Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Завжди май перед очима Господа, бо Він спасає тих, що уповають на Нього." (Св.Єфрем Сирійський)

Архів запитань до священика (4)

Переглядів: 25035Коментарі: 0

Слава Ісусу Христу!

Підкажіть, будь-ласка, що робити із небажаними іграшками/одягом/речами подарованими нашій дитині особою, яку моя сімя зараз певною мірою уникає/боїться (через небезпідставні підозри її у причетності до ворожіння, приворотів, неадекватну поведінку, настирливість у переконаннях, завдання моральної травми родичам за містичних обставин, постійні заздрощі молодій сімї і тп.). Дехто з родини переконаний, що ця людина займається всяким ворожінням і недобрими ділами, тому настирливо рекомедують ці іграшки або спалити, або передарувати комусь. Я хоча й не хочу вірити у цю причетність до поганого, та факт на обличчя - як тільки я витягаю ці забавки моя дитина стає неспокійною, боїться, притуляється до мене міцно, плаче і уся аж труситься від страху (хоча інші нові забавки бере залюбки, вийнятком є лише ці). Я пробувала покропити їх свяченою водою, дитина одну з них таки взяла у руки, але потім довго була неспокійною і погано спала. Після цього ці іграшки заховані далеко в шафі на балконі. Передаровувати іншим дітям чи віддавати у сиротинець боюсь, щоб не нашкодити іншим діткам.Також найпершим що подарувала ця особа була маленька вервичка, яку вона настирливо рекомендувала покласти немовлятку під подушку.

о. Володимир

Слава Навіки! На вервичці треба молитися, а не тримати під подушкою. Іграшки можете віддати бідним. Часто сповідайтеся і приймайте Святе Причастя і нічого Вам не зашкодить. Якщо дитина боїться, приведіть її до священика, нехай прочитає над нею молитву.

василина 

2015-01-05 в 15:06:50

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ. скажіть будь-ласка я тримала до хлопчика, тепер мама його носить другу дитину і знову хоче мене в куми чи можна.

о. Володимир

Слава Навіки! В Церковному праві про це нічого не написано, а тому можете поступити на свій розсуд.

Володимир 

2015-01-06 в 06:56:27

Слава Ісусу Христу. Дякую, що ви є отче Володимире, за ці питання і відповіді. Смачної вам вечері і гарної коляди. В мене таке питання: в нашій церкві багато говориться про аборти, статистика також дуже і дуже сумна!!! Чому на парафіях не закликають і не проводять такого звичаю, як духовне всиновлення ненародженої дитини??? Адже знаю коли людина духовно всиновлює ненароджену дитину то дає її право на життя.

о.Володимир

Слава Навіки! Немає богословського обгрунтування такого звичаю. Церква не практикує закликати до звичаїв (а їх є багато різних), які не мають богословського обгрунтування (наука Церкви, Святе Письмо, твори отців Церкви).

Христос Раждається!Чи може спастись людина,яка збудила в собі щирий жаль і покаялась перед Богом в тяжких гріхах без сповіді причастя і єлеопомазання,тобто коли не було можливості приступити до цих таінств?

о.Володимир

Славіте Його! У випадку небезпеки смерті треба збудити в собі щирий і досконалий жаль. Досконалий жаль - це жаль за всі гріхи з любові до Бога, недосконалий жаль - жаль зі страху перед карою за гріхи.

Катерина 

2015-01-08 в 14:59:23

Христос народився!!! Так склалося в моєму житті, що я покохала чоловіка (перший раз в житті - по-справжньому). Я знала, що він проживає в цивільному шлюбі з жінкою, яку не любить. Згодом дізналась, що вона вагітна. Я намагалась його забути, але все було марно. Ми продовжили зустрічатись. Зараз його дитині пів року. З жінкою їх поєднує лише спільне місце проживання - вони навіть не спілкуються. Мене мучає совість і я задаю собі питання - якщо ми залишимось разом, чи зможемо ми бути щасливими, зважаючи на ці всі обставини. Дуже потребую Вашої поради.

о. Володимир

Славіте його! Думаю, що варто послухати голосу своєї совісті і припинити з ним стосунки. Адже стосунки без шлюбу є тяжким гріхом.

Христос народивя .... Скажіть будь-ласка в мене постійні головні болі і присутній страх мені порадили піти до Отця в Церкву попросити відчитати мені молитву чи це можливо?? Наперед дякую за відповідь...

о.Володимир

Славіте Його! Так, це можливо.

Христос ся Рождає!

О.Володимир,ми з дружиною незабаром очікуємо на нашу першу дитину і почали обдумувати над тим,хто нашій майбутній дитині буде за Хресних Батьків. Коли почали розглядати кокретних претиндентів, то виявилась одна незрузумілість,яку ми хочемо щоб Ви нам допомогли вирішити.

З Хресною Матірю все гаразд(нею буде рідна сестра дружини),а от з Кумом(Хресним Батьком) якраз і є та проблемаsmile.За кума ми хочемо взяти мого найкращого товариша ще зі школи,але в народі(в селі звідкілля я є родом) побутує така думка,що кумувати не може та людина,в котрої ти вже сам є за кума(тобто я є Хресним Батьком його першої дитини,то значить він вже не може бути Хресним моєї дитини)

Ми звичайно не віримо в це і навіть до цього часу не чули,але хочемо почути Вашої думки!

Дякуємо!!!

о. Володимир

Славіте його! Церковне право про це нічого не пише. Думаю, що це звичаї.

Маріанна 

2015-01-11 в 16:45:59

Христос Раждається!

Чому в нашому обряді в особливий спосіб треба молитися за душі померлих на 9-й , 40-й день і на 1 річницю від дня смерти. І де у ці дні, відповідно, перебуває душа померлого.

о. Володимир

Слава Навіки! Читайте на нашому сайті в розділі "календар \ задушні дні"

Христос Народився! Мої батьки коли мене хрестили дали мені одне ім'я, а в свідоцтві про народження інше, і називають тим ім'ям яке вписали у свідоцтво. Напишіть будь-ласка Отче,як бути з тим іменем яким мене хрестили. І чи вважається це гріхом для батьків?

о.Володимир

Славіте Його! Використовуйте двоє імен: Мар'яна-Тетяна. Чи вважається це гріхом? Тяжко сказати, потрібно знати чому вони так роблять, і чому при Хрещенні так поступили.

Володимир

2015-01-20 в 11:45:49

Христос Хрещається!

Скажіть будь-ласка під час служби Божої на Івана Хрестителя тримав хоругву сам ( так сталося що хлопець який мав взяти іншу хоругву з пари взяв наступну по парі). Батьки говорять що це погано...Можна почути Вашу думку...Дякую

о. Володимир

Славіте його! Не хвилюйтеся, служіть і далі щиро Богові. Хіба можна казати, що Хоругву тримати це погано?

Ярослав Невідомий

2015-01-20 в 17:32:44

допоможіть будь-ласка, розійшлися(ну вирішили побути окремо) ми з дівчиною,пройшло 2 місяця і я захотів аби вона поревнувала і розказав її подрузі по пяній шо я був в друга в іншому місті вдома і там була дівчина яка захотіла зі мною переспати,але я відказався з нею займатися сексом,бо я любив і люблю свою дівчину,але подруга каже шо не вірить мені і каже шо я зрадив її,і розказала то подрузі,я сам то хотів дівчинв розказати тіпа аби вона поревнувала,але дівчина не вірить мені каже шо зрадив її,це знають всі мої друзі тепер,зараз дівчина пробачила мені але каже шо не може мені вірити поки та дівчина чи той друг не поговорять з нею,я забрехався дуже,совість мучить правди не хочу сказати бо ніхто говорити не буде зі мною і дівчина справді покиене мене,вона любить мене а за правду може зненавидіти,я не знаю шо мені робити(((

о. Володимир

Славіте його! В житті завжди треба говорити правду. Неправда - це гріх. Стосунки з дівчиною також треба будувати на правді і без гріха. Треба Вам сповідатися.

Чи може спастись людина з недосконалого жалю без сповіді(якщо не було можливості перед смертю?)

о. Володимир

Катихизм Католицької Церкви:

1452 Якщо жаль походить з любові до Бога, любленого понад усе, він називається «досконалим жалем» (жаль із любові). Такий жаль відпускає легкі провини; він відпускає також смертні гріхи, якщо містить у собі сильну постанову висповідатися (Пор. Тридентський Собор: DS 1677), як тільки це буде можливо.

1453 Жаль, який називається «недосконалим» (або аttrіtіо), також є даром Божим, спонукою Святого Духа. Він народжується з усвідомлення мерзотності гріха або зі страху перед вічним прокляттям та іншими карами, які загрожують грішникові (жаль зі страху). Таке діяння сумління може почати внутрішній процес, який може завершитися, під впливом благодаті, сакраментальним розрішенням. Але сам собою недосконалий жаль не може принести прощення тяжких гріхів, однак готує до його прийняття в таїнстві Покаяння (Пор. Тридентський Собор: DS 1678; 1705.).

Христос народився!Отче, тут є доволі багато відповідей про дошлюбні стосунки, але є мамою дівчини, яка вступила в статеві стосунки попри мою заборону, прохання, сльози. Більш того, вона чекає на дитину. Я у відчаї, бо бачу і свою в тому провину. Досі я думала, що добре виховувала свою дитину, але помилилась. Донька ніколи не була легковажною, чи як тепер кажуть незакомплексованою. Для мене її така поведінка була шокуючою. Свій поступок (статеві стосунки) вона пояснила так, вони люблять одне одного і збираються одружитися. Вагітність стала несподіванкою для них обох (принаймні мені так здалося). Діти збираються одружитись і взяти шлюб. Я їм про це наголосила і вони обоє погодились. З батьками хлопця я ще не знайома, вони зі слів доньки віруючі люди. Переживаю, як зустрінуть мою дитину і звістку про її вагітність.

Щиро кажучи, я сама сповідаюся далеко не так часто, як до цього заохочує церква.Чи маю я на сповіді сказати священнику про таку проблему в моїй сім'ї і як мені будувати стосунки з тепер уже обома моїми дітьми. Дякую, що так багато і змістовно відповідаєте, чимало почерпнула для себе у Ваших відповідях.

