Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Молися мирно й супокійно, співай розумно й до ладу і будеш як орля, що здіймається на висоту." (Прп.Ніл Синайський)

СВЯТИНІ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ (відвідини Берестечка) + фото

Переглядів: 3458Коментарі: 0
Парафіяльні новиниФотогалереї
СВЯТИНІ    УКРАЇНСЬКОЇ    ЗЕМЛІ (відвідини Берестечка) + фото

Поросли, поросли шовкові трави

Там, де ті степи, байраки...

Де козаки впали, не зганьбивши слави,

Розцвіли як кров червоні маки.

     Лавинюкова Тетяна

У нашій країні є багато святих місць, котрі являються живою історією нашого народу. Ці пам'ятки височіють на території України, як символ незламного козацького духу в боротьбі з ворогами за свою свободу і незалежність.

Монастир на Козацьких Могилах - воістину святе місце, який поєднує духовну велич,

неповторну архітектуру, і є унікальна за своїм духовним та історичним значенням.

Нещодавно учасники дитячо-юнацького хору «Надія» нашого храму, побували у тих славетних місцях козацької слави, яке вже майже чотири століття живе у пам'яті нашого народу - місцях битви під Берестечком. Нашою метою було, помолитися і вклонитися тим героям котрі до останнього подиху боронили свій край.

Свято-Георгіївський монастир своїми куполами видніється здалеку. Під'їжджаючи все ближче він захоплює своєю архітектурою і величчю. Перед собором - велика солея, над якою здіймається скляна частина козацької гробниці, де можна побачити козацькі кістки. Над входом в храм видніється іконостас «Голгофа» Івана Їжакевича. Отож, зайшовши до святині та піднявшись на хори, «Надія» доповнила своїми голосами недільну Літургію, яку очолив намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря УПЦ КП, Ігумен Софроній. А далі, знайомство з історичною пам'яткою.

Розташований монастир в самому центрі острова Журавлиха на штучно насипаному підвищенні. Збудовано собор у 1910-1914 роках архітектором В. Максимовим у стилі українського бароко, поширеному на Україні у XVII-XVIII ст. Собор має три поверхи, на кожному з яких розміщено окремі приділи: підземний - на честь великомучениці Параскеви, середній - на честь великомученика Георгія Побідоносця, і верхній (на хорах) - на честь князів Бориса і Гліба. Оздоблення собору вражає своїми розписами відомих українських художників-іконописців - І. Іжакевичем, О. Корецьким, П. Трохимлюком та ін.

Пор'яд розташована Свято-Михайлівська церква - пам'ятка української дерев'яної архітектури XVII ст. У червні 1912 року вона була перенесена із сусіднього села Острів на Козацькі Могили. Тут її було відбудували і реконструювали у первісному вигляді. За переказами тут у червні 1651 року перед битвою з поляками, молився і причащався гетьман Богдан Хмельницький. В центрі церкви є спуск до підземного ходу, довжиною 50 метрів, що з'єднує Свято-Михайлівську і Свято-Георгієвську церкви.

На території монастиря знаходиться музей. Тут експонуються козацькі речі котрі були знайдені підчас багаторічних археологічних експедицій і є прямим свідченням тих подій. Працівники музею провели нам цікаву і змістовну екскурсію про битву під Берестечком.

Побували ми в урочищі Монастирщина де на галявині соснового лісу - місце вічного спочинку загиблих козаків і селян. Жителі навколишніх сіл зібрали останки і перепоховали їх, поставивши кам'яні хрести на одному з яких вирізано дату «1651». Ми вклонилися і віддали шану світлій пам'яті козаків виконавши біля могил «Боже, великий єдиний...».

Далі наша дорога пролягла до районного містечка Млинова. Там нас чекали настоятель Свято-Покровського УПЦ КП храму отець Василь Ліщук, керівник дитячого хору «Надія» Ольга Ліщук із своїми вихованцями. Зустріч була дуже зворушливою і теплою. Отець Василь розповів про історію храму провів екскурсію по території яка потопала у розмаїтті трояндового цвітіння. Тут ми дали концерт виконавши ряд творів Димитрія Туптала: «Похвалу принесу», «Мати милосердя», Дмитра Бортнянського «Як славний наш Господь», Михайла Вербицького «Пасхальна кантата» та інші. Приємною несподіванкою було частування, яке для нас організували хористи.

Отож, з найприємнішими враженнями, здобутими за цей день, учасники дитячо - юнацького хору «Надія» поверталися додому. Поїздка у Берестечко стала для хору одною з найпізнавальніших. Висловлюємо щиру вдячність нашому керівнику хору - Баглай Ользі Федорівні та адміністратору храму св.Ольги та Єлизавети - отцю Івану Галімурці за організацію та матеріальну підтримку нашої поїздки.

12 червня 2016 р.

Софія Козак

учасниця дитячо-юнацького хору «Надія»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

     

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)