Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Піднесімо ум вгору: мине ще трохи часу й перейдемо звідсіля, а те, що ти зібрав, кому воно буде? (Лк. 12,20)." (Св.Єфрем Сирійський)

Архів запитань до священика (5)

Переглядів: 17950Коментарі: 0

 

Христос ся Рождає!Скажіть,будь ласка,якщо Святе Таїнство Подружжя буде визнано неправосильним,то чи буде якесь повідомлення,чи документ від МИТРОПОЛИЧОГО ТРИБУНАЛУ УГКЦ іти до того храму,де було Вінчання???Чи тільки видається документ подружжю на руки,а в ту церкву,де вінчались нічого не іде?

о. Володимир

Слава Навіки! Храм де відбулося вінчання отримає повідомлення.

Слава Ісусу Христу!

Підкажіть чому в монастирях Літругію служать щодня, два рази на день, зокрема ввечері (після 19 год)? В церковній літературі зустрічав інформацію, що Літругію можна відправляти тільки при повному денному світлі.

п. Іван Дутка(магістр літургійного Богословія, дяк храму)

Слава навіки! Як відомо з історії, рання Церква звершувала Літургію переважно увечорі або вночі напередодні неділі та великих свят – це було й наслідуванням Тайної вечері Спасителя, на якій Він сам установив приношення Хліба і Вина у пам’ять про Нього, і, воднораз, засобом перестороги від переслідування римської імперської влади. Згодом, з легалізацією християнства, Літургія перенеслась на ранішні години, позаяк небезпека переслідувань минула. Втім, у найважливіші періоди церковного року вечірні Літургії зостались. Такими у нашій сучасній традиції є Літургії у навечір’я Різдва, Богоявлення і, насамперед, Великодня, які у давнину були святочними. Вони поєднуються з вечірнею і тепер вважаються Літургіями передсвятковими, оскільки згадані свята з плином часу отримали ще одну Літургію вранці.

Також варто згадати про час Великого посту, у будні дні якого увечорі звершується Літургія Передосвячених Дарів – знову-таки, у поєднанні з вечірнею. Це пов’язано з давньою практикою цілоденного посту, котрий християни зберігали аж до прийняття Євхаристії на цій постовій Літургії, що у давнину служилась із понеділка по п’ятницю.

Сучасні канони УГКЦ приписують служити Літургії період після Третього часу (біля 9 години ранку), окрім згаданих вже Літургій з вечірнями, однак передбачають також служіння і в будь-який інший час доби, якщо існують виправдані пастирські потреби (ПП УГКЦ 89 §9). Варто зауважити, що такий дозвіл на довільний час відправи з’явився в УГКЦ під впливом рішення папи Римського Пія ХІІ (на Римському престолі з 1939 р. по 1958 р.), котрий дозволив таке служіння у Римо-Католицькій Церкві, а згодом така практика, ймовірно завдяки парохіям УГКЦ у діаспорі, стала поширюватись і на матірній території нашої Церкви.

Варто нагадати, що сучасні канони УГКЦ передбачають євхаристійний піст, тобто утримання від споживання їжі перед Літургією, однаковий як для мирян, так і для духовенства – не менше (тобто, може бути й більше) ніж одну годину перед початком Літургії (ПП УГКЦ 89 §4; 93).

Христос ся Рождає! Ми з чоловіком в шлюбі 10 років,і хочемо обміняти обручки на інші? Чи дозволяє таке церква? Нові освятили б в церкві?

о. Володимир

Слава Ісусу Христу! Слава Навіки! А що зробите з тими, які Вам в часі Шлюбу благословив і одягнув на руки священик? Обручка це не прикраса, це знак Вашої подружньої згоди і Благословення Божого.

Слава Ісусу Христу скажіть будь ласка чи можна займатися оральним сексом з жінкою бо одні Священики кажуть що не можна а інші кажуть що можна коли все закінчується природно дякую.

о. Володимир

Слава Навіки!

В правилах цієї сторінки написано:

"При формулюванні запитань просимо дотримуватися норм християнської етики, зокрема на теми статевих стосунків та інші теми, які могли б викликати спокуси у читачів. Радимо в таких питаннях звертатися до священика безпосередньо."

Слава Ісусу Христу! На Стрітеня тримала свічку і вона мені згасла. Що це може означати? В голову йдуть лише погані думки. Дякую за відповідь

о. Володимир

Слава Навіки! Це означає, що свічка просто згасла smile А що до поганих думок, то думаю, що Вам пора піти до Сповіді.

Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка, чи можна розписуватись в дні Великого Посту ?

о. Володимир

Слава Навіки! Не можна справляти гучні забави і весілля! Не можна жити разом без Церковного Шлюбу. Розписка не дає права на спільне життя. А поставити підпис без жодних церемоній не заборонено.

добрий вечір!в мене запитання .я познайомилась з людиною в інеті но вона мені непоказувалася бо казала іде в АТО і тому як повернеться то звяжеться зі мною.пройшло 5 міс без звязку .я молилась і держала пост три дні і просила Іісуса в щоб через сон мені сказав як там та людина чому немає звязку чи все добре і дійсно приснилось і я на наступний ранок заспокоїлась.но вже тепер я прочитала що неможна вірити в сни.тоді як зрозуміти чи то був знак чи просто сон.розумію що мене та людина обманула дуже важко надуші що все думаю брехня просто виманили інформацію через мене для іншої людини і мабуть зникли з інету можливо навіть імя і фамілія тої людини не справжня .я молилася свічки ставила за ту людина вишила ікону бісером з тим іменем чоловіка та все марно.

о. Володимир

Слава Навіки! Не розчаровуйтесь. Моліться, щоб Господь дав Вам знайти в житті щиру людину, яка Вас ніколи не обманить. Ваші молитви на марно не пропадуть, навіть якщо Ви молилися за того, хто Вас обманув.

Доброго вечора. Вибачте, що турбую, але мені потрібна порада…Ми з моїм хлопцем зустрічаємось вже більше як півроку і тиждень тому він зробив мені пропозицію і я погодилась, любимо одне одного, але в нас стільки проблем… Він молодший від мене на 5 років і найгірше, що він вчиться на військового льотчика і в них все дуже строго…ми більше не бачимось, як бачимось. Якшо курсант одружений, то його пускають жити поза казармою з дружиною і мають надати грошову допомогу, але це ще далеко не факт, скоріше навпаки, дуже малоймовірно що це вдасться. Все залежить від них, чи ми одружимося, чи ми житимемо разом, адже, ми навіть заявку не пожем подати, бо її треба подавати за місяць до розписі, а для того треба знати точну дати, а з його навчанням то нереально…все так складно…я постійно сама і боюся так виходити заміж, якшо в нас нема майбутнього…а щоб дізнатися чи його відпустять з казарми щоб жити разом, треба бути одруженими, замкнутий круг…

тому мене постійно мучить питання, Чи хоче Бог, щоб ми були разом, якшо на нашій дорозі лише перешкоди?

дякую безмежно за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Чи хоче Бог, щоб Ви були разом? Не можу дати на це відповідь, це відомо тільки Богові. Думаю, що вам обом потрібно поговорити про свої наміри з керівництвом навчального закладу. Не бійтеся обговорити все до найменших деталей. Але для повноцінного подружнього життя замало розписатися в РАЦСі, потрібно повінчатися в Церкві. Труднощі і перешкоди в житті завжди будуть, але треба навчитися їх долати разом. Роблячи Вам пропозицію, наречений мав би до цього відповідально віднестися. Життя дружини військового є нелегким, і в майбутньому потрібно буде навчитися багато в чому собі відмовити.

Помоліться, щоб все було добре. Помоліться за Олександра, щоб Бог дав йому сили і розум перемогти своїх внутрішніх демонів...