Наталія 

2015-01-31 в 14:12:21

Слава Ісусу Христу! Моїй родичці 8-річній дівчинці батько подарував книгу "Матильда" Роальда Даля,також, її товаришка теж читає цю книжку, визнану найкращою в світі дитячою книжкою. В ній головна героїня 4-річна Матильда має батьків, що її не розуміють. Батько-шахрай, що обдурює людей продаючи авто із прокрученим назад спідометром, вчить сина шахрайству, а дівчинку картає і вживає лайливі слова, які подаються в тексті, також, автор книги вживає лайливі коментарі щодо людей, поведінка яких неправильна. На мою думку цілеспрямовано інформувати дітей, яким чином можна образити інших людей все-таки не варто, а якщо вдома відбудеться суперечка, а дитина буде кричати на когось з родичів такими фразами як у книзі.

Матильда мститься своєму батьку, намазавши його капелюх сильним клеєм і він його одягнув і не міг віддерти. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Цю книжку не читав, але згідний з Вами, що потрібно бути дуже пильним у виборі літератури для дітей.

Христос Рождається! Скажіть будь ласка щоб взяти шлюб що для цього потрібно ? і коли можна звернутися до Вас за подальшою інформацією ?

о. Володимир

Слава Навіки! Читайте на нашому сайті в розділі "інформація \ Св. Тайна Подружжя"

Богдана 

2015-02-02 в 16:00:30

Христос Народився!Підкажіть, будь-ласка, що це може означати...сон в якому я в кімнати і на стелі пляма, чомусь мені здається, що то темні сили і я намагаюсь їх прогнати обзиваючи "це" брудними словами і кажу, щоб "воно" йшло геть...відкриті вікна і двері. Та от, коли та пляма відривається від стелі, вікна і двері зачиняються, та пляма кружляє...і через якийсь час передімною постає Ісус із сумним виразо обличчя і дає мені в руки каплю (схожу на велику кулю). Страх і паніка охопила мене, я починаю плакати і та капля тріскає...Ісус відвертається від мене. Тоді я всім серцем прошу не покидати і не відвертатись від мене, захлинаючись від сліз. Звідкись беру знову каплю і ридаючи, триммаю її в руках. Ісус повертається обличчям до мене і усміхається.

о. Володимир

Слава Навіки! Снів не розгадую, і сам в них не вірю і Вам не раджу снами перейматися smileПерша Заповідь Божа "Не будеш мати інших Богів крім Мене" забороняє різного роду гадання, також і розгадування снів.

Христина

2015-02-03 в 02:54:32

Слава Ісусу Христу.

Мій хлопець вже мав жінку і був шлюбований, але прожили разом вони 2 місяці, і офіційно їх розвили менше ніж через рік після одруження. Причина була в тому що вона їому зраджувала, і цьому є підтвердження. А також багато хто говорить що вона займалася ворожінням, і її подруга сказала їому шо вона не може мати дітей взагалі, а вона казала шо це просто невелике захворювання яке можна вилікувати, але на той час головна причина розлучення була зрада, тому що про дітей він взнав вже після, і то перевірити він це зараз вже не може. Зараз ми з ним вже разом більше як 2 роки і хотіли б одружитися. Як їому уневажнити церковний шлюб, і чи це взагалі можливо? Дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Зверніться до Церковного суду.

Христос Народився!

Підкажіть, будь ласка, чи може жінка тримати дитину до хресту під час місячних? Наперед дякую за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Можна. Докладніше читайте в архівах запитань, там вже є відповіді на такі запитання.

Слава Ісусу Христу!

Чи варто жити без любові і терпіти знущання чоловіка?

Опишу свою ситуацію. В шлюбі з чоловіком 8 років. Розписувались і вінчалися (чи то як дань моді чи вже й не знаю), мабуть через вінчання довго так і витерпіла це спільне життя... Тому що для мого чоловіка шлюб і сім"я не мали чомусь великого значення. З самого початку чоловік почав пити, практично через день, не зупиняло навіть те, що невдовзі в нас народився син. По домашньому господарству не допомагав і т.п. Потім втратив роботу, заробляти він дуже не прагнув, нас практично утримували мої батьки. І потім нарешті почалися побої, бив так, що я вся була в синцях на очах в дитини. П"янки тоді, до речі, не дуже припинилися. Всього і не перекажеш, суцільне пекло... Коли подала рік тому на офіційне розлучення, ніби остепенився. Період затишшя... Хоча запої і зараз бувають, і відношення як до речі. Дійсно хотіла вберегти сім"ю, хоча зараз думаю навіщо? Навіщо оце все терпіла і хіба Бог дає на таке благословення? Ми так і не розлучились, але моє кохання після оцього всього десь зникло. Я не хочу народжувати від нього дітей, хоча дуже хочу ще діток. І зараз я зустріла чоловіка який покохав мене і якого покохала я, навіть не думала, що моє очерствіле серце ще здатне любити. Він кличе мене заміж і знаєте, йому я вірю. І хочу церковного розлучення. Скажу відразу, що чоловікові я не зраджувала у фізичному плані. Що порадить мені церква? Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Відразу зауважу, що такого поняття, як "церковне розлучення" в нашій Церкві нема. Церква розглядає важність Вашого шлюбу. Прошу звернутися до Священика на своїй парафії і докладно викласти справу.

Христина 

2015-02-09 в 14:03:18

Слава Ісусу Христу! Отче хотіла б запитати - якщо ми обидвоє я і мій майбутній чоловік хочемо взяти шлюб у Римсько - Католицькій Церкві, якщо ми греко - католики - що ми маємо зробити за правильне. які перші кроки?

о. Володимир

Слава Навіки! Першим кроком мало б бути Ваше звернення до пароха Греко-Католицької Церкви, до якої Ви, як Греко-Католики, належите. Всі подальші кроки він Вам пояснить.

Отче, в мене до Вас таке запитання.Ми з моїм хлопцем збираємось одружитись - розписатись і повінчатись, і мій майбутній чоловік хоче взяти за дружбу свого найкращого друга,але він був одружений і зараз розведений.Зі своєю колишньою жінкою були тільки розписані, шлюбу не брали.Чи може він у такому випадку бути у нас на весіллі за дружбу?Чи так не можна, і Церква має заперечення, підкажіть будь ласка Отче,багатьох питала, і ніхто не знає?Одні кажуть, що можна, інші - що ні.Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Церква вимагає в часі Шлюбу двох свідків. Всі інші вимоги регламентують народні звичаї.

Слава Ісусу Христу! о.Володимире, я і моя наречена хотіли б у церкві Св.Ольги і Єлизавети отримати Св. Тайну Подружжя. скажіть будь-ласка, скільки коштуватиме отримання Св. Тайни Подружжя?

о. Володимир

Слава Навіки! Святі Тайни в нас не продаються smile Тому, думаю, що ставити питання "скільки коштуватиме отримання Св. Тайни Подружжя?" недоречно. А от, що потрібно для того щоб в нашій Церкві отримати Святу Тайну Подружжя читайте на сайті в розділі "інформація"

Слава Ісусу Христу ! Скажіть, будь ласка, чи можна жити разом, якщо ми є розписані, а шлюб буде в травні ???

о. Володимир

Слава Навіки! Жити разом без шлюбу є тяжким гріхом! Людям, які чинять такий гріх, Церква відмовляє у Святім Причасті і розрішенні від гріхів у Св. Сповіді.

Слава Ісусу Христу! отче хотіла вас запитати чи варто мені звертати увагу на мої сни,так як один мені приснився перед тим як повісився мій двойорідний братовий два роки тому( мені приснилась пуста вирита могила біля моєї тьоті по бабі),а зараз за два дні до смерті моєї сестри свекра мені приснилось що я блукала по тому ж таки цвинтарю і шукала чиюсь могилу і таки не знайшла бо незнала чию шукаю але у вісні була впевнена що це добра людина,а на другий день він помер бо хворів на рак,я незнаю що мені думати про це все,чи варто вірити в це,як ви кажете....? ще є один недолік після того як я дізналась що мій сусід (43 роки мав) помер від тієї ж хвороби що і в мене(це чорна хвороба)а це пройшло вже 3 роки я не можу знайти собі спокою,бо ті страхи що в мене були до того зміцніли і стали ще більшими,мене тепер переслідує страх щоб і зімною таке не повторилось(бо минулого року я мала припадок що тривав 15 хвилин не менше,і дістала ЧМТ) і в мене тапер є ще гірші страхи я собі не даю ради з ними,а коли чую про смерть в родині то мені ужасно робиться,і я неможу через це ходити на похорони,бо мене дуже сильно ці страхи мучать,на мене манія находить що мертвець прийде замною адже це не важко,ще би іно одну ЧМТ і все я на там тому світі.Чесно кажучи я взагалі ще дивуюся як то Бог того сусіда забрав адже він просто впав до трави і задихнувся,а мене пощадив і залишив адже я вдарилася добре до асвальту мала кровотечу,і мені страшно що зімною може бути і ще не один такий випадок і що іншим разом все може зовсім інший мати кінець,ось цього я найбільше боюся,окрім того що в мене як в епілептика і без того є сильні страхи(аура) можливо ви чули,то я ще за це переживаю,воно мені спокою не дає,і тому я тепер боюся ходити на похорони (щоб після мертвеця моя черга не надійшла) словом я живу в постійному страсі і незнаю що мені робити,що ви би порадили,буду дуже вдячна...?

о. Володимир

Слава Навіки! В сни вірити не можна. Просіть священика, щоб читав над Вами молитви. Також проконсультуйтеся з приводу страхів у лікаря.

Слава Ісусу Христу !!! Отче, скажіть, до якого покоління родичі не можуть одружуватися ???

о. Володимир

Слава Навіки! До четвертого ступеня включно. Зверніться до священика хай Вам порахує, бо покоління і ступінь різні речі.

Слава Ісусу Христу! Хотів запитатись як Церква відноситься до того, що деякі люди коли святять пасхальний кошик йдуть до 2-3 церков з тим же кошиком, і кілька разів святять його, мені одна жіночка розказувала як вона одного разу коли святили кошик то які церкви коло будинку були в ті всі і пішла. Я здивувався але боявся і незнав що сказати

о. Володимир

Слава Навіки! Посвячувати любу річ потрібно лише один раз.

Слава Ісусу Христу. Отче, моя сестра заміжня вже більше 10-ти років, в сім'і 2 дітей. Чоловік багато п'є, зраджує, принижує, зневажає і дуже сильно іі б'є. Останній раз побив до струсу мозку,на лиці була гематома. Душив іі, бив каструльою, руками і навіть дуже грубий і важкий стакан розбив ій на голові. І попередні рази бив дуже сильно з наслідками для іі фізичного і морального здоров'я. До дітей ставиться так собі...полоскотати і купити йогурт це весь прояв його батьківства . а один раз чула як казав своій мамі по телефону, що хоче пороздирати ій і дітям роти і бачити іх не може. Вона не хоче від нього йти бо вважає це гріхом. Порадьте будь-ласка, отче, що ій робити? Я його врозумити не можу. Вона молилася за нього, я молився, але його не міняє. І подоброму і по злому...нічого не помагає

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо дійсно є в сім'ї насильство, Церква може дозволити т. зв. сепарацію, тобто окреме проживання одне від одного. Нехай звернеться до свого священика на парафії, він детально розслідить справу, і все пояснить.

