Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Приступім свіченосці до Христа, що як жених ізходить із гробу, і разом святкуймо світлопразничними відправами Пасху Божу спасительну." (Воскресна Утреня)

Звернення Преосвященного Владики ВЕНЕДИКТА, Єпископа-помічника Львівського до вірних Львівської Архиєпархії

Переглядів: 3564Коментарі: 0
Документи Львівської Архиєпархії

Звернення Преосвященного Владики ВЕНЕДИКТА, Єпископа-помічника Львівського до вірних Львівської Архиєпархії

Дорогі у Христі браття та сестри,

в наш час, домінування споживацьких вартостей, констатуємо поширення в українському суспільстві деструктивних, тоталітарних сект, неорелігійних груп та культів. Беручи своє коріння головно в східних нехристиянських духовних і культурних практиках - вони породжують хаос в нашому християнському світосприйнятті. Пропонуючи себе, як спасіння від всіх негараздів і воротами в Царство Небесне, в реальному світі вони зводять своїх «вірних» на манівці та кидають у розпач. В психологічному форматі в їх «вірних» послідовників виникають внутрішні проблеми, які передаються зовнішньому оточенню, а саме дратівливість і збудження, які в своїх загостреннях можуть переходити у фанатизм та навіть навіженість. Ще варто зазначити, що в своїх методах розповсюдження ці релігійні рухи не гребують такими інструментами, як маніпуляція підсвідомості, гіпноз, зомбування, контроль свідомості.

Однією з причин поширення цих рухів та сект є толерантність нашого суспільства до релігійних новоутворень та зацікавлення чужорідними вченнями, практиками, «вірами». Так, серед найбільш поширених організацій фігурують «Свідки Єгови», «Посольство Боже», «Білий лотос», «Церква саєнтології», «Товариство Крішни», «Клініка живого слова», «Рей-кі», а також новоутворена «секта Догнала». Потрібно пам'ятати, що секти завдають шкоди нашому здоров'ю чи навіть життю (наприклад, заборона переливання крові у «Свідків Єгови»); шкодять психічному здоров'ю (наприклад, гіпноз у секті Догнала); руйнують сім'ї, підбурюють суспільство проти влади (наприклад, «Церква саєнтології», яка за свою протизаконну діяльність переслідується правоохоронними органами в багатьох країнах Європи), пропагують себе як панацею від усіх духовних хвороб, а насправді є звичайною окультною практикою (наприклад, «Рей-кі»). Ці релігійні рухи безпосередньо впливають на людську свідомість та завдають великої шкоди психіці.

Звичайно, не можемо заборонити діяльність різного роду «прийшлих» релігійних організацій, але їхнє поширення застановляє замислитись над нашою християнською ідентичністю. Це звернення не є нападом на «чужих», радше воно є застереженням перед проблемами, які виникають в особи згодом, після посвячення в деструктивну секту. Якщо хтось сам, чи хтось з його близьких впритул наблизився до певної неорелігійної чи філософсько-релігійної групи, хай проаналізує її вчення та вплив на своїх адептів і порадиться зі священиком-духівником. Тоді ще можливо зробити крок назад. Туди легко попасти - майже неможливо вирватись!!!

Нажаль, в Україні досі відсутній закон про захист громадян від шкідливого психологічного впливу деструктивних культів, який би регулював процедуру звернення до суду і доведення, у ході судового процесу, негативного впливу на членів тих чи інших релігійних організацій. Натомість в країнах Європи, Азії та СНД такий закон вже довгий час активно працює на благо свого народу. Тому будьте пильні, не дайте звести себе красивими словами облудних проповідників, але вірно слідуйте за Христом, який є Дорогою, Правдою і Життям!

З молитвою та Архиєрейським Благословенням!

+ Венедикт

Єпископ-помічник Львівський Протосинкел Львівської Архиєпархиї

Дано у Львові при Архикатедральному Соборі св. Юра Дня 05 січня 2012 року Божого