Слава Ісусу христу! я за 20 років свого життя хочу нормально посповідатися

бо до того мені здається лицемірила

допоможіть будь ласка , бо заплуталась

інколи коли я йду до сповіді, мені пригадується один мій гріх з дитинства

пригадую коли я ще навіть в школу не ходила, років 5(не розумію чому я до сих пір це памятаю) короче кажучи я мій 2рідний брат , рідний брат, а також 2рідна сестра , чи то перегляду якось фільму чи шо, ми (самі не розуміючи ,що це таке) намагались зайнятись сексом, кілька разз, потім все це якось пройшло, і ми вдавали вигляд шо нічого не відбувалось, я виросла і не пригадувала цього,але чомусь зараз після якихось проповідей серйозних, це пригадую, але виправдовую себе що мені не потрібно за це сповідатись, бо я тоді була дуже малою і не розуміла що чиню гріх, тай взагалі не розуміла що роблю, але повторюсь, перед сповіддю це пригадую, але соромлюсь про це говорити, тай узагалі не знаю як це розказати,

скажіть , то мені все-таки потрібно сповідатись з цього гріха?

щиро дякую

о. Володимир

Слава Навіки! Потрібно сказати це на Сповіді.

Слава Ісусу Христу!

Скажіть, будь ласка, якщо греко-католику можна ходити до костелу:

1. як в такому випадку хреститись (в костелі) як греко-католик чи як римо-католик ?

2. чи можна в костелі сповідатись і приймати святе причастя греко-католику ?

3. чи можна греко-католику прислуговувати в костелі ?

Дякую за відповіді!

о. Володимир

Слава Навіки! "ходити" і "належати" це різні речі. Якщо Ви греко-католик, то Ви належите до Греко-Католицької Церкви. Відвідувати богослужіння в Римо-Католицькому костелі Ви можете, якщо неможливо бути на Богослужінні у своїй (Греко-Католицькій) Церкві. Наприклад: у Вашому місті немає Греко-Католицької Церкви, а доїхати до іншого міста надто далеко. Також багато греко-католиків ходили до костела, коли УГКЦ була в підпіллі. Це ж стосується Сповіді і Святого Причастя. Святі Тайни Сповіді і Св. Причастя можете прийняти в іншому обряді тільки тоді, коли це неможливо зробити у своєму обряді. Знак Святого Хреста робите на собі згідно із своїм обрядом, де б Ви не були (як греко-католик). Такі ж правила що до прислуговування. Самовільно змінювати обряд не можна.

Якщо наречений працює в штатах і не має можливості приїхати більше ніж на 2 тижні, інакше втратить роботу, як пара має вінчатися? Чи має церква моральне право відмовляти парі у вінчанні і у такий спосіб відвертати її від церкви та заставляти жити у гріху, якщо тільки наречена має можливість ходити на навчання?

о. Володимир

Слава Навіки! В даному випадку наречений повинен звернутися до свого пароха по місцю фактичного проживання (в штатах), там пройти навчання, і навіть оформити інші документи. Коли приїде, принести ці документи по місцю вінчання. А Ви можете пройти науки тут.

п.Mariya, чи пробували Ви так поступити? Чи Вам хтось відмовив у вінчанні? Звідки таке упередження до Церкви? Чекаю відповідь.

Слава Ісусу Христу! в мене непроста ситуація. у мене є троюрідний брат з яким я до 2015 року тісно неспілкувалася,тобто дружніх і родинних стосунків у нас небуло. тільки от минулого року ми домовилися про зустріч. після зустрічі ми зрозуміли що у нас є почуття як у хлопця до дівчини. тому хочу запитати чи можна нам планувати спільне майбутнє і чи дадуть нам шлюб? дякую.

о. Іван

Слава Навіки! Відповідно до теперішнього Канонічного права шлюб між троюрідними особами є можливий. Однак існують моменти, котрі необхідно точно встановити. Родство вираховується по прямій лінії і по бічній лінії. Зверніться, будь ласка, до компентного священика і він Вам все нормально пояснить.

З повагою о. Іван Галімурка

Слава Ісусу Христу! Мене давно цікавить питання, чи дозволяється віруючій людині, християнину, вживати алкоголь(в міру).

о. Володимир

Слава Навіки! Вживання алкоголю (в міру) не забороняється.

Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, маю Новий Заповіт від видавництва ''Гедеон'', чи можна його читати?

о. Володимир

Слава Навіки! Можна.

Слава Ісусу Христу) чи є вживання контрацептивів гріхом?

о. Володимир

Слава Навіки! Вживання контрацептивів є гріхом.

Слава Ісусу Христу!

5 років тому я закохалась в хлопця. На той момент ми зовсім не були знайомими, це була любов з першого погляду. Тоді я була дуже юною і робила багато необдуманих вчинків, словом, нав'язувалась. Він знав про мою симпатію. Навіть перейшла в іншу школу, аби бачити його щодня. Однак, взаємністю не відповідав. Молюсь за нього впродовж цього часу. Бували поодинокі випадки(протягом останнього року), що він мені писав. Навіть неочікувано підійшов і заговорив на фестивалі(Тиждень перед тим я слізно благала в свв. Йосипа Сліпого, Андрея Шептицького і Богородиці, аби допомогли мені стерпіти цей біль і дали надію чи допомогли забути). Отче, маю дивне відчуття: ніби це саме та людина, яка судилася мені Богом, варто тільки зачекати. Я й не можу на інших дивитись. Все в житті зводить до нього. Я відчуваю, коли його побачу. Відчуваю, який в нього настрій. З часом назбирується все більше і більше спільних знайомих. Я навіть маю його дитячу фотографію, яку випадково знайшла мало не серед вулиці! Хочу написати йому листа. Але боюсь робити перший крок. Раптом, його мав би зробити він, а я злякаю. Я навчилась чекати і терпіти, неймовірно вдячна Богові за цей досвід. Не знаю що робити. Прошу, дайте пораду! Дякую!

Доброго дня. У моєї дочки непроста ситуація. Порадьте ,будь ласка,як вийти із ситуації.Мали подавати заяву в загс із хлопцем - контрактником на 14 травня,хотіли весільний наряд і невеличке весілля(далі відкладати не хотіли,бо майбутня наречена вагітна десь 8 неділь)і дізнаються.що його вітчим(мама другий раз вийшла замуж)хворий на рак ,лікарі не обіцяють нічого хорошого може місяць життя.Раніше неможна ,бо піст до 01.05.Що робити?

о. Володимир

Слава Ісусу Христу! Слава Навіки! Розписка в загсі не дає права християнам на спільне життя. Потрібно взяти Шлюб у Церкві. Дуже сумно, що наречена вагітна, не маючи на це Благословення Божого (без Шлюбу). (Є такий давній звичай, що наречена не повинна одягати біле весільне плаття, якщо вона вагітна). Весілля в Піст справляти не можна. Можна просити священика про Шлюб, але без жодної забави. Або взяти Шлюб 14 травня і в цей же день розписатися, але і тут про забаву прийдеться вирішувати в залежності від обставин. Раджу чим швидше звернутися до Церкви.

Наталія192016-03-12 в 11:51:52

Слава Ісусу Хресту! Допоможіть будь ласка, мене мучить одне запитання. В мене помер батько 02.06.2007 року, а 01.06.2013 року ми святкували моє весілля. Коли замовляли ресторан то нам вилетіло з голови що 2 числа річниця за батьком. Скажіть, будь ласка,ми вчинили погано? Чи є це гріхом? Після мого весілля я часто снилась мамі у весільній сукні з фатою, а мені часто снився батько і померлі родичі та друзі. Мама дуже боїться, що це може бути повязано з датою весілля і що ми образили батька.

о. Володимир

Слава Навіки! Не думаю що тут варто говорити про гріх. А найкраща пам'ять про батька (і взагалі про померлих родичів та друзів) це Ваша молитва і Служба Божа в наміренні за упокій їхніх душ.

Слава Ісусу Христу!

Як Церква відноситься до біометричних документів?

о. Володимир

Слава Навіки! Поки що, якоїсь виразної реакції з боку Церкви немає.

Слава Ісусу Христу! Хочу піти до сповіді у храм св.Ольги та Єлизавети. Скажіть, будь ласка, чи обовязково приступати до сповіді в спідниці і з покритою головою(бо на жаль залишила вдома і спідницю і хустку) і чи можна піти лише до сповіді, бо протягом цього посту хочу ще раз посповідатися і аж тоді прийняти св. Причастя. І ще одне...я маю звичку перед сповіддю написати на листочку список своїх гріхів, бо на сповіді я починаю хвилюватися і можу розгубитися..чи правильно я роблю? чи потрібно свої гріхи розказувати без листочка?

