Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"той, хто затаює свій гріх, не буде ні до чого гідний, а хто сповідається з гріхів своїх і полишає їх позаду себе, той сподобиться від Бога милости (Прип.28,13)" (Св.Ісаак Сирійський)

Відслужив Хресну Дорогу, був викрадений і не повернувся

Переглядів: 2223Коментарі: 0
Публікації
Відслужив Хресну Дорогу, був викрадений і не повернувся

Він відправив молебень Хресної Дороги, й одразу після нього ісламські екстремісти його викрали. Попри старання Папи про звільнення архиєпископа, очільник халдейської спільноти Іраку був убитий, а його тіло — викинуте.

Через 10 років після смерті архиєпископа Мосула відкрито його беатифікаційний процес. 13‑го березня 2008 року в Мосулі знайшли тіло архиєпископа Паулоса Фараджа Раххо. Вистачило години, аби підтвердити, що це справді він. Повідомлення про вбивство релігійного очільника халдейської спільноти швидко розійшлася країною.

Убитий за свою віру

Майже два тижні архиєпископ Раххо перебував у полоні ісламістів, чиї наміри не залишали сумнівів. 29‑го лютого 2008 року група екстремістів напала на священика, коли він виходив із храму. Терористи почали стріляти в його автомобіль, убивши на місці водія та охоронців. Вони брутально вкинули архиєпископа до свого авто і блискавично від’їхали.

Від тієї «чорної п’ятниці» християнська спільнота Мосула не мала жодних відомостей про долю архипастиря. Викрадачі, члени Аль Каїди в Іраку, вимагали, щоб «ассирійські християни взяли участь у джихаді», й зажадали викупу в 3 мільйони доларів. Попри втручання папи Бенедикта XVI і його старання про звільнення архиєпископа Раххо, священика вбили, а його мертве тіло викинули.

Ватиканські Акти

Нині іракська Церква досліджує мучеництво архиєпископа та інших жертв, які зазнали смерті через ненависть до християнства. Акти у цій справі надходять до Конгрегації у справах канонізацій, якою керує італійський кардинал Анджело Амато.

«Ми повинні зробити все, аби жертва людського життя була визнана Церквою», — каже о. Юссіф Томас Міркіс, халдейський архиєпископ Кіркука. Багато християн віддали життя «на захист своєї віри», додає він.

Для них, і для багатьох інших, які прагнуть жити на своїй землі, важливо, щоби цю смерть згадували. Ідеться про справжнє «свідчення вкоріненості християн» у цьому регіоні.

Жертви християн Іраку, вбитих за віру, — це драма, яка надалі триває 25‑го лютого ц.р. молодого християнина, батька сім’ї з Багдада, перед його власним будинком убила група озброєних чоловіків. Попри те, архиєпископ Кіркука заохочує вірних «зберігати відвагу і надію», противлячись насильству «в ім’я Євангелія».

Джерело :Католицький оглядач

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)