Катерина

2015-03-22 в 13:08:01

Слава Ісусу Христу !!! В нас весілля буде в травні ....чи можна жити разом (ми вже розписані), але без статевих стосунків ???

о. Володимир

Слава Навіки! Не можна, бо будете в постійній спокусі до гріха. А наражати себе та інших на спокусу вже буде гріхом. Існує також поняття прилюдної пристойності. Чи будете всім сусідам і родині пояснювати, що живете без статевих стосунків? smile Залишилося витримати лише місяць! smile

Слава Ісусу Христу!

Хотіла б отримати Вашу пораду.

Чотири років тому, перебуваючи на 5-6 тижні вагітності,переживаючи, на жаль, суперечливі почуття (в т.ч. і деяке небажання), втратила дитину. Саме тоді, коли вже звикла, по-доброму, до думки про материнство. На сповіді про це сказала, однак згадка залишилася. Які духовні й молитовні зобов'язання потрібно виконувати у такій ситуації? Чи це вважається гріхом?

Дякую за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Добре було б обговорити це в духовній розмові із священиком. Оскільки з коментаря невідомо всіх обставин як гріха, так і того, як Ви це визнали на Сповіді.

Слава Ісусу Христу!

Ще одне запитання (до попередніх). Якщо з гріхів сповідалася, але часом вони згадуються з певним неприємним відчуттям, це означає, що ці гріхи не "відшкодовані"?

Дякую за відповіді.

о. Володимир

Слава Навіки! Порадьтеся із своїм Духівником. Можливо потрібно якоїсь особливої покути, або відшкодування завданої кривди.

Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, якщо священик призначив спокуту "Десять розаріїв" - це означає, що її треба виконати в один день, чи в декілька?

о. Володимир

Слава Навіки! Треба це запитати в того священика, який призначив цю покуту. Не знаю, що Він мав на увазі smile

Слава Ісусу Христу! Моя мама, їй 62 роки, ще ні разу в житті не сповідалася, живе з чоловіком, який брав шлюб з першою жінкою, вже 37 років. Чи може вона посповідатися і причаститися?

о. Володимир

Слава Навіки! Прийти до священика потрібно обов'язково і обговорити всі обставини їх життя. Розрішення в Сповіді і Святе Причастя залежить від її каяття і постанови поправитися.

Людмила 

2015-03-29 в 21:34:10

В мене 2 рази була затримка у місячних. Я не знаю чи була вагітна, не перевіряла. Вколола укол для початку місячних. Все відбулося. Чи про таке говорять на сповіді? Коли затримка відбулася втретє, я пішла на УЗІ. Виявилося, що не вагітна. А тепер мучить совість, що було попередні рази, тепер вже не повернеш і не перевіриш. На сповіді про перший раз сказала як про переривання вагітності, а тепер сумніваюся , чи не наговорила на себе. Я заплуталася. Як мені тепер бути?

о. Володимир

Раджу на Сповіді сказати все так як Ви тут написали. Тут також відіграє роль з якою метою ви робили укол. Якщо тоді у Вас був намір перервати вагітність, то сам намір вже є тяжким гріхом. Ще раз розкажіть про все це на Сповіді.

Слава Ісусу Христу !

Турбую вас по одному своєрідному, ні в якому випадку не провокативному, питанню ... Може, воно здається абсурдним, але останнім часом дуже цікавить мене ... Чи не могли би Ви розповісти про будні священика ? Чим відрізняються вони від днів святкових ? А то, роздумуючи чим займається сучасний священик, в думку приходить: "Відправляє службу, веде уроки в школах, здійснює треби" ... Але чи є якийсь спеціально відведений на це час ? Коли здійснюється сповідь, похорон, вінчання ? Якщо можна, на прикладі, міського священика ... І чи не підкажете якусь літературу по цій темі ? Дякую ...

З повагою, Андрій ...

о. Володимир

Слава Навіки! Цікаве запитання! Справа в тім, що буднів у Священика немає smile бо в церковному календарі кожен день є свято одного, або кількох Святих smile Літератури про будні щось не зустрічав. Здебільшого всі пишуть про щось особливе. Священик живе молитвою. Як і кожен християнин, священик кожен день починає і закінчує молитвою. Протягом дня, чим би не займався, пам"ятає про присутність Божу. Окрім звичайних молитов, священик має обов"язок молитися Церковне правило (т.зв. Часослов) за своїх вірних. Отже, зранку Утреня, Час перший, далі Свята Літургія, Час третій, протягом дня Час шостий і Час дев"ятий, ввечері Вечірня, Повечір"я, пізно ввечері Вечірні молитви, Північна. Окрім того, щодня читає Святе Письмо, також щось із духовної літератури, готується до проповіді. Це крім требів, сповіді відвідування уроків в школі і т.д., які звичайно відбуваються за узгодженим графіком. Також священики відвідують семінари та лекції, для поглиблення своєї духовної формації. Час від часу (принаймі раз в рік) священик має обов"язок брати участь в духовних вправах (реколекціях), де в молитві і роздумуваннях проводить час в монастирі, чи в реколекційному будинку. Поміж тим займається і звичайними сімейними справами: пильнує дітей, ходить до магазину smile платить комунальні послуги smile навіть деколи хворіє, як і всі smile Я, наприклад, зараз займаюся прафіяльним сайтом, і відповідаю на запитання (0.55 год.) smile Ось такі будні smile

Отче. Ми молода сiм'я. Я завагiтнiла. Але в цей перiод у нас була сiмейна криза. Сварки. Ми вдвох дуже хотiли дитину! В мене почалась кровотеча. Ми вдвох молились "Отче Наш". Дитинка завмерла. Я не знаю в чому причина. А якщо це нашi сварки вплинули на здоров'я? Як в нас може бути все як ранiше добре, якщо ми можем бути виннi у втратi дитини?

о. Володимир

Вам обом потрібно сповідатися з цього гріха. Шануйте одне одного, любіть і живіть не кожен для себе, а одне для одного, а обидва для майбутніх своїх дітей. Адже Ваша взаємна любов не належить тільки Вам, але і Вашим дітям. Тому Ви не вправі розпоряджатися своїми стосунками як заманеться. Причиною сімейної кризи є самолюбство, тоді кожен думає тільки про себе. Подружжя - це жертва для подруга. Живіть так, щоб Вашому чоловікові було з Вами добре. І він хай так робить. Тоді і Ви і Ваші діти будуть щасливі. Мені дуже шкода, що у Вас так сталося.

Слава Ісусу Христу! Як правильно на сповіді покаятися (сказати священнику) що я завагітніла до шлюбу?

о. Володимир

Слава Навіки! Так і сказати: завагітніла до шлюбу

Володимир 

2015-04-03 в 09:44:20

Слава Ісусу Христу.В мене є старі релігійні газети де є на них ікони,а також пусті бутилочки з олійок де теж є ікони.Вони мені не потрібні.Що з ними робити, і як їх утилізувати???Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Газети можна спалити. А пляшки з олійок можна закопати в якомусь освяченому місці (на пр. під Хрестом на цвинтарі)

Світлана 

2015-04-03 в 13:01:42

Слава Ісусу Христу!!!

Хотіла Вас спитати чи можна під час місячних вінчатися?

о. Володимир

Слава Навіки! Можна. Читайте на цю тему відповіді в архіві запитань.

Слава Ісусу Христу!

Шановний о.Володимир, підкажіть яких дій вимагається щоб повноцінно навернутися (повернутися) до Церкви після певного часу перебування в організації свідків Єгови? В дитинстві був хрещений по церковному, проте пізніше (в віці 13 років) через вплив близьких родичів почав ходити до свідків, а також був там охрещений. З часом розчарувався в їхніх вченнях, перестав брати активну діяльності організації, останніх пару років взагалі не контактую з ними. Потроху долаючи соромязливість і страх та упередження, почав відвідувати церкву. Проте розумію, що навряд чи маю моральне (та мабуь і церковне) право брати повну участь в богослужіннях та приймати причастя. Висповідатися ніяк не наважуюся, боячись осуду священика. Також переживаю за осуд інших віруючих, коли дізнаються що я колись залищив церкву. Що б Ви мені порадили в першу чергу зробити? І чи вимагається від мене якихось особливих дій?

Вдячний за відповіді.

о. Володимир

Слава Навіки! Вітаю Романе з наверненням! Однією із дій навернення до Церкви є щира Сповідь. Але перед тим раджу, все таки, перебороти страх і прийти на розмову до священика, який не осудить Вас, а навпаки допоможе, пояснить як і що робити далі. Чекаємо на Вас. якщо буде потрібна додаткова інформація, пишіть на e-mail сайту, або сюди.

слава Ісусу Христу, отче що Ви можете порадити мені, як неодруженій людині, з приводу, такої ситуації, щоб не грішити?

Якщо за індивідуальними особливостями організму, життя без статевих зносить, порушує гормональний дизбаланс організму, що негативно впливає на серцево-судинні, та статеві функції, це з одної сторони!

А з другої дошлюбні такі стосунки є гріхом!

о. Володимир

Слава Навіки! Одружуйтеся. Беріть шлюб у Церкві і живіть повноцінним подружнім життям, народжуйте дітей, долаючи всякий "дисбаланс" smile А дошлюбні стосунки якраз і створюють дисбаланс у відносинах між хлопцем і дівчиною, руйнуючи статеву гармонію, гармонію любові, тому дошлюбні стосунки і є важким гріхом.

Вікторія 

2015-04-08 в 06:02:48

Слава Ісусу Христу!

Чи вважається гріхом шлюб між родичами (братом і сестрою) в 4-ій степені?

о. Володимир

Слава Навіки! Існує перешкода до шлюбу до 4-го ступеня включно! Але щоб правильно вирахувати ступінь зверніться до священика (бо ступінь і покоління це не одне і те ж).

Слава Ісусу Христу. Підкажіть будь-ласка в який ще можна прийти на сповідь до вашого храму?

о. Володимир

Слава Навіки! Щодня з 8.00 і з 18.00.

Слава Ісусу Христу. Підкажіть будь-ласка в який день можна ще прийти на сповідь до вашого Храму ?