о. Володимир

Слава Навіки! До Сповіді і до Святого Причастя потрібно приступати якнайчастіше. Немає потреби йти лише до Сповіді без Святого Причастя. Отримавши розрішення від гріхів, Ви можете йти до Святого Причастя. Читайте тут: http: // olha-church.org.ua /web/ page/ jak-chasto-mozhna-prijmati-svjate-prichastja#cut. Можете читати з листочка, якщо Вам так легше. Головне те, як Ви приготовані до Сповіді, а не те, як Ви будете вдягнуті.

Слава Ісусу Христу!

Скажіть будь ласка якщо немає дружки і дружби, чи можна якось без них обійтись в церкві? Ми саме хочемо вінчатися у Вашій церкві хотілось б 19 червня, чи не запізно записуватись, бо ще потрібно ходити на навчання.

о. Володимир

Слава Навіки! При Вінчанні в Церкві потрібно двох свідків (дружба і дружка). Прийдіть особисто до Храму, щоб домовитись про дату Вінчання.

Слава Ісусу Христу!

Я працюю в реабілітаційному центрі психологом та проводжу духовні бесіди. Мені часто задають запитання реабілітанти, які були у протестантських центрах і погано налаштовані, коли чують цитати з Біблії.Їм в попередніх центрах цитували Біблію на всі випадки життя. Часто вони говорять, що в Біблії нічого не пише про те, що треба ходити до церкви, а також не хочуть визнавати Матір Божу. Які б Ви порадили джерела, щоб я могла дати добру відповідь і також сама навчалася.

о. Володимир

Слава Навіки! Що до джерел: 1. Святе Письмо, 2. Катихизм. Питання, поставлене Вами, дуже загальне. Щоб отримати конкретну відповідь зверніться безпосередньо до священика.

Слава Ісусу Христу!

Піжкажіть, що робити коли не можеш певні вчинки (наприклад куріння) сприймати як гріх (і сумління не мучить за це) та відчувати жаль за них?

о. Володимир

Слава Навіки! Куріння - це погана звичка. З нею варто боротися. Гріх шкодити собі на здоров'ї. Якщо куріння не шкодить Вам на здоров'ї, то це не гріх.

Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть чи можна жити статевим життям під час посту? Бо ми з чоловіком хочемо вже дітей, але я не знаю чи можна це у Великий піст

о. Володимир

Слава Навіки! Можна. Основне завдання Святої Тайни Подружжя - народжувати і виховувати дітей. Тому жодних обмежень тут немає.

Володимир262016-03-24 в 21:02:01

Слава Ісусу Христу! Чи можна христити дитину раніше ніж на 40 день після народження і бути мамі присутній на хрещенні?

о. Володимир

Слава Навіки! Можна.

Доброго вечора!

Чи можна йти в дружки якщо наречена вагітна?

о. Володимир

Слава Навіки! Можна. Пригадайте нареченій, щоб висповідалася з тяжкого гріха передшлюбних статевих стосунків.

Мар#039;яна282016-03-28 в 13:22:22

Слава Ісусу Христу!

Отче, прошу в Вас поради.

Якийсь час я сповідалася, свідомо замовчуючи гріх. Знаю, що така сповідь є святотатською. Тому під час останньої сповіді визнала цей гріх замовчування. Тільки мучить мене питання: чи треба було ще раз казати ті гріхи, які щиро визнавала тоді, під час святотатських "сповідей"? Тобто, чи треба було пригадати всі гріхи за кілька років?

Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Так. Якщо сповіді були святотатськими, то жоден гріх на цих Сповідях не є відпущений і Святе Причастя теж прийняте в гріхах (святотатськи). Тому потрібно сповідатися з усіх гріхів, які були вчинені від останньої доброї Сповіді.

Слава Ісусу Христу! давно хотіла запитати...коли я качаю прес, то відчуваю приємні відчуття внизу живота. Скажіть, будь ласка, чи це вважається гріхом рукоблудства?

о Володимир

Воістину Воскрес! Якщо не маєте наміру вчинити гріх, то гріха не буде.

Слава Ісусу Христу! чи вважається перегляд фільмів жахів гріхом?

чи це правда, що не можна дивитися в чашу під час Причастя? я чула, що це є гріх...одного разу я ненароком глянула і тепер переживаю чи немаю гріха

о Володимир

Воістину Воскрес! Що до фільмів, то дивлячись якого змісту цей фільм. Страх - перший признак дії сатани. Що до чаші - будьте спокійні, ніякого гріха нема.

Слава Ісусу Христу! Отче, прошу Вашої допомоги...

Нещодавно я сповідалась у греко-католицій церкві після великої перерви відвідувань церкви. Родом я з місцевості, де відвідують переважно Православні храми, з дитинства я і мої батьки ходили до УПЦ РП. Так склалося, що я переїхала до Львова, кілька разів відвідала богослужіння УГКЦ і мені сподобалось, тексти більш зрозумілі і доступні. розуміння богослужіння спонукає приходити знову і знову. На сповіді священик порадив мені визначитись до якої церкви належати... але мені дуже важко зробити цей вибір, я прочитала багато літератури. Раніше я думала що можна ходити і сповідатись до будь якої церкви (розуміється християнської), прошу вибачення якщо щось не так пишу.Прочитавши трохи історії мені стало ще тяжче і боляче від того, що ми не маємо єдиної церкви. навіщо людина має обирати якщо Бог є один, і головне це віра, а церква на мою думку має допомагати прокладати шлях до Бога. Зараз спостерігаємо що є багато шляхів, як люди могли допустити таке?

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю, що Вам краще прийти на розмову до священика... в коментарі важко давати поради. Прийдіть до Храму, поговоримо.

Слава Ісусу Христу! Я дуже соромлюсь іти на сповідь. Хочу висповідатися за гріхи студентських років, які колись затаїла. А тепер мучить сумління, я маю чоловіка і сина, а священник наш сусід. Не знаю як налаштуватися...

Слава Ісусу Христу!

о. Володимир

Слава Навіки! Священик зобов'язаний до тайни Сповіді, але якщо Вас мучить сором і сумнів ідіть на сповідь до іншого священика, який не знає Вас.

Отче..

Скажіть будь ласка.у мене були два завмирання вагітності.що на про це говорить церква..можливо є якась молитва за цих ненароджених дітей..

о. Володимир

Прийдіть на молитву до священика.

Мені 28 років.Я хвора у мене Синдром Шерешевського-Тренера.Веду нормальний спосіб життя і нічим зовнішньо не вирізняюсь від інших.Суть в тому що я просто ніколи незможу стати мамою.Мій осианній шанс це ЕКО з донорською яйцеклітиною (Знайшла кохану людину і відкрилась йому...він прийняв мене такю як є і погодився в майбутньому на еко...от тількі я ненаважуюсь зізнатись що яйцеклітина буде донорська.Мені дуже важко адже знаю що церква засуджує еко...а я вірю в Бога!Підкажіть як правильно вчинити...адже я так хочу відчути радість материнства(((рік тому ми заручились і в планах весілля і звісно шлюб а я незнаю як мені бути....

о. Володимир

Слава Ісусу Христу! По вівторках о 16.30 при нашому храмі діє "Школа народжувати". Раджу звернутися. Кваліфіковані інструктори дадуть поради, що до хвороби. Якщо Ви вірите в Бога, віддайтеся на Його Волю. Не чиніть того, що противиться науці Церкви.

Слава Ісусу Христу,

дуже розумію Наталю з попереднього запитання. І теж потребую поради відносно методів штучного запліднення.

Ми з чоловіком одружені 5 років. Мені 35, а чоловікові 41. Ми віруючі і, звісно, що вдавались до всіх, рекомендованих Церквою, методів планування вагітності,розпізнання плідності та молитви. На жаль, дитятка не дочекались.

Ви можете порадити чекати іще, пригадуючи Св.Йоакима і Анну, але ми далеко не Святі і так довго, навряд чи проживемо. Роки втікають, ми не молодшаємо і здоровя з віком не додається. А треба іще виносити і виховати дитя.

Кажуть, що кількість випадків непліддя більшає, бо роблять аборти, ведуть невпорядковане життя,підхоплюють різні інфекції. Ми не робили абортів, і не маєм ніяких стосунків поза сімєю. Молимось і у своєму щоденному житті намагаємось служити іншим.

