Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Зійшов Ти з глибини землі і сокрушив Ти вереї вічні, що держали зв’язаних, Христе, і тридневний, як із кита Йона, воскрес єси із гробу." (Воскресна Утреня)

Інтелектуали Галичини вимагають припинення діяльності угрупування Догнала

Переглядів: 3745Коментарі: 0
Новітні секти та схизми

Голові Львівської обласної

держадміністрації

Панові Костюку Михайлу

Копія: У Службу безпеки України

у Львівській області

 

 

Шановний пане Голово!

 

Декілька років тому на вимогу громадськості  Львівщини обласна Рада звернулась до правоохоронних органів з вимогою з’ясувати і дати пояснення щодо "протиправних, небезпечних для громадського спокою і конституційних засад держави дій  з боку агресивного псевдорелігійного угрупування – так званої "секти Доґнала", у відповідності з чинним законодавством України, здійснити заходи щодо осіб без громадянства, зокрема Доґнала, громадянина Чеської Республіки, братів Шпіржиків, Обергаузера, 23 псевдомонахинь, громадян Словацької республіки.

 

  Вказані особи  організували з маловірних, слабких духом, марнославних, почасти знедолених у житті людей старшого віку не на жарт психічно неврівноважене середовище, у яке втягнуті діти, підлітки, певна частина молоді.

 

Лист від громадськості  і в обласну держадміністрацію. Жодних реальних дій і це при тому, що очільник секти Доґнал вчинив карний злочин, коли під час  чергового захоплення культової споруди, побив жінку, спричинивши їй черепно-мозкову травму, за що місцевий суд у м. Львові виніс ухвалу про депортацію злочинця з території України. І навіть нині, коли  завдяки ЗМІ області, передачам національного і місцевого телебачення переконливо доведено каригідну діяльність сектантів, котрі  психічно травмують кількасот залучених до  своєї "діяльності" осіб, що повірили "правдивим християнам", "богопосвяченим людям, істинним  слугам Христа", з боку органів влади не відчуваємо належного реагування.

 

Громадськість вимагає від Обласної держадміністрації, Обласної Ради і насамперед від Вас, шановний Михайле Дмитровичу, рішучих дій,  спрямованих на припинення діяльності угрупування сектантського типу, яке іменується у народі сектою Доґнала, керівники якої відлучені від Католицької Церкви найвищим рішенням Ватикану – Апостольською Сиґнатурою. Владним структурам області відомо і про оцінки, не раз висловлювані ієрархами УГКЦ, керівниками інших християнських конфесій. У відповідності до українського законодавства щодо релігійного статусу громадян України, забезпечення громадянського спокою, дотримання високої моральності  вимагаємо від місцевих органів влади рішучості, безкомпромісності, дієвості, активного залучення СБУ у Львівській області.

 

Звертаємо Вашу увагу й на той факт, що означена секта свого часу підступно заволоділа визначною архітектурною пам’яткою – костелом Святого Йосифа, що входить до цілісного пам’яткоохоронного комплексу національного значення – Підгорецького замку.

 

Авторитетна комісія  ще за життя Генерального директора Львівської галереї мистецтв, Героя України Б.Г.Возницького до  складу якої входили також: Левик А.С. – заступник начальника управління охорони культурної спадщини ЛОДА., Харун Г.М. – головний спеціаліст управління охорони культурної спадщини ЛОДА, Василина О.Т. – начальник відділу АРМ, Стонжка Є.М. – начальник конструкторського відділу інженерної майстерні, Пащак В.С. – директор ПАТ "Львів-Реставрація" обстежила стан  пам’ятки і склала акт ще 13 жовтня 2011 року, котрий закінчується висновком: " Комісія вважає нинішній стан дахового покриття та перекриття костелу аварійним. Аварійний дах створює загрозу обвалу, тому перебування людей перед центральним входом костелу та всередині приміщення є недопустимим. З метою запобігти нещасним випадкам необхідно призупинити перебування людей у храмі і поблизу нього, користувачу (Львівська національна галерея мистецтв) вивісити навколо храму попередження про аварійність".

 

Зважаючи на необхідність інвентаризації всіх об’єктів, що належать Львівській національній галереї мистецтв, забезпечення належної охорони, збереження їх та реставрації, подальше перебування сектантів на території с. Підгірці є недопустимим. Висловлюючи означені вимоги, ми представники громадськості, юристи, науковці, музейні працівники, діячі культури висловлюємо тверду впевненість у тому, що злочинну, провокаційну діяльність сектантів буде припинено та їх самих – негайно, без зволікань депортовано за  межі України, а щодо громадян України, які сприяли в організації псевдорелігійного угрупування, провести уважне розслідування на з’ясування їх вини.

 

 

24 липня 2012, Львів

 

 

З повагою, -

 

Овсійчук Володимир - доктор мистецтвознавства, Лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка

Павлюк Степан - академік НАН України, професор, директор Інституту народознавства НАН України

Лубківський Роман - Лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка

Шухевич Юрій - Герой України

Потюк Валерій - Голова Фонду Культури Львівської обл.

Пилип’юк Василь - Лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України

Чмелик Роман -  кандидат історичних наук, заступник директора ІННАНУ

Дяків Володимир - кандидат філософських наук

Мельник Володимир - заступник директора ІННАНУ

Скоп Орест - заслужений діяч мистецтв України

Тарас Ярослав - доктор історичних наук, завідувач відділу етнології сучасності ІННАНУ

Балагутрак Микола - кандидат історичних наук ІННАНУ

Мудрик Микола  - підприємець

Перепічка Євген - кандидат технічних наук,

та інші

КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)