіба у цьому випадку священики не є тими, хто до гріха доводить?

Якщо зараз є неможливим об"єднання, то чи правильно чинять священики, забороняючи вірним ходити в православні чи автокефальні храми, погрожуючи їм гріхом зради віри. Чи це не політика?

Прошу вибачння, якщо щось не так, не хочу нікого образити чи звинуватити, але направду не розумію цього. Допоможіть, будь ласка, розібратись. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Шановна пані Надія! У Вашому коментарі принаймні в кількох місцях зауважив неправду. (зокрема:"Читала тут коментарі людей, які перебувають у так званому мішаному шлюбі (православні-католики), що вони роками не ходять до церкви, бо не можуть порозумітись між собою і дійти компромісу, до якої їм церкви ходити." - де Ви тут прочитали такі коментарі?) Ви дивитеся на проблему дуже спрощено. Якщо все одно яка Церква, то чому козаки боролися за православну віру? (див. свій коментар). Раджу Вам для початку прочитати хоч декілька книжок: 1. Катихизм Католицької Церкви, 2. Історія Вселенської Церкви, 3. Історія Української Церкви, 4. Катихизм УГКЦ "Христос Наша Пасха", щоб зрозуміти значення певних термінів (католицький, православний). В цих книжках (зокрема в катихизмі) знайдете вичерпну і аргументовану відповідь на свої запитання. Щоб відповісти тут, я мав би певно половину, а то і більше, з цих книжок перекопіювати. Робити цього не буду за браком часу. Спробую відповісти та само спрощено, як і поставлено питання.

Уявіть, що Ваш чоловік приходить до дому і каже: "Я сьогодні був з іншою жінкою. Так, ти в мене жінка, але ж і вони також жінки. Біологічно вони нічим не відрізняються від тебе, ну хіба одна брюнетка, інша блондинка. На світі є багато жінок, одні стрункіші, інші повніші, але це все одно такі самі жінки як ти. Не розумію, чому ти мені забороняєш бути з іншими жінками? Це не справедливо". smile Що б Ви сказали? Певно так: "Ну як ти міг! Я тебе кормлю, люблю, за тебе молюся, хвилююся і переживаю, тобі довіряю свої тайни. Коли ти хворієш, я тебе лікую і піклуюся про тебе. як помреш, хто за тобою заплаче як не я? Як ти можеш мене порівнювати з іншими, адже я ТВОЯ, а вони чужі. Ти зрадив мене!"

Церков є багато. Але Ваша Церква Вас кормить Божим словом і Святим Причастям, Вас любить, за Вас молиться, хвилюється і переживає, Вам довіряє Святі Тайни. Коли духовно хворієте, вона лікує і піклується про Вас. А як помрете, хто за Вами заплаче, як не Ваша Церква? Як можете її порівнювати з іншими, адже вона ВАША. Не зраджуйте...

42Анонім13-03-2017 17:50

Слава Ісусу Христу! Отче , вчора померла моя бабуся , коли вона в лікарні лежала після інсульту непритомна і паралізована .Моя тітка хотіла її посповідати ,а я заперечила що вона може злякатися і подумати що ми її хоронимо. Так вона і померла, я виню себе що вчинила не правильно, але пізно вже. Я не думала що вона помре просто. Це великий гріх? Що мені зробити ? Як молитись? Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Вам потрібно піти до Сповіді і розповісти все священику. Він надасть Вам покуту.

43Богдан15-03-2017 13:27

Слава Ісусу Христу!

Часто молюся. тримаючи хрестик в руці. Справа в тому що він з дешевих і надломився. І от біда - загубився. Все перешукав і не знаю де. Для мене це величезна прикрість. Прошу не гаючись дати відповідь - чи є це для мене гріхом і чи маю я про це сказати на сповіді.

Дякую, Богдан

о. Іван

Слава Навіки! Щодо "не гаючись" - прошу так не звертатись, бо це - не культурно і виглядає як вимога. Не можете щось вимагати. А щодо гріху тут Вашого гріху немає, то і в сповіді про це говорити не потрібно. Хрестик загубився помимо Вашої волі.

З повагою о. Іван Галімурка

44Роман15-03-2017 17:03

Слава Ісусу Христу. Отче хочу розказати одну історію яка трапилась зі мною і почути Вашу думку. Випадково познайомився з дівчиною яка змушена була переїхати із зони АТО і шоб вижити і заробити собі на хліб почала займатись проституцією, хочу їй допомогти повернутись до нормального життя,підтримую морально, матеріально, намагаюсь влаштувати на роботу. До недавна приховував це і якось при розмові зі своїм знайомим розказав і почув різку критику, мовляв ти одружений подумай краще про сімю,і взагалі ти ненормальний, залиш це ти тратиш свій час і енергію зруйнуєш своє життя і втратиш сімю коли дружина дізнається з ким спілкуєшся. Я кохаю свою дружину і вона нічого не знає бо таки боюсь що не зрозуміє цього. Ті слова друга зачепили мене але я хочу допомогти тій дівчині.Я правильно роблю, як мені бути? Вибачте трохи все сумбурно написав.

о. Володимир

Слава Навіки! Між дружиною і чоловіком у подружжі не має бути жодних таємниць. Підтримуючи морально і матеріально потайки від дружини цю дівчину, ви наражаєте себе на гріх зради (хоч по суті це вже зрада, бо обманюєте дружину. Ви шлюбували любов, вірність, чесність подружню) Спробуйте пояснити цю ситуацію дружині і разом допомагати. Якщо дружина не буде згідна, то варто припинити таке знайомство.

45Вікторія19-03-2017 19:45

Слава Ісусу Христу! Я вже декілька років як розлучена з чоловіком, у нього інша сімя, дитина. Ми вінчались в православному храмі. Священник на сповіді порадив мені подати документи на трибунал щодо ствердження неважності подружжя. Ніяк не можу самотужки упорядкувати папери, викласти суть справи, зі свідками невизначеність. Підкажіть будь-ласка, до кого я можу звернутись по допомогу?

о. Володимир

Слава Навіки! У нашому храмі Ви можете звернутися до о. Ігора Демківа.

46Віталій22-03-2017 03:53

Слава Ісусу Христу. Чи можна обвінчати не священик, під час критичної ситуації, якщо пара дає обіцянку Богу?

о. Володимир

Слава Навіки! Обвінчати не священик не може. Але в критичній ситуації (якщо протягом дуже довгого часу у тій місцевості і поблизу немає священика) то шлюб буде силою Вашого наміру. Але при найближчій можливості потрібно взяти шлюб. Щось подібне в нашій історії вже було, коли людей вивезли в сибір, і вони не мали доступу до священика десятки років. Очевидно, причина має бути дуже поважна. Тепер такої неможливості практично немає, бо всюди (або майже всюди) є Католицька Церква.

47Анжеліка23-03-2017 22:01

Слава Ісусу Христу!

Отче, чому Владика не дозволив цілувати Йому руку? Він пожав мені руку, я хотіла поцілувати, а Він так якось опустив, щоб я не поцілувала..

о. Іван

Слава Навіки! Про це при нагоді краще спитати самого Владику) Якщо б я був Владикою я б, напевне, дозволив)

З повагою о. Іван Галімурка

48Віталій26-03-2017 00:42

Слава Ісусу Христу!

Моя дівчина протестантка і ми часто сперечаємося з цього приводу. І я хочу вирішити все це, до весілля. Як їй пояснити що під час меси, протестантські пастирі насправді не перетворюють хліб на тіло і вино на кров, а лише роблять це на спомин про таємну вечерю?

о. Іван

Слава Навіки! Гадаю, що в інтернет-режимі такі питання не вирішуються. Бо це - питання не одного-двох речень. Тут присутні дві основні Ваші помилки, про котрі потрібно говорити на серйозному рівні.

1. Якщо Ви думаєте, що Ви когось переконаєте у такий спосіб, Ви поважно помиляєтесь. Адже про це дискутують ПОВАЖНІ БОГОСЛОВИ на серйозих форумах і, як бачите,досі ніхто нікого не переконав.

2. Якщо Ви думаєте, що після весілля у Вас все налагодиться в питаннях віри, моя думка тут - негативна. Гадаю, що Ваша перпектива беде невеселою: або Ви відійдете від Католицької Церкви, або все життя будете страдати від розділу у Вашій сім’ї, або - ... Свою точку зору я висловив - вибір за Вами. А краще - заходьте, поговоримо.

З повагою о. Іван Галімурка.

49Ксенія29-03-2017 19:53

Слава Ісусу Христу!