Тож маю запитання,враховуючи, що існують варіанти "штучного" запліднення.

Церква (і ми АБСОЛЮТНО погоджуємось)- засуджує вбивство ембріонів,коли вибирають найкращі і найсильніші, засуджує вибір зовніщності дитини і кількості дітей. Тому прошу порадити (або порадити духовну особу, що знається на таких питаннях)про такий варіант: коли беруть кілька яйцеклітин від жінки (а не десятки, як зазвичай)і розміщують в середовище, де знаходиться сімя чоловіка (і все! без методики, коли рукою лікаря запліднюють яйцеклітини. Якщо ж пощастить і запліднення відбудеться, тоді їх перенесуть в лоно жінки. НЕ вбиваючи ембріонів, НЕ вибираючи їх кількість, чи тим паче вигляд дитя. Чи засудить це Церква??

Дякую і сподіваюсь на Боже Милосердя.

о. Володимир

Слава Ісусу Христу! Зверніться до інструкторів "Школи народжувати" при нашому храмі (вівторок 16.30), або до УКУ, там є спеціалісти з біоетики.

Слава Ісусу Христу!

Чи можна християнину замовляти і користуватися біометричними документами?

Слава Ісусу Христу! Прошу сказати, що маю зробити з вервицею моєї Мами, яка померле вже більше десяти років?

о. Володимир

Слава Навіки! Молитися на цій вервиці.

Анжеліка382016-04-28 в 17:40:20

Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть, будь ласка, чим відрізняється великодня сповідь від звичайної?

о. Володимир

Слава Навіки! Нічим. Тому сповідатися потрібно часто, щоб постійно бути в єдності з Богом.

Слава Ісусу Христу!

До якого дня в часі Великого посту маємо бити земні поклони?

о. Володимир

Слава Навіки! До Великодня.

Мартина402016-04-30 в 13:37:54

Чи можна на Пасху сятити кулон- український національний герб ?

о Володимир

Воістину Воскрес! В часі свячення пасок, читаємо молитви також на освячення всякої поживи. Думаю добре святити кулон окремо.

Христос Воскрес.Питання наступне

Моя мама розлучена з татом, його я ніколи не бачила?він знайшов іншу жінку і не один раз був одружений.В мене не було цілісної родини і я не знаю що це таке.В мене виникли страх що в мене складеться така сама доля як і у мами, оскільки для мене самотня жінка це норма.І мені важко уявити що в мене буде сім’я, і вірний чоловік.Я стараюсь змітини свої думки і якось побороти ці відчуття, але поганий досвід завжди їх повертає,тривалих стосунків немала, максимум два місяці, а мені вже 22, на думці вже крутиця що я чимось відштовхую, чи це вмене доля така.Недавно я зустріла хлопця який мені здався дійсно порядний і що я йому зможу довірятись і він мене не скривдить.В нас розпочались стосунки і був інтимний зв’язок.З часом щось все ж таки пішло щось не так.Я завжди хотіла щоб чоловік в мене був один. Після того ні з ким не була і каюсь в тому що зробила, посповідалась.Зараз я не знаю як мені вчинити,я б хотіла відновити ці стосунки,але не проти волі хлопця.Як мені правельно молитись, щоб Бог допоміг мені відновити ці стосунки і вірити в те до чого я завжди прагнула?чи молитись щоб я вийшла щасливо заміж, навіть якщо це і буде інший чоловік?.Я мрію мати сім’ю, а зараз маю великі побоювання що буду сама. Допоможіть отче розібратись.

о. Іван

Воістину Воскрес! Для того, щоб Вам допомогти у Вашому проханні, потрібно щонайменше зустрітися із священиком і з ним поговорити. Можливо, що одного разу навіть буде замало. Адже є речі, котрі Вам потрібно переосмислити, а це за пів-години не відбувається. Можливо, що вам буде потрібно на розмову із Вашим хлопцем. Це також не виключено. Можете зрозуміти, що такі питання з допомогою комп’ютера не вирішуються.

Христос Воскрес!

Мій хлопець римо-католик і ходить до костела, я - греко-католичка і ходжу до церкви. Хочемо взяти шлюб, думали в костелі, але дехто мені говорить що шлюб потрібно брати у церкві, що чоловік повинен іти за жінкою. Це справді так? Ще говорили мені що це вказано у Церковних канонах, знаходила в інтернеті канони УГКЦ: Кодекс Канонів Східних Церков,там прочитала таке: Кан. 813 – Подружжя між двома хрещеними особами, з яких одна католицька, а друга некатолицька, без попереднього дозволу компетентної влади є заборонене. Але ми двоє хрещені і двоє католики. Отче, скажіть будьлака, чи дійсно в нашому з хлопцем випадку забороняється шлюб брати у костелі? чи священик греко-католицький має право не дати дозволу на такий шлюб?Як ми правильно маєм поступити? Може в Біблії чи ще десь про таке згадується, підкажіть де саме? Дякую!

Христос Воскрес!

Мені 45 років. Завжди вважала, що я греко-католик, бо змалечку ходила до костелу (греко-католицькі храми тоді були закриті), шлюб давав також греко-католицький священник(в мене вдома), тепер ходжу в церкву Св.Ольги та Єлизавети. А нещодавно взнала, що мене хрестили в церкві Св.Юри православний священник.То хто я за обрядом?

о. Іван

Воістину Воскрес! Особа священика, котрий Вас охристив, і сам храм, де Вас христили, не визначає Вашого віровизнання. Через Таїнство Хрищення Ви стали Божою дитиною. А тепер Ви самі маєте визначити Ваше віровизнання. Якщо Ви вважаєте себе греко-католичкою, значить так воно і є. З чим і вітаю)

З повагою о. Іван Галімурка

Наталія442016-05-06 в 14:19:56

Христос Воскрес!Отче,прошу Вашої поради.Ми з сім'єю кожної неділі ходимо до церкви,маю 16 місячного сина і він хоче бігати по церкві,з ним вже і недуже уважна.Тепер коли тепло ми з ним надворі церкви,але там зовсім нічого не чути.Ми з чоловіком чергуємся,то половину літургії він з ним надворі,то я.Я написала нашому священику прохання на ел.пошту,щоб він якось вирішив з звуком,щоб хоча б трохи було чути.А це всерівно,що десь в іншому місці бути,залишилась би вдома і послухала Літургію по радіо,але з другого боку,Св.Причастя не прийму.Але наш священик нічого не робить.Я його колись запитала по ел.

пошті,але його ел.пошту прочитали його їмость і сини і він на мене при зустрічі дуже сердився і сварився,що то я йому пишу.Якби я знала,що в отця вся сім'я любить читати,навіть те,що їх не стосується,я би звичайно не писала.Я те своє запитання послала ще 3 священикам і мені відписали без проблем.Є дуже багато священиків,які порадять,зокрема ви отче.Я вже декілька разів вам писала на цьому сайті і дуже вам вдячна за ваші поради.Нехай Господь Бог зішле вам благодаті,за вашу працю.Так я обіцяла отцеві,що більше йому писати не буду,але порушила свою обіцянку,написавши йому прохання.Напевно він на мене сердиться.Не знаю,що робити,чи знову йому написати?Чи вже не злити священика?Але дуже хочеться чути Св.Літургію цілу,почуваєш себе якось обділеною.Що би ви,отче,робили на моєму місці?Знаю,що моє питання є таке трохи дивакувате.Мені не хочеться іншим людям заважати,нашим ходінням по церкві.Наперед дякую за будь яку відповідь.

о Володимир

Воістину Воскрес! Ходіть з дитиною і далі до Церкви, хай звикає. Вчіть його бути чемним smile

Володимир452016-05-07 в 09:47:27

Христос Воскрес! Скажіть будь ласка чи потрібно клякати на Святій Літургіі або молячись в дома від Христового Воскресіння до Вознесіння Господнього?

о. Іван

Воістину Воскрес! Згідно з давньою церковною традицією, котра має поважні богословські обгрунтування, постава молільника від Воскресіння до Вознесіння є стоячою. Тобто молитись належить стоячи.