Слава Ісусу Христу!Отче,я католичка,одружилась з чоловіком,який із сім"ї баптистів, сина ми охрестили в Костелі.Матір мого чоловіка неодобрювала нашого вибору з чоловіком, скоро моєму чоловіку виповняється 33 роки, він не охрещений,ходить як і я до Костелу.Його матір, спочатку була налаштована проти мене, оскільки я категорично відмовилась міняти віру,після народження сина постійно принижує мене,мою церкву ,що ми нищий сорт,а вони баптисти вищий сорт,я постійно намагалась уникати конфліктів,але після народження сина вона почала зневажати не тільки мене ,ай моїх батьків,принижувати.Тепер вона ,ще більше стала злішою,так як боїться,що її син охреститься і стане римо-католиком, і ми зможемо взяти шлюб.У нас маленьке містечко,баптисти почали обливати брудом мою сім"ю,постійні плітки,то говорять по місті, що у мене коханець, то що я марнотратка і ще й гірші речі.Ми із чоловіком любим один одного,добре живем між собою,він заступається за мене, але я незнаю,як боротися із цим всім,ми вже думали з чоловіком просто виїхати з міста ,але сину 4 місяці і зараз отче це неможливо,будь-ласка підскажіть як вцій ситуації діяти ,просто немає уже сил терпіти постійні приниження ?

о. Володимир

Слава Навіки! "Блаженні ви, коли вас будуть зневажати, гонити та виговорювати всяке лихо на вас, обмовляючи мене ради. Радійте й веселіться, бо нагорода ваша велика на небі; так бо переслідували пророків, які були перед вами." (Мт. 5.11-12). Звичайно, добре було б, щоб Ви проживали окремо від батьків. Шукайте такої можливості. А ще треба, щоб чоловік охрестився і взяти Шлюб. Про це щодня моліться! І за ворогів моліться. Якщо будете любити і довіряти одне одному, перебувати в молитві і Ласці Божій, ніхто не в силі Вам зашкодити.

Слава Ісусу Христу! Підкажіть будь ласка як можна замовити сорокоуст і яка ціна?

о. Володимир

Слава Навіки! Сорокоусти - це молитва за померлих (парастас), яка служиться в часі Великого Посту. В нашому храмі подаєте записані імена своїх померлих сестрі монахині (в крамничку в притворі храму). Пожертва добровільна.

ХРИСТОС ВОСКРЕС! Отче, підкажіть будь ласка доки говориться ХРИСТОС ВОСКРЕС!

о. Володимир

Воістину Воскрес! До вечора середи перед святом Вознесення.

Христос Воскрес! Отче скажіть будь ласка православні у великодній тиждень в пятницю святкують Життедайне джеро свято і освячують воду чи є таке свято в цей день в греко католицькій церкві. Дякую

о. Володимир

Воістину Воскрес! Про таке свято в Православній Церкві я не чув (в календарі теж не зауважував). Це скоріше може якийсь місцевий звичай. В Католицькій Церкві такого свята нема.

Христос Воскрес !!! Отче, скажіть чи можна в неділю в храмі молитися на колінах ???

о. Володимир

Воістину Воскрес! Неділя є днем радості з приводу Воскресіння Господнього. Ставання на коліна є виявом жалю, смутку з приводу гріхів. Тому логічно є в неділю молитися стоячи.

Слава Ісусу Христу. Хотіла Вас дещо запитати. Я сама православна, тому звертаюсь до людини, яка не належить ні до московського ні до київського партіархату. Мені нещодано сказали, що якщо я хрещена в УПЦ Київського патріархату, то моє хрещення не дійсне, і мені треба перехреститись в московському. тому у мене зараз з цього приводу дуже багато сумнівів, з одного боку я віру в те хрещення, яке отримала в дитинстві, і не хочу робити великий гріх перехрещенням, а з іншого боюсь взагалі бути не охрещеною. Підскажіть, як правильно вчинити?

о. Володимир

Слава Навіки! Хрещення можна приймати один раз в житті. Католицька Церква визнає важною Святу Тайну Хрещення в усіх Православних конфесіях. "Перехрещуватися" в інші конфесії - це нісенітниця і гріх.

Христос Воскрес! Отче, маю таке питання. Мого чоловіка хрестили іменем Юрій, цивільне імя в нього Володимир. Коли ми брали шлюб, то дали його на цивільне імя, бо про це імя при хрещенні забули. Скажіть чи є дійсним шлюб? Чи потрібно брати новий з цим іменем з яким він охрещерий? Маємо дитину 6 років і зараз чекаємо ще одну. Дякую.

о. Володимир

Воістину Воскрес! Шлюб береться раз в житті! Пам"ятаєте, на шлюбі Вас священик питав: Чи маєш добру і непримушену волю взяти собі за чоловіка того Володимира !!!ЯКОГО ПЕРЕД СОБОЮ БАЧИШ!!! Сподіваюся, що тоді Ви бачили перед собою Володимира (він же і Юрій) smile Якщо так, то Шлюб важний smile

Слава Ісусу Христу. Підскажіть будь-ласка як нам вирішити проблему. Коли христили дитину, хресна не повністю очистилася, як виявилося. Тепер в дитини на личку алергія,як твердять лікарі, але нічого не допомагає.Як нам бути? Чи є в церкві служби, чи певні дні, щоб це виправити, адже ми молоде подружжя і відповіді досих пір не знайшли. Завчасно дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Алергія у дитини немає нічого спільного з тим, що "хресна не повністю очистилася". Це забобон. Принесіть дитину до священика на молитву.

Христос Воскрес!В мене така ситуація моя сестра кличеть мене тримати її дитину до хресту але в мене місячні чи можна бути хресною.Будь ласка відпишіть!!!

о. Володимир

Воістину Воскрес! Можна. Такі запитання вже були, читайте архів.

Христос Воскрес!Скажіть будь ласка розклад сповіді.

о. Володимир

Воістину Воскрес! Читайте на нашому сайті в розділі Богослужіння.

Христос Воскрес!

Мене досить давно турбує думка іти вчитися на священника, проте на даний час я вчуся за зовсім іншою спеціальністю… Порадьте як відчути чи це бажання є правдивим і потрібним мені. Як зрозуміти оту тонку грань між вподобанням і покликанням всього життя. І якщо була б така можливість, скажіть, який вік максимальний для вступу в навчальні заклади такого релігійного спрямування.

Наперед дякую!

о. Володимир

Воістину Воскрес! Що до покликання прошу радитися в свого духівника (священика сповідника). Це делікатна тема, тому через інтернет боюся щось радити. Що до віку, зайдіть на сайт Львівської Духовної семінарії, там прочитаєте.

Наталія 

2015-05-07 в 06:29:03

Христос Воскрес!Отче,що би ви рекомендували,коли не можливо розпізнати неплідні дні(4 місяці після пологів і ще не відновився менстр.цикл),я проти контрацепції,чоловік не стримався і віддав перевагу перерваному ст.акту. До причастя без сповіді не йде. Але що дальше? Наперед дякую за пораду.

о. Володимир

Воістину Воскрес! Спостерігайте за відновленням циклу. Стримуйтеся від статевого співжиття, або знову зачинайте дитину smile. Ну а з гріха треба сповідатися, якщо вже так сталося. Раджу відвідати "школу народжувати" в нашій Церкві (вівторок 16.30), там порадьтеся що до відновлення циклу, плідних та неплідних днів.

Анжеліка 

2015-05-08 в 08:28:29

Христос Воскрес!

Отче, не пригадую де, але читала, якщо під час служби Божої і молитви позіхати, то це означає що людина одержима злим духом. Чи це правда? Хвилююсь, оскільки і за собою помічала що позіхала..

о. Володимир

Воістину Воскрес! Думаю тут не варто перебільшувати. Позіхати можна з багатьох причин (бракує повітря, не виспалися). Очевидно, коли позіхаємо бо нудно стояти і молитися, коли робимо це недбало, то буде гріх. Але про одержимість говорити - це перебільшення.

Христос Воскрес. Я вже напевно писала, але знову прошу поради. Я живу з чоловіком в шлюбі 12 років. Все добре ззовні але стільки пережито. Я дуже вразлива, емоційна переживаюча. Коли я виходила заміж він трохи пив і я пообіцяла Матері Божій молитися вервичку кожен день крім суботи та неділі щоб він перестав пити і Матінка допомогла. Потім зявилися проблеми...Дякую. Шкода що немає сповіді через інтернет. Аж трохи легше стало. Христос Воскрес.

о. Володимир

Воістину Воскрес! Найперше дякую п. Галю за щирого листа! Публікую його не повністю (трохи задовгий smile ну і з певних причин (бо зачіпає делікатні інтимні речі) Не бійтеся щиро сказати це на сповіді! Священик теж людина і має свої слабкості, і розуміє всі слабкості людини. Не осудить, і погано про Вас не подумає, але дасть пораду. Бог теж все знає і "розуміє" Вас. Тому сповідатися і говорити про це треба кожного разу. А що до сповіді через інтернет, то все таки добре, що такого немає smile

ХРИСТОС ВОСКРЕС!!!ОТЧЕ ДАЙТЕ БУДЬ ЛАСКА ВІДПОВІДЬ НА МОЄ ЗАПИТАННЯ!!ЧИ МОЖНА БРАТИ ШЛЮБ ПІД ЧАС СВЯТОЇ ЛІТУРГІЇ ?????В НЕДІЛЮ,ДЯУЮ!!!

о. Володимир

Воістину Воскрес! Узгодьте це питання із священиком, який уділятиме Вам Шлюб.

Володимир 

2015-05-20 в 08:49:00

— Христос Воскресе!

Батюшка я избил свою (несколько хороших ударов без кулаков: пощечина, по заднице) после того как она довела меня до ярости.

История началась из того что меня друг пригласил после работы отметить его д.р. в мужской компании, без жен. Вечером когда я собирался жена начала капать мне на мозги что я ей вру за д.р. и еду только для того чтоб изменить ей. И начала мне говорить: "чтоб я долго не был ибо не пустит в дом", начала 2-х летней дочери говорить что я плохой отец, что она тоже поедет с подругой мне изменять. Я на все это только смеялся и в шутку говорил: "да сегодня буду гулять с девчонками". И старался уйти в другую комнату и не слушать. Но она везде за мной ходила и одно и тоже говорила. Я ей объяснил что посижу и приеду домой (пить алкоголь не буду так как за рулем). Но она начала меня толкать, грозить мне разводом, говорить что заберет у меня доченьку и я ее больше никогда не увижу. Это меня и привело до сильнейшей ярости.

Что мне делать в такой ситуации? Кто в этой ситуации больше нагрешил?