Вибачте, але чому Ви не відповідаєте на всі запитання? адже люди чекають відповіді, підказки, поради дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Для того, щоб швидше отримати відповідь, раджу зареєструватися на сайті. Друга причина - зараз в кінці Посту маємо більше людей до Сповіді, тому не завжди є час сидіти біля компютера smile чекаю запитання smile

50Коментатор 24902-04-2017 12:53

Слава Ісусу Христу. Мого хлопця хрестили в православній церкві. Коли він приїжджає в своє село, то ходить в православну, причащається також. Проте у Львові на Літургії він ходить в Грнко-Католицьку. Але кожного року з мамою ходить до сповіді в Православну. Пояснюючи це навіть тим , що "там менша черга, ми туди ходимо завжди. Мене так навчили. Бог один , я в нього вірю і для чого ти все ускладнюєш." Я вважаю, що треба обрати одну церкву і хочу аби він був у дійсно правдивій Церкві. Я парафіянка Греко-Кат. Церкви, часто ми з ним двоє ходимо і туди . Там він теж може і сповідатися і причащатися. Особисто мене це питання дуже мучить . Порадьте щось, будь ласка.

о. Іван

Слава Навіки! Про такі речі дуже непросто говорити у такий спосіб, як інтернет. Адже побічно виникає ще дуже багато запитань, котрі можуть бути суттєвими у даній ситуації. Через те, гадаю, що такі питання потрібно вияснювати у приватній розмові.

З повагою о. іван Галімурка

51Віталій04-04-2017 03:36

Слава Ісусу Христу! Підкажіть будь ласка, що відповідати коли кажуть що молитви типу святого розарія непотрібні, адже молитись своїми словами краще ніж завченими молитвами. Багато разів мені щось подібне казали і я не міг дати достойну відповідь.

52Руслана05-04-2017 00:09

Слава Ісусу Христу!Прошу у Вас поради. Я вже 2 роки зустрічаюся з хлопцем. Він і його сім'я не мають віри, вони не хрещені, не ходять до церкви чи на зібрання. Я є православною. До тепер все було добре. В нас ніколи не заходило мови про те, що ми різної віри. А тепер він хоче аби ми розійшлися, тому що я православна, а в нього немає віри. І пояснює це тим, що якщо він одружиться не з такою дівчиною як він, то його чекає біда і він загине. Як вчинити мені. Чи можу я йому допомогти.

о. Іван

Слава Навіки! Про такі речі дуже непросто говорити у такий спосіб, як інтернет. Адже побічно виникає ще дуже багато запитань, котрі можуть бути суттєвими у даній ситуації. Через те, гадаю, що такі питання потрібно вияснювати у приватній розмові.

З повагою о. іван Галімурка

53Андрій05-04-2017 07:01

Підскажіть будь ласка ми хочемо повінчатись я православний вона євангелістка ми рішились вінчатись в її вірі, що то значить для мене, що мені робити ?

54Оксана07-04-2017 11:21

Слава Ісусу Христу! Підскажіть,будь-ласка,чи можна святкувати ювілей у ресторані з музикою на благовіщення 07.04.2017

о. Володимир

Слава Навіки! Ні. Свято випадає в забороненому часі (в часі Великого Посту).

55Ігор10-04-2017 11:10

Слава Ісусу Христу!

Чи можна на цей Страсний тиждень у Вашій церкві посповідатися?

о. Володимир

Слава навіки! Інформація на головній сторінці сайту.

56Уляна10-04-2017 12:08

Слава Ісусу Христу!

Потребую розмови зі священиком. Не сповіді (у гріхах вже висповідалась), а саме щирої бесіди. Кажу так, бо маю питання стосовно поглядів Церкви на певні речі. Оскільки хочу чинити по-християнськи, для мене це дуже важливо.

Скажіть, будь ласка, чи можна прийти до Вашого храму на таку бесіду і в який час?

Наперед вдячна.

о. Володимир

Слава Навіки! В нашому Храмі завжди є черговий священик. Отож приходьде і домовтеся з ним про таку розмову.

57Володимир11-04-2017 09:57

Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка чи потрібно в неділю у часі Великого Посту бити поклони?

З повагою, парафіянин храму св. Ольги та Єлизавети - Володимир

о. Володимир

Воістину Воскрес! В суботи і неділі в часі Великого посту поклони не б'ються.

58Катерина11-04-2017 11:44

Слава Ісусу Христу! Отче, потрібна Ваша порада! Я знаходжуся на 9 місяці вагітності, не можу висповідатися. Звечора підготувалася до сповіді, зранку помолилася перед Сповіддю, налаштувала себе, а коли прийшла до церкви, то від хвилювання мені стало аж погано. Я завжди важко переживаю сповідь, дуже свідомо підходжу до розуміння вчинених гріхів і завжди плачу, довго обдумую все, стараюся нічого не пропустити і завжди все записую. Зараз все було так само, але я не змогла переступити через себе і приступити до сповіді, вийшла з церкви і почала дуже плакати від страху. Ще довго не могла прийти в себе, бо було дуже соромно за себе перед Богом!

Не знаю як правильно поступити. Бо якби себе не налаштовувала, відчуваю, що в наступний день теж так буде( чи буде тяжким гріхом, якщо піду до сповіді після народження дитини? Я дуже переживаю, щоб через свої нерви і переживання не нашкодити зараз дитині і не викликати передчасні пологи

о. Володимир

Воістину Воскрес! Раджу все таки перед пологами посповідатися. Частіше сповідайтеся і такого хвилювання не буде. Не бійтеся, ви ж приходите до Бога, який Вас любить smile

59Галина12-04-2017 21:42

Слава Ісусу Христу! Чи могли Ви б надати мені таку інформацію: чи цього тижня ще сповідатимуть?

о. Володимир

Слава навіки! Інформація на головній сторінці сайту.

60роман16-04-2017 02:25

Христос Воскрес!

як правельно приступити до святих таїн у пасху?

61Оксана19-04-2017 15:15

Христос Воскрес! будь-ласка скажіть чи можна спілкуватись з Парохом своєї парафії???????

о. Володимир

Воістину Воскрес! Можна.

63Віталій19-04-2017 18:14

Слава Ісусу Христу. Чи можна їсти кровянку і як до крові звірів відноситься церква. Читав що душа в крові, але так само чув що звірі душі не мають. Наперед вдячний.

о. Володимир

Воістину Воскрес! Кров'янку їсти можна. Душа в крові не знаходиться. Всі ці речі, про які пишете, навчають свідки єгови.

64Nadiya22-04-2017 09:10

Христос Воскрес!

Отче, прошу роз'яснити слова писання 'Просіть- і вам дастся'. Не завжди людина отримує те чого просить, навіть якщо це добре прохання з вірою. Чула про те що Бог дає те що потрібно, а не те що ми хочемо. Але як тоді ці слова з Біблії? Вони б мали мати пряме трактування.

о.Володимир

Воістину Воскрес! Про ці речі ми роздумуємо на щоденних Святих Літургіях. Приходьте, послухаєте і зрозумієте. Прочитайте уважно цей уривок в Євангелії від Матея, Марка, Луки. А також Ап. Павла. Не отримуєте, бо зле просите. Не про це просите. Не вірите, що Бог може це дати. А може гріхи заважають? Ці слова мають пряме трактування! Але щоб отримати те, що просимо, потрібно духовно зростати... Біблійний гурток в нашому храмі щопонеділка о 19.00, приходьте smile

65Тарас22-04-2017 22:46

Христос Воскрес!

Отче, перечитав увесь архів запитань і відповідей і не знайшов відповіді на деякі свої запитання. Зразу перепрошую за великий об'єм текстку. Але дуже прошу Вас відповісти на всі і бажано подетальніше. Якщо відповідь на моє питання десь уже розписана детально, то скеруйте мене на те джерело або скиньте посилання.

1. У мене часто виникають думки з лайливими словами. Чи щось по роботі не получається, чи хтось дратує словами чи поведінкою, чи десь не встиг на транспорт, зустріч чи якусь подію і мимоволі подумки виражаюсь матами. Вголос я цього не говорю, тільки подумки. Це відбувається імпульсивно, я зразу стараюсь відкидати ці думки, не приймаю їх, стараюсь зупинитись на півслові і перепрошую Бога, стараюсь стримувати гнів і роздратування, але це виникає знову і знову, як би я не старався. Навіть деколи в церкві між сповіддю і причастям. Це гріх? З цього потрібно сповідатись? Чи це просто навіювання і спокуса від нечистого?

2. Як бути з попрошайками, які стоять в неділю під церквою і просять грошей, але вигляд їхній не викликає довіри? Давати чи не давати? Якщо не дав, то чи згрішив?