З повагою о. Іван Галімурка

Наталія462016-05-11 в 18:54:23

Христос Воскрес! Скажіть, будь-ласка, чи можна перенести дату вінчання в церкві. Ми хотіли обвінчатись, але в нареченого помер тато, тому хочемо перенести весілля. Як це правильно зробити?

о. Іван

Воістину Воскрес! Позитивна відповідь на Ваше питання залежить від кількох факторів, котрі можна вияснити при зустрічі з Вами. Приходьте до храму поспілкуємось.

З повагою о. Іван Галімурка

Христос воскрес!

Скажіть, будь-ласка, скільки часу не можна їсти та пити після причастя? Та як часто можна приймати Святе Причастя? (Чи можна, накприклад, при можливості причащатися щодня?

Спасибі за відповідь.

о. Іван

Воістину Воскрес! Щодо Святого Причастя, то причащатися можна лише ОДИН РАЗ на день. Щодо періодичності приймання Святого Причастя, то Церква заохочує причащатися навіть щодня. Але... При умові, що у причасника на сумлінні немає ТЯЖКОГО гріху. У противному разі причащатися НЕ МОЖНА! Лише після того. як людина посповідається, вона зможе відновити причастя. Щодо харчування після св. Причастя, то якихсь конкретних термінів немає. Тут мусить бути розуміння того, що св. Євхаристію приймаємо під видами Хліба і Вина. Як і інші спожиті продукти, вони мають свій період розкладання. Тобто відбувається процес ферментації і подальший розпад на цукри, амінокислоти і т.д. Орієнтовно це триває до 15-20 хв. Вже тоді можна споживати їжу. Хочу наголосити, що, запричащавшись Тіла і Крові Господньої, людина входить у найтісніший контакт із Господом. Як говорить апостал Павло: "Живу вже не я, а у мені живе Господь". Тоді є найвідповідніший момент до глибокої молитви.

о. Іван Галімурка

Чи можно представнику старовірства відвідувати Греко-католицькі храми

Христос Воскрес.

Скажіть, будь ласка, як правильно вчинити.

В червні в нас весілля, в молодого помер батько півтора року тому. І він хоче в день весілля по дорозі до нареченої зайти на його могилу. Це не можу викликати якусь неприємність? В такий щасливий день відвідувати такі місця.Допоможіть розібратись. Дякую.

о. Володимир

Воістину Воскрес! Не хвилюйтесь, це ніяк не вплине на Ваші відносини. Що до "...В такий щасливий день відвідувати такі місця..." - цвинтар, це освячене місце. Знаю що по деяких селах існує традиція просити благословення на шлюб в померлих батьків, йдучи в день шлюбу на цвинтар. Молодята обоє моляться на могилі померлих батьків за їх упокій і тричі кланяються. Мені здається, що це дуже добрий звичай, бо в день весілля наречені висловлюють вдячність померлим батькам за те, що їх зростили і виховали. Думаю, що і Ви могли б в своїх молитвах подякувати померлому татові свого нареченого за те, що виховав для Вас чоловіка.

Христос Воскрес! Допоможіть мені, будь ласка, у такому питанні: яку молитву можна молити. щоб захистити себе і своїх рідних від людських заздрощів, злих слів і задумів? Річ у тім, що нам сильно заздрять сусіди і деякі родичі. Ми живемо в селі. Наша сім'я досить заможна. Так, ми жевемо багато, але і важко працюємо. Наша сім'я побожна. Відвідуємо Храм в свята, і в неділю (але не кожної неділі), сповідаємося, даємо пожертви. Недавно почали помічати, що як тільки щось заплануємо придбати, то відразу хтось захворіє, або щось стається. Гроші йдуть не на те, на що ми їх запланували потратити. А наші сусіди з цього дуже радіють. Є родичка, яка приходить до нас майже кожен день. Сама вона дуже хвора. Лікується вже давно, але краще не стає. Так от, після того, як вона йде додому, то відразу або комусь погано стає, або "на рівному місці" виникає сварка. А вона цьому рада. Дочка її така сама. Переїхати в інше село, чи місто ми не можемо. Що робити? Які молитви читати, щоб оберігти нас? Дякую!

о. Іван

Воістину Воскрес! Наша загальна біда полягає у тому, що ми звикли вирішувати проблеми за "принципом таблетки", тобто: болить зуб - з’їв таблетку, і перестало боліти, Або: болить голова - з’їв таблетку і знову ж таки - перестало боліти. Такої молитви, як Ви просите, просто немає, і принцип "таблетки" тут не спрацює. Дана проблема має місце не лише у Вас, це є поширена практика. А проблеми заздрості, захланності чи якісь інші вимагають цілком іншого підходу. Цього кількома словами не поясниш, тут потрібно нормально поспілкуватись. Будь ласка, при нагоді зайдіть до храму - поговоримо.

З повагою о. Іван Галімурка

Мар#039;яна512016-06-06 в 07:13:32

Христос Воскрес! Прочитала у запитаннях, що після завмерлої вагітності священик може прочитати молитву. Скажіть цю молитву читають тільки у Вашому храмі чи у інших храмах Львова також?

о. Володимир

Воістину Воскрес! Цю молитву може читати всі свяшеники.

Христина522016-06-14 в 20:38:19

Слава Ісусу Христу!

Скажіть чи можна іти за дружку, якщо 3 місяці тому померла бабця?

о. Іван

Слава Навіки! У Вашому питанні жодних застережень Церква не має. Ідіть, будьте дружкою, лише пристойно поводьтеся.

З повагою о. Іван Галімурка

cлава ісусу христу скажіть будьласка чи може зустрічатись хлопець з дівчиною якщо їхні прадіди були рідними братами

о.Володимир

Слава Навіки! Раджу звернутися безпосередньо до священика, щоб добре розслідити родинне дерево.

Слава Iсусу Христу!

Менi потрiбна порада. Мене запросили бути дружкою на вiнчаннi. Менi 17 рокiв.

Чи можу я бути дружкою? Якщо так, то розкажiть якi правила поводження дружки пiд час вiнчання.

Дякую!

о. Володимир

Слава Навіки! Ви можете бути дружкою. Ваш обов'язок бути свідком Святої Тайни Подружжя. Дружба і дружка стелять рушник під ноги нареченим, подають свічки і т.д. Все це та інше, Вам підкаже священик. Не хвилюйтеся smile

Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, чи можу я прийняти Святе причастя, якщо жила до шлюбу з хлопцем.

Шлюб у нас через місяць.

Ви сповідаєте в будні дні, перед Літургією?

о. Іван

Слава Навіки! До св. Причастя приступають християни, котрі не мають на сумлінні тяжкого гріху. Хто згрішив - повинен посповідатися і лише після того приступати до Святого Причастя. У Вашому випадку це є необхідно. Це по-перше. По-друге, Ви не можете грішити з хлопцем у жодному разі, навіть якщо Ваш шлюб відбудеться за пів-години. Бо ЛИШЕ шлюб дає право на статеві зносини. Щодо сповіді, то у нашому храмі можна посповідатися щодня з 8-ї год. зранку і з 18-ї год. увечері.

Слава Ісусу Христу!Мені потрібна порада.Останім часом дуже часто відчуваю,що хтось про мене думає обо говорить,це мені дуже заважає і дратує.В мене починає колоти серце,потім сильно калатати і крутитися в голові,а потім кидає в жар,а закінчується сильним спітнінням,Як тільки починаю молитися все припиняється.Таке буває також ,коли спілкуюсь з якоюсь людиною.Мене це дуже дратує і кидає в паніку.Деякий час не можу зосиредитись на своїх думках.Що мені робити?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо все припиняється, коли починаєте молитися, то напевно найкращий лік для Вас це молитва. Моліться самі, а також можете звернутися до священика, щоб почитав над Вами молитву. Думаю, що також потрібно проконсультуватися в лікаря.

Слава Ісусу Христу! В нас більше ніж тому сталася страшна трагедія: ми з дружиною довго чекали дитинки, як от дочекалися, коли дізналмся радості не було меж. Та все швидко закінчилося: лікарі поставили діагноз завмерла вагітність на 7-му тижні. Усе обійшлося без хірургічного втручання, маленький ембріончик самовільно покинув мамине лоно. Отче, скажіть будь ласка як нам бути далі, дуже образливо і важко змиритися, що роботи з ембрінчиком (не можемо ми взяти його та й викинути), чи потрібно його на цвинтар віднести, якщо так, то хто це має зробити???!!!

