Від 27 липня до 1 серпня у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа, відбувся ХХХ, ювілейний, Колоквіум Європейських Парафій. У цьому заході взяли участь і делегати від нашої парохії.
27 липня відбулося вітальне Богослужіння, котре відправив Митрополит Львівський Кир Ігор. З вітальним словом до делегатів звернувся президент Колоквіуму. Ввечері відбувалися неформальні зустрічі національних груп і забава.
У неділю, 28 липня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, відбулася Свята Літурґія. Після закінчення Літурґії гостей відвезли на екскурсію до Унівського монастиря. А ввечері був виступ оркестру семінаристів, частування вином і танці.
Кожен день починався з короткої спільної молитви та інформації, опісля була прочитана доповідь, дискусія і робота в групах. Потім Свята Літурґія і обід. На підставі дискусій у групах складалися підсумки, котрі потім виголошували на загальному засіданні.Робоча програма розпочалася 29 липня. Відбулося відкриття Колоквіуму і представлення тем. Виступив президент Колоквіуму Антоніо Кассар.
Першою темою доповіді була «Папа Франциск: його особистість та візія», котру виголосив професор з Австрії Пол Цуленер. Виступ закінчився запитаннями-відповідями. Потім була робота у групах.
Нашу, українську, групу очолив отець-митрат Михайло Димид. Також у групі працювали отці Зіновій Харкавий, настоятель церкви Пресвятої Богородиці Володарки України на Знесінні, Олег Зубик настоятель церкви Святого Апостола Андрія та священномученика Йосафата на Левандівці і адміністратор парафії Святого апостола Андрія і Святого Володимира на Богданівці, а також отець Георгій Драус з Римо-Католицької парафії та інші отці.
Першими темами для обговорення були:
1. Мій вклад у зміцнення свободи на парафії.
2. Солідарність – страхи перешкоджають солідарності.
3. Як працювати, щоби правда про людину забезпечувала її гідність.
Під час групової роботи усі учасники висловлювалися з приводу зазначеної теми. Опівдні відбулася Свята Літурґія у латинському обряді.
Після обіду відбулася презентація пасторального досвіду двох учасників.
Спочатку отець Степан Сус розповідав про свою участь під час Майдану та під час війни. Працю над адаптацією вояків і про допомогу сім’ям, котрі втратили рідних.
Отець Дмитро Романко розповів про свою працю з молоддю. Зокрема, про підготовку молоді до одруження і про неприпустимість дошлюбних стосунків.
Опісля була друга групова робота. Темами якої були:
1. Чи є місце для молоді у Церкві.
2. Чи є місце прощенню у війні з Росією.
3. Який наш пасторальний досвід, яким ми можемо поділитися з іншими.
Потім була культурна програма – майстер-клас «Ікона на склі». Усі учасники з захопленням малювали на склі іконку Юрія-змієборця.
30 липня, професор Галина Теслюк прочитала доповідь «Притча про блудного сина». Дуже цікаво відповідала на запитання делегатів.
Потім було третя, остання, групова робота, темами котрої були:
1. Як соціум і культурне середовище впливають на наше сприйняття інших людей.
2. Як, коли і чому дотримування заповідей Божих стає тягарем.
3. Які є ситуації на наших парафіях, котрі пригадують поведінку старшого сина. Чому воно так.Після закінчення була презентація результатів дискусії у залі.
Опівдні була відслужена Свята Літурґія у латинському обряді, котру очолив єпископ-помічник Едвард Кава. На закінчення Літурґії владика освятив образ «Шість покровителів Європи», авторства Іванки Крип’якевич-Димид.
Після обіду гості виїхали з відвідинами на парафії.
На нашій парохії гостювала німецька делегація.
31 липня, в останній робочий день, основною темою доповіді була «Хто допоможе нам бути християнами у сучасній Європі», котру виголосив отець Михайло Димид. Відбулася дискусія з цієї теми.
Молоді учасники Колоквіуму продемонстрували свої доробки і поділилися враженнями від побаченого на наших парохіях.
Потім була презентація наступного Колоквіуму, котрий відбудеться у 2021 році у Румунському Тімішоари.
Опівдні відбулася Свята Літурґія у нашому обряді, котру очолив отець Михайло Димид у співслужінні з отцями-учасниками заходу.
Отець посвятив намальовані напередодні образочки.
Після обіду гості поїхали на екскурсію Львовом.
А ввечері відбулася прощальна вечеря і Свято Націй, під час якого члени делегацій демонстрували свої національні традиції.
Зокрема, наші музики закрутили гостей Свята у запальних українських танцях. Усі була у захваті від їх виступу. Свято тривало допізна.
А у четвер, 1 серпня, гостей відвезли на екскурсію до Жовкви та Крехівського монастиря.
Марта Осадца
<iframe width="720" height="576" src="https://www.youtube.com/embed/OdcUOc5BGZ0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>