о. Володимир

Воістину Воскрес! Згрішили обидвоє. Раджу обом сповідатися і просити одне в одного прощення. В сім"ї маєте довіряти одне одному. Якщо немає довіри - це біда. Сподіваюся, що Ви вінчалися в Церкві? Якщо так, то гарантом Вашої довіри має бути Господь, перед яким Ви складали присягу. Зробіть крок назустріч першим: попросіть в дружини пробачення, скажіть що Ви її любите і довіряєте їй що Вона Вас ніколи не зрадить.

Володимир

2015-05-23 в 08:30:33

Слава Ісусу Христу! 18-19 липня відбудеться Всеукраїнська проща до Зарваниці. Чи буде церквою організована поїздка?

о. Володимир

Слава Навіки! Поки що не можу відповісти, слідкуйте за оголошеннями в Церкві.

Слава Ісусу Христу!

Отче, я хочу завагітніти, але остатня спроба півроку назад була невдала (був викидень, не було добре запліднено). Скажіть будь ласка за які гріхи Бог карає? Я здорова, але отримати благословення не заслужила...

о. Володимир

Слава Навіки! "Бог є справедливий суддя, за добро нагороджує, а за зло карає". Так каже нам одна із правд нашої віри. Кари заслуговує людина, яка вчинила хоча б один гріх. Адам і Єва вчинили всього один гріх, гріх непослуху, а як тяжко покарані були! Тому казати, що Богові немає за що нас карати, було б неправильно. Але найчастіше не Бог, а людина сама себе карає необдуманими вчинками. До прикладу, часто молоді люди не здають собі справи з того, що грішать статевим співжиттям до шлюбу. А цей гріх тягне за собою цілий ланцюг наслідків, аж до втрати почуття любові одне до одного, а навіть і до розлучення. Та і багато інших гріхів є, наслідки яких пожинаємо вже в цьому житті...

Але також неправильно було б вважати, що неплідність є карою за гріх! Адже в історії Спасіння читаємо про багато випадків неплідності, коли Бог готує подружжя саме в такий спосіб до сповнення своєї Волі (Захарія і Єлисавета, Йоаким і Анна, Авраам і Сара...). Тому раджу це прийняти Вам з покорою і відданням на Волю Божу. Господь добре знає коли дати Вам дитину. Моліться!

Слава Ісусу Христу! Минулого року ми з дружиною брали шлюб у вашій церкві. Дуже гарно і приємно було! Проходили передшлюбні науки, дуже важливі і повчальні для нас. Самі ми не зі Львова, але це місто нас познайомило. Місяць тому у нас народилась донечка. Хрестин ще не було. З кандидатурами хресних вже визначились. Хресна зі Львова (сестра дружини), хресний - мій рідний брат. Але він зараз закордоном і приїде десь аж в липні. Чи дозволяє церква хрестити дитинку через 2-3 місяці після народження? Чи шукати іншого хресного?

Якщо можна, до кого звернутись безпосередньо про хрестини у вашій церкві? Наперед дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Зверніться до священика в нашому храмі.

Ростислав 

2015-05-31 в 20:23:25

Слава Ісусу Христу, чи можна посповідатись вдома перед Іконою, чи краще в церкві?

о. Володимир

Слава Навіки! Перед Іконою помоліться, але до Сповіді потрібно прийти до Церкви.

Слава Ісусу Христу!

Отче,скажіть будь-ласка чи правельно коли чоловік і жінка не в церковному шлюбі давати вивід жінці,і ще одне чи має право священник цю пару сповідати і причасчати.Наперед щиро вдячна.(Багато чого бачу у селі моєму неправельного на мою думку)

о. Володимир

Слава Навіки! Поговоріть про це із своїм священиком. Часто буває, що священик не знає про все, а може і Ви всього про тих людей не знаєте?

Cлва Ісусу Христу!!Чи можна сімейній парі йти за свідків на весіллі7?

Слава Ісусу Хресту.

В мене таке питання:

Я з дівчиною живу громадянським браком і ми вирішили одружитись і повінчатись, але тут і виникла проблема... Я хрещений в православній церкві і моя дружина теж, але вона ходить в костьол і хоче вінчатись там. А чи можна нам в костолі вінчатись? І де хрестити майбутніх наших дітей?

о. Володимир

Слава Навіки! Ви мусите визначитися до якої Церкви Ви і Ваші діти будуть належати. Також добре було б знати чому саме Вас христили батьки в православній Церкві. Може іншого священика тоді не було? (Греко-католицька Церква була в підпіллі) Добре вивчіть цю справу, Церква для Вас і Ваших дітей має бути одна на все життя.

Володимир 

2015-06-08 в 13:50:38

Слава Ісусу Христу.Мене просять бути хресним батьком дитини, але батьки не живуть в церковному шлюбі.Як в такій ситуації діяти.Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Стаючи Хресним Батьком, Ви берете на себе обов"язок релігійного виховання похресника. Якщо Батьки не дадуть дитині доброго прикладу і побожного виховання, то повинні це зробити Ви. Тому йдучи за Хресного в таку сім"ю, маєте усвідомити собі свою відповідальність. Жодних перешкод щоб стати Хресним батьком цій дитині нема. А батькам нагадайте що жити без шлюбу тяжкий гріх.

Слава Ісусу Христу! Отче дуже вас прошу помолитись за мого хлопця!мені 18 років йому 25, в нас має бути весілля в вересні місяці! Але є одна проблема, ми вже зустрічаємось 3 роки і хлопець притримувався на роботі не довше 2 місяців, і завжди причина не в ньому, то працівників на складі забагато то фірма тривалий час не може відкритися, таке враження що хтось наворожив! Дуже вас прошу попросіть Божої милості! Я вже молюсь цілий час згадуючи це прохання але результату немає ніякого! Дуже вам дякую!

Слава Богу)

Що треба відповідати різним сектам,зокрема Свідкам Єгови коли вони звинувачують традиційних християн католиків і православних, та кажуть ,що церква на протязі своєї історії запозичила з поганських релігій традиції для вшановування християнських свят?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо Ваш співрозмовник шукає дійсно Бога, то щоб йому відповісти треба знати конкретно, що він має на увазі. Тобто, в яких святах і з яких поганських релігій і що конкретно було запозичено? А на порожні узагальнені і видумані звинувачення відповідати взагалі немає сенсу. Тим більше, якщо співрозмовник не шукає правди. Свідки Єгови, це ті які втратили правдиву віру. Вони самі називають себе дослідниками, тобто не тими хто вірує, а тими хто досліджує. Тому в дискусіях вони прагнуть відібрати віру в інших, а взамін нічого не можуть дати, бо не мають. Суцільна духовна порожнеча перемішана з юдаїзмом і примітивними, далеко не філософськими чи релігійними дослідженнями на кшталт: "не можна їсти кров"янку, бо там душа". Тому, як на мене, дискусії з цими людьми є зайві і безплідні, даремна трата часу.

Наталія 

2015-06-18 в 10:21:45

Слава Ісусу Христу!Отче,чи можна молитись за людину,яка вчинила самогубство?І ще одне запитання,в нас народився син і дочка(10 років) запропонувала його назвати Богдан,ми так і назвали,але її подружка сказала,що таку гарну дитину так погано назвали і моя дочка почала встидатись,називаючи братика Даном.Я їй кажу,що вона відрікається від Бога,якщо так чинить.Її друзі атеїсти,вони не винні,що їх батьки теж атеїсти,але так як ми практикуючі християни,ми не маєм встидатись Бога.Я своїй дочці пообіцяла,що обов'язково запитаю священика,чи я не перебільшую,що це є гріх.Так з нетерпінням чекаєм на вашу відповідь.Наперед дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Ви їй добре пояснили. А молитися треба за всіх охрещених.

Слава Ісусу Христу!Отче, хочу спитати у вас поради. Незнаю, що робити, мені 20 років, я зустрічаюся з хлопцем рік часу, все йде до весілля. Але з ним останім часом щось не так, постійно злий, нервовий і зі мною поговорити не хоче (ми далеко один від одного, бачимося раз на 3-4 місяці). Нерозумію чи то в мені проблема, чи можливо у нього проблеми на роботі (він військовий). Вже близько тижня не можу з ним ніяк порозумітися. Отче, що ви мені порадите? Дякую, Вам, дуже!

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю Вам потрібно частіше розмовляти між собою, і в процесі розмови з'ясуйте причину такої поведінки.

Слава Ісусу Христу!

Кажуть,що Бог не чує молитву заміжньої жінки без хустки на голові,чи правда це?

о. Володимир

Слава Навіки! Для того, щоб молитва була вислухана, маємо наполегливо вчитися молитви. Молитва має бути щирою і уважною. Христос навчив нас як маємо молитися в молитві "Отче Наш". В Євангелії знаходимо багато порад щодо доброї молитви. Уважно читайте. А хустка, чи щось іншого на голові, тут ні до чого. Важливо не те, що на голові, а те, що в голові і в серці.

Слава Ісусу Христу, отце мене цікавить таке питання: ми з дівчиною православного хрещення, чи можемо ми брати шлюб у католицькій церкві ? поясніть

о. Володимир

Слава Навіки! Ходиться про те, не де Ви Хрещені, а до якої Церкви Ви сьогодні належите, де сповідаєтеся, приймаєте Святе Причастя. Якщо обидва католики, то в католицькій. Якщо обидва православні - то в православній, якщо хтось один православний - то можна і в католицькій Церкві брати Шлюб. Прийдіть на розмову до священика, він підкаже.

Слава Ісусу Христу!

Маю на совісті величезний гріх, і, можна навіть сказати, залежність... (частину коментаря видалено з етичних міркувань)... Підкажіть будь ласка як маю про це сказати на сповіді? Яку покуту ви б дали? Що робити, щоб спокутувати цей гріх назавжди? Якщо посповідаюсь, то чи маю я знову задувати такий гріх на наступній сповіді? Наперед дуже вдячна за відповіді.

о. Володимир

Слава Навіки! Визнайте на Сповіді цей гріх так, як Ви тут написали. Покута - це річ цілком індивідуальна. Тому краще сміливо прийдіть до Сповіді, там отримаєте пораду і відповіді на всі запитання.

Слава Ісусу Христу! Отче, хочу посповідатись. Підкажіть будь ласка в які години можна це зробити у вашому храмі?

о. Володимир

Слава Навіки! Читайте в розділі "Розклад Богослужінь", а також в попередніх запитаннях.

Cлва Ісусу Христу! В мене запитання до Вас!Чи можливо укласти шлюб, коли ще рік не минув після смерті рідної людини-дідуся? Якщо не буде святкування, а лише укладання шлюбу в РАГСІ?