І як нам зміцнити свою віру та надію на майбутнє.

о. Іван

Слава Навіки! Співчуваю Вам. Це - найперше. Але й потішаю Вас - Господь Бог добрий, і вірю, що Ваш смуток обернеться на радість, і Господь ще дасть Вам дітей. Змиріться з тим, що сталося, бо, очевидно, що так мало статися - така Божа воля. За словами праведного Йова: "Бог дав, Бог і взяв". Щодо ембріону: Це ще не є вповні сформована особа. Тим більше, є неохрищена. Я знаю одного батька, що захоронював дитинку, що завмерла саме перед родами. Але він просто відніс тіло на цвинтар і там захоронив без всяких церемоній. Бо дитинка померла неохрищеною. Так само зробіть і Ви: Захороніть цей ембріон десь на цвинтарі, це може бути могила когось із рідних Вам людей. Господь дає життя і його забирає. Але пам’ятаймо: Господь має набагато більше, аніж дотепер роздав людям. Моліться і уповайте на Божу доброту - і отримаєте. Вірю у це!

З повагою о. Іван Галімурка

Наталія582016-07-11 в 21:21:44

Слава Ісусу Христу!Отче,я вам задавала питання,що робити,якщо побачу,що священику впало Св.Причастя.Це питання тут так і не з'явилось,ви так на нього і не відповіли.Я знаю,що це виглядає,як дуже недоречне запитання,але уявіть собі,в неділю я приступила до Св.Причастя,священик спершу поставив чашу на голову моєму сину,а потім мене причастив,як від напасті.Мені попала тільки краплинка "Вина",а "Хлібчик" я бачила як пролетів,але не бачила куди впав,на мені не було,на підлозі також.Я так трохи чутно прошептала,що Причастя десь впало,але священик явно був на своїй хвилі.Я і мої рідні вже декілька разів бачили,як нашому священику падає Св.Причастя.Це єдиний священик,який просто метає Св.Причастя до рота.Так в спіху.Інші Причащають з такою любов'ю і трепетом,обережно,що навіть і не віруючий повірить,що вино і хліб перетворюється в Пресвяте Тіло і Кров нашого Господа Ісуса Христа.А можна на священика кудись поскаржитись?На мою думку одна виховна лекція йому би тільки пішла на користь.Будь ласка,відповідьте.Можете мені відписати на [email protected]. Наперед дякую за відповідь.

о. Іван

Слава Навіки! Ваше запитання читаю вперше, тому і вперше даю на нього відповідь. Прошу сказати, чи озвучене питання стосується нашого храму? Якщо йдеться про наш храм, прошу підійти до мене особисто і ми спокійно поговоримо на цю тему і розберемося. Без жодних негативних наслідків для Вас. Якщо ходить про якийсь інший храм, то коментувати цього не буду. Скажу лише одне: Пресвята Євхаристія є найбільшою святістю християнина і до неї МУСИТЬ бути найвище пошанування.

З повагою о. Іван Галімурка

Слава Ісусу Христу! Підкажіть нам, будь ласка, чи 28 серпня 2016 року можна вінчатись. Дякую

о.Іван

Слава Навіки! Цього дня ми вінчаємо.

Слава Ісусу Христу! Отче. моє запитання стосується відносно сайту Однокласники.чи варто його відвідувати.чи це є гріх. Друге моє запитання стосовно сайту Матрони Московської.Того року я заходила на нього і була написала прохання, але через півроку я зрозуміла що то було якесь навіювання і тепер написала прохання пробачити мене за ті просьби. Отче, на вашу думку.чи це гріх проти першої заповіді. Щиро вдячна.

о. Іван

Слава Навіки! Говорить святий апостол Павло у Першому посланні до коринтян (6:12): «Все мені можна», та не все корисне. «Все мені можна», та я не дам нічому заволодіти надо мною".

В житті українця є багато хороших речей, котрі вимагають нашої уваги. Вам же чомусь імпонують московські інтереси: однокласнікі, Мотрона Московська... Шукайте чогось кращого, бо цікавитись московським не є дуже корисно

Наталія612016-07-19 в 23:00:54

Слава Ісусу Христу!Доповнення до запитання 58.Це не стосується вашого храму.Я все ж таки відважилась і написала скаргу на того священика єпископу,тому що взнала,що тому священику не один раз люди робили зауваження,що він в поспіху як не облиє Св.Причастям,то «Причастить»тільки стукнуттям ложечки по зубах.З нашими молитвами і з Божою поміччю вірю,що священик виправиться.

Слава Ісусу Христу. Отче в мене таке запитання..у нас в сімї біда чоловік пристрастився до алкоголю і частенько заходить у запої..останнього разу було настільки погано що він погодився на лікування.нам усі радять зврнутись до О.Юрія у Закарпатті с.Білки. але мама мого чоловока проти ..бо вважає що православна церква не є благословнна, і це скоріш секта..і не знаю як поступити.. можливо ви щось порадите куда звернутись. Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! В нашому храмі діє група анонімних алкоголіків "АА". Якщо в чоловіка є бажання лікуватися, то думаю що це найкращий спосіб. Треба розуміти, що його проблему за нього ніхто не вирішить. Тут потрібно зусилля і молитви. Натомість ми звикли думати, що якийсь отець за нього помолиться і все пройде, як кашель чи нежить, а сам він просто буде за цим спостерігати. От і їдуть люди світами, шукаючи "чарівного" зцілення. Навіть коли Христос робив чуда оздоровлення, то завжди хотів співдії людини через віру ("чи віруєш, що можу тобі допомогти?") і діла ("іди і умийся ...встань, візьми своє ложе і ходи..." тощо.) Бог йому допоможе це зробити, якщо довіриться Богові цілковито і буде молитися. Але робити це, з Божою поміччю він буде сам! Якщо людина хоче покинути алкоголь, то це вже 50% успіху. Далі треба молитви і праці над собою. Анонімні алкоголіки діють за таким принципом, даючи приклад із свого життя (бо вони колись пили і покинули, а тепер допомагають це зробити іншим). Бажаю успіхів.

Слава Ісусу Христу! Шановний отче Іван, на запитання щодо Причастя Ви писали що "причащатися можна лише ОДИН РАЗ на день". Підкажіть, чи враховуючи це, можна причаститися на ранковій Літургії (7 чи 10 год.), якщо ввечері попереднього дня вже причащався на вечірній Літургії (19 год.)?

Дякую!

Слава Ісусу Христу! Отче, я християнка і ніколи не думала, що маю так багато гріхів. Я сповідаюся щомісяця. Переодостанній раз сповідалася у Зарваниці і священник провів сповідь з усього мого життя. Священник питав те, про що я ніколи не сповідалася і не визнавала гріхом. Я мала стільки гріхів, що оцінила себе великою грішницею і розпусницею (до цього я такого не думала -живу у шлюбі, дотримуюся християнської віри). Під час одного запитання я заплуталася і сказала "ні" (немогла збагнути, чи я добре розумію питання). Священник мене так добре посповідав і запевнив, що все буде добре. Потім я почала вивчати і збагнула , що я дала неправдиву відповідь на те питання. На другий день пішла пересповідуватися, але не у Зарваниці. Моя неправдива відповідь на сповіді у Зарваниці вийшла затаяним гріхом. пересповідуючись я немогла згадати всіх тих гріхів, які я говорила на попередній сповіді. Я так і казала священнику. Тепер мене мучать сумніви.

1 - мені страшенно жаль, за мою святотацьку сповідь у Зарваниці.

2 - я дуже хочу очистити свою душу і невпевнена вже чи моя сповідь друга очистила мене з гріхів з усього мого життя чи мені знову потрібно пересповідатися.

3 - сповідаючись другий раз, я питала священника про один випадок(ніколи не думала , що це гріх, а це виявилося гріхом ) і не сказала(незумисно), що в мене це є. При цьому я до цієї сповіді приймала св. ПРичастя і як виявляється мала оцей гріх , якого не розуміла.