3. Під час підготовки до сповіді ми зазвичай користуємось книжечками і брошурками, де досить поверхнево перелічені гріхи. Під час сповіді з цілого життя священник дуже детально мене розпитував і виявилось, що я грішив і навіть не знав, що це гріх. В яких працях можна глибше і детальніше ознайомитись, що є гріхом, а що ні?

4. Якщо я займаюсь рукопашним боєм (мікс-файт), щоб могти захистити не стільки себе, але свою сім'ю і близьких? Я порушую заповідь про завданнЯ незначної тілесної шкоди на тренуваннях? І чи є гріхом перегляд таких боїв на відео в інтернеті?

5. Чи є гріхом еротичні сни, якщо я в них вступаю в інтим з іншими жінками? Це треба озвучувати на сповіді?

о. Володимир

Воістину Воскрес! Звичайно, якщо відповідати "подетальніше", то краще прийти на розмову із священиком. Спробую тут по пунктах. І так:

1. Лайливі думки це спокуса від нечистого. Доки боретеся із цією спокусою, доти нема гріха. Однак варто задуматися над тим, звідки така спокуса взялася. Часом таке буває, коли людина довго висловлювалася такими словами, або знаходиться в оточенні лайливих людей. Причин може бути дуже багато і різних. Це може бути пов'язано із заняттями рукопашним боєм, якщо такий спорт помимо тренувань має якусь свою філософію (медитації, розбуджування ненависті і т.п.) Це може виникнути з причин спілкування з окультними речами (гадання, карти, виливання воску та ін. магічні ритуали) Раджу просити поради в священика в Сповіді, бо треба обов'язково знайти причину, і її усунути.

2. Голодного нагодувати, спраглого напоїти, нагого приодіти... Це діла милосердя, які детальніше описані в Катихизмі. Купіть булочку і каву, тому хто просить, принесіть щось з одежі. якщо жебрак дійсно потребує, то буде вдячний. Якщо збирає на горілку, то краще гроші не давати. Це гріхом не буде. Зрештою по людині видно її наміри. Колись під Церквами стояли жебраки, які за кожну кинуту пожертву молилися за того хто кинув. Попросіть про молитву (хто шахрай, той часто навіть молитися не вміє).

3. Прочитайте Катихизм Католицької Церкви, Катихизм "Христос наша Пасха" УГКЦ, і будете знати все, що стосується віри.

4. Погано розуміюся у спорті, яким займаєтесь. Частково відповів у п.1. Однак, якщо загально: спорт, який викликає злобу і ненависть між людьми рано чи пізно приведе до гріха. Тут краще отримати пораду безпосередньо в розмові із священиком.

5. Сон не може бути гріхом, оскільки немає повної свідомості і згоди волі. Але, якщо перед тим були грішні фантазії, які могли спровокувати еротичний сон, то це буде гріхом. І тоді це треба не тільки "озвучувати" на Сповіді, але глибоко і щиро каятися smile

66Анонім24-04-2017 00:26

Христос Воскрес. Отче поясніть будь ласка чи солдат перебуваючи на війні і вбиваючи ворогів чинить гріх і прирівнюється до вбивці? Як пережити усі ті спогади? Дякую.

о. Володимир

Воістину Воскрес! Щоб гріх був тяжкий потрібно одночасно три умови: повна свідомість вчинку, добровільність, і важлива річ. Солдат виконує наказ командування, обороняє себе та інших від смерті, жорстокості і тортур, які може завдати ворог-окупант. Якщо зупинити ворога іншим шляхом не можливо, а відомо, що прихід ворога призведе до насильства, вбивства, тортур і т.д. то гріху не буде. Не буде гріхом, якщо вбити напасника, який реально загрожує життю людини, навіть якщо нема війни (на пр.: злодій хоче вбити людину, щоб заволодіти її майном). Солдата не можемо прирівняти до вбивці, бо вбивця діє свідомо і добровільно маючи злий намір. Як пережити усі ті спогади? Прийдіть до Сповіді обов'язково. Переживіть це разом із Богом. Священик Вам допоможе. Не бійтеся, тільки віруйте!

67Olia24-04-2017 00:47

Доброго вечора хотіла запитати як можна спокутати свою провину,я зробила медикаментозний аборт 4 роки тому.По винні свого хлопця який просив щоб я випили таблетки і в нас ще будуть діти просто він не готовий,а як я то зробила то одразу кинув мене.Скажіть як можна спокутати свою провину перед Богом

о. Володимир

Прийдіть до Сповіді, священик Вам допоможе.

68Антоніна27-04-2017 00:03

Слава Ісусу Христу!

Чи варто зберігати вдома фото з похорону близької людини?Якщо ні,то що з ними робити?

о.Володимир

Слава Навіки! А чому ні?!!!! Не вірте в забобони, бо це гріх!!!

69Марта29-04-2017 13:19

Христос Воскрес!

У мене не запитання, а, радше, бачення проблеми, ну – може проблемки, яка є на нашій парафії…

Бо я вважаю проблемою те, що під час Святих Літурґій по храмі сновигають натовпи екскурсантів!

Це по-перше дуже відволікає від Служби Божої, а по-друге – стоїш, як експонат у музеї…

Вони собі вільно ходять поміж парафіянами, розглядаються, фотографують, фотографуються.

- Днями одна взагалі надумала фотографуватися на тлі того, як отець Орест причащав – не здалека, а таки підійшла цілком близько. Отець, правда, ДЕЛІКАТНО "відігнав" її.

Одного разу чоловік задрімав собі на східцях між тетраподом і престолом. Ніхто його не рухав…

Іншим разом хтось заснув на підлозі, майже посеред храму, - з того боку, де сповідальниці…

Вже не говорю про те, що взимку хлопи ходять у шапках. І це дуже поширене явище.

Дивуюся, - що у цих випадках роблять чергові – чому не звертають на це уваги?!!!

Мені здається, що цілком нормальним було би заборонити екскурсії під час Літурґії…

Адже той факт, що наш храм розташований на в’їзді до міста, на роздоріжжі, так би мовити, не означає, що усі кому не ліньки можуть робити у ньому ЩО завгодно і КОЛИ завгодно…

о. Володимир

Воістину Воскрес! Згідний з Вами на всі 100%. Коли бачу подібні речі, роблю зауваження. Але не завжди мені вдається це зауважити. То ж коли ви таке бачите, делікатно повчіть цих туристів як поводитися в Храмі.

70Таня01-05-2017 15:13

Слава Ісусу Христу!

У нас має бути весілля, і помер Хрещений батько молодого, чи не гріхом буде робити весілля? чи просто взяти шлюб і зробити гостину, тому що я вагітна, чи не пошкодить це дитині? Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Просто Візьміть Шлюб у Церкві. Бо тяжкий гріх Ви вже зробили тоді, коли жили статевим життям і завагітніли без шлюбу. :(

71Оксана02-05-2017 20:10

а Отець сказав що без причини з ним спілкуватись не можна............. але він мені сподобався сильно і я не знаю як мені бути ........... я розумію що може і грішу але спинитись не можу тому що без него погано......... він про це знає але деякий час коли ми спілкувались а потім він почав мене ігнорувати ............

я навіть не знаю чи дарувати йому подарунок на день народження чи він його візьме........ порадьте як правильно зробити будь-ласка

о. Володимир

Воістину Воскрес!questionexcaimexcaimexcaim

73Софія05-05-2017 10:39

Христос Воскрес!

Прошу всечесного Отця поради, бо хочу вчинити по-християнськи.

Я одружена, проживаю закордоном. Дуже хочемо діток, але стаються викидні. Тут вагітність до 12 тижнів не зберігають, і якщо щось стається, то рахують, що то "природній відбір". В мене завмерла дитинка, мене лікарі відправили чекати викидня вдома, бо мовляв "політика невтручання" краща для організму. Мене мучить питання, що в таких випадках буде християнським вчинком, що робити з тілом дитини, адже нехай та дитинка і 3 см але вона вже сформована, вона мала душу і вона все ж ТВОЯ дитина?!

Наперед дуже вдячна.

о. Володимир

Воістину Воскрес! Якщо стається викидень несподівано, то дитину треба охрестити на місці (розірвати плаценту, полити плід водою і промовити формулу хрещення: Хрещається раб /раба/ Божа /ім'я/ В Ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь) оскільки можемо припустити, що дитина ще жива. У Вашому випадку, також потрібно мати певність, що дійсно плід завмер (часом і лікарі помиляються). Якщо є сумнів, чи дитина жива, чи померла, також треба хрестити. Якщо дитина Хрещена, то зверніться до священика і поховайте як християнина. Якщо не Хрещена, також поховайте, але самі. Все у Волі Божій! Господь і для таких дітей має своє місце... А потім просіть священика, щоб прочитав над Вами молитву :(

74Оксана05-05-2017 19:45

Христос Воскрес!

