Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці у Влахернському храмі було за імператора Аркадія. До того велика святиня зберігалася в Єрусалимі у благочестивого християнина. Через багато років, за царювання імператора Лева Мудрого, від пояса Божої Матері відбулося диво, зцілення його дружини Зої, що страждала від злого духа.
Імператриці було видіння, що вона видужає від недуги, коли на неї буде покладено пояс Матері Божої. Імператор звернувся з проханням до Патріарха. Патріарх зняв печатку і відкрив кивот, в якому зберігалася святиня. Патріарх поклав пояс на хвору імператрицю, і вона зараз звільнилася від своєї недуги. Був відслужений урочистий подячний молебень Пресвятій Богородиці, а пояс з великою честю поклали назад у кивот і запечатали печаткою.
На згадку цього дива і було встановлено свято Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці. Частинки святого пояси Богоматері знаходяться на Афоні у Ватопедському монастирі.
Святитель Геннадій, патріарх Царгородський. Святитель Геннадій, Патріарх Царгородський, був обраний на престіл Константинопольської Церкви в 458 році, за царювання святого благовірного царя Лева Великого. Святитель Геннадій був лагідний, терпеливий і стриманий.
Під час патріаршого служіння святителя Геннадія, в Константинополі був побудований храм в ім’я святого Йоана Предтечі. Тоді ж один сенатор Студій, що прийшов з Риму, заснував монастир, який став відомий згодом як “Студійський”. Святитель рукоположив преподобного Даниїла Стовпника на пресвітера. Патріарх Геннадій був автором бесід і тлумачень книги пророка Даниїла. Святитель Геннадій керував Константинопольської Церквою 13 років. Він мирно преставився в 471 році.
Святитель Йоан, митрополит Київський. Святий Йоан. У сані митрополита прибув до Києва 1080 року і швидко здобув собі загальну глибоку повагу. Вважають, що за походженням був греком або болгарином. Преподобний Нестор, його сучасник, говорить: «Цей муж, тямущий у книгах, вправний у науці, милостивий до вбогих, вдів і сиріт, ласкавий до кожного – Багатого і бідного, смиренний і лагідний». Відзначався талантом проповідування. Святитель Йоан, упокоївся в кінці ХІ ст.. він залишив кілька творів, з яких знані: «Послання митрополита Йоана до Климента, папи старого Рима», і «Церковне правило», яке є написане для чорноризця Якова, де є пояснення правил Вселенської Церкви та їх узгодження з правилами Київської Церкви.
Написав Бр. Григорій Яремчук ЧСВВ