Отче, допоможіть мені зрозуміти те, шо я накоїла. Мене страшенно мучить жаль, постійно сльози на очах, боюся згнівити Господа і розумію ,яка я грішна. Молю вервицю кожного дня, але відчуваю, що хочу молитися ще більше молитов, щоб заспокоїти якось свою душу. Допоможіть. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Тяжкий гріх є тоді, коли він вчинений свідомо, добровільно і у важливій речі. Якщо бракує хоча б однієї із тих умов, гріх не буде тяжким. Те саме стосовно Сповіді: святотатська, чи ні. Якщо Ви затаїли гріх СВІДОМО І ДОБРОВІЛЬНО - Сповідь святотатська. Якщо ЗАБУЛИ сказати, то Сповідь добра, тільки на наступній сповіді скажете лише цей гріх, який забули сказати. Повністю Сповідь не треба повторювати.

Слава Ісусу Христу!

Скажіть чи є серйозним гріхом сумніви в певних питаннях віри? (сумніви щодо деяких обявлень (наприклад, щодо Меджугорє) та суміви в святості певних святих (щодо святості князя Володимира). Чи потрібно з них сповідатися? Порадьте як бути з подібними сумнівами?

Дякую.

о.Володимир

Слава на Віки! Сумнів що до Меджугоря поки що є в самій Церкві. Тобто, Церква ще не визнала правдивості цих об'явлень. Що до святих, які проголошені Церквою, сумніву не має бути. "Що зв'яжете на землі, буде зв'язане на Небі..." тому, якщо Церква проголосила ту, чи іншу особу Святою, маємо це прийняти. Якщо є сумніви, треба сповідатися з них.

слава Ісусу Христу! Маю наступне питання - 17 серпня у мене померла бабця, а 1 жовтня я би мав йти до друга на весілля дружбою, чи можу я взагалі йти на весілля але не танцювати? чи можна і бути дружбою?

Слава Ісусу Христу! Отче в мене з нареченим мало бути весілля, прийшов хлопець різко дуже змінив свою думку сказав що кидає мене (місяць до весілля ) , сказав що причина не в мені а в ньому! причини не сказав! як це зрозуміти ? і що робити в такій ситуації? чи правда вилізе? і чи він прийде розкаже чому так сталось.. . не знаю що і думати ( дуже багато думок чому так сталось).. можливо і я в чомусь винна. Дякую за відповідь

о. Іван

Слава Навіки! Цілком поділяю Вашу стурбованість, але нічого певного сказати не можу. Гадаю, що буде незле, якщо Ви підійдете до храму і поговоримо про це докладніше. А щодо того, що таке сталося ще перед весіллям, може це й на краще. А якщо б це сталося вже після шлюбу? Потрібно говорити..

Слава Ісусу Христу! Чи можна спати з дівчиною до шлюбу, якщо перебувати у чистоті, тобто без сексу?

о.Володимир

Слава на Віки! Добровільно наражати себе, чи когось іншого на гріх, є також гріхом. Тому не можна.

Слава ісусу Христу! Скажіть будь-ласка є така молитва щоб відмовити свій прокльон в пориві гніву. Дякую.

о.Володимир

Слава на Віки! Потрібно посповідатися.

Слава Ісусу Христу!Роз.ясніть будь ласка мені такі відчуття,в мене працюють дві працівниці в магазині і останнім часом їм дуже часто телефонують або пишуть смс,або під час розмови або читання смся мимоволі вимовляю слова О Боже Боже і наче з осудом.Я навіть не можу стриматись.

о.Володимир

Слава на Віки! Вживати Ім'я Господнє даремно (ще й з роздратуванням) є гріхом.

Слава Ісусу Христу!

Прошу Вас написати на честь яких святих посвячено Ваш храм зараз, а то на честь кого збудовано є достатньо інформації. Це св.Ольга княгиня Київської Русі? Це св.Єлизавета мати Івана Хрестителя?

Якщо так, то що їх єднає?

Дякую наперед за відповідь.

Нехай Господь благословляє!

Слава Ісусу Христу, йду скоро за дружку(буде вінчання в церкві) і виникло питання чи можна йти за дружку і тримати молодій корону, якщо в тебе місячні???

о.Володимир

Слава на Віки! Про це вже писалося неодноразово! Місячні не є перешкодою ні до чого, а тим більше, щоб бути дружкою.

Слава Ісусу Христу! Отче, хлопець розлучений з жінкою вже більше 5 років. Вона вже має іншу сім'ю. Шлюб вони брали в православній церкві КП. Він намагається добитися уневажнення, але чи можна після цього, навіть з уневажненням, брати шлюб в УГКЦ і чи це буде за чином першого шлюбу? Чи визнає УГКЦ уневажнення від православних?

о.Володимир

Слава на Віки! Добре було б поговорити про це із священиком безпосередньо. Якщо він хоче брати шлюб в УГКЦ, то потрібно мати визнання неважності попереднього шлюбу від УГКЦ, від інших конфесій уневажнення ми не беремо до уваги.

ярослав742016-09-26 в 17:04:17

Слава Ісусу Христу,пораннив обручкою палець, в лікарні її розрізали...чи можна купити нові обручки та освятити в церкві,а зі шлюбу здати на переплавлення на нові..дякую.

о.Володимир

Слава на Віки! А чому б не переплавити пошкоджену Вашу обручку (в дружини ціла, чи не так?) зробити з неї нову, і освятити? Думаю так було б краще.

Слава Ісусу Хресту!підскажіть будь-ласка як мені поступити правельно,дуже запуталась у житті і розумію що дуже багато нагрішила а до сповіді не можу іти. 6 років назад я почала зустрічатися х хлопецем сталось так що у нас виникли інтимні стосунки потім за місяць часу я зрозуміла що ця людина зовсім інша...вирішила розійтися...і дізналась що вагітна.коли я йому про це сказала він сказав робити аборт,я була дуже засмучена не хотіла але інколи і в мене були такі думки,але я зізналася мамі ми поговорили все добре тоді Мама з ним поговорила і він згодився.в душі я не хотіла з ним створювати сім'ї але думала ну раз вагітна то най уже буде...може зміниться.але стало ще гірше і гірше все за 4 роки спільного життя(але і жили ми порізну в більшості з них)було багато сварок у нас і накінець я дізналась що він зраджує...він усе підтвердив не заперечив сказав що це гени такі у нього.було дуже боляче в нас виникла розмова я йому сказала давай поговорим розберемось на другий день у доньки було день народження...я пішла на кухню готувати думала він з дитиною а він зібрав речі та дівчина приїхала по нього і він пішов геть...сказав що не хоче бути з нами що сім'я не для нього...я подала на розвід і алемнти...потім та дівчина до мене звонила щоб я не давала на аліменти але заяви я не забрала.і коли нас розвели він приїхав і сказав що хоче назад.мені було і радісно і не приємно одночасно але подумала що може так добре,він казав що з дівчоною розірвав стосунки все мені розповів.але через декілька днів я застаю його за розмовою з нею...він почав мене принижувати...на що ч сказала що жити з ним не буду.він сказав що я його не гідна і що вернувсч бо не хотів аліментів сплачувати...помало я з цим змирилась пережила...і через рік часу познайомилесь з хлопцем ми х ним спілкувалися в інтернеті а потім зустрілись.виникли у нас якісь почуття ми почали зустрічатися...я зрозуміла що мені важко х цим всім жити хотіла піти до сповіді.але священик накричав на мене і сказав розібратися з шлюбом спочатку,порадив піти до єпархії.я так і зробила,подала заяву... Потім нам призначили слухання.я дуже переживала що це таке і як має бути...спочатку я присяглась на Євангіліє казати правду...мені завдали питання я на них відповідала а в кінці мене спитали чи я живу зараз з кимось.незнаю що на мене найшло я збрехала що ні хотя ми з ним зустрічаємось(з тим хлопцем що я писала вище) і хочем бути разом.він їздить на заробітки в іншу країну і коли приїжджає сюди то ми живем разом.коли мене це запитали в мене в голові майнула якась дивна думка чого вони питають зараз тоже на мене будуть сваритися....і коли я прийшла додому то тоді аж осмислила що наробила...подумала насварили то насварили б мене,є чого і картаю себе за це чого я в той момент не подумала про Бога,про те що давала присягу....я у відчаї і не знаю що маю робити,чи прощається такий гріх і як... Дуже чекаю хоть якоїсь вашої відповіді,поради...