Отче,прошу Вашоі поради як бути,дитина боіться машини,1,5 рочки,тільки підходить істерика,плач... Знайомі радять піти до бабусь що зливають віск... Як церква ставиться до цього?

о. Володимир

Воістину Воскрес! Зливати віск (як і робити інші магічні ритуали) є тяжким гріхом проти першої Заповіді Божої. Попросіть священика почитати над дитиною молитву.

75Маріанна05-05-2017 21:57

Христос Воскрес! Підкажіть будь-ласка молитви щоб помиритись з коханим і навернути його до Бога.

о. Володимир

Воістину Воскрес! Моліться ранком і ввечері щоденні молитви, і Сповідайтеся принаймні раз у місяць.

76Аліна12-05-2017 15:25

Христос Воскрес! Скажіть будь-ласка, чи варто вірити в сни. Мені часто сняться погані сни, я дивлюсь в сонник. Деякі збуваються. Я в розпачі, перебуваю в постійному стані великої тривоги.

о. Володимир

Воістину Воскрес! В сни вірити є гріх проти першої Заповіді Божої! Сонником користуватися не можна, бо це від злого (тому у Вас і постійний стан тривоги) Ідіть негайно до Сповіді.

77Наталія19-05-2017 14:13

Христос Воскрес!Отче,поясніть будь ласка Євангеліє від Матвія 8.21,22. А інший із учнів промовив до Нього: Дозволь мені, Господи, перше піти та батька свого поховати.

22 А Ісус йому каже: Іди за Мною, і зостав мертвим ховати мерців своїх!

Дякую

о. Володимир

Воістину Воскрес! Тут потрібно читати весь уривок, і розуміти його в контексті попередніх речень. Христос має на увазі, щоб не зволікати з реалізацією свого покликання

"19 І приступивши один книжник, сказав до нього: “Учителю, куди б ти не пішов, я піду за тобою.” 20 А Ісус каже до нього: “Лисиці мають нори й птиці небесні – гнізда, а Син Чоловічий не має де голову прихилити.” 21 Другий з учнів сказав до нього: “Господи, дозволь мені піти спершу поховати батька мого.” 22 Ісус же сказав до нього: “Іди за мною, і зостав мертвим ховати своїх померлих.”

Отже, другий з учнів хотів іти за Христом, але мав клопоти, які заважали йому це зробити. Людина, обтяжена клопотами, відкладає на потім своє покликання. А клопоти були, є, і будуть, і тому така людина може і не піти за Христом, бо рутина щоденних клопотів вб'є в ній покликання. "зостав мертвим ховати своїх померлих.” Мертві - ті які не здатні піднестися над рутиною клопотів, їм то нічого не залишається, як ховати своїх померлих.

78Андрій21-05-2017 12:40

Христос Воскрес.Я Греко-Католик. 5 років тому познайомився з дівчиною, яка наполягала взяти шлюб в Православній церкві, я погодився. Старався зберегти шлюб. Проживши рік, вона відмовилась від мене, в суді вказавши причину не зійшлись характерами. Хоча я не пив і не прикладав рукоприкладсво. Старався зберегти шлюб. Зараз зустрічаюсь з дівчиною, католичкою, вона не брала шлюб ні разу. Міг би я взяти шлюб в Католицькій Церкві, якщо Православна Церква визнає шлюб недійсний, через причину відказу від чоловіка без вагомих причин?

о. Володимир

Воістину Воскрес! В Католицькій Церкві процедура розгляду важності Шлюбу є іншою. Тому раджу звернутися до священика безпосередньо для з'ясування обставин.

79Наталя22-05-2017 18:33

Христос Воскрес! Цікавить таке питання. Коли ставила свічку за здоровя то вона зламалась (були не почищені підсвічники, забиті попередіми свічками що згоріли), трохи старалась очистити місце від воску і коли вдруге хотіла поставити то від натиску знову зламалась. Чи це часом не означає що насувається якась загроза для тої людини за яку ставила свічку? Може це попередження?

о. Володимир

Воістину Воскрес! Вірити в забобони є гріхом! Це не попередження, це забобон smile

80Іванна27-05-2017 00:03

Я закохалася в свого кума, а він в мене, але я хрестила в нього доньку (було дві пари)! Він зі своєю дружиною вже розлучилися.Чи можна нам бути разом

о. Володимир

Не може одружуватися хресна мама на похресникові і його батькові. Якщо кум розлучився із своєю дружиною (з якою в нього є Церковний шлюб), то Він не може більше ні з ким одружуватися (бо в день шлюбу він присягав своїй дружині любов, вірність, чесність подружню, і що не покине її аж до смерті). А бути разом без Церковного Шлюбу не можна ні за яких обставин, бо це тяжкий гріх чужоложства. Хто би так поступав, не може отримати розрішення від гріхів в Сповіді, не може причащатися, не може отримати жодного Церковного Благословення. На приклад: не може бути кумом, якщо б помер, священик не може йти до нього на похорон і т.д. Справа є дуже поважною, тому не раджу Вам починати якісь відносини.

81oksana29-05-2017 10:06

Слава Ісусу Христу!!!! Така ситуація я випадково закохалася в священика своєї парафії ..... Мені дуже погано так як я кохаю його вже цілий рік ..... Я зним спілкувалась просто так а пізніше сказала що його кохаю ..... Ми продовжували спілкуватись просто так але за деякий час він почав мене ігнорувати.... Мені зарас дуже важко я хотіла укоротити собі вік але не змогла після чого зразу висповідалась а тепер не знаю що мені робити без нього життя просто сіре

82Іванна30-05-2017 20:45

Слава Ісусу Христу!!!

така ситуація що ми вже начали стосунки з кумом що нам типир робити?

о. Володимир

Слава Навіки! Припинити стосунки, розійтися і йти до Сповіді.

83Аня31-05-2017 19:02

Слава Ісусу Христу!Хочу попросити священника бути моїм духовним наставником,але не наважуюся про це сказати,чи може він відмовити?До чого це зобовязує мене та його.Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Духовний наставник веде конкретну людину до Бога своїми порадами. Він повинен чітко знати стан Вашої душі і шлях, яким Ви найефективніше прийдете до Бога. Тому слід дуже відповідально ставитися до вибору Духівника. Ви зобов'язуєтеся слухати його порад і втілювати їх в життя. Добрий Духівник не завжди буде говорити приємні для Вас речі. Він може відмовити, або порадити когось іншого, якщо бачить що його праця не принесе для Вас потрібної користі. Духівник - це не тільки той хто сповідає. Це людина, якій Ви довіряєте всі свої духовні справи. Тому добре є приходити до духівника на розмови навіть і поза Сповіддю.

84Марта04-06-2017 00:53

Слава Ісусу Христу!

У мене є два запитання:

1. У "Символі Віри" ми молимося:

"...що від Отця і Сина ізходить". Але часом доводиться чути:"...що від Отця ізходить". Часом навіть у молитовнику є "...що від Отця ( і Сина) ізходить".

Як ЦЕ розуміти - у нас в одній Церкві трішечки різні символи Віри? Чи як?

Не треба дуже далеко ходити - така версія прозвучала під час одного з Богослужінь пам`яті Блаженнішого Любомира...rolleyes

2. Якось на цвинтарі запитали старшого священика, з якої він конфесії. Він нас так завстидав - сказав, що про ТАКЕ не годиться запитувати. (До речі - так і не сказав...).

А чому ні, якщо ми, наприклад, Святе Причастя не можемо приймати у іншій конфесії?!!!

Звичайно, освячення гробу, не те, що Святе Причастя, але все ж...

о. Володимир

Слава Навіки! 1. Так зване питання "філіокве" (про походження Св. Духа) одне з питань, через яке наступив розкол між сходом і заходом у 1054 р. Зараз обидві сторони дійшли принаймні якоїсь згоди в цьому питанні. Тому можна почути в символі Віри як один, так і другий варіант. Докладніше питайте у священика, а також з цього приводу є багато праць, можливо вже і в інтернеті, які можна прочитати. Тому не бачу потреби більше щось писати, оскільки в коментарях все не поміститься.

2. Якщо священик не хоче казати про своє віровизнання, правдоподібно він шахрай. Тому до такого не звертайтеся. Правдивий священик, як і правдивий християнин, своєї віри не соромиться визнавати. Робіть висновки.

85Мар'яна04-06-2017 11:19

Слава Ісусу Христу!

