Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Піднесімо ум вгору: мине ще трохи часу й перейдемо звідсіля, а те, що ти зібрав, кому воно буде? (Лк. 12,20)." (Св.Єфрем Сирійський)

"Лицарі Колумба" відвідали нашу парохію

Переглядів: 5133Коментарі: 0
Парафіяльні новини
"Лицарі Колумба" відвідали нашу парохію

Сьогодні нашу парохію відвідали члени чоловічого католицького згромадження "Лицарі Колумба", яке діє при храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові.

Вони розказали про своє згромадження, його діяльність, організаційну структуру і мету.

Ли́царі Колу́мба (англ. Knights of Columbus) — найбільша в світі католицька братська організація. Заснована преподобним отцем Майклом Джозефом Мак-Ґівні в Нью-Гейвені (США) в 1882 році. Названа на честь мореплавця Христофора Колумба.

Перше організаційне зібрання, яке священник провів разом з групою чоловіків у парафіяльній церкві Святої Марії, відбулося 2 жовтня 1881 року, а 29 березня 1882 року організація була офіційно зареєстрована законодавцями штату Коннектикут. У 1889 році в ній налічувалось 300 рад з 40 000 лицарів. Десять років по тому, в 1909 році, було 230 000 лицарів, об'єднаних в 1300 рад.

Основною метою ордена було страхування на випадок смерті годувальника, яке б забезпечило догляд за вдовами і сиротами. Свого часу Майклу Мак-Ґівні довелося тимчасово залишити свої семінарські дослідження, щоб піклуватися про родину, коли помер його батько. До того ж наприкінці 19-го століття католики регулярно виключались з профспілок та інших організацій, які передбачали соціальні послуги, їм також була заборонена участь у багатьох популярних братських організаціях, таких як масонські ложі. Мак-Ґівні бажав забезпечити людей альтернативою. Він також вважав, що католицизм і братання були несумісні, і бажав заснувати спільноту, яка б стимулювала людей пишатися своєю американо-католицькою спадщиною.

Назва «Лицарі Колумба» була обрана не випадково — таким чином о. Мак-Ґівні м'яко докоряв англо-саксонським протестантським лідерам, які ізолювались від католицької спільноти. Посиланням на Христофора Колумба він хотів показати, що католики не тільки є повноправними членами американського суспільства, а й долучились до його заснування.

Оригінальна система страхування давала вдові покійного лицаря 1 000 доларів утримання. Кожен член оцінювали $ 1 на смерть, і коли кількість лицарів виріс за 1000 оцінка знизилася за курсом підвищення. Кожен член, незалежно від віку, була оцінена в рівній мірі. В результаті, молоді, здорові члени могли очікувати, щоб заплатити більше протягом свого життя, ніж ті чоловіки, які приєдналися, коли вони були старші.

Початковою метою братства була взаємна підтримка спільноти та допомога іммігрантам-католикам з низьким рівнем прибутків. Згодом воно перетворилося на братську спільноту, яка прагнула забезпечити благодійні послуги, сприяти католицькій освіті й активно захищати католицтво в різних країнах. Наразі членами організації є 1,8 мільйона осіб, об'єднаних в 15 000 рад, з яких 200 рад працюють в університетських кампусах. Лицарями Колумба можуть стати лише «практикуючі» католики і лише чоловіки віком старше 18 років. Членство складається з чотирьох різних ступенів, кожен з яких ілюструє певний принцип ордену. Орден є членом «Міжнародного альянсу католицьких лицарів». Його ради були закладені в США, Канаді, Філіппінах, Мексиці, Польщі, Домініканській Республіці, Пуерто-Ріко, Панамі, на Багамських островах, Віргінських островах, Кубі, Гватемалі, Гуамі, Сайпані, а також на американських військових базах по всьому світу.

Патріотичне відгалуження Ордена — лицарі четвертого ступеня — налічує 2500 осередків. За їх підтримку Церкви і місцевих громад, а також за їх благодійну діяльність Папа Іван Павло II назвав орден «сильною правицею Церкви». У 2012 р. орден передав 167,5 мільйонів доларів США безпосередньо на благодійність, його члени виконали понад 70 мільйонів людино-годин добровільної служби, а також здали у 2010 році понад 413 тисяч пінт крові. В рамках програми страхування Ордену створено 90 мільйонів полісів страхування життя на загальну суму 19,8 мільярдів доларів, організація має найвищі страхові рейтинги, надані «AM Best» та «Асоціацією Страхових стандартів ринку». У Сполучених Штатах на національному та державному рівні орден активний на політичній арені: лобіює закони й постанови, які підтримують позиції Католицької Церкви щодо державної політики і соціальних питань.

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)