о.Володимир

Слава на Віки! Думаю що краще було б поговорити про це із священиком. Прийдіть на розмову, не бійтеся.

Слава Ісусу Христу! Ми ж чоловіком живемо в церковному шлюбі уже 5 років. Обоє ходило до церкви, сповідаємось та причащаємось. Та одного разу, мама чоловіка, по незрозумілим мені причинам звернулась до ворожбитів які сказали їй що сину її наворожено, він не може отримати роботу, в шлюбі в нього проблеми і він згодом розлучиться. І по їх словах, нам потрібно поміняти квартиру бо наворожено саме там. Я довго переконувала чоловіка що це все вигадки, сповідалась молилася але в свою сторону тільки чула що мені байдуже майбутнє сім'ї то нащо взагалі жити разом якщо я не можу таке маленьке як переїзд зробити заради нашого шлюбу. Я зламалась і згодилась поміняти квартиру. Нічого не змінилось як я і передбачала. Пройшло близько пів року я думала що все залишилось в минулому і ми більше не повернемось до цієї теми. Але нажаль мій чоловік під впливом своєї мами (яка як я вже дізналась тепер все життя навідується до ворожбитів за порадами а в той же час ходить до церкви в сповіді) пішов до гадальника на картах. Тепер він вже навіть взнав хто йому наворожив. По словам чоловіка ворожбит розказав йому багато деталей з життя сказав що наворожено і коли чоловік показав йому фото де було багато людей ворожбит показав пальцем на людину. Мій чоловік вимагає перестати спілкуватись з цією людиною і викинути її з нашого життя. Я не можу так поступити тому що я не вірю в це все і впевнена що так як я живу з богом то він не допустив ьи до мене ніякого роду зло. Все стало дуже серйозним і нажаль ми дійсно на межі розлучення, злий дух зробив своє діло. Я не можу ще раз піддатися і зробити крок від Бога. Як і в минулому разі чоловік звинувачує в тому що мені не важлива наша сім'я і т д. Не знаю що робити, чоловік ходив до сповіді але все одно дотримується тієї ж думки. Каже що мені друзі важливіші за сім'ю. Для мене Бог важливіший за диявола тому дуже заплутана. Уже в самої виникають думки чи я з правильною людиною зв'язали життя. Я не знаю чи зможу все життя з таким боротися, жити і знати що моі діти будуть розплачуватися за ті гріхи. Будь-ласка допоможіть.

Слава Ісусу Христу. Хочу Вашої поради. Мені 21 рік, зустрічаюсь з хлопцем вже 5 років. Але в наших стосунках не має згоди, порозуміння, ми завжди сваримось, можемо місяцями не говорити один з одним. В нас як виявилось різні життєві цінності і світогляд. Він зовсім не прагне нічого змінювати, його все влаштовує, а я не знаю що робити.... Незнаю як правильно вчинити.... Не хочу ні собі, ні йому життя зламати... Що Ви порадите робити в такій ситуації? Я хочу сім'ю, дітей в майбутньому, але вже не впевнена що він та людина....до того ж він каже, що одружуються тільки заради статевих стосунків. Йому 23 роки.

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо зараз між Вами немає згоди, то чи буде вона у майбутньому житті подружньому? Шукайте однодумця. "...до того ж він каже, що одружуються тільки заради статевих стосунків..." - Статеві стосунки не вирішать проблем.

 

Слава Ісусу Христу! Підкажіть як вчинити. Батьки були проти мого шлюбу(бо залишилися вони самі в іншій області в хаті,яку будували для нас(брат теж женився в інше місто швидше). Вже пройшло 7 років,але при кожній розмові дорікають. Мені буває дуже трудно,особливо,коли хворіють діти, всі троє,а замість підтримки чую,а ми тобі казали ти не будеш щасливою,віддай нам діти,їм в нас краще. Я НЕ ХОЧУ З НИМИ СПІЛКУВАТИСЯ. після дзвінка мами,я два дні плачу і кричу на дітей та чоловіка. Заповідь каже шанувати батьків... ЯК???

коли руйнується моя сім"я.

о. Володимир

Слава Навіки! Щиро моліться за своїх батьків щодня.

Слава Ісусу Христу! Підкажіть будь ласка чи можна брати шлюб на відкритому повітрі, а не у храмі? бо мені постійно в церкві бракне кисню і я втрачаю свідомість, не раз непритомніла на чужих весіллях, боюсь що таке станеться на моєму! А недавно побачила відео, де на виїзній церемонії говорить священник і от мене тепер непокоїть це питання! А також скажіть чи православні можуть брати шлюб у католицького священника??? Дякую!

о. Іван

Слава Навіки! Можемо розуміти, що вінчання поружжя у храмі є нормою, але не конечністю. Тобто, якщо в часі підпілля люди вінчалися у приватних приміщеннях, це не означає, що шлюб необхідно повторити. У Вашому випадку, якщо дійсно існують якісь підстави, щоб вінчатися поза стінами храму, це питання священикові, що мав би вінчати, найкраще було б погодити із єпископом, щоб не виникло якихось непорозумінь для священика. В принципі, на це мають бути поважні підстави. Щодо другого питання: якщо наречені обидвоє правславні, то їх не може вінчати греко-католицький священик. Якщо ж одна сторона є греко-католицька, а інша - православна, то наречені пишуть прохання про мішаний шлюб до єпископа, і єпископ, як правило, дає на цей шлюб благословення.

З повагою о. іван Галімурка

Слава Ісусу Христу!

Мені 24 роки ,я дружина і мама і щиро дякую за це Богу ,та сімейне життя неначе я стою на краю кратера вулкана,а лава вже от-от опече мені ноги!з чоловіком постійні сварки він не розуміє мене ,а я його !Він з 14 років ріс без батька,тож його мама виховувала,є ще сестра рідна вона теж заміжня.До чого я це все його мама постійно повчає як жити ,що робити,з ким дружити як вдягатись вірить в різні сонники, чорне не носи ,жовте не даруй,а нещодавно я дізналась що вона постійно відвідує якихось гадалок.Він у всьому її слухає мою думку навіть не враховує,як мама скаже так і є!Ми з ним 3 роки як в церковному шлюбі і постійно сварки,непорозуміння,більше так не можу не вистачає сил!Постійно думки про те що було б краще якби мене не стало в його житті.Його ніколи немає поруч,він то на роботі,то на футболі,то з друзями на пиві!Коли хотіла стрибнути з вікна він просто посміявся,(мама моя мене затягнула).Постійно одна дома з дитиною ,нікуди не ходжу(живемо у селі).Я у відчаї і безвиході!Прошу про допомогу!

о. іван

Слава Навіки! Ми звикли жити за "принципом таблетки". Тобто: є проблема - з’їв таблетку, і проблема щезла. Так не буває. В тому числі і в даному випадку: Написала листа по інтернету, попросила про допомогу і відразу допомога прийшла. Знову ж таки - так не буває. Є багато нюансів, котрі потрібно вияснити. Для цього потрібно хоча б прийти до священика і поспілкуватись. Заходьте поговоримо.

З повагою о. Іван Галімурка

Слава Ісусу Христу! Вісім місяців назад з сім'ї пішов мій чоловік. Спочатку я була зла і не думала про нього, але зараз все обдумала, я не хочу щоб наша сім'я руйнувалася! Що мені робити, щоб чоловік повернувся до мене і дітей наших?

о. Іван

Слава Навіки! Річ у тім, що одним реченням годі дати відповідь на Ваше запитання. Треба брати до уваги багато різних обставин. І про це було б краще поговорити у довірливій розмові. Якщо ж загально, то іншого виходу не бачу, як тільки ГОВОРИТИ з ним. Коли заходить якийсь конфлікт, чи щось подібне, тоді бажано підключити когось зі сторони, когось третього, хто має повагу і авторитет у кожної зі сторін. Це може бути кум (кума), сусід (сусідка), приятель (приятелька), співробітник/ця тощо. У цьому полягає покликання арбітра. Це може бути і священик, чи його дружина. Важливо, щоб ця покликана особа втішалася авторитетом у двох сторін.

З повагою о. Іван Галімурка