Отче, в мене така проблема. Не можу ніяк вистояти до кінця на Службі Божій. Починаю дуже позіхати, просто не можу зупинитися. Намагаюся стримуватися, зразу починає ставати погано, в очах темніє. Або швидше були такі ситуації, що починала дуже сильно боліти спина, так ніби хтось стискає плечі, хоча як таких проблем зі спиною немає. В Львові ходила в церкву, і все нормально, вистояла без всяких проблем, а у себе в місті ніяк не можу. Думала, що зможу якось це перебороти, але просто відчуваю , що ще трішки і впаду в обморок.

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю, що це не є якась духовна проблема, раджу все таки звернутися до лікарів.

86Марта05-06-2017 15:18

Слава Ісусу Христу!

Навздогін моєму першому запитанню -

сьогодні у Патріаршому Соборі знову співали "... що від Отця ізходить..."??????!!!big surprise

о. Володимир

Слава Навіки! Див. відповідь на попередній коментар.

87Марія07-06-2017 11:04

Слава Ісусу Хресту!

Померла бабуся, вона була євангельської віри, і хоронили її по тому ж обряду, чи можна подавати на служби заупокійні на 9 днів і далі, питаю тому що кажуть що не можна бо можна притягнути на себе лихо, підкажіть будь ласка.

о. Володимир

Слава Навіки! Моліться приватно за неї, а Господь знає як буде краще для її душі.

88Тарас07-06-2017 14:25

Слава Ісусу Христу!

Скажіть яке ставлення Церкви до так званих "старих холостяків, старих дів"? Чи повинна віруюча людина, в якої (з тих чи інших причин) не складається сімейне життя (не вдається створити сімю), обовязково ставати монахом, монахинею (богопосвяченою особою), навіть якщо вона не відчуває поклику?

о. Володимир

Слава Навіки! Ніхто не повинен ставати обов'язково монахом, якщо не має до цього покликання. Церква огортає усіх однаковою любов'ю, не важливо чи це монах, чи одружений, чи не жонатий. Кожна людина має своє покликання. Не одружені - це також покликання, тільки потрібно його збагнути і побачити.

89Наталія07-06-2017 23:39

Слава Ісусу Христу!Наш катехит,рекомендує прочитати "Записки Никодима",мовляв,він всюди ходив за Ісусом і написав детальніше про Нього,ніж пише в Св.Письмі.В інтернеті"Записки Никодима"я не знайшла,а знайшла Євангелію Нікодима і відповідь священика(православного,на російській мові),що церква жодну Євангелію не визнає,крім Св.Письма і що визнає тільки чотири євангелисти і Йоана Богослова.Одним словом,цілком зрозуміло пояснює,чому крім Св.Письма нічого подібного не читати.Я сказала своїй мамі,щоб не читала,нехай краще,Св.Письмо читає,вдома має(ті "записки Нікодима"обіцяли їй позичити,але щось довго не несуть).Я подумала,може Ви,отче,напишете свій коментар і мама Вас послухає і катехита попрошу (Ваш коментар,як доказ,що це не я собі вигадую і якийсь православний священик),щоб він зовсім не рекомендував ті Записки.Наш катехит для неї більший авторитет,ніж я і ще їй розказувала одна пані,яка вже ту книжку прочитала.І моя мама загорілась її прочитати.Чи може залишити маму в спокої,нехай читає,що хоче?Просто шкода,Біблія дома порохом припадає,вдома,під носом.Я мамі навіть пропонувала послухати Катехизацію о.Миколи Фердини,де він по слові пояснює Св.Письмо -не хоче!Шкода,а рахується до побожних.

P.S Дуже дякую,за відповідь на76 запитання,за пролите світло на темрявуgrin.Дуже мені сподобалась відповідь на 41.Я довго сміялась,думаю всі жінки зрозуміли.Така жартівлива відповідь,краще дає зрозуміти.Тепер буду саме так пояснювати,якщо хтось запитає.

о. Володимир

Слава Навіки! Повідомте про це свого священика на парафії де і працює цей катехит. Катехит повинен вести катехизацію згідно програми, яку випрацювала катехитична комісія. Все повинно базуватися на Святому Письмі.

90Яна08-06-2017 12:38

Слава Ісусу Христу! Мене хрестили Яна святої з таким іменем немає. Чи можу я вважати своєю заступницею св. Іоанну?

о. Володимир

Слава Навіки! Можете.

91Коментатор 26812-06-2017 08:42

Слава Ісусу Христу !!! Я б хотіла дізнатися чи можуть нас повінчати в Петрівку тому що я вагітна а чоловік лише приїжає на 2 тижні працює за кордоном

о. Володимир

Слава Навіки! Можуть тільки з дозволу місцевого Єпископа.

92Галина15-06-2017 17:17

Слава Ісусу Христу!!! Прошу поради і про молитву, в мене в родині склалась така ситуація: рік тому, після хрестин мого внука через тиждень в колясочці під матрациком невістка знайшла підклад(на круглому папері намальовані три хрести, два великих та один малий, складено в двоє папір і проколено голкою з чорною ниткою намотано) ми звернулись до священників, нам порадили молитьсь і забути про все, так і сталось, про все забулиі жили собі спокійно, невістка завагітніла і народила другу дитинку, ми зробили хрестини і тепер вже через два тижні після хрестин знову знайшли підклад в калясочці(на папері чотири хрести, два великих і два малих, так само складено і проколото голкою з чорною ниткою обмотано)..Порадьте як забути і що робити..нам страшно за дітей, та й за сина з невісткою. Дуже надіюсь на вашу відповідь та добру пораду..

о. Володимир

Слава Навіки! Хай всі сповідаються часто, часто приймають Св. Причастя і нічого Вам не станеться. Не сталося ж нічого, коли підклали перший раз? Не акцентуйте на цьому і все буде добре.

93Оксана22-06-2017 12:22

Слава Ісусу Христу!

Я сповідалася перед Великоднем і зараз також готуюся до сповіді, роблю іспит совісті. Але я згадала, що на минулій сповіді забула назвати один гріх. Це святотатство? Як мені вчинити: сказати священику, що я затаїла цей гріх чи просто його назвати на сповіді?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо Ви забули гріх, то треба його просто сказати на наступній Сповіді. Святотатством буде коли гріх був затаєний (коли пам'ятала про гріх на Сповіді, але свідомо не хотіла його сказати)

94Гість23-06-2017 12:21

Слава Ісусу Христу! Запитання: чи повинен християнин обовязково чогось прагнути в мирському плані (а не в духовному плані) щось планувати, чогось досягати? В сьогоднішньому суспільстві постійно заохочується ставити цілі, рухатися, заробляти, "крутитися", чогось досягати (карєрного росту чи матеріального), бути кращим, першим, лідером. Навіть у Церкві говорять про духовне лідерство (Школа молодіжного лідерства). А люди, які ведуть просте і скромне життя, вважаються дивними.

о. Володимир

Слава Навіки! Кожному Господь дає свою харизму. Планувати і чогось досягати, але так, щоб не загубити основне: Царство Боже. Можна бути лідером, успішним бізнесменом, показуючи приклад доброго християнина. А про людей, які ведуть просте і скромне життя, каже Христос: "блаженні тихі, бо вони наслідять землю..." Скромність ніколи не є недоліком. Більшість Святих досягнули святості тихим і скромним життям служачи іншим.

95Марта23-06-2017 20:46

"...Зараз обидві сторони дійшли принаймні якоїсь згоди в цьому питанні. Тому можна почути в символі Віри як один, так і другий варіант...".

Але я мала на увазі саме НАШУ - Греко-Католицьку Церкву!!!

То ж думала, що тут має бути якась ОДНА "СТОРОНА"...

Це вже не запитання, так - уточнення логіки моїх міркувань і здивування...

96Ярослав26-06-2017 17:28

Слава Ісусу Христу! Порадьте будь-ласка, як вчинити у моїй не легкій ситуації: Мені 32роки і я розлучени, дітей від 1го шлюбу не має, прожили всього 1 рік після чого колишня дружина подала на розлучення, пройшло 3 роки з того часу і вже отримано визнання шлюбу недійсним церквою. Рік назад я зустрів дівчину, і за цей час зрозумів що всі пройдені роки чекав саме її, і це почуття в нас взаємне. Все було б добре, але її тато священник і з дуже сильними принципами. Наразі про наші стосунки він не знає, знає тільки мама, вона також проти цього ( пояснюючи дочці що вона візьме великий гріх на себе і дітей, якщо поєднає свою долю зі мною і шантажуючи її каже що тато відречеться від неї). Порадьте будь-ласка,як вчинити правильно...Нам дуже важко це переживати...

о. Володимир

Слава Навіки! Все залежатиме від рішення нареченої. Думаю, що треба почекати, і молитися за добре вирішення.

97Оксана03-07-2017 02:01

Слава Ісусу Христу!

