У греко-католицького духовенства Стрийської єпархії з’явилися серйозні докази, що храм Святого Духа у Городку захопили адепти секти Догнала, офіційно забороненої в Україні як деструктивної тоталітарної. Підтвердженням тому стало присутність у церкві на свято Трійці Теодозія Івашківа, якого 2014 року офіційно було позбавлено духовного стану священика.
Отже, ситуація навколо церкви Святого Духа у Городку склалася не сьогодні і навіть не вчора, а кілька років тому. На тому місці, де нині храм, була стара, ще польська капличка святої Варвари. За ініціативи місцевого священика Зіновій Бенся і прихожан розпочалося будівництво церкви. Табличка на храмі засвідчує, що парафія була заснована 1992 року, а сама споруда зведена 2000 року. Зрозуміло, що будівництво здійснювалося на пожертви тих самих прихожан – від фундаменту до оздоблення.
«Потім почали складатися якісь негарні ситуації. Нас, парафіян, постійно звинувачували, що гроші пропадають, ще щось. Потім ми дізналися, що отець Зіновій освіти не мав і його вигнали. Він став зловживати горілкою. Спочатку сам то визнав, а потім казав, що то неправда. Ми почали писати, скаржитися і нам дали нового священика – отця Володимира», – розповідає пані Люба, яка сьогодні разом з іншими прихожанами приходить на Літургії до каплички під стінами церкви святого Духа.
Стосунки між священиками не складалися і новий отець попросив, щоб його відправили в іншу парафію. Місце отця Володимира зайняв інший священик – отець Василь. Так сталося, що невдоволені отцем Зіновієм пішли за новим отцем, а частина парафіян лишилася з отцем Зіновієм. На початку погодилися, що по черзі правитимуть у церкві. Ідилія протривала недовго і одного дня тих, хто не погоджувався зі старим священиком, просто не пустили до церкви – двері замкнули, а охорона пускала лишень своїх.
Це сталося приблизно чотири роки тому. Незважаючи на те, що у Городку є ще й інші греко-католицькі церкви, люди вирішили залишитися тут, адже і вони доклалися до будівництва храму. Відтак, Боголослужіння перенеслися до старенької каплички без вікон і дверей.
«Ми стояли на холоді півтора року», – згадує пані Люба.
Коли й отця Василя перевели до іншої парафії, на його місце прийшов отець Володимир Пігічин, який служить тут і донині, а також в церкві у сусідньому Арташеві. З приходом нового священика стару капличку відремонтували, вставили вікна, двері, зробили опалення. Щоправда, довелося стикатися з опором з боку прихожан церкви, які неабияк протестували проти цього.
Докладніше: Дивись info