о. Володимир

Слава Навіки! Укласти Шлюб можна тільки в Церкві, а в РАГСІ можна тільки розписатися. Жити без Церковного Шлюбу є тяжким гріхом. Все решта несуттєве. Якщо збираєтеся жити разом, то візьміть Шлюб в Церкві, розпишіться в РАГСІ, а весілля можете не робити з приводу жалоби.

Слава Ісусу Христу! Отче, в мене дуже довга історія але перш за все я б хотів запитати, це дуже важливо для мене. Чи можуть два чоловіки любити одне одного? Я б хотів написати мою історію вам на елотронну пошту і я щиро вірю ви б мені могли допомогти хорошою порадою. Щпро дякую за увагу.

о. Володимир

Слава Навіки! Напишіть на пошту сайту. Якщо Ви маєте на увазі любов еротичну то це содомський гріх. А братньою християнською любов'ю ми всі повинні любити один одного.

Слава Богу! перш за все хочу вам подякувати за те, що даєте корисні поради і вислуховуєте нас . в мене з*явилася проблема, яку я не можу розв*язати сама і не маю із ким поділитися. я не кохаю свого хлопця , а коли покинула його , він почав різати собі руки і хотів померти. я змушена була повернутися до нього. я боялася ,що його смерть буде на моїй совісті . тепер я знов із ним. я не можу так . що мені робити ? він знає ,що в мене зараз не має до нього почуттів ,але не відпускає мене і ставиться до мене як до непотрібу. а ще я втратила жагу до життя. як мені це виправити? допоможіть мені . наперед дякую. ви єдина надія

о. Володимир

Слава Навіки! Краще буде, якщо Ви прийдете на пораду до священика в храм. Багато чого у Ваших відносинах невідомого.

Доброго дня !

вже другий тиждень поспіль сниться мені хлопець (брат моєї подруги) і вже два рази із суботи на неділю. що може це означати?

я не думаю про нього, а симпатії є лише трішки . і чи правда,що сни із суботи на неділю збуваються?

о. Володимир

Слава Ісусу Христу! Вірити в сни і забобони забороняє нам перша Божа Заповідь. Читайте Катихизм.

Слава Ісусу Христу! Хочу отця запитати: коли у вашому храмі можна посповідатись?

о. Володимир

Слава Навіки! Щодня з 8.00 і з 18.00

Слава Ісусу Христу! На які паломництва можна піти в липні-серпні? чи є якийсь "календар паломництв"? Дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Зверніться в Паломницький центр Львівської Ариєпархії. (пл. Св.Юра 5)

Наталія 

2015-07-15 в 13:50:48

Слава Ісусу Христу!Десь більше місяця я вам задала запитання,і ще до тепер чекаю на відповідь.Я вам ніскілечки не дорікаю,а навпаки розумію,що бракує часу,просто дуже люблю читати ваші розумні відповіді.В мене ось яке запитання:Приблизно 1,5року тому я завагітніла,а чоловік дуже засмутився і навіть перестав зі мною говорити.З часом мене це сильно почало нервувати і коли я з дочкою іхала в поїздку,я з нервів чоловікові сказала,що бажаю,щоб ми по дорозі розбились і тоді він буде мати спокій.За декілька днів в мене стався викидень.Може це я так собі виговорила?Чи маю я про це розказувати на сповіді?Чоловік після цього випадку змінився,коли незадовго я знову завагітніла,він дуже гарно почав до мене відноситись.Наперед дякую і помолюсь за вас,щоб Бог послав благословіння на вас і ваші справи.Слава Ісусу Христу!

о. Володимир

Слава Навіки! Пробачте за пізні відповіді. Дякую також за Ваші молитви, я їх дуже потребую. Що до цього випадку, то висповідатися з цього треба.

Слава Ісусу Христу!

Нам з дружиною запропонували стати хрещеними (батьком і матір’ю) дівчинки дорогих для нас людей. Хрещення буде відбуватися в Українській Греко-Католицькій Церкві. Ми офіційно одружені та плануємо скоро повінчатися. В Православній Церкві (до якої ми належимо) заборонено подружній парі бути одночасно хрещеними батьком та матір’ю, та потім не можна буде нам вінчатися. Роз’ясніть, будь-ласка, як нам діяти в даній ситуації.

Слава Ісусу Христу!

Дякую,Вам)))

Слава Ісусу Христу!

Скажіть,чи можна сфотографуватись зі священником?Чи можна з ними фотографуватись?

Слава Ісусу Христу ! Скажіть будь-ласка чи можна робити 31 жовтня 2015 року весілля , якщо 1 листопада розпочинаються задушні дні ?

о. Володимир

Слава Навіки! Можна, якщо немає інших перешкод.

Волоимир 

2015-07-30 в 10:44:54

Слава Ісусу Христу.Чи може не одружений хлопець або родич померлого, нести труну з покійником.

о. Володимир

Слава Навіки! Може! А чому ні?

Наталія 

2015-08-12 в 13:06:58

Чи можна молитись за самогубців?Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Можна приватно молитися, Церква відмовляє почестей християнського похорону таким особам.

Доброго дня! Маємо таке запитання. Ми з чоловіком хрестилися в православній церкві. Змінили місце проживання, тепер у Львові; хотіли б бути прихожанами церкви Ольги та Єлизавети. Що ми маємо зробити? Й чи маємо щось робити? (певні таїнства, обряди)

Дякуємо!

о. Володимир

Прийдіть до Храму, раді будемо познайомитися smile і про все поговоримо.

Слава Ісусу Христу!

Якщо Бог є всюди і всемогучий,то чому він не зупинить війну.Чому гинуть наші хлопці?Чому багато ппралізованих,хворих,без рук,без ніг?Де він ховається в такий тчжкий для України час?

Добрий день! У світі близько 200 релігій, їх положення часто суперечать одна одній. Яка з них правильна? А може жодна? Ми християни, бо народились в Україні, але чи може місце народження людини бути критерієм істинності її релігії?

о. Володимир

І Вам бажаю доброго дня. Якщо Ви щиро шукаєте Бога і Його правди, Ви Його знайдете. Прочитайте уважно Катихизм Католицької Церкви і там знайдете обгрунтовані відповіді на свої запитання.

Слава Ісусу Христу!Мого тата старший брат(на 2 роки) помер в грудні (народився в серпні),мій тато помер в серпні(народився в грудні).Між смертями два роки різниці.Лікарі казали що тато міг би жити довго.Поясніть причину,може хтось щось зробив?

о. Володимир

Слава Навіки! Співчуваю Вам з приводу втрати найрідніших. Я би не пов"язував це з якоюсь ворожбою. Бог коли хоче дає життя і коли хоче забирає. Смерть для нас, християн, є початком нового Вічного Життя з Богом, якщо на це заслужимо своїм праведним життям на землі. Моліться за померлих.

Світлана 

2015-09-25 в 09:55:26

Слава Ісусу Христу! Ми з чоловіком чекаємо на довгоочікуваного первістка. Молимось кожного вечора і стараємось ходити до церкви. Але сьогодні мені приснився страшний сон: ніби я вже народила, але нашу дитину забрали, бо нас з чоловіком переслідують. Я дуже просила, щоб віддали немовля, вони погодились і ми прийшли на вказане місце. А коли нам вже от-от мали віддати нашу дитину, прийшли якісь незрозумілі поліцаї і намагались забрати ще й мого чоловіка.

Стараюсь не вірити в сни, але цей мене дуже насторожив. З нетерпінням чекаю на Вашу відповідь або ж пораду.

о. Володимир

Слава Навіки! Снів не пояснюю, в них не вірю і Вам вірити в сни не раджу. Живіть спокійно, з Богом і снами не переймайтеся.

Слава Ісусу Христу! Що чекає на жінку, яка зробила аборт ???

о. Володимир

Христос Рождається! Негайно йдіть до Сповіді.

Слава Ісусу Христу! Потрібна Ваша порада. Я хрещена в Православній церкві, проте від коли себе пам"ятаю ходжу в Греко - Католицьку церкву (вона мені ближча до душі). В мене скоро весілля, я б хотіла взяти шлюб в Греко-Католицькій церкві, але не знаю як правильно поступити. Дякую, за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Ідіть в ту Церкву, до якої все життя ходите і домовляйтеся про Шлюб.

Слава Ісусу Христу! Чи можна розписатися в ЗАГСі в Великий піст, без урочистої церемонії. А вінчання в церкві - після посту? Чи не варто цього робити?

о. Володимир

Христос Рождається! Якщо йдеться тільки про підпис в ЗАГСІ, без забави, то можна. Але, принагідно хочу пригадати, що розписка в ЗАГСІ не дає права християнам жити разом. Спільне проживання без Церковного Шлюбу є тяжким гріхом (!!!)

Слава ІСУСУ ХРИСТУ! Мій син хоче взяти шлюб і одружитися 21.11.2015р (свято Архистратига Михаїла)Чи дозволяється ? А розписатися вони хочуть 18 жовтня 2015 року. Мене непокоїть те, що у 2002 році 18 жовтня помер мій батько, 22.10.2014року помер батько мого чоловіка (дідусь мого сина)та молодята на це не зважають, переносити дату розпису не хочуть, кажуть, що їм так зручніше...Буду ВАМ вдячна за роз"яснення стосовно розпису та шлюбу.

о. Володимир

Слава Навіки! Не бачу жодних перешкод як для шлюбу, так і для розписки. Варто пригадати молодятам, щоб після розписки не жили разом доки не візьмуть Шлюб у Церкві. Що до Шлюбу, прошу узгодити це із священиком тої Церкви, де молодята планують вінчатися.

Слава Ісусу Христу! Отче, маю таке питання. Я впродовж 6ти років носила натільний хрестик золотий, який колись належав моїй покійній бабусі. А нещодавно мені розповіли, що носити його не можна, тому що я вбираю в себе всю енергетику покійної (хвороби, проблеми і т. д). Чи дійсно так є? І що можна зробити, щоб не повторити її долю?

о. Володимир

Слава Навіки! Носіть далі Хрестик, моліться за свою бабусю, сповідайтеся і причащайтеся часто, не вірте в забобони і нічого Вам не поганого не станеться

Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка чи можна одружуватися в суботу? Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Не можна тільки тоді, коли в суботу припаде піст або загальниця (заборонений час)

Вікторія 

2015-10-08 в 11:54:09

Слава Ісусу Христу!