Сьогодні під час прогулянки з чоловіком до нас підійшла циганка і почала просила гроші, ми їй відмовили. Після чого почули у свою сторону незрозумілі слова на їх мові. Підкажіть, будь ласка, чи необхідно переживати? Чи могла вона нам нашкодити?

Дуже надіюсь на Вашу відповідь та пораду.

Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо Ви Християнка, сповідаєтеся і приймаєте Святе Причастя, то чого Вам боятися? Бог сильніший за всякі прокляття.

98Христина13-07-2017 18:51

Слава Ісусу Христу! Отче, чи можна брати за хресну маму розлучену жінку, яка короткий час проживала з іншим чоловіком, а на даний час зустрічається ще з іншим хлопцем?

о. Володимир

Слава Навіки! Ні, бо ця жінка знаходиться в стані постійного гріха.

99Орест20-07-2017 12:00

Слава Ісусу Христу!

Отче, дуже скоро буду хрестити дитину. Питання до Вас полягає в наступному. Чи можу я взяти за хреного батька, мужчину який одружений але поки що не взяв шлюб. Це єдиний мій претиндент, і в майбутньому він має намір взяти шлюб. Дякую за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Нажаль, ні. Коли візьме Шлюб, зможе бути кумом.

100Галина20-07-2017 17:34

Слава Ісусу Христу! Підкажіть будь ласка, як нам краще поступити.?! У нас в сім'ї хворіє дитинка. Знайома, яка прислуговує в церкві, знаючи нашу складну життєву ситуацію, нещодавно подарувала нам Величезну вервичку, яка була багато літ назад привезена з Ватикану, і розміщувалася на статуї Матері Божої, яка розміщена в Капличці. За певних обставин, можливо через вплив років. Недавно у статуї обломалися руки, її полагодили і Вервичку замінили на меншу.

Чи можемо ми тримати в домі подаровану нам вервичку (вона розміщена над сімейними фото) чи потрібно її повернути до храму?

Оскільки в деяких членів нашої родини є певні перестороги, щодо неї. Оскільки на вервичку на протязі багатьох років, безліч людей молилися, щось прохали для себе. І тепер вона знаходиться у нас в помешканні...

о. Володимир

Слава Навіки! Люди молилися не на вервичку, як Ви пишете, а до Богородиці, яка тримала цю вервичку! Питання, яким чином та пані роздобула ту вервичку? Якщо їй її подарували, а вона подарувала Вам, то не бачу жодних перешкод. Моліться до Богородиці на цій вервичці.

101Надія03-08-2017 15:58

Слава Ісусу Христу!

Прошу сказати як часто і коли у вас в храмі проводиться єлеопомазання? І чи можна просто так підійти до священника і попросити про це таїнство?

о. Володимир

Слава Навіки! Свята Тайна Єлеопомазання у нас уділяється по потребі конкретним тяжко хворим людям. Якщо відчуваєте себе тяжко хворою, звертайтеся безпосередньо до священика.

102Вікторія06-08-2017 08:05

Слава Ісусу Христу!Я б хотіла запитати ,чи можна тримати фану під час критичних днів?

Вдячна за відповідьgrin

о. Володимир

Слава Навіки! Можна

103Христина06-08-2017 21:17

Слава Ісусу Христу! Підкажіть Отче, чи можливо молитися за примирення з хлопцем, якщо відчуваю що це моя людина дана долею. Але як я помиляюся, можливо молитва допоможе мені це зрозуміти і перетерпіти. Так як наснився мені сон у якому ми жили разом біля храму, який будується. Знаю, що Церква

до снів ставиться як до гріха. Прошу вашої поради

о. Володимир

Слава Навіки! Молитися за примирення не тільки можна, але і потрібно і дуже корисно. А в сни вірити не треба.

104Інна08-08-2017 22:29

Слава Ісусу Хритсу! Чи можна вважати вплив нечистої сили на людину через пороблення, порчі та одержимість з допусту Божого однаковими; чи можливо поробленя – це зовнішня одержимість(коли злий дух не вселяється в людину, а діє на нього зовні), а одержимість з допусту Божого – це внутрішня одержимість(коли злий дух вселяється в саму людину)? Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю що так. Але не раджу над цим особливо сильно роздумувати.

105Оксана13-08-2017 18:03

Слава Ісусу Христу!Підкажіть будь ласка Отче як і куди можна можна подати скаргу на священника,який сказав взяти двохрічну дитину і вийти з церкви стояти на вулицю,бо дитинка підійшла до престолу під час проповіді і захотіла поцілувати ікону,дитина не пищала,не кричала,не заважала отцеві взагалі,тільки взяла маму за руку і привела ло престолу і показала щоб підняти її.Священник сказав що це не вистава,якщо дитина не вміє себе поводити в церкві то щоб з нею не приходити або стояти на вулиці.Чи має право так поступати священнослужитель?Ми приїхали до батьків в село Новосілки Яворівського району,прийшли в неділю до церкви помолитись,так як ходимо у Львові і змушені були покинути літургію на проповіді і піти з дитиною додому!

о. Володимир

Слава Навіки! Зверніться до канцелярії Львівської Архиєппархії, м. Львів, пл. Св. Юра 5

106Володя21-08-2017 21:35

Слава Ісусу Христу!

Ось знову насварив на свою маму за те що вона постійно мені докоряє, що я і то, і те не так роблю. Як ми сьогодні разом вийшли на вулицю моя мама зразу почала сварити мене за те що я защепив куртку, а її краще розчіпити. Налив трохи води на підлогу зразу чую докори що я не так роблю. Ці докори мене дуже нервують. Я переважно відповідаю в тому ж стилі. Але зараз я відчуваю що не маю більше сил постійно сваритись з мамою. Просто нервів уже не хватає.

Я усе життя живу з мамою. Близької людини у мене немає, крім мами. Мені уже 28 років.

Мама заспокоює мене що скоро мені буде легше бо вона їде у Польщу і її не буде близько.

Як перестати нервуватись і більше не сваритись із своєю мамою? Дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Моліться щодня за маму.

107Ольга28-08-2017 17:50

Слава Ісусу Христу! Прошу допомоги!!! Для того, щоб обвінчатися потрібно мати документи про хрещення. Мій наречений народився у Молдові, у Кишиневі, і хрещений у православній церкві, а вінчатися ми будемо у греко-католицькій церкві. Зараз не маємо можливості взяти ту довідку , оскільки нам сказали, що потрібно туди їхати в архів шукати, а мама нареченого не пам'ятає коли він був хрещений, навіть в якому році. Хресні батьки є там в Кишиневі, але вони не хочуть цим займатись. Що робити в такій ситуації? Чи можна хреститись 2 рази? Чи це буде гріхом?

о. Володимир

Слава Навіки! Хреститись два рази не можна! Прийдіть до Церкви з мамою нареченого і ми це питання швидко вирішимо.

108Володимир28-08-2017 22:31

Слава Ісусу Христу. Отче, в мене запитання:

1) що потрібно робити з срібним хрестиком який я зараз? я собі хочу купити інший хрестик, але боюсь викидати, в мене сім'я віруюча і я також, боюсь викидати. Якщо б це деревяний був, можна було б розломати і закопати, так я чув роблять, оскільки з землі прийшло дерево, нехай і в землю йде. А от що робити з срібним? боюсь здавати в ломбард.

2) в мене є гріх великий, я вкрав вдома золотий хрестик з ланцюжком і здав в ломбард, нікому не сказав і досі, і навіть не знаю чий він, чи мій чи когось з моїх родичів. На сповіді сказав, відмолив, навіть в 2 цервах, але всеодно не спокійно на душі, що мені варто зробити?

о. Володимир

Слава Навіки! Хрестик викидати не можна, в ломбард не здавайте! Принесіть до Церкви і священик порадить, що зробити.

109Наталія01-09-2017 22:27

Слава Ісусу Христу! Ніколи не була одружена і не була у шлюбі. Мене турбує наступне питання, у мене почались відносини з чоловіком у якого є діти. Одружений і у шлюбі він не був. Мати його дітей тягнула час (щодо одруження) і зраджувала йому, коли він був на заробітках. З нею він не бачить своє майбутнє. З дітьми спілкується і помагає їм. Я християнка і для мене подружнє життя без шлюбу не можливе. У нас добрі, щирі відносини. Ми поважаємо і любимо один одного. Чи можемо ми взяти шлюб у майбутньому? Чи не буде це гріхом для нас і чи не відіб’ється на нас у майбутньому. Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Потрібно краще вивчити ситуацію. Прийдіть до священика на розмову. Теоретично, він вільний (бо не брав шлюб) і Ви вільна, то ж можете брати шлюб. Тут питання його обов'язків що до дітей, скільки дітей (?), адже якийсь певний час він з нею жив разом. Тому краще ці та інші речі вияснити безпосередньо в розмові із священиком.

