Сьогоднішня неділя вчить нас і заохочує плекати надію та довіру до Бога. Тоді можемо впевнено йти в майбутнє, бо Воскресіння –це Божа перемога, якій нема нічого рівного на цій землі. Бог є володарем всього, в Його руках є життя. Головне, щоб ми йшли до цього джерела життя. А перешкод не бракує, як і сумнівів. Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир під час Святої Літургії в Архикатедральному соборі святого Юра на свято Входу Господнього в Єрусалим, у неділю 28 квітня 2024 року.
«Сьогодні чуємо в євангельському слові, що Ісус прибув перед Пасхою до Витанії. Там приготована вечеря, правдоподібно в домі Марти і Марії. І хто сидить при столі? Одним з тих, хто був при столі, є Лазар. Ісус супроводжує цю родину, як зазнала багато драматизму, пролила стільки сліз. Він усуває причину смутку, повертаючи Лазаря до життя. Хоча рано чи пізно Лазар покинув земне життя», – зазначив проповідник.
Владика Володимир зауважив, що ми також втрачаємо чимало рідних, близьких людей. Це спричинює глибокі рани, які потребують зцілення.
«Люди питають, а що далі з цими покійними. Звичайно, що тут рятує віра у вічне життя. А чи їм там добре, як нав’язати з ними контакт? Це робимо через Святе Причастя. Нема простішого способу та коротшої дороги. Так як Лазар став учасником вечері, так євхаристійна трапеза єднає нас з Богом та іншими людьми. Бо ми збираємося довкола престолу, звершуємо євхаристійну жертву за всіх і за все, за живих та померлих», – пояснив він.
«Богослужіння в сьогоднішній день мають пасхально-радісний характер. Але Квітна неділя – це двері до Страсного чи Великого тижня. Цей тиждень можна назвати найбільш трагічним в історії людства, бо сталися драматичні речі, які навіть трудно собі уявити», – зазначив архиєрей.
«Народ, задля якого Ісус Христос прийшов на землю, шукає способу, якби Його позбутися. Людина підняла руку на свого Бога. Бо ніби так хотів натовп, який був підбурений, обманутий. Ми маємо багато викликів у житті, не завжди знаємо, в кого шукати підтримку, розчаровуємося в інших людях, бо перед тим бачили в них якийсь ідеал. Ніколи не варто абсолютно чи надмірно надіятися на людей, адже саме люди спричинили Страсний Тиждень. Хоча перед тим кричали: Осанна! Іншими словами: допоможи нам, Ти є цар! Ці люди незабаром скажуть: Розіпни його! Який контраст! Натовп мав вибір. Але обрав Варавву не тому, що любив, чи поважав його. Натовп не хотів істини. Ісуса засудили за істину. Там не було складу особистого злочину. Бачимо з досвіду, що людська слава чи влада дуже нестабільна», – сказав владика Володимир.
За його словами, ми віримо в існування сонця, навіть коли воно не світить. Віримо в любов, навіть якщо її не відчуваємо. Важливо вірити в Бога, також коли Він мовчить. Мовчанка Ісуса на хресті не є відсутністю відповіді. Зрештою, Богові належить ціла вічність, щоб нам відповісти. Коли ми бачимо біля себе якісь неморальні чи гріховні речі, то не можемо на це мовчати. Бо нам крадуть майбутнє, забирають право на життя, штовхають до гробу. Не можна пасивністю чи мовчанкою допустити, щоб кричало каміння. Сам Ісус в час тріумфального в’їзду до Єрусалиму забороняє пригнічувати, переслідувати правду, бо інакше кричатиме каміння (Лк 19,40). Існує чимало способів приспати чи знечулити суспільство, щоб люди не ставили ніяких питань, нічого не вимагали, жили у віртуальному світі
.Єпископ-помічник привітав молодь з Днем молоді.
«У квітну неділю, ми вже традиційно споглядаємо з вдячністю на молодь! Молодий вік – це час пошуку та особливої творчості, це час вибору покликання. Тому важливо, за прикладом повернутого до життя Лазаря, сідати з Ісусом до столу, брати участь в євхаристійній трапезі, бо це є запорука життя та радості. Радісний, впевнений юнак чи дівчина мають чітку позицію в житті, ними важко маніпулювати. Не всі будуть поділяти спосіб життя праведної людини. Можливо небагато людей залишиться з тобою до кінця. Але залишаться ті, що треба», – зазначив проповідник.
«Непорядні люди не повинні перешкодити нам бути добрими. Тобто, не варто відмовлятися бути доброю людиною через непорядних людей. Ми є в набагато кращій ситуації від очевидців цього Страсного тижня, бо знаємо, чим він закінчився. Ми знаємо, що через тиждень буде Великдень, це день перемоги, який вже ніхто ніколи не зможе викреслити з історії людства. Бо це перемога не людей, а Бога, це перемога над смертю, над гріхом, це подарунок Відкуплення», – додав владика Володимир.
Джерело: https://ugcc.lviv.ua/