Я з хлопцем зареєстрували свої стосунки в РАГСі, вже з цього дня пройшло більше року, ми б хотіли взяти церковний шлюб, але є деякі питання на які б я хотіла отримати відповідь тут. За скільки часу найшвидше з моменту домовленості в церкві можна взяти шлюб? Чи можна рідних сестер (братів) брати як дружку (дружбу)? Чи є вимоги щодо одягу наречених, так як на саме таїнство білого плаття брати не хочемо, а є бажання зробити все скромно лише в колі найближчих( батьків)? І чи можливо взяти шлюб лише коли присутні молоді(наречений і наречена)? Наскільки можливо взяти шлюб в церкві іншого міста(тобто не там де ми проживаємо) і як саме здійснити про це домовленість та перед шлюбні навчання? Хоч ми і не хочемо робити весілля з платтям та сотнею гостей, але хочеться таку особливу подію запам'ятати, навіть якщо ми будемо лише двоє, а в нас в Україні є дуже багато красивих і мальовничих міст які б цьому посприяли. Буду дуже вдячна за відповідь на усі мої питання на цьому форумі.

о. Володимир

Слава Навіки! Щоб повінчатися у нашому храмі, просимо домовлятися не пізніше як за два місяці до планованої дати Шлюбу. Це потрібно для того, щоб належно оформити всі документи (читайте на нашому сайті у розділі "Свята Тайна Подружжя"). Щоб Щлюб був важний і дозволений, має бути два свідки (не має значення чи брати і сестри чи хто інший). До одягу вимог не ставимо. Якщо наречені з іншої місцевості, потрібно щоб мали письмовий дозвіл на вінчання від священика своєї парафії (тобто звідти де ходите до Церкви). Також священик повинен письмово засвідчити про Ваш вільний стан (що Ви не маєте перешкод до вінчання). По домовленості із своїм священиком, Ви можете пройти передшлюбні науки в нього, а він письмово має це підтвердити. Ще потрібно долучити до всіх цих дозволів свідоцтва про Хрещення і Миропомазання. Маючи на руках всі ці документи, домовляєтеся про вінчання в тій Церкві, де бажаєте. Цей порядок діє в УГКЦ і для вірних Греко-Католиків.

Слава Ісусу Христу. Мені було відмовлено в причастії, після сповіді причиною відмови в причастії стало те що я перебуваю в церковному шлюбі з людиною з якою цивільно розлучений вже понад десять років, і є гріхом який невідпускається те що я знею не живу всі ці роки. Колишня дружина другий раз вийшла заміж є дитина від іншого чоловіка. Священник пропонує просити церковний розвід, невже це є причиною для відмови в причастії. Порадьте будьласка вийшов з недільної служби з відчуттям що я гвалтівник, вбивця, страшний злочинець якому дорога до храму закрита!!!

На даний час я неодружений і ні з ким ніяких стосунків немаю.

о. Володимир

Слава Ісусу Христу! Говорити про сповідь в коментарях в інтернеті мені особисто є досить тяжко, бо не знаю всіх обставин гріха. Також як Ви його визнали на Сповіді. Скажу одне: навіть якщо священик не дав розрішення і не дозволив причащатися, то не значить, що він "списав" Вас до пекла. Не може бути розрішення в Сповіді, якщо людина не кається в гріхах, або не хоче поправити своє життя. Якщо у Вас є сумнів, що до того, чи правильно поступив священик, Ви можете звернутися за порадою до Єпископа, чи інших священиків, детально розповівши свою ситуацію. Не тратьте надії!

Слава Ісусу Христу! Ми з хлопцем вирішили взяти шлюб 25.06.16. Будь ласка, перш за все, підкажіть, чи можемо повінчатися в цей день і справити весілля (чи немає якихось постів, яких ми могли не врахувати), і уточніть, прошу, коли до вас варто звернутись, щоб призначити бажану годину шлюбу і записатись на дошлюбну науку. Чи можемо "забронювати" годину шлюбу аби розпланувати весільний день зазделегідь, чи то ще зарано grin? Маємо також ще декілька обрядово-організаційних питань стосовно весілля, чи могли б ми підійти до Вас після служби Божої (вечірньої, чи недільної), аби Ви нам допомогли у всьому розібратись, розвіяти весільні забобони, дещо пояснити і ми з чистим розумінням починали готуватись до нашого дня? Чи питання можна написати Вам тут? Дякую щиро за уточнення!

о. Володимир

Слава Навіки! Приходьте, будемо говорити. Так краще. smile

Слава Ісусу Христу!)

чи можна дівчині і хлопцеві ,які в стосунках на даний час,.. іти на весіля за дружку і дружбу ..якщо вони в майбутньому хочуть одружитись..

бо чула не один раз..що потім в сімї не складеться і тому подібне((

о. Володимир

Христос Рождається! В сім'ї може не скластися тоді, коли хлопець і дівчина до шлюбу живуть в статевих стосунках (ви це мали на увазі, пишучи про стосунки?). А йти, чи не йти за дружку і дружбу, до сімейного щастя нічого не добавляє і не віднімає. Не грішіть до шлюбу, і будете щасливі, тяжкий гріх дошлюбних статевих стосунків руйнує в корені всілякі стосунки. Часом і до шлюбу не доходить, часом і в сім'ї пізніше не складається.

Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь-ласка, чи можна брати шлюб і робити весілля 13 числа. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Брати шлюб і робити весілля можна в любий день, крім посту і загальниць.

Слава Ісусу Христу!

Мені покійна бабуся подарувала ікони на вінчання, вони в мене лежать на шкафу уже сім років. Заміж ще ніхто не пропонував виходити, скажіть будь ласка, чи можна, щоб ці ікони знаходились у моїй кімнаті і чи взагалі можна купувати ікони на вінчання, коли ще не має за кого виходити заміж?

о. Володимир

Слава Навіки! Вийміть ікони з шафи, освятіть і повісьте їх в кімнаті. Не хвилюйтеся, Ваше заміжжя не залежить від того, що ікони придбані наперед.

Слава Ісусу Христу! В мене таке питання, чи можна одного року справляти 2 весілля в одній сімї?

о. Володимир

Христос Рождається! Можна. А чому б і ні smile

Слава Ісусу Христу!Я зробила дуже великий гріх.Хотілося заробити багато грошей,щоб разрахуватися за кредит ,а втратила свою душу і спокій і тепер мене мучає сумління і вина перед всіма хто зі мною спілкується. На одному сайті вичитала заговір на святу воду з молитвою Отче Наш,начитала і обрискала свій товар,потім почалися у мене проблеми зі здоровьям,почалася дипресія ,а тепер відчуваю колючі болі в серці. Тепер я збагнула який великий гріх я зробила. Спочатку я була як сліпа і нічого не розуміла і просила Господа,щоб всі просили у мене пробачення,наче лукавий мною керував. Далі я потрохи почала приходити в себе і зрозуміла,що наробила дуже багато поганого.Почала ходити до церкви,але лукавий не відступає від мене і я молюсю,але люди мене посуджуют імене болить дуже душа,що я завдала ім болю.Як мені тепервимолити у Господа і людей прщення.Допоможіть мені і направти вправедне русло. Бо я заплуталась.

о. Володимир

Христос Рождається! Зверніться будь-ласка безпосередньо до священика. Як бачите, лукавий даром нічого не робить для тих, які звертаються до нього за допомогою.

Слава Ісусу Христу! Отче, маю 2 питання: чи є гріхом мати статеві стосунки в піст, якщо хочемо з чоловіком зачати дитину (є в церковному шлюбі) і чи можливе послаблення посту, якщо лише думаю, що вже вагітна, але точного підтвердження ще не маю? Дякую!

о. Володимир

Христос Рождається! Статеві стосунки між чоловіком і жінкою ніколи не будуть гріхом, якщо є намір зачати дитину. Що до послаблення посту, принаймі треба було б переконання, що вагітна. Зрештою, добре було б порадитися із своїм сповідником.

Слава Ісусу Христу!

Незнаю , що зі мною останнім часом почала боятися ходити в храм.

Від однії думки мене починає трусити. Боюсь і сама незнаю чого.

Я незнаю що робити підскажіть ?

о. Володимир

Христос Рождається! Йдіть до Сповіді, і там все докладно розкажіть.

Наталія 

2016-01-06 в 16:01:02

Христос народився! Вітаємо все духовенство із Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаємо наснаги, здоров'я, щастя, Божого благословення, миру, веселої коляди!!! З повагою і вдячністю за Вашу працю!!!

о. Володимир

Славіте Його! Щиро дякуємо! smile

Володимир 

2016-01-08 в 20:25:04

Христос Рождається! Скажіть будь ласка із якого числа розпочинається коляда?

о. Володимир

Славіте Його! Звичайно починаємо колядувати на Святий Вечір. Але також існує давній звичай починати колядувати в другій половині Різдвяного посту (після 22 грудня).

Христос Рождається!

Цікавить питання на рахунок ерцгамми. В мережі є багато різної інформації відносно неї. Чи можна її носити замість натільного хрестика? Чи є це християнським символом?

Дякую за відповідь

о. Володимир

Славіте Його! Носіть хрестик. Це символ християнина. Насторожує те, що до ерцгамми заохочують різного роду ворожбити, трактуючи її як амулет. Християни амулетів не носять. Що до того, чи є вона християнським символом, питання дуже сумнівне.

Доброго дня!

Скажіть, будь-ласка, чи можна розписуватися у РАЦСі у Великий піст. Якщо так, то чи можна святкувати весілля у цей період?

о. Володимир

Христос Рождається! В часі Великого посту (і також в інші Пости протягом року) заборонені весілля і гучні забави. Тому святкувати весілля в пости є тяжким гріхом. Якщо йдеться про те, щоб поставити підпис в РАЦСІ без всяких церемоній, забав і музики, то нема жодних перешкод. Принагідно хочу пригадати, що розписка в РАЦСІ не дає права на спільне життя хлопця і дівчини, тільки після Церковного шлюбу вони стають чоловіком і жінкою. Тих, хто намагається жити разом без Церковного Шлюбу, Церква відлучає від Святих Тайн Сповіді і Святого Причастя, як таких, що добровільно і свідомо живуть у постійному тяжкому грісі.

Слава Ісусу Христу!

Дякую за відповідь.

Вікторія 

2016-01-17 в 16:54:43

Христос Народився!

Хочу поцікавитись коли можна йти до сповіді вже по всіх святах?

Тобто коли священники починають сповідати ?

дякую.

о. Володимир

Славіте Його! Сповідаємо щодня з 8.00 і з 18.00. Запрошую 20.01 і в інші дні.

Христос рождається!

Якщо окропити вдома Святе Письмо свяченою водою,чи буде воно освяченим, чи це може робити тільки священик?