110Василина06-09-2017 14:41

Слава Ісусу Христу! Хочу запитати, чи може жінка хрестити дитину подруги, але ця подруга вже є хресною у дитини цієї жінки?

111Василина06-09-2017 14:51

Отче, ще маю питання: чи може бути хресною мамою рідна мама? І якщо ні, то що потрібно робити?

о. Володимир

Слава Навіки! http: // olha-church.org.ua /web/ sv-tajna-hreshhennja - уважно прочитайте цю сторінку.

112Читач06-09-2017 18:15

Слава Ісусу Христу! Скажіть чи є гріхом спроби досягти, одержати щось, що, як здається, не є Божою волею? Поясню: наприклад, довший час важко знайти собі подружнього партнера або позбутися певної хвороби, незважаючи на постійні молитви про це. В такому випадку багато хто кажуть, що швидше за все, на те про що просиш немає Божої волі і потрібно змиритися. Але якщо людина при цьому і далі наполегливо, всім силами буде намагатися досягти цього, чи буде це гріхом (ніби людина діє всупереч Божій волі,не погоджується на Божу волю щодо неї)? Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Христос навчив нас як молитися: "хай буде воля Твоя, як на Небі так і на землі". А в городі оливному, перед страстями так молився: "Якщо можеш, візьми від мене цю чашу, але не моя, але Твоя нехай буде воля..." Молитися про сповнення Божої Волі ніколи не буде гріхом. А якою є Воля Божа - не нам судити, зокрема у Вашій ситуації. Так що моліться.

113Богданна07-09-2017 22:17

Всечеснійший о.Іване Слава Ісусу Христу!

З великою повагою та болем в серці звертаюся до Вас за розясненням: сьогодня,7 вересня 2017 р.Б., на Божественній Літургії о 18 годині, о.Когут дозволив собі зі святими Тайнами в руках, коли мої вуста вже були відкриті для їх прийняття, некоректно запитати чи я сповідалася? та ще й коли? я відповіла, що так і що це було 15 серпня... Тайни я прийняла, але на душі неспокійно...в голові відразу зринуло, що отець негідно і не канонічно поступив. Я ж не запитую, чому коли Ви вчилися Богословії в підпіллі, у Владики Стернюка, отець Богдан в Лєнінграде "изучал Православие"? А Канонічне право чому не вчив?

Якщо Ви не зможете мені відровісти, то переконана, що Владика Ігор знайде для цього можливість.

PS. Для мене це не страшно, я загартована ще отцем Винницьким, а от згіршення для інших...для молоді зокрема (після мене до прийняння Святих Тайн йшла молода, років 16-17-ти дівчина з ознаками патології, так от отець і їй поставив ці ж запитання...)

Багато крапок у тексті, бо і багато незрозумілого.

Бажаю нам всім витривалості, мудрості і Божих ласк

Слава Ісусу Христу!

п.Богданна

о. Володимир

Слава Навіки! п.Богданна, добре було б, якби Ви підійшли до о.Івана особисто і про це йому розповіли.

Пробачте, що відповідаю я, а не о.Іван (причина дуже проста: я трохи ближче до комп'ютера, бо адмініструю сайт smile ) То ж зі своєї точки зору спробую відповісти. Наша Церква знаходиться при в'їзді до Львова, а тому дуже часто її відвідують багато туристів. Часто буває так, що в часі Святої Літургії, коли багато людей приступає до Св. Причастя, ці туристи також підходять і хочуть Причащатися. Вони бачать, що йде багато людей і думають, що можна всім без винятку приймати Святе Причастя. Серед таких є часто люди, які ніколи не сповідалися (а часом навіть і не хрещені) і не розуміють взагалі суті Св. Причастя. Щоб запобігти зневаженню Святих Тайн, можемо делікатно запитати чи були вони у Святій Сповіді. Деколи навіть таке запитання є корисним, бо ті люди вперше йдуть до Сповіді! Так цілком несподівано вдається навернути до Бога не одну душу. Звичайно, своїх людей, які щоденно практикують Святе Причастя ми знаємо. о.Богдан служить в нашому храмі порівняно недавно, всіх ще не знає, тому напевно так сталося. Вибачте.

114Настя10-09-2017 16:49

Слава Ісусу Христу!

Підкажіть будь ласка планую взяти шлюб з чоловіком греко-католиком, а сама православна. Чи це можливо?

о. Володимир

Слава Навіки! Можливо, але про це Ви повинні сказати священику, коли прийдете записуватися на Шлюб.

115Богданна14-09-2017 10:02

Слава Ісусу Христу!

Отче Володимире дякую за відповідь, однак всі прекрасно розуміють про що саме йдеться. Ваше пояснення занадто вже делікатне...не будемо і надалі заміняти формою зміст. А чи не здається вам, що людина, яка з благими намірами прийняти Ісуса у Святій Євхаристії, будучи в стані Освячуючої Ласки, при такій поведінці священника, щонаймеше згіршується? Не говорю вже про те, що згідно канонів священник НЕ має права під час Євхастії ставити запитання, чи не так? Це не його гріх, а людини, яка недостойно приступила до Причастя.Потім можна все питати і т.д.

Дякую за Ваш час, особистий, о.Володимире. Прошу не витрачати часу на відповідь, Господь Сам все поставить на свої місця. Згадуватиму в молитвах...Прошу зрозуміти - я не знаю, не знайома з о.Богданом. Не маю наміру створити йому проблеми чи образити його - просто хай порадиться з тими, хто знає і не робить так, як раніше робив, за совєтів. ..Марне писати і марне читати. Йдемо вперед!!!

З повагою

Хлава Ісусу Христу!

PS До того ж, не ношу вже цього навіть в голові, бо ще 8 вересня приступила до св.Сповіді...Мир нам і З Богом!

116Наталя14-09-2017 16:18

Слава Ісусу Христу!

Отче звертаюсь до вас за порадою.

Ми з чоловіком одружилися 1 рік тому, маємо дитинку, живемо у моїх батьків. У чоловіка і батька дуже напружені відносини, і через це дуже часто виникають конфлікти, інколи я розумію що половину тих сварок які виникають можна було б уникнути, якщо б ми жили окремо. І більше так не можу.. батько мені наговорює на чоловіка, а чоловік на батька..а я нікому не можу виговоритись..

Я Батьків люблю і чоловіка також.

Конфлікти виникають найчастіше через те, що батько хоче допомоги біля хати, а чоловік нервується і лінується це робити, а батько не розуміє, як то не допомагати тому що сам роботящий..і я тата в цьому розумію, і інколи чоловіка розумію, що йому важко звикнути(ми живемо у селі, а чоловік до одруження жив у місті). Я йому пояснюю, що потрібно допомагати, а чоловік каже, що я батька захищаю,а його ні, і тільки батьків слухаю.. він таким чином віддаляється від мене, каже щоб ми йшли жити окремо, знімати квартиру.. що він не хоче разом з батьками жити.. але я йому пояснюю що нам і так важко фінансово потягнути все, тому що дитинка є і не тільки.. а так самим прийдеться все тягнути..і батьки переконують, що краще біля них, вони нам з внучкою допоможуть, тільки щоб чоловік допомагав..але кожного разу все зводиться до одного до скандалу..І батько каже:" бачиш я тобі казав на ньому не одружуватись..і" але я чоловіка люблю і він мене любить.. просто чесно не хочу образити батьків і не хочу чоловіка від себе відштовхнути. батьки дуже люблять внучку!!!

Але в мене відчуття провини складається перед батьками, коли я піду жити окремо і внучку заберу..

Отче порадьте,як бути..

о.Володимир

Слава Навіки! На мою думку, краще якби Ви пішли жити окремо. А батьки хай приходять в гості бавити внучку. Оце Батькове: "бачиш я тобі казав на ньому не одружуватись..." згодом Вас розлучить.

117Олеся19-09-2017 17:29

Слава Ісусу Христу! Отче, мені 18 років і уже понад 5 років я живу у важких стресах та депресіях. А все тільки тому, що дуже не впевнена в собі! Три роки тому я захворіла та перебувала у важкому стані, адже випробовували сильну фізичну біль. Я знала, що це моє випробовування і так я зможу прийти до Господа! Знаю, що це буде звучати дивно та наяву я бачу ті речі, які не видимі для інших очей! Це світлі постаті я думаю, що це Янголи, адже вони не одноразово захищали мене від лукавого! Я щиро вдячна своїм рідним, що довіряють мені та не насміхаються з того, що розказую їм! Та мене мучить одне запитання. Зовсім недавно мені приснився покійний друг, який загинув кілька років тому! Я задала йому два запитання та він дав відповідь на них. Перше запитання звучало так: Ти прийшов до мене, щоб забрати із собою? Він відповів, що я буду жити, адже попереду велике майбутнє! А друге запитання про те: Чи я буду щаслива? Він відповів, що я буду дуже щаслива! Ось мене мучить запитання, чи я можу довіряти цьому сну? Адже напередодні я молилася до Всевишнього, щоб він дав мені відповідь: Чи чекає мене у житті щось добре? Адже я дуже розчарувалася в житті!! Отче скажіть чи можу я брати цей сон до уваги? Буду дуже вдячна за відповідь!

