Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"На божественній стражі богогласний Авакум нехай стане з нами і покаже світлоносного ангела, що ясно говорить: Днесь спасення світові, бо воскрес Христос як всесильний." (Воскресна Утреня)

Відкриття пам’ятника Митрополитові Андреєві у Львові +фото

Переглядів: 2910Коментарі: 0
Парафіяльні новини
Відкриття пам’ятника Митрополитові Андреєві у Львові +фото

  Львів. – 29 липня на Святоюрську Гору у Львові повернувся Митрополит Андрей Шептицький. Владика постав у всій своїй величі і маєстаті на, спеціально з цієї нагоди,  відреставрованій ошатній площі перед Собором Святого Юра. Великого, так довго очікуваного, свята не зіпсувала навіть прикра дощова погода. Чисельно згромаджені на площі вірні під дощем з трепетом  очікували кульмінації урочистості – освячення пам’ятника Митрополитові.

  Святкування розпочалося святочною Божественною  Літурґією, яку очолив Отець і Глава Церкви Блаженніший Святослав у співслужінні з Митрополитами, Єпископами і великої кількості  священиків. Митрополит  Львівський Ігор звернувся до Глави Церкви  Митрополитів і Єпископів і до духовенства і достойних і любих богомольців. Під кінець Служби Божої Владики помолилися над гробом Митрополита Андрея у крипті Собору.

  Після Літурґії усі вирушили на площу - до Владики Анрея. Там на великих екранах демонстрували фільм про Великого Метрополита. Були присутні поет пан Ігор Калинець, екс-міністр освіти пан Іван Вакарчук, син Головного Командира УПА Романа Шухевича пан Юрій Шухевич. Участь в урочистості взяв віце-прем’єр-міністр, з гуманітарних питань - міністр культури пан В’ячеслав Кириленко. Раптом нудний дощ припинився і з-за хмар визирнуло довгоочікуване сонечко.

Згодом на Святоюрську площу  прибув Президент Петро Порошенко з дружиною. Розпочався чин освячення пам’ятника у супроводі хорової капели "Дударик". Слово про Митрополита виголосив Президент. "Я надзвичайно вдячний Папі Римському Франциску за те, що в 150-ту річницю народження Владики Андрея апостольська столиця зробила важливий крок у процесі беатифікації нашого Митрополита і визнала його чесноти", – зазначив Президент. Потім до вірних звернувся зі словом Блаженніший Святослав. "Безперечно, можна сказати, що історія встановлення пам’ятника Митрополитові у Львові – це історія боротьби українців за свою свободу", - сказав Глава Церкви. "Ми бачимо бідного, вбогого монаха, підперезаного шкіряним ременем – чесноти, послуху й убогості, – сказав Блаженніший Святослав. – Ми бачимо Мойсея українського народу, який сходить зі Святоюрської гори, наче з українського Синаю, після не 40-денної, а 80-літньої молитви   і стояння перед Божим обличчям… Ми сьогодні кажемо: "Митрополите, ми йдемо за тобою, наш пророче, святителю і батьку".

  На закінчення до присутніх зі словом звернувся Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор. Закінчилося Свято на Святоюрській Горі спільним виконанням Гімну "Боже, Великий, Єдиний". Але ще довго присутні не хотіли відпускати улюблених "Дудариків". Свій виступ капела закінчила виконанням Шевченкового "Реве та стогне Дніпр широкий".

А ввечері, в театрі опери і балету імені Соломії Крушельницької відбулася урочиста академія, присвячена 150-ти літтю від дня народження Митрополита Андрея. Зі словом про Митрополита виступив Президент України. Слово про Митрополита Андрея виголосив Глава Церкви Блаженніший Святослав. Опісля усі заспівали "Боже, Великий, Єдиний". Потім була виконана ораторія Мирослава Волинського «Я тебе кличу».

   Заходи пам’яті Андрея Шептицького триватимуть й надалі – до 1 листопада, дня смерті Владики. Зокрема, у Національному музеї у Львові відкриють меморіальну виставку «На пошану Основнику».

  Марта Осадца - прихожанка нашого храму

Фотоальбом автора:переглянути ТУТ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)