Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Вчора я був погребаний з тобою, Христе, востаю днесь з тобою воскреслим; вчора розп’ятий був я з тобою, сам мене спрослав, Спасе, у царстві твоїм." (Воскресна Утреня)

Слово Митрополита Львівського напередодні виборів до Верховної Ради України

Переглядів: 3231Коментарі: 0
Документи Львівської Архиєпархії
Слово Митрополита Львівського напередодні виборів до Верховної Ради України

Всесвітлішим, всечеснішим, преподобним отцям, ченцям та черницям, дорогим та достойним мирянам та всім людям доброї волі Львівської Архиєпархії

Слава Ісусу Христу!

Достойні сестри і брати,

в неділю 26 жовтня проводитимуться чергові парламентські вибори. Український народ неодноразово обирав кандидатів на цей важливий уряд. Як знаємо з минулого, часто піднімалося питання про підкуп виборців. Майже рік тому наш народ провів революцію гідності, яка переросла у тривале протистояння між добром і злом за правдиву волю та незалежність. Цей здвиг народу виринув як крик душі на зло яке прийшло до влади несправедливим чином. Сьогодні знову чуємо свідчення про підкуп виборців. Нас знову бажають загнати у глухий кут, поставити на коліна.

За продаж голосів, за пасивність і злочинну позицію «моя хата з краю» після виборів Україна платить найвищу ціну - втратою значної частини своїх земель, кров'ю та каліцтвом багатьох тисяч своїх синів і дочок, слізьми батьків, дружин та дітей-сиріт, скаліченими долями, поруйнованими містами і селами, падінням добробуту усіх без винятку її громадян.

Не будь байдужим мій народе до своєї долі, до долі своїх дітей, до жертви Небесної Сотні та багатотисячних жертв наших братів і сестер, які в минулому та сьогодні жертвують своє життя за краще майбутнє українського народу. Продаж свого голосу є найвищим злочином супроти свого народу і незміримим гріхом проти Бога, оскільки дає можливість отримати владу людям з нечистими, а подекуди й злочинними намірами.

Церква стоїть осторонь політичної боротьби, однак Церква не може мовчати коли зневажається свобідний вибір людини. Закликаю усіх людей доброї волі, не бути інертними, прийти на вибори та чесно, без підкупу чи якоїсь прив'язаності проголосувати згідно голосу свого сумління. Навіть якщо виборець не має наміру підтримувати жодну партію чи кандидата його обов'язком перед Богом і народом є прийти на дільницю і кинути в урну проголосований за чи проти когось бюлетень.

Ключовим тут має бути усвідомлення, що «кесареві необхідно віддати кесареве» або іншими словами, якщо «кесар» надрукував для тебе бюлетень, то ти зобов'язаний прийти, забрати його від члена виборчої дільниці і повернути назад кесарю у виборчу урну. А вже яку позначку ставити чи не ставити це є особиста воля і переконання кожного членна суспільства. Закликаю християн просити Господа в молитві, щоб просвітив кожного українця у виборі кандидатів до парламенту.

Сьогодні маємо переосмислити важливість виховувати в українському суспільстві, а в першу чергу серед молоді політиків нової генерації, визначальною рисою яких стане чесність та порядність, а мотивацією для політичної праці - добро української нації. Українці повинні усвідомити, що зміна мислення політика і урядовця відбувається надзвичайно повільно і тому суспільство повинне стимулювати його до переродження своєю постійною увагою та контролем після завершення цих виборів і увесь час до наступних. Також необхідно усвідомити, що симпатії і голоси українців розподіляться поміж різними партіями чи кандидатами, але це в жодному разі не може нас роз'єднувати чи розсварювати. І нарешті ми повинні прийти до найвищого усвідомлення, що в цей час лихоліття будь-які сварки чи роз'єднаність, пасивність, байдужість, чи зневіра чинять нас винними у смерті тих тисяч патріотів, які віддали своє життя за волю і незалежність України, такі вчинки ставлять нас поряд із злочинцями, які нищили і нищать Україну, а на наші руки зливають кров невинних мучеників.

Український народ не може бути байдужим також» після виборів, не можна дозволяти політикам та урядовцям дбати про свої інтереси, а не інтереси народу який їх саме для цього обирає.

Прошу вірних миттєво присікати будь-які спроби агітації чи участі духовенства у політичній боротьбі між окремими кандидатами чи політичними партіями.

Звертаюсь до політиків та урядовців із пересторогою про їхню відповідальність перед судом історії та Богом за долю Держави та української нації. Церква не має права мовчати на зло, яке чиниться можновладцями над її народом.

Закликаю усіх вас, любі сестри й брати, до постійної молитви, до посту, не переставаймо благати Всевишнього за наш народ, а Він, бачачи нашу ревність, благословить миром та доброю долею.

Пресвята Богородице, уповання наше, безнастанно заступайся у Господа за усіх нас.З молитвою та Архиєрейським благословенням,

+ ІГОР

Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ

Джерело: www.ugcc.lviv.ua

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)