о. Володимир

Славіте Його! Якщо вже говорити про освячення будь-якої речі, то це має зробити священик. Стосовно Святого Письма, то воно вже освячене силою Слова Божого, що там міститься.

Христос рождається! Я б хотів Вас запитати:Ви вже ходили по домівках на Вул О Степанівни?

Ви до нас подзвонили у суботу приблизно в 3 годині і сказали що прийдете або в суботу або в неділю. Вас не було.

о. Володимир

Славіте Його! Пробачте, але не володію інформацією. Кожен священик нашого храму має обов'язок що до певної ділянки парафії. Здається о. Іван ходить по вул. О.Степанівни. Зателефонуйте будь ласка ще раз для уточнення інформації.

Дуже вам дякую за вашу інформаціюsmile. Буду надіятися що до нас ще завітає священник з Йорданською водою. Мені дуже подобається ходити до церкви, і в майбутньому я б хотів допомагати священникові. Кожної неділі я ходжу до церкви, стою спереді. Мені 10 років.

Христос ся Рождає!Скажіть,будь ласка,якщо Святе Таїнство Подружжя буде визнано неправосильним,то чи буде якесь повідомлення,чи документ від МИТРОПОЛИЧОГО ТРИБУНАЛУ УГКЦ іти до того храму,де було Вінчання???Чи тільки видається документ подружжю на руки,а в ту церкву,де вінчались нічого не іде?

о. Володимир

Слава Навіки! Храм де відбулося вінчання отримає повідомлення.

Слава Ісусу Христу скажіть будь ласка чи можна займатися оральним сексом з жінкою бо одні Священики кажуть що не можна а інші кажуть що можна коли все закінчується природно дякую.

о. Володимир

Слава Навіки!

В правилах цієї сторінки написано:

"При формулюванні запитань просимо дотримуватися норм християнської етики, зокрема на теми статевих стосунків та інші теми, які могли б викликати спокуси у читачів. Радимо в таких питаннях звертатися до священика безпосередньо."

Слава Ісусу Христу! На Стрітеня тримала свічку і вона мені згасла. Що це може означати? В голову йдуть лише погані думки. Дякую за відповідь

о. Володимир

Слава Навіки! Це означає, що свічка просто згасла smile А що до поганих думок, то думаю, що Вам пора піти до Сповіді.

Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка, чи можна розписуватись в дні Великого Посту ?

о. Володимир

Слава Навіки! Не можна справляти гучні забави і весілля! Не можна жити разом без Церковного Шлюбу. Розписка не дає права на спільне життя. А поставити підпис безжодних церемоній не заборонено.

добрий вечір!в мене запитання .я познайомилась з людиною в інеті но вона мені непоказувалася бо казала іде в АТО і тому як повернеться то звяжеться зі мною.пройшло 5 міс без звязку .я молилась і держала пост три дні і просила Іісуса в щоб через сон мені сказав як там та людина чому немає звязку чи все добре і дійсно приснилось і я на наступний ранок заспокоїлась.но вже тепер я прочитала що неможна вірити в сни.тоді як зрозуміти чи то був знак чи просто сон.розумію що мене та людина обманула дуже важко надуші що все думаю брехня просто виманили інформацію через мене для іншої людини і мабуть зникли з інету можливо навіть імя і фамілія тої людини не справжня .я молилася свічки ставила за ту людина вишила ікону бісером з тим іменем чоловіка та все марно.

о. Володимир

Слава Навіки! Не розчаровуйтесь. Моліться, щоб Господь дав Вам знайти в житті щиру людину, яка Вас ніколи не обманить. Ваші молитви на марно не пропадуть, навіть якщо Ви молилися за того, хто Вас обманув.

Доброго вечора. Вибачте, що турбую, але мені потрібна порада…Ми з моїм хлопцем зустрічаємось вже більше як півроку і тиждень тому він зробив мені пропозицію і я погодилась, любимо одне одного, але в нас стільки проблем… Він молодший від мене на 5 років і найгірше, що він вчиться на військового льотчика і в них все дуже строго…ми більше не бачимось, як бачимось. Якшо курсант одружений, то його пускають жити поза казармою з дружиною і мають надати грошову допомогу, але це ще далеко не факт, скоріше навпаки, дуже малоймовірно що це вдасться. Все залежить від них, чи ми одружимося, чи ми житимемо разом, адже, ми навіть заявку не пожем подати, бо її треба подавати за місяць до розписі, а для того треба знати точну дати, а з його навчанням то нереально…все так складно…я постійно сама і боюся так виходити заміж, якшо в нас нема майбутнього…а щоб дізнатися чи його відпустять з казарми щоб жити разом, треба бути одруженими, замкнутий круг…

тому мене постійно мучить питання, Чи хоче Бог, щоб ми були разом, якшо на нашій дорозі лише перешкоди?

дякую безмежно за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Чи хоче Бог, щоб Ви були разом? Не можу дати на це відповідь, це відомо тільки Богові. Думаю, що вам обом потрібно поговорити про свої наміри з керівництвом навчального закладу. Не бійтеся обговорити все до найменших деталей. Але для повноцінного подружнього життя замало розписатися в РАЦСі, потрібно повінчатися в Церкві. Труднощі і перешкоди в житті завжди будуть, але треба навчитися їх долати разом. Роблячи Вам пропозицію, наречений мав би до цього відповідально віднестися. Життя дружини військового є нелегким, і в майбутньому потрібно буде навчитися багато в чому собі відмовити.

Помоліться, щоб все було добре. Помоліться за Олександра, щоб Бог дав йому сили і розум перемогти своїх внутрішніх демонів...

Слава Ісусу Христу!

Шлюб(в селі) в грекокатолицькій церкві я брала вагітна.Перша дитина в мене померла потім,я народила другу дитину.Ми розвелась після пяти років шлюбу.В мене зараз є другий чоловік з яким є спільна дитина наш шлюб зареєстрований в РАЦСі.Перший чоловік теж другий раз женився,взяв шлюб в православній церкві.Скажіть чи я можу звернутись.і куди,з проханям визнати мій шлюб недійсним.Чи я можу взяти шлюб з другим чоловіком?До сповіді я не ходжу бо священик сказав що я живу в гріху.Але скільки можна жити без сповіді,є будені гріхи,і я хочу посповідатись,но нажаль не можу бо живу в гріху.Священик який давав шлюб сказав звертатись в Тернопіль але не сказав куди саме.

Дякую.Чекаю Вашої поради.

о. Володимир

Слава Навіки! Зверніться до свого пароха в селі (чи місті) де ви проживаєте. Він має Вам пояснити докладно куди звернутися. Як розумію з вашого листа, це має бути Єпархіяльне Управління УГКЦ в Тернополі.

Слава Ісусу христу! я за 20 років свого життя хочу нормально посповідатися

бо до того мені здається лицемірила

допоможіть будь ласка , бо заплуталась

інколи коли я йду до сповіді, мені пригадується один мій гріх з дитинства

пригадую коли я ще навіть в школу не ходила, років 5(не розумію чому я до сих пір це памятаю) короче кажучи я мій 2рідний брат , рідний брат, а також 2рідна сестра , чи то перегляду якось фільму чи шо, ми (самі не розуміючи ,що це таке) намагались зайнятись сексом, кілька разз, потім все це якось пройшло, і ми вдавали вигляд шо нічого не відбувалось, я виросла і не пригадувала цього,але чомусь зараз після якихось проповідей серйозних, це пригадую, але виправдовую себе що мені не потрібно за це сповідатись, бо я тоді була дуже малою і не розуміла що чиню гріх, тай взагалі не розуміла що роблю, але повторюсь, перед сповіддю це пригадую, але соромлюсь про це говорити, тай узагалі не знаю як це розказати,

скажіть , то мені все-таки потрібно сповідатись з цього гріха?

щиро дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Потрібно сказати це на Сповіді.

Слава Ісусу Христу!

Скажіть, будь ласка, якщо греко-католику можна ходити до костелу:

1. як в такому випадку хреститись (в костелі) як греко-католик чи як римо-католик ?

2. чи можна в костелі сповідатись і приймати святе причастя греко-католику ?

3. чи можна греко-католику прислуговувати в костелі ?

Дякую за відповіді!

о. Володимир

Слава Навіки! "ходити" і "належати" це різні речі. Якщо Ви греко-католик, то Ви належите до Греко-Католицької Церкви. Відвідувати богослужіння в Римо-Католицькому костелі Ви можете, якщо неможливо бути на Богослужінні у своїй (Греко-Католицькій) Церкві. Наприклад: у Вашому місті немає Греко-Католицької Церкви, а доїхати до іншого міста надто далеко. Також багато греко-католиків ходили до костела, коли УГКЦ була в підпіллі. Це ж стосується Сповіді і Святого Причастя. Святі Тайни Сповіді і Св. Причастя можете прийняти в іншому обряді тільки тоді, коли це неможливо зробити у своєму обряді. Знак Святого Хреста робите на собі згідно із своїм обрядом, де б Ви не були (як греко-католик). Такі ж правила що до прислуговування. Самовільно змінювати обряд не можна.

Якщо наречений працює в штатах і не має можливості приїхати більше ніж на 2 тижні, інакше втратить роботу, як пара має вінчатися? Чи має церква моральне право відмовляти парі у вінчанні і у такий спосіб відвертати її від церкви та заставляти жити у гріху, якщо тільки наречена має можливість ходити на навчання?

о. Володимир

Слава Навіки! В даному випадку наречений повинен звернутися до свого пароха по місцю фактичного проживання (в штатах), там пройти навчання, і навіть оформити інші документи. Коли приїде, принести ці документи по місцю вінчання. А Ви можете пройти науки тут.

п.Mariya, чи пробували Ви так поступити? Чи Вам хтось відмовив у вінчанні? Звідки таке упередження до Церкви? Чекаю відповідь.

Слава Ісусу Христу! в мене непроста ситуація. у мене є троюрідний брат з яким я до 2015 року тісно неспілкувалася,тобто дружніх і родинних стосунків у нас небуло. тільки от минулого року ми домовилися про зустріч. після зустрічі ми зрозуміли що у нас є почуття як у хлопця до дівчини. тому хочу запитати чи можна нам планувати спільне майбутнє і чи дадуть нам шлюб? дякую.

о. Іван

Слава Навіки! Відповідно до теперішнього Канонічного права шлюб між троюрідними особами є можливий. Однак існують моменти, котрі необхідно точно встановити. Родство вираховується по прямій лінії і по бічній лінії. Зверніться, будь ласка, до компентного священика і він Вам все нормально пояснить.

З повагою о. Іван Галімурка