Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Неначе молот і кувадло примісти в своєму умі й випробовуй помисли свого серця, і які виявляться негідними, — викидай геть." (Св.Єфрем Сирійський)

Урочисте відкриття пам’ятної таблиці

Переглядів: 3172Коментарі: 0
Парафіяльні новини
Урочисте відкриття пам’ятної таблиці

У неділю, 8 жовтня, відбулося урочисте відкриття пам’ятної таблиці для ушанування церкви Святого Апостола Андрія і Святого Володимира, котра була зведена греко-католицькою громадою Львівського передмістя Богданівка у 1918 році, посвячена Праведним Митрополитом Андреєм Шептицьким і була знесена комуністичним режимом у 1961 році.Довгих і важких десять років йшли до цієї події ініціатори відновлення історичної справедливості. І ось настав цей довгоочікуваний день.

Перед табличкою були розставлені банери, котрі інформували про історію знищеного храму, осіб, котрі долучилися до відновлення парафії і парафіяльне життя відновленої громади. Також увазі присутніх був представлений проект храму, яким свого часу мали замінити дерев’яну церкву Святого Апостола Андрія і Святого Володимира. Автор - відомий архітектор Євген Нагірний.

Урочисто зустріли Високопреосвященного Ігора, Миторполита Львівського найменші мешканці, представниця відновленої громади і адміністратор парафії Святого Апостола Андрія і Святого Володимира отець Олег Зубик.

Владика Ігор відслужив молебень до Пресвятої Богородиці при асисті сімох священиків. Участь у молебні взяв і наш отець-адміністратор Іван Галімурка.

Після молебня Митрополит прочитав молитву на освячення медаликів, хрестиків і образочків та окропив усіх свяченою водицею. Опісля Владика виголосив промову. З нагоди відновлення парафії, Митрополит особисто нагородив грамотами почесних осіб, за діяльність під час перебування Церкви у підпіллі. Отець Олег подарував Митрополитові на згадку образ з зображенням пам’ятної таблиці.

Коротеньку промову виголосив адміністратор парафії Святого Апостола Андрія і Святого Володимира отець Олег Зубик.Серед присутніх було декілька осіб, котрі пам’ятають церкву Святого Апостола Андрія і Святого Володимира і вони поділилися своїми спогадами. - Одні були хрещені у ній, брали шлюб, інші пам’ятають, як на Богданівці мешкав і працював отець Василь Вороновський, пам’ятають отця Германа Будзінського.

Виступили пан Степан Яхницький – голова Львівської обласної Спілки політичних в’язнів України, голова обласної адміністрації пан Олег Синютка, заступник міського голови пан Андрій Москаленко і депутат міської ради пані Анна Мармуляк, котра дуже багато посприяла у тому, щоби була встановлена табличка.

У слові на закінчення урочистості отець Олег Зубик запевнив присутніх, що ніхто, за рахунок побудови храму, не буде забирати стадіон, що так «турбує» противників будівництва церкви.

Участь у цій урочистій події взяв крилосний хор Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі нашої парафії під орудою пані Ольги Вовчак, виконавши в’язанку Богородичних пісень.

Також своїм співом урочистість прикрасили квартет семінаристів Львівської Духовної Семінарії Святого Духа і молодіжний дівочий ансамбль.

Усі бажаючі отримали брошурку «З історії церкви на Богданівці», буклети і листівку з зображенням пам’ятної дошки.Ця велична подія відбулася завдяки важкій, жертовній і копіткій пошуково-організаційній десятилітній праці пана Ореста Судейка, автора брошурки «З історії церкви на Богданівці».

Марта Осадца

Відео репортаж: переглянути

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)