Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Великий дар — сльози в молитві, а захоплюватися бісівськими помислами — те саме, що смерть." (Св.Єфрем Сирійський)

Ще одна незабутня подорож до Зарваниці

Переглядів: 2302Коментарі: 0
Парафіяльні новини
Ще одна незабутня подорож до Зарваниці

10 вересня, чудового погожого осіннього дня, члени Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі та парафіяни нашого храму здійснили прощу до Зарваниці. Очолив її духовний опікун Архибратства отець Ігор Демків.

На світанку прочани вирушили у дорогу. Отець Ігор, традиційно, поблагословив на добру путь і усі помолилися за щасливу і легку дорогу.

Отець попросив, окрім своїх особистих намірень - молитися за мир в Україні і за наших воїнів.

Цілу дорогу паломники молилися і співали побожних пісень.

У Соборі Зарваницької Матері Божої, отець Ігор відслужив для наших прочан Святу Літурґію, котру, разом з дяком Тарасом, своїм співом, супроводили хористки нашого крилосного хору.Хто мав потребу – посповідалися і усі прийняли Святе Причастя.

Біля пам’ятника міґрантам пані Стефа Кіндрат розповіла цікаву історію про те, як, перебуваючи в Італії, вона була учасницею зародження активного церковного життя серед наших заробітчан, яке започаткував і очолив, нині покійний, протоієрей Василь Поточняк.

Потім наші парафіяни вирушили на Хресну Дорогу. На закінчення Хресної Дороги помолилися у наміренні Святішого Отця Папи Римського і отримали повний відпуст.

Опісля вирушили до Українського Єрусалиму. Там наші прочани приступили до Гробу Господнього, помолилися на Святих Сходах і піднялися на Голготу.

Також відвідали старовинний дерев’яний храм Різдва Пресвятої Богородиці монахів студитів.У храмі Пресвятої Євхаристії отець Ігор помирував усіх.

Після чого наші паломники помолилися у храмі копії Хатини Матері Божої*).

Хто бажав, прийняв крижану оздоровчу купіль у джерелі Святої Анни. Набрали джерельної водиці.

І на сам кінець, ми помолилися у храмі Пресвятої Трійці та Пресвятої Покрови, де усі приклалися до оригіналу чудотворного образу Матері Божої Зарваницької. Кожен просив у Матері Божої про щось своє - сокровенне. Адже, їдучи на прощу, кожен мав своє намірення.Так пройшла ця наша захоплююча молитовна пригода.

Традиційно - дорогою додому ми молилися і співали побожні та народні пісні.

*) У 1294 році християнська імператорська родина Анджелос, аби вберегти від знищення мусульманами будинок, у котрому мешкала Пречиста Діва в Назареті й де одержала благу звістку від архангела Гавриїла про народження Спасителя, розібрала його й перевезла до італійського містечка Лорето. Тут хатину відновили, а згодом над нею звели базиліку Святого Будинку.

На згадку про цю святиню такі самі будинки звели у Чехії, Польщі та Німеччині. В Україні храм копії цієї Хатини почали будувати у 2012 році у Зарваниці (архітектор Михайло Нетриб’як). Тут зберігається камінь з Назарету і два камінці, освячені у храмі Лорето.27 серпня 2017 року, під час щорічної Успенської прощі, храм освятили. Чин освячення храму звершив Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь (Семенюк). Чин освячення відбувся за участю Єпископа-помічника Теодора (Мартинюка) та Екзарха Луцького Йосафата (Говери).

Марта Осадца

<iframe width="720" height="405" src="https://www.youtube.com/embed/qXHhI752UqU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)