о. Володимир

Слава Навіки! Перша Божа Заповідь забороняє нам вірити у сни. Сон може бути наслідком тих, чи інших переживань чи інформації, які мозок в стані спокою, якщо можна так сказати, обробляє. Тому сни часом бувають відображенням нашої діяльності під час дня. Чим живемо, то і сниться. Тому не придавайте великого значення снам.

118Вероніка22-09-2017 10:52

Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть будь-ласка чи можна позичати весільний рушник під ноги? Дякую за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Не бачу якоїсь проблеми.

119Олеся22-09-2017 20:43

Пробачте, я думаю відповідь на моє запитання знаходиться не тут.

о. Володимир

Слава Навіки! А про що йдеться ?

120Алла24-09-2017 10:59

Слава Ісусу Христу!

Прошу Вашої допомоги. Я поховала батька 2 тижні тому. Вже двічі він приходить до мене уві сні надзвичайно злий, агресивний і виганяє мене з дому з лихими словами і прокльонами. Слід сказати, що за життя він саме так і поводився із своєю сім'єю, адже зловживав алкоголем. Ми завжди бігли йому на допомогу і "витягували" із важких хвороб, запоїв і травм. Однак все повторювалось знову і знову аж до смерті.

Можу сказати що з моменту смерті я одразу простила батькові оті всі неприємні слова, бійки і прокльони. Зараз згадую лише все хороше про нього і неодноразово говорю йому що простила і образи не тримаю.

Однак дуже лякають ці сни, адже він в кожному сновидінні все зліший і агресивніший стосовно мене. Боюся засинати.

Дякую за допмогу.

о. Володимир

Слава Навіки! Замовте за нього Службу Божу і моліться за упокій його душі.

121Наталя24-09-2017 20:09

Слава Ісусу Христу! Отче, в мене до Вас таке питання. Нещодавно я дізналася, що мій чоловік мені зраджує. Живемо разом 7 років, в нас дитина. Не знаю як маю вести себе тепер. В серці поселилася образа і біль, з якими не можу впоратися. Не знаю що маю робити. Поможіть будь ласка порадою, дуже Вас прошу...Дякую...

о. Володимир

Слава Навіки! Називаємо себе християнами. І цей титул зобов'язує нас жити так, як жив Христос. І поступати так як Він поступав. Ап. Петро тричі відрікся Христа, а Він пробачив і поставив Петра головою Церкви... Юда зрадив, а Христос лагідно напоминав його. Робіть і Ви так само... А перед усім, моліться щоденно за свого чоловіка.

122Наталя26-09-2017 06:43

Слава Ісусу Христу! Отче, в мене до Вас таке питання. Нещодавно я дізналася, що мій чоловік мені зраджує. Живемо разом 7 років, в нас дитина. Не знаю як маю вести себе тепер. В серці поселилася образа і біль, з якими не можу впоратися. Не знаю що маю робити. Поможіть будь ласка порадою, дуже Вас прошу...Дякую..

о. Володимир

Слава Навіки! Пробачити. Від себе можу запропонувати подружні реколекції 17 - 19 листопада. Програма розрахована на спілкування між чоловіком та дружиною, і повірте, приносить хороші результати. Звертайтеся до мене особисто.

123Оксана02-10-2017 09:03

Слава Ісусу Христу! Чи проводиться Свята Сповідь та Причастя в храмі Ольги та Єлизавети в будні дні? Якщо так, то коли?

о. Володимир

Слава Навіки! Читайте тут на сайті в розділі "Богослуження/розклад Богослужінь"

124Гість05-10-2017 18:39

Слава Ісусу Христу! Поясніть що означає слово "чесний" у церковному вжитку ("чесні дари", "всечесні отці","чесного хреста","чеснішу від херувимів...").

о. Володимир

Слава Навіки! Це слово, вжите до "чесні дари","чесного хреста","чеснішу від херувимів..." висловлює велику повагу (порівнюємо до святості, чистоти, без жодної вади чи пороку і т.д.) Чесний = правдивий, без фальшу, лицемірства. Всечесний отець мав би намагатися таким бути smile Тому, коли священика так величаємо, висловлюємо йому повагу і довіру, тим самим спонукаючи його бути таким: чесним, правдивим, без фальшу і лицемірства. Також високо вшановуємо Святу Тайну Священства, яку Христос йому дарував і яка через нього освячує нас.

125Мирослава14-10-2017 21:50

Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть чи несеться панахіда до церкви коли ідуть наречені до сповіді?

126Олеся18-10-2017 00:17

Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь-ласка, як правильно вчинити. В родичів в холодильнику лежать посвячені яйця. І лежать вони вже пару років...Спершу не їли бо боялись що зіпсулись, а потім не знали що з ними робити. Так досі й не знають... Одні люди радили залишити десь в парку чи лісі птахам і тваринам, інші радили закопати десь в землю. Підкажіть як правильно поводитись з зіпсованою але освяченою їжею?

о. Володимир

Слава Навіки! Так і зробіть, як Вам радили.

127Галина19-10-2017 10:32

Слава Ісусу Христу, скажіть будь ласка чи можна взяти шлюб у храмі Ольги та Єлизавети якщо обоє є православними?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо обоє наречених є переконаними і практикуючими вірними православної церкви, то взяти шлюб у храмі Ольги та Єлизавети УГКЦ є неможливо і нелогічно. Адже Шлюб уділяється в церкві, до якої наречені належать, в якій живуть, яку підтримують, з молитов якої постійно користають і за неї моляться. Інша справа, якщо наречені тільки охрещені в православній церкві, але до неї не ходять, то ж напевно і назвати їх православними також не можна. Зверніться до священика, щоб вияснити справу.

128Наталія27-10-2017 09:11

Слава Ісусу Христу!

У мене така проблема. Дізналась про зраду чоловіка. Відчувала давно що зраджує але по перше не хотілось в це вірити,а по друге коли пробувала говорити з ним запевняв що ні. І ось декілька днів тому признався що зраджує близько року. Ми у шлюбі 8 років, маємо двох прекрасних доньок. Колись була впевнена, що не зможу пробачити зраду, а тепер, як би мені не було боляче хочеться зберегти сім'ю.Чоловік просить вибачення щодня але спілкування з іншою не припинив. Тай важко це буде оскільки працють разом і бачаться кожен день. Що робити не знаю. Підкожіть, як поступити? Дякую. З повагою Наталія.

о. Володимир

Слава Навіки! Пробачити. Від себе можу запропонувати подружні реколекції 17 - 19 листопада. Програма розрахована на спілкування між чоловіком та дружиною, і повірте, приносить хороші результати. Звертайтеся до мене особисто.

129Руслан27-10-2017 13:06

Слава Ісусу Христу! Скажіть чи буде вважатися гріхом читання науково-практичної (медичної, психологічної та інш.) літератури про статеві стосунки? Наприклад, таке читання при підготовці до одруження. Чи це буде вважатися читанням нечистої літератури, яка провокує нечисті думки та спонукає до нечистоти?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо читання такої літератури провокує нечисті думки та спонукає до нечистоти, то його треба уникати, бо це нагода до гріха. А добровільно наражати себе на нагоду до гріха - це гріх.

130Гість27-10-2017 13:13

Слава Ісусу Христу! Чи є в УГКЦ таке поняття як "духовна прелєсть" (про яку багато говорять православні священики-коментатори)? Чи можна уявляти собі певні духовні образи чи сцени (наприклад, святих під час молитви до них; Ісуса Христа під час Причастя- ніби це Він причащає; певні біблійні сцени під час молитви Вервиці і т.п.)? Такі уявлення часто виникають самі по собі, сприяють кращій молитві та просто заспокоюють. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Духовна прелєсть - це не що інше як гордість з приводу духовних успіхів. Коли людині здається, що вона вже дуже багато досягла в духовному житті так, що може не вважати на поради інших, навіть духівників. А ще гірше, коли така людина починає радити іншим, осуджуючи всіх, хто живе не так як вона. Важчого стану, мабуть, годі знайти. А уявлення, про які пишете, не є шкідливі, а навпаки корисні, бо сприяють духовним розважанням над подіями Святого письма.