У суботу, 25 червня, члени Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі нашої парафії здійснили прощу до Кохавини. Очолив прощу отець Ігор Демків.
Проща відбулася у рамках з’їзду спільноти Архибратств Матері Божої Неустанної Помочі.
У храмі Покрови Пресвятої Богородиці відбулася Архиєрейська Свята Літурґія, яку очолив Владика Богдан. В урочистій Літурґії взяв участь отець Ігор Демків.
Відбувся молебень до Матері Божої, а також панахида за усіх померлих членів Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі.
Усі, хто бажав, мали змогу посповідатися.
Учасники з’їзду приступили до Чудотворного образу Матері Божої Кохавинської і просили про опіку і покровительство.
Потім був почастунок, який запропонували місцеві парафіяни, і перепочинок.
Після чого члени Архибратства молилися до Матері Божої. Були прийняті 42 нові члени спільноти Матері Божої Неустанної Помочі. А також поновлена присяга усіх членів Архибратства.
На закінчення урочистою ходою прочани вирушили до місця, де колись з’явився образ Матері Божої. Там усі бажаючі набрали свяченої водиці і посвятили образочки, вервички та інші реліквії.
Потім вирушили додому. Усю дорогу наші прочани співали побожні пісні і молилися.
Наступна проща Архибратств Матері Божої Неустанної Помочі – ювілейна. Відбудеться 24 червня 2017 року до Івано-Франківська, де 90 років тому утворилася перша спільнота.
___________________________
Довідка
Відпустове місце Кохавина відоме з 1646 року - часу з’яви там Чудотворної ікони Матері Божої Кохавинської. Спочатку на цьому місці для образу була збудована невеличка капличка, а пізніше, у 1748 році, простора дерев’яна церква. Поруч з нею виріс монастир кармелітів.
За цей час було зафіксовано багато випадків зцілень перед іконою, а тому спеціальна комісія, що вивчала це явище, оголосила її Чудотворною. Сталося це 26 травня 1755 року.
У 1789 році, за австрійського імператора Йосифа II, монастир був ліквідований. Він вдруге відродився тільки у 1855 році. Тоді ж була відновлена й давня капличка і реставрований образ. У 1868 році був закладений наріжний камінь під новий храм, який був освячений 1 вересня 1894 року.
Визначною подією в історії Кохавина став день 15 серпня 1912 року, коли відбулася коронація ікони, на яку зібралася велика кількість прочан не тільки з Галичини, але й інших країн Європи.
З 1931 року монастирем володіли отці єзуїти, котрі перед Другою світовою війною вивезли образ Кохавинської Матері Божої до Польщі.
У березні 1990 року давню святиню взяли під свою опіку отці Редемптористи, котрі не тільки повернули стару назву цьому селу, але й докладають чимало зусиль, щоб повернути йому колишню славу.
Маріанна Осадца,
фото Марта Осадца
Фотоальбом від п.Марти Осадци